به‌روز شده در: ۲۷ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۱
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۵۸۳۹
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۴
عسگراولادی:
عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی گفت: این که گفته شده در دوران پسابرجام 14 میلیارد دلار جذب سرمایه خارجی انجام شده دروغ است و من آن را قبول ندارم. متاسفانه دولتمردان ما فقط به فکر گفتار درمانی هستند و گفتار درمانی آنها بیشتر از واقعیتهاست.
اسدالله عسگراولادی عضو اتاق بازرگانی در گفتگو با «نود اقتصادی» در واکنش به اظهارات دو روز پیش معاون اول رئیس جمهور در مورد جذب 11 میلیارد دلار سرمایه خارجی در دولت یازدهم و 14 میلیارد دلار در پسابرجام اظهار کرد: سرمایه گذاری خارجی در کل دولت روحانی حداکثر 4 یا 5 میلیارد دلار بوده و من آمار آقای جهانگیری را قبول ندارم.

وی خاطرنشان کرد: این که گفته شده در دوران پسابرجام 14 میلیارد دلار جذب سرمایه خارجی انجام شده دروغ است و من آن را قبول ندارم. متاسفانه دولتمردان ما فقط به فکر گفتار درمانی هستند و گفتار درمانی آنها بیشتر از واقعیتهاست.

این عضو اتاق بازرگانی با اشاره به موانع جذب سرمایه خارجی تصریح کرد: مهمترین موانعی که باعث شده در دوران پسابرجام توفیق خاصی در جذب سرمایه خارجی نداشته باشیم، عدم ثبات در نرخ ارز است و البته این که تضمینی برای بازگشت سرمایه وجود ندارد.

عسگراولادی گفت: سرمایه‌ای که خارجی‌ها وارد می‌کنند، باید به ریال تبدیل شود و بعدا که می‌خواهند این سرمایه را برگردانند معلوم نیست قابلیت تبدیل شدن به ارز را داشته باشد.

وی بیان کرد: هیاتهای خارجی که به ایران آمدند بیشتر تمایل داشتند در بخش انرژی سرمایه گذاری کنند و یا کالاهایشان را بفروشند. تمایل برای سرمایه‌گذاری در بخش معادن و یا مواد غذایی خیلی کم است. خارجی‌ها تنها آمده‌اند به ایران اتومبیل، درست کنند به ما بفروشند و بروند و یا آمده‌اند نفت ما را بخرند و بروند.

عضو اتاق بازرگانی گفت: بیشتر تمرکز خارجی‌ها روی بخش انرژی و اتومبیل است و در این بخشها هم ما خیلی نیاز به سرمایه‌گذاری خارجی نداریم. ولی خوب خارجی‌ها به ایران می‌آیند وعده و وعید می‌دهند و می‌روند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: