به‌روز شده در: ۲۷ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۱
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۵۸۰۳
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۰
اگر در عراق و سوریه داعش در حال نابودی است بی شک تجربه بسیج و مقاومت ملت سرافراز ایران اسلامی چراغ راه برای آنان بوده است.
علی محمد دانشی- هر روز و هر زمانی که از چرخش زمین به دور خورشید میگذرد از نظر کیفیت به مقدار و زمان معین میباشد که در مقایسه هر روز به روز دیگری جز تفاوت مقداری زمانی تفاوت و ارزشی و معنوی دیگری در آن دیده میشود اما بعضی از روزها و هفتهها به سبب وقوع امری مهم و سرنوشت ساز از نظر ارزشی تفاوت ماهوی با سایر روزها دارند.

هفته دفاع مقدس یادآور خونهای مقدسی است که در پای شجره طوبای انقلاب اسلامی ریخته شد.

ملتی که با پرورش رزمندگانی حماسهآفرین مفهوم روشن « تبعیت در برابر ولایت» را به نمایش گذاشتند و با انگیزه ادای تکلیف در پی مرجع و رهبر خود سر از پا نشناخته به جبهههای حق علیه باطل شتافتند. و طلوع عشقی بی بدیل را ترسیم کردند و به پیروزی بزرگی که حفاظت از وجب به وجب سرزمین اسلامی و صیانت از مکتب و عقیده بود دست یازیدند.

بی شک هفته دفاع مقدس از جمله روزهایی است که یوم ا.. محسوب میشود زیرا مقدسترین نوع جهاد یعنی جهاد دفاعی در این ایام در میهن اسلامی ما صورت پذیرفت.

از این رو گرامیداشت هفته دفاع مقدس مهم تلقی میشود که به تشریح اهداف استکبار جهانی در تشکیل جبهه جهانی استکباری بر علیه انقلاب اسلامی پرداخته شده و به عمق برنامههای تدارک دیده شده غرب و شرق در جهت شکست انقلاب اسلامی توجه می شود.

استکبار جهانی توسط صدام تکریتی جنگ ناخواسته و نابرابری را بر ملت رشید ایران تحمیل کرد. این درحالی بود که لیبرالها و بنی صدر در راس دولت قرار داشتند و جناح های وابسته به غرب و شرق در داخل کشور فعال بودند و نیز بازسازی و انسجام ارتش و نیروهای نظامی و انتظامی در ارتش بر مبنای اهداف انقلاب اسلامی فراهم نشده بود.

دفاع مقدس دارای ویژگیها و ارزشها و ملاکهای خاصی است که در هیچ یک از جنگ های دنیا نمونه آن پیدا نشده است. معنویت جبههها و عشق و ایمان توام با هم در دل رزمندگان اسلام که باعث رعب و وحشت در جبهه کفر میشد از ویژگیهای بارز جوانان جان بر کف است. بی اعتنایی به مظاهر دنیوی وپشت پا زدن به لذایذ حیوانی و خطرها را با جان دل خریدن و به پیشواز مرگ سرخ رفتن تا جایی که برای رفتن روی میدانهای مین به علت کثرت داوطلب، قرعهکشی میشد.

اما جنگ تحمیلی گرچه خسارات فراوانی وارد کرد لکن به فرموده امام (ره) برکاتی نیز در پی داشت که بسیار حائز اهمیت است تاجایی که خسارتها در برابر دستاوردها ناچیز می نماید.

گرچه پس از پذیرش قطعنامه به ظاهر جنگ خاتمه یافت ولی امام (ره) فرمودند جنگ تا پایان رفع فتنه.اکنون که فتنهها در سراسر عالم تداوم دارد وظیفه جوانان عزیز و رزمندگان و بسیجیان و ولایتمداران و عاشقان به نظام جمهوری اسلامی ورود کردن به نبرد در میدان های جدید میباشد. خوشبختانه پیامدهای موفق و دستاوردهای جبهههای جنگ ایران امروز در بین ملل اسلامی جوانه زده است.

اگر در عراق و سوریه داعش در حال نابودی است بی شک تجربه بسیج و مقاومت ملت سرافراز ایران اسلامی چراغ راه برای آنان بوده است.

اگر در یمن و لبنان و... مبارزه و مقاومت و جبهه ایستادگی شکل گرفته است علاوه بر حضور مستشاری فرماندههان و رزمندگان اسلام ایرانی، نتیجه انتقال تجارب هشت سال دفاع مقدس می باشد.

حسن ختام این یادداشت عطر کلام مقام معظم رهبری است که فرمودند « این روزها هنگامی که یادی از دفاع مقدس میشود دنیایی از شرف و حماسه ملتی نجیب و آزاده در اذهان تداعی میشود که عطر معنویت و صفای خاصی به ما ارزانی میدارد».

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: