کد خبر: ۲۵۸۱۸
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۱
اخبار 24 ساعت گذشته:

تقلب گسترده در همه‌پرسی اقلیم کردستان
تصاویر منتشر شده از روند رأی‌گیری برای تجزیه اقلیم کردستان عراق از این کشور از تقلب گسترده حکایت دارد. بر اساس مستندات منتشر شده، به هر نفر چندین برگه رأی برای بالابردن آمار موافقان تجزیه داده شده است! افزون بر این، گزارش‌های متعددی از رأی دادن‌های چند باره و روش‌های دیگر تقلب سازمان‌یافته هواداران حزب بارزانی در حوزه‌های رأی‌گیری همه‌پرسی غیرقانونی تجزیه عراق منتشر شده است. با این حال، به اذعان مسئولان حزب مسعود بارزانی عراق حدود ۳۰ درصد از واجدین شرایط رأی حاضر نشده‌اند در این همه‌پرسی شرکت کنند.

مطرح کردن اسم لاریجانی یک تست سیاسی است
موسوی‌لاری در واکنش به سخنان عارف درباره عدم ائتلاف در انتخابات 98 گفت: اظهارنظر در این باره موکول به شرایط آینده است. وی درباره آرایش جریان اصلاحات در انتخابات 1400 و مطرح شدن نام رئیس مجلس به عنوان کاندیدای مطلوب این جریان گفت: مطرح کردن اسم لاریجانی یک تست سیاسی است. در بیان این نوع اظهارنظرها چند نکته نهفته است؛ از جمله اینکه اشخاص مطرح‌کننده این گمانه‌زنی می‌خواهند ببینند اصلاح‌طلبان برای انتخابات برنامه‌ای دارند یا خیر؟ و مشاهده کنند نامزدشان برای انتخابات ۱۴۰۰ مورد پذیرش جامعه قرار می‌گیرد یا خیر؟ اما واقعیت این است که اصلاح‌طلبان اشخاصی به مراتب قدرتمندتر از علی لاریجانی دارند که دارای ظرفیت‌های بیشتری است، پس دلیلی ندارد بخواهند از جریان رقیب حمایت کنند.


ورود گردشگران مذهبی برای مراسم عزاداری امام‌حسین(ع)
محمدمهدی رجایی‌فرد، نایب‌رئیس کمیته گردشگری مذهبی ـ معنوی یزد از سفر یک‌صد گردشگر اسپانیایی به انگیزه حضور در مراسم‌ آیینی و مذهبی عزاداری امام‌ حسین(ع) خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال همزمان با اجرای آیین عاشورا و تاسوعا، شهر یزد میزبان بیش از یک‌هزار گردشگر خارجی باشد. وی بیان کرد: سال گذشته در دهه نخست محرم، ۶۸۲ گردشگر از ۲۸ کشور در برنامه‌های آیینی و مذهبی یزد شرکت داشتند که با توجه به تقارن ماه محرم و فصل سفر گردشگران خارجی به ایران، پیش‌بینی می‌شود جمعیت این گردشگران امسال بیش از ۳۰ درصد رشد داشته باشد. رجایی‌فرد افزود: ‌در این تورهای ۹ روزه تعدادی از روحانی‌های جامعه‌المصطفی گردشگران خارجی را همراهی می‌کنند. سال گذشته نیز ۱۴ برنامه در ۱۰ حسینیه با همراهی ۳۰ راهنمای گردشگری و روحانی‌هایی که به زبان‌های انگلیسی، لاتین و چینی تسلط داشتند، برای گردشگران خارجی اجرا شد.

برجام فقط برای ایران تعهد حقوقی می‌آورد!
ظهره‌وند، عضو سابق تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان، درباره اظهارات موگرینی مبنی بر ارائه نشدن اعتراض یا شکایتی از سوی هیچ از یک طرف‌ها در نشست کمیسیون مشترک برجام که به تازگی در نیویورک برگزار شده است، اظهار داشت: درباره این مسئله که آیا اعتراضی در آن نشست از سوی هیئت ایرانی شکل گرفته است یا خیر، باید آقایان عراقچی یا سخنگوی وزارت امور خارجه پاسخ دهند؛ اما در برجام امکان شکایت به نحوی که گفته می‌شود، وجود ندارد و آمریکا هم از این وضعیت برای گرفتن امتیازات بیشتر استفاده می‌کند. ظهره‌وند با بیان اینکه برجام یک توافق سیاسی است و نه یک توافق حقوقی، اظهار داشت: به دلیل اینکه ما ذیل فصل هفت و در چارچوب ماده ۴۱ منشور ملل متحد بودیم، برجام تعهد حقوقی برای ما می‌آورد و برای طرف مقابل هیچ تعهدی را به همراه ندارد.

بحرین به دنبال عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی
روزنامه صهیونیستی «تایمز اسرائیل» به نقل از برخی مسئولان بحرینی و غربی خبر داد که دولت بحرین از خطبای مساجد خواسته است از ایراد سخنرانی درباره مخالفت با رژیم صهیونیستی اجتناب کنند. این روزنامه صهیونیستی با اشاره به اینکه ایران دشمن مشترک بحرین و رژیم صهیونیستی است، نوشت: بحرین دشمنی قدیمی خود با اسرائیل را کنار گذاشته و دلیل آن هم سفر مسئولان فدراسیون فوتبال اسرائیل برای شرکت در کنفرانس فیفا در منامه در ماه می است و گفته می‌شود یک مسئول رسمی در سال آینده برقراری روابط بین دو طرف را اعلام خواهد کرد. به نوشته این روزنامه، عادی‌سازی روابط بحرین و اسرائیل منحصر به افتتاح دفاتر هیئت‌های دیپلماتیک نخواهد بود، بلکه دو طرف برای تبادل سفر بازرگانان، شخصیت‌های دینی و حتی وزرا تلاش می‌کنند.

حفظ برجام و ادامه فشار به جمهوری اسلامی ایران
سفیر اتحادیه اروپا در آمریکا در پاسخ به پرسشی مبنی براینکه در صورت خروج آمریکا از برجام، اتحادیه چه می‌کند؟ گفت: به پرسش‌های فرضی پاسخ نمی‌دهم؛ ولی ما تا وقتی که این توافق پابرجا بماند، به آن پایبند خواهیم ماند و اعتقاد داریم مرگ برجام، ضرری بزرگ خواهد بود. وی همچنین افزود: تا زمانی که توافق هسته‌ای ایران کارساز باشد، نیازی برای اصلاح و تغییر آن یا مذاکره مجدد بر سر آن وجود ندارد؛ اما درباره مسائل دیگر (غیرهسته‌ای) آماده گفت‌وگو با طرف آمریکایی برای مقابله با رفتارهای ایران هستیم. ایران سومین کشوری است که بیشترین تحریم‌ها را علیه آن اعمال کرده‌ایم و معتقدیم باید رفتارها را ادامه داد، ولی خارج از برجام.


اشتباه کردیم که به آغوش بغداد بازگشتیم
!
«
مسعود بارزانی» رئیس منطقه کردستان عراق گفت: ما در سال 2003 پس از جنگ آمریکا علیه عراق و سقوط رژیم صدام امیدوار بودیم که مرحله جدیدی در عراق آغاز و نظام فدرالی و دموکراتیک در این کشور تشکیل شود. وی افزود: اگر مشارکت استان‌های کردستان برای تشکیل قانون اساسی جدید عراق در سال 2005 نبود، قانون اساسی در این کشور تشکیل نمی‌شد. بارزانی تصریح کرد: پس از سال 2003 همه مناطق عراق علیه کردستان عراق شد و بغداد از پرداخت حقوق و بودجه پیشمرگه از سال 2007 خودداری کرد. وی گفت: همه‌پرسی نخستین گام مردم کردستان برای تعیین سرنوشت‌شان است. این همه‌پرسی برای مشخص کردن مرزها نیست و ما به گفتوگوی باز با بغداد تمایل داریم. رئیس منطقه کردستان عراق با توجه به مخالفتهای ایران و ترکیه با همه‌پرسی گفت: ما خواهان درگیری و تنش با ایران و ترکیه نیستیم. مسعود بارزانی با تهدید ضمنی کشورهای همسایه گفت: از هیچ‌کس واهمه‏ای نداریم، نه ایران، نه ترکیه و نه عراق. به همه کسانی که به دنبال تهدید ما با آوردن تانک و توپ و هواپیما به میدان هستند، توصیه میکنم به یاد بیاورند با تانکهای صدام در دهه نود که قصد داشتند با پیشمرگه کردستان بجنگند، چه کردیم! وی گفت: ما در سال 2003 اشتباه کردیم که به آغوش بغداد بازگشتیم؛ همان سال باید همه‌پرسی را اجرا کرده و بغداد را در سال 2008 رها می‏کردیم.

ژن خوب و رد پای دولتی ها در هلال احمر
روزنامه اصلاح طلب قانون از آنچه «جنگ سرد ميان كانديداهاي مستقل و نزديك به دولت در هلال احمر ناميده»، تيتر اصلي خود را نوشته است. جنگي كه به گفته اين روزنامه يكي از دلايلش «فشارهاي سياسي و تمايلات فاميلي براي تعيين رئيس‌ جمعيت هلال احمر» است
.قانون مي‌نويسد: «موضوعي كه اين دوره از انتخابات را حساس‌تر از گذشته كرد، اين است كه نزديكان به دولت سعي دارند در اين انتخابات به صورت غير مستقيم ورود و گزينه خود را به عنوان گزينه نهايي انتخاب كنند.» قانون سپس خبر از وجود يك ژن خوب مي‌دهد كه اقبال زيادي براي بر عهده گرفتن اين سمت دارد: «علي‌اصغر پيوندي» در مورد او مي‌نويسد: «دليل اين اقبال، سابقه كاري او نيست بلكه نزديكي فاميلي او به رئيس‌جمهور است. وي در كارنامه خود تنها رياست بر دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي را دارد و هيچ سابقه‌اي در جمعيت هلال احمر ندارد... گفته مي‌شود ارتباط نزديك خانوادگي او با رئيس‌جمهور باعث شده است كه تعدادي از نزديكان روحاني به او اطمينان بدهند كه از فيلترها عبور مي‌كند.» قانون از كانديداهاي ديگر و رد صلاحيت يكي و كانديدا شدن يكي ديگر براي شكستن رأي رقيب پيوندي مي‌نويسد و آنچنان كه در تيتر آورده، جنگي سرد در ساختمان صلح برپاست و سپس از ردپاي دولتي‌ها گزاره هايي افشا مي‌كند: ‌گفته مي‌شود حسين فريدون در معرفي پيوندي و رايزني با حسن روحاني براي انتخاب نهايي مي‌تواند نقش اساسي را بازي كند.همان طور كه روزنامه قانون نوشته بود در رأي‌گيري روز گذشته، علي‌اصغر پيوندي رأي اول براي معرفي به رئيس‌جمهور را كسب كرد اما نفر دوم نزديك‌ترين فرد به حسين فريدون است. كسي كه بعد از بازداشت حسين فريدون، وثيقه ميلياردي او را تأمين كرد تا او آزاد شود: حسين قاضي‌زاده هاشمي.

اگر همه 13 میلیون نفر هم بگویند تقلب نشده، قبول نمی‌کنم!
سردار کوثری، جانشین قرارگاه ثارالله گفت: در فتنه 88 من نماینده مجلس بودم، آن موقع به نمایندگان عضو کمیسیون امنیت ملی گفتم ما باید با کاندیدا و افراد مؤثر در این ماجرا دیدار کنیم؛ از این رو به دیدار آقایان رضایی، هاشمی، موسوی، کروبی و خاتمی رفتیم. من واقعاً از هیچ‌ یک از اینها حرف منطقی نشنیدم. خود آقای موسوی گفت: من نه شورای نگهبان را قبول دارم و نه وزارت کشور را. به آقای موسوی گفتم برخی در این کشور زندگی می‌کنند در حالی ‌که نظام را قبول ندارند، اما کسی که شورای نگهبان را قبول ندارد چطور می‌خواهد نفر دوم کشور شود؟ اصلاً چطور در انتخابات شرکت کرده است؟ خب آن زمان که شورای نگهبان گفت صلاحیت میرحسین موسوی مورد تأیید است، شورای نگهبان را قبول نمی‌کردید و کنار می‌کشیدید. آقای موسوی گفت: اگر همه 13 میلیون نفر بگویند تقلب نشده، باز هم قبول نمی‌کنم. خب طبیعی است فردی که چنین منطقی دارد در بین مردم و حتی آن 13 میلیون نفر مطرود باشد.

عراق متعلق به همه عراقی‌ها است
حیدر العبادی با بیان اینکه روزانه 900 هزار بشکه نفت، یعنی نزدیک به یک چهارم نفت تولیدی عراق در اختیار مسئولان منطقه کردستان است، مسئولان این منطقه را فاسد خواند و از مردم کردستان خواست از این افراد بپرسند نفتی که در این مدت فروخته‌اند، به کجا رفته است؟ نخست‌وزیر عراق در ادامه با تأکید بر اینکه دولت مرکزی عراق هرگز شهروندان کرد خود را تنها نخواهد گذاشت و بغداد مخالف فرقه‌گرایی است، گفت: دولت عراق هرگز نتایج همه‌پرسی جدایی را به رسمیت نخواهد شناخت. وی همچنین افزود: عراق متعلق به همه عراقی‌ها است و دولت این کشور اجازه نخواهد داد ملک کسی باشد و هرگونه که خواست و بدون اینکه حسابی پس دهد، رفتار کند. گفتنی است، براساس اخبار منتشر شده در رسانه‌‌ها، با وجود مخالفت‌های گسترده بین‌المللی از سازمان ملل متحد تا کشورهایی چون آمریکا، ژاپن، چین، ایران، ترکیه و...، همه‌پرسی در کردستان عراق از صبح امروز آغاز شده است.
نصیحت سرلشکر سلیمانی به بارزانی چه بود؟
«
ناظم دباغ» نماینده‌ی اقلیم کردستان در ایران درباره‌ی دیدار سرلشکر سلیمانی با بزرگان اقلیم پیش از همه‌پرسی و همچنین مواضع سیاسی ایران در برابر اقلیم پس از آن توضیح داد.ناظم دباغ درباره‌ی سفر سردار قاسم سلیمانی به عراق و محتوای آن گفت: دیدار قاسم سلیمانی از اربیل و سلیمانیه بود و پس از آن اتفاقی ندیدیم. در حقیقت ایشان نصیحت کرد که این همه‌پرسی انجام نشود و ایران آمادگی خود را نشان داد برای ایجاد توافقاتی بین اقلیم کردستان و بغداد برای حل مشکلات در چارچوب قانون اساسی عراقی، توافقات دوجانبه و حفظ وحدت عراق.نماینده‌ی اقلیم در ایران، درباره‌ی تأثیر همه‌پرسی بر روابط ایران و اقلیم کردستان گفت: به نظرم این مساله دو جنبه دارد؛ یک جنبه‌ی مردمی است و یک جنبه‌ای که به رهبری سیاسی کرد مربوط است. به اعتقاد من، جمهوری اسلامی ایران در گذشته همواره و همیشه در موضوع عراق و کردستان عراق پشتیبان و کمک بوده است. به همین خاطر به نظر من ایران حتی برای آینده این را در نظر دارد که کمترین آسیب به مردم کرد عراق رسد. در باقی موارد منتظریم تا ببینیم که با توجه به منافع مشترک ایران و عراق و ترکیه بعد از اجرای همه‌پرسی چه می‌شود.

ایالات متحده قابل اتکا نیست
وزیر امور خارجه کشورمان در مصاحبه با «سی‌ان‌ان» گفت: اقدامات دولت آمریکا از جمله تهدید به خروج از برجام، این واقعیت را ثابت می‌کند که ایالات متحده قابل اتکا نیست. محمدجواد ظریف با بیان اینکه توافق هسته‌ای برای هیچ‌یک از طرفین ایده‌آل و کامل نبوده، گفت: ماهیت مذاکره «داد و ستد» است. ما به توافقی رسیدیم که هیچ‌کس آن را دوست ندارد و این خوب است، چراکه هیچ توافق خوبی، توافق کاملی نیست و شما نمی‌توانید برای هر دو طرف توافقی کامل داشته باشید. شما مجبورید توافقی کمتر کامل داشته باشید تا دو طرف بتوانند با هم به تفاهم برسند. وی اظهارات «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل علیه توافق هسته‌ای را ناشی از بی‌اطلاعی و به دور از واقعیات توصیف کرد.
برخی به دنبال برجام جدیدی با آمریکا هستند
صفار هرندی با بیان اینکه امروز پیشرفت در بخش‌های مختلف کشور را مدیون دوران دفاع مقدس هستیم، تشریح کرد: امروز با تلاش مهندسین سپاه پاسداران 30 درصد برق کشور به‌ وسیله توربین‌های ساخت داخل کشور تولید می‌شود و در بسیاری از مناقصه‌های بین‌المللی سازندگان توربین‌های داخلی برنده می‌شوند. وی با اشاره به اعتمادهای مدیران سیاست خارجه در مذاکرات 1+5، بیان کرد: براساس فرمایشات مقام معظم رهبری به وعده‌های آمریکا به‌ هیچ ‌عنوان نباید اعتماد کرد و در حال حاضر برخی با وجود تجربه تلخ برجام، به دنبال برجام جدیدی با آمریکا هستند. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان یادآور شد: مدیران حامی ایجاد برجام 2 باید از تاریخ دفاع مقدس و وصیت‌نامه شهدا آگاهی یابند.

ارجحیت پیوسته، توقف‌ناپذیر و دائمی ایران
جانشین فرمانده کل سپاه گفت: امنیت مناطق مرزی ارجحیت پیوسته، توقف‌ناپذیر و دائمی ایران استراتژی دفاعی ما است. سردار حسین سلامی روز گذشته و در آغاز مرحله اصلی رزمایش محرم خاطرنشان کرد: امنیت از اهمیت فوق‌العاده‌ای در نظام دفاعی ما برخوردار است، به ویژه در شرایطی که در کشورهای پیرامونی ما کانون‌هایی از ناامنی و بحران شکل گرفته و راهبرد کشورهای سلطه‌طلب و بیگانه، همچون آمریکا و انگلیس و برخی از رژیم‌های متحد آنها در منطقه ایجاد تغییرات ژئوپلیتیک در جهان است. جانشین فرمانده کل سپاه در ادامه اظهار داشت: برگزاری رزمایش امنیتی محرم و دیگر رزمایش‌های نیروهای مسلح، برای ما امنیت‌آفرین و آرامش‌بخش و برای دشمن مأیوس‌کننده خواهد بود. گفتنی است، این رزمایش در منطقه قصر شیرین در حال برگزاری است.
بررسی پرونده علمی روحانی
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از بررسی درخواست جمعی از نمایندگان پیرامون تحقیق و تفحص از مدرک تحصیلی رئیس جمهور در ‌جلسه هفته آینده این کمیسیون خبر داد.محمد مهدی زاهدی رئیس کمیسیون اموزش و تحقیقات مجلس درباره آخرین بررسی‌های مجلس پیرامون گزارش جمعی از دانشجویان درباره مدرک رئیس جمهور که این گزارش حاکی از تقلب علمی در پایان نامه تحصیلی وی داشت، گفت: براساس گزارشی که به دست ما رسیده تعدادی از نمایندگان مجلس خواستار تحقیق و تفحص از این مدرک شده اند. وی افزود: برهمین اساس بررسی موضوع تحقیق و تفحص از مدرک تحصیلی روحانی در دستور کار جلسه روز سه شنبه هفته آینده کمیسیون آموزش قرار دارد. زاهدی همچنین درباره نظر وزارت علوم پیرامون مدرک تحصیلی روحانی با بیان اینکه از وزارت علوم خواستیم تا نظر کارشناسی‌اش را در این زمینه ارایه بدهد، خاطرنشن کرد: همچنان منتظر پاسخ وزارتخانه در این باره هستیم. وی همچنین درباره پرونده پذیرش حسین فریدون در مقطع دکترا گفت: کار بررسی کمیته سه نفره تحقیق و تفحص از پرونده تحصیلی فریدون به پایان رسیده است. زاهدی اضافه کرد: دو گزارش از کمیته بیرون آمده که یک گزارش را آقای قمی و گزارش دیگر را آقای ابطحی ارائه دادند. نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: البته این دو گزارش نقاط اختلاف زیادی بایکدیگر دارند که برهمین اساس قرار شده جلسه ای که بنده نیز در آن حضور داشته باشم برگزار کنیم و حرف های طرفین را بشنویم تا به یک تفاهم درباره آن برسیم.
واگذاری هپکو تنها با مبلغ 10 میلیون تومان
!

نادر قاضی‌پور اظهار داشت: هپکو براساس شاخص های اهلیت مالی و اهلیت تخصصی واگذار نشده است، بلکه به فردی واگذار شده که بدهی بانکی، ملیاتی وتامین اجتماعی داشته به عبارتی این فرد ممنوع الخروج است. عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل 44 قانون اساسی با بیان اینکه واگذاری تنها با مبلغ 10 میلیون تومان و بدون تضمین بانکی صورت گرفته است، ادامه داد: در ابتدای واگذاری، فرد تلاش کرده است که با فروش اموال مازاد بدهی دولت را پرداخت کند که این اقدام تخلف محسوب می شود. وی با اشاره به بندهای قرارداد واگذاری گفت: طبق قرارداد واگذاری هپکو با مبلغ 300 میلیارد تومان و تضمین بانکی 150 میلیارد تومانی باید صورت می گرفت که تنها با پرداخت 10 میلیون تومان واگذاری انجام شده است، این مسائل به دلیل اختلافات در واگذارهای در سازمان خصوصی سازی ایجاد می شود که دامن واگذاری خودرو سازی تبریز را نیز گرفته است
تحقیق‌وتفحص از نحوه برخورد با کارگران اراک

علیرضا محجوب رئیس فراکسیون کارگری مجلس گفت :با کارگران اراک برخورد غیرقانونی شده است، تحقیق و تفحص ما از نحوه برخورد غیرقانونی و اتفاقات رخ داده‌ با کارگرانی است که اعتراضشان به دریافت نکردن حقوقشان بود. ما پیش از این با تشکیل جلساتی در کمیسیون اجتماعی و فراکسیون کارگری بر این موضوع تاکید داشتیم که براساس تکلیف قانون باید حقوق کارگران پرداخت شود. به وزیر صنعت وقت هم نامه‌ای نوشته و خواستار حمایت از صنایع برای هپکو شدیم. می دانستیم که با واگذاری این شرکت به فرد دیگری مشکل حل نخواهد شد. کارگران در برگزاری تجمعات در محیط خودشان آزاد هستند. اینکه با این توجیه که از سوی تعدادی توهین‌هایی صورت گرفته با کارگران برخورد شود، قابل قبول نیست. نمی توان آزادی کارگران را به بهانه توهین یک نفر برهم زد و آنها را مورد ضرب و شتم قرار داد
گاف بزرگ مدیران پرسپولیس در پرونده طارمی
بررسی پرونده مهدی طارمی نشان می‌دهد، هنرنمایی مدیران پرسپولیس منجر به محرومیت این باشگاه شده است، جایی که "طاهری و دوستان" برای حل مشکل، مشکل‌زایی کرده‌اند. علی‌اکبر طاهری در 12 مرداد 95 در یک نشست خبری اظهارکرد: "ما با طارمی و همین طور مدیر برنامه‌هایش در این زمینه توافق کرده‌ایم. ما پیش از این با طارمی قرارداد بسته بودیم و بعد از این که طارمی با باشگاه ترکیه‌ای قرارداد امضا کرد، در واقع قرارداد باشگاه ترکیه‌ای ثانویه شد". در این میان یک سوال نیز ایجاد می‌شود اینکه اگر به راستی باشگاه پرسپولیس پیش از سفر مهدی طارمی به ترکیه با او قرارداد امضا کرده بود، چرا در زمان حضور این بازیکن در تمرینات تیم ترکیه‌ای هیچ‌گونه ادعایی نسبت به جذب بازیکنش توسط باشگاه ترکیه‌ای نداشت. اگر باشگاه پرسپولیس دست به این ابتکار خلق‌الساعه نمی‌زد و با طارمی قراردادی با تاریخ پیش از رفتنش به ترکیه امضا نمی‌کرد، اکنون فیفا فقط مهدی طارمی که مرتکب تخلف آشکار شده بود را محروم و جریمه می‌کرد نه باشگاه پرسپولیس را.
اخبار روزانه:
*
میلاد سرلک بعد از آسیب‌دیدگی در پایان بازی سپاهان پرسپولیس دچار فراموشی شد. در پایان بازی پنجشنبه شب تیم های سپاهان و پرسپولیس که با تساوی 2-2 به پایان رسید، میلاد سرلک بازیکن تیم فوتبال سپاهان دچار آسیب‌دیدگی شد. یکی از بازیکنان تیم سپاهان در این باره گفت سرلک دچار فراموشی شده و حتی نتیجه بازی را نمی‌داند. به گفته هم‌تیمی سرلک، این بازیکن زمانی که سوار اتوبوس شد هیچ حسی نداشت
*
محمدرضا شهیدی فرد بعد از ٥ سال دوری از صداوسیما با برنامه «هزار داستان» به قاب تلویزیون بازگشت. محمدرضا شهیدی فرد به عنوان مجری یکی از قسمت‌های برنامه تلویزیونی «هزار داستان» دوباره در تلویزیون حضور می‌یابد. او همچنین در فصل دوم برنامه «هزار داستان» که از ابتدای ماه محرم روی آنتن شبکه نسیم رفته، به عنوان مشاور پروژه گروه را همراهی می‌کند.
*آیت الله نوری همدانی مرجع شیعه از مردم درخواست کرد جریمه دیرکرد بانک‌ها را پرداخت نکنند
.
*محمدعلی وکیلی با اشاره به معرفی نشدن ویر علوم به مجلس و همچنین ندادن رای اعتماد مجلس به وزیر نیرو گفت: انشاله در آستانه بازگشایی مجلس بعد از سه هفته تعطیلی، ما شاهد معرفی وزیر علوم و وزیر نیرو به مجلس باشیم. عضو هیأت رئیسه مجلس افزود: البته آقای رئیس جمهور گفته که اوایل مهر دو وزیر را معرفی خواهد کرد

* خسروی، سخنگوی شورای عالی امنیت ملی اعلام کرد: به درخواست دولت عراق، کلیه پروازهای ایران به مقصد فرودگاه‌های سلیمانیه و اربیل و همچنین پروازهای عبوری از فضای کشورمان از مبدأ اقلیم کردستان متوقف شد. گفتنی است، پس از ایران شورای امنیت ملی ترکیه نیز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: از این پس آسمان این کشور بر روی هواپیماهایی که به مقصد یا از مبدأ استان کردستان عراق پرواز کنند، بسته خواهد بود.
* الیاس حضرتی گفت: اکنون بزرگ‌ترین مشکل مجلس خالی بودن از افراد قوی است و متأسفانه افرادی وارد مجلس شده‌اند که سطح بسیاری پایینی نسبت به ماهیت مجلس دارند. سطح مجلس به شدت افت کرده و اگر در دور بعد از این هم ضعیف‌تر شود، ولو اینکه از یک جناح خاص هم باشد، نخواهد توانست بار کشور را به دوش بکشد.
* امینی، معاون برنامه‌‌ریزی و مدیریت منابع وزیر راه با بیان اینکه کل مطالبات پیمانکاران وزارت راه ۹۴۰۰ میلیارد تومان است، گفت: در سال جاری ۱۰۰۰ میلیارد تومان اسناد خزانه منتشر کردیم، ۵۸۰ میلیارد تومان نقدی به پیمانکاران داده‌ایم و در دو مرحله دیگر با انتشار اسناد خزانه تخصیص را به ۳۶۰۰ میلیارد تومان می‌رسانیم.
* مدیرعامل بانک دولتی BPI فرانسه اعلام کرد: این بانک قرار است از سال 2018 پانصد میلیون یورو معادل 598 میلیون دلار از پروژه‌های شرکت‌های فرانسوی در ایران را تأمین مالی کند. وی تأکید کرد: ما تنها بانک فرانسوی هستیم که می‌توانیم بدون ترس از تحریم‌های احتمالی آمریکا دست به چنین اقدامی بزنیم.
* سیدمحمود علیزاده طباطبایی با بیان اینکه ممنوع‌الخروجی فائزه هاشمی به دلیل پرونده قضایی نیست؛ بلکه بر اساس ماده 16 قانون گذرنامه ممنوع‌الخروج شده است، گفت: طبق ماده 16 قانون گذرنامه، اگر قاضی خروج کسی را از کشور به مصلحت نداند، می‌تواند بدون داشتن پرونده قضایی، فرد را ممنوع‌الخروج کند.
* حجت‌الاسلام منتظری با ارسال نامه‌های جداگانه‌ای به دادستان‌های کل هفت کشور قطر، ترکیه، مالزی، اندونزی، عمان، پاکستان و روسیه، ضمن پیشنهاد برای تشکیل کارگروه حقیقت‌یاب در زمینه جنایات علیه مسلمانان میانمار، خواستار پیگیری قضایی و سیاسی این جنایات شد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: