کد خبر: ۲۵۷۷۰
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۹
اخبار 24 ساعت گذشته:

سهم خواهی اصلاح طلبان به شهرداری رسید

اصلاح‌طلبان به آنچه در دولت سهمشان شده بود، راضي نبودند و فشارهاي رسانه‌اي زيادي بر روحاني وارد كردند تا به آنچه مطالبه دارند، برسند؛ حالا در مورد شهرداري تهران هم همان شيوه در جريان است. اصلاح‌طلبان از انتصاب‌هاي نجفي شهردار تهران ناراضي هستند. علي‌محمد نمازي، از فعالان اصلاح‌طلب و عضو حزب كارگزاران سازندگي اخيراً در مصاحبه‌اي از نحوه چينش مديران و معاونان در دولت و شهرداري انتقاد كرده است: «اينكه دولت و شهرداري تهران چرا چنين رفتاري در انتخاب‌هاي خود دارند، طبق نظر شخصي من مي‌تواند از عدم باور جدي به مواضع اصلاح‌طلبي و جمهوريت نظام باشداو در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود تأكيد مي‌كند: «به نظر مي‌آيد كه هيچ تغييري رخ نداده است. در مورد شهرداري تهران قائم مقام اين ناحيه در ناحيه‌اي ديگر شهردار شده و اين اتفاقي نيست كه تبديل به احسن ترجمه شود. آقاي نجفي و شورا بايد در اين رابطه توضيح دهند. نكته دوم اينكه تشكل‌هاي سياسي، احزاب و در رأس همه اينها رئيس دولت اصلاحات بايد مواضع خود را راجع به اين مسئله مشخص كنيم. اگر موافقيم اعلام كنيم و اگر انتخاب خوبي صورت نگرفته است مردم بايد در جريان آن قرار گيرند. » نمازي پيش از اين نيز در يادداشتي نوشته بود كه: «نجفي مديران قاليباف را ارتقا داده كه شايد عمدي در اين كار است

به نظر مي‌رسد نجفي هم به اصلاح‌طلبان اعتقادي از باب كارآمدي ندارد و ترجيح مي‌دهد از مديران قاليباف بهره ببرد. اين موضوع يقيناً خوشامد اصلاح‌طلبان نيست.

در شوراهاي قبلي كبوتر نامه‌بر داشتيد؟

روزنامه آفتاب يزد در استدلالي عجيب در مورد انتقادات پيرامون خريد تبلت براي اعضاي شوراي شهر تهران نوشت: «خريد تبلت براي اعضاي شوراي شهر پنجم تهران داراي دو شاخصه خوب است؛ اول آنكه كاغذ كمتري مصرف شده و درختان كمتري از بين مي‌روند.
دومين ويژگي اتوماسيون اداري اين است كه اعضا مي‌توانند در هر زماني به مسئوليتي كه بر عهده آنهاست، رسيدگي كرده و به مستنداتي كه نياز دارند دست پيدا كنند
بيان اين استدلال باعث مي‌شود فكر كنيم در دور قبلي شوراها به جاي استفاده از سيستم هوشمند كه سال هاست در ايران پياده مي‌شود، احتمالاً از كبوتر نامه بر و اسب چاپار استفاده مي‌شده است! از سويي اگر اين قدر هم نياز به تبلت بوده، با توجه به آنكه يقيناً حقوق شوراي شهر كم نيست، بايد خود اعضا از حقوق خود براي خريد تبلت استفاده مي‌كردند. يكي از دلايل حقوق بيشتر به مديران خريد همين ابزار و وسايل مورد نياز است.
غنی‌سازی با ماشین از رده خارج

از حدود ۱۶ هزار ماشین نسل اول ـ ماشین IR2M و ماشین‌های IR4 نصب شده پیش از برجام، حالا ۵۰۶۰ ماشین IR1 می‌چرخد. IR1 نسل اول ماشین‌های غنی‌سازی است که حداقل ظرفیت (۱ سو در سال) را دارند و در حال غنی‌سازی 76/3 درصد هستند. به گفته مسئول فنی نطنز، با ماشین‌های فعلی امکان انجام غنی‌سازی در ابعاد صنعتی وجود ندارد و همین حالا هم از رده خارج هستند؛ اما ماشین‌های IR2M و IR4 که جایگزین ماشین‌های از رده خارج نسل اول بودند و پس از طی کردن مراحل طولانی تست سرد و گرم، عملیاتی شده بودند، طبق برجام امکان نصب آن تا دست‌کم هشت سال پس از اجرای آن وجود ندارد و تا آن زمان هم عملاً این دو ماشین نیز از رده خارج محسوب خواهند شد. این مشاهدات یک خبرنگار از پایگاه‌های هسته‌ای کشورمان است.


علی پروین قهر کرد ماشینش به فروش نرفت!
مراسم فروش خودروی علی پروین که قرار بود در مشهد برگزار شود به دلیل عدم صدور مجوز لغو شد
.
این مراسم که قرار بود چهارشنبه شب در یکی از باغ رستوران‌های مشهد واقع در جاده شاندیز و با حضور علی پروین و تعدادی از بازیگران و هنرمندان همچون مجید صالحی، علی مسعودی (مشهدی)، مهدی امینی خواه، نیما نکیسا و تعدادی دیگر از هنرمندان برگزار شود، لغو شد.
مسئولین برگزاری این مراسم که میهمانان زیادی را به این مراسم دعوت کرده بودند در نهایت بدون اجرای برنامه خاصی مجبور شدند تا به میهمانان شام بدهند!
همچنین علی پروین که در مشهد حضور دارد، به علت عدم ارائه مجوز مسئولان برگزاری این مراسم، حاضر نشد تا در این مجموعه حضور پیدا کند و قهر کرد!
این در حالی است که خودروی بنز و قدیمی علی پروین به این مراسم آورده شده بود، اما به فروش نرفت!

افشاگری امیرعبدالهیان درباره بارزانی
دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل برگزاری همه پرسی در کردستان عراق را محاسبه غلط بارزانی توصیف کرد. حسین امیر عبداللهیان در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: «اربیل بارزانی در دهه 90 در همدستی با صدام علیه سلیمانیه اقدام نظامی کرد، در سقوط موصل با داعش بود و حال با محاسبه غلط همه‌پرسی، علیه عراق است

چگونگی انتخاب مداحان

«محمدحسین محمدزاده» درباره برنامه‌های تلویزیون در محرم امسال گفت: «برنامه‌های بسیاری در حوزه‌های مختلف و متفاوت برای این ایام تدارک دیده شده است که اهم آنها در هشت محور اصلی برنامه‌ریزی شده است.» مدیر شبکه قرآن سیما گفت: «این محورهای هشت‌گانه، سیاست‌ها و رویکردها به تمام شبکه‌های سیما ابلاغ شده و گفتمان محوری حاکم بر برنامه‌های تلویزیون گفتمان سبک زندگی حسینی است که زیرشاخه بسیار مهم از سبک زندگی اسلامی مورد تأکید رهبر معظم انقلاب نیز هست.» وی درباره چگونگی انتخاب مداحان برای حضور در تلویزیون نیز گفت: «انتخاب مداحان در شورای معارف سیما صورت می‌گیرد، اسامی در شورا مطرح می‌شود و پس از بررسی، انتخاب نهایی صورت می‌گیرد. روی این موضوع و بحث محتوای مداحی‌ها حساسیت بسیاری وجود دارد و این موضوع بسیار دقیق صورت می‌گیرد
خوشحالی منافقین از لفاظی های ترامپ علیه ایران
مریم رجوی، سرکرده گروهک منافقین از سخنرانی ضد ایرانی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در نشست مجمع عمومی سازمان ملل استقبال کرد. دونالد ترامپ شب گذشته در هفتاد و دومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل بر دشمنی همیشگی آمریکا با ایران تأکید و اظهارات ضد ایرانی خود را تکرار کرد.
میزان مصرف شیرینی هر ایرانی

جمشید مغازه‌ای، دبیر اتحادیه شرکت‌های تولیدکننده شیرینی گفت: «ظرفیت تولید سالیانه 5/2 میلیون تن شیرینی‌جات، شکلات، انواع تافی، آدامس و بیسکویت در کشور وجود دارد؛ اما ما در بهترین حالت سالیانه 7/1 میلیون تن تولید می‌کنیم.» وی افزود: «هر ایرانی سالیانه به طور متوسط 21 کیلو انواع شیرینی‌جات مصرف می‌کند که 30 تا 40 درصد کمتر از کشورهای اروپایی است
تسلیت سرلشکر فیروزآبادی به ملت آمریکا
سرلشکر فیروزآبادی و سردار جزایری در اظهاراتی نسبت به سخنرانی ضدایرانی رئیس‌جمهوری آمریکا واکنش نشان دادند. سرلشکر سیدحسن فیروزآبادی مشاور عالی نظامی فرماندهی معظم کل قوا در واکنش به اظهارات روز گذشته رئیس‌جمهور آمریکا پیرامون ایران در سازمان ملل، یادداشتی منتشر کرد که در آن آمده است: مرگ بر دونالد ترامپ، قسم به محبتی که خدا بر بشریت دارد. پروردگار عالم بر حضرت داود نبی علیه السلام فرمود: اگر بندگان من می‌دانستند که من در کمین آنها هستم که به آنها نیکی کنم، این گونه از من روی برنمی‌گرداندند. آقای ترامپ از خدا روی برگردانده است و با بشریت دشمنی می‌کند، او در مجمع عمومی سازمان ملل در مثل اعلای شیطان بزرگ ظاهر شد به نمایندگان کشورهای جهان که مخاطب او بودند بد کرد، همچنان که به مردم آمریکا بدی می‌کند. حقایق را وارونه جلوه داد، ملت‌های انقلابی جهان را تهدید به نابودی و هلاکت کرد. عرف سازمان ملل را رعایت نکرد، علیه صلح سخن گفت، رسما اعلام کرد که عهدشکنی می‌کند و خود را در کنار فریب‌کاران و جنگ‌طلبان و تروریست‌ها قرار داد و فدائیان مردم و صلح و آزادی را تروریست خواند. این شرم‌آورترین و بی‌محتواترین سخنرانی خطابه در سازمان ملل بود. من به ملت آمریکا به خاطر داشتن چنین رئیس‌جمهوری تسلیت عرض می‌کنم و برای بشریت آزادی از شر شیطان بزرگ مظهر استکبارجهانی را خواهانم و برای تمامی ملت‌های آزاده و مردم معترض ایالات متحده از خدای بزرگ آرزوی پیروزی می‌کنم.

جذابیت بازار ایران برای سرمایه‌گذاران خارجی

سید اصغری، تحلیلگر اقتصادی ساکن نروژ گفت: «اگر ما بازارهای جهان را به سه دسته توسعه‌یافته، نوظهور و بازارهای پیشرو تقسیم کنیم، ایران جزو گروه سوم است.» وی افزود: «معمولاً به دلیل پتانسیل بالای بازده سرمایه و شانس رشد، سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به حضور در چنین بازارهایی هستند. قیمت‌های نسبتاً ارزان در بازار ایران نقش مهمی در جذب سرمایه‌گذاران خارجی دارد
پنگوئن‌ها‌ی قطب هم ننگ طرفداری اسرائیل را نمی‌پذیرند
دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: اظهارات ترامپ ناشی از درک ضعیف رئیس جمهور آمریکا از توافقات بین‌المللی و مبانی حقوقی آن بوده و از نگاه جامعه جهانی بی‌اهمیت تلقی می‌شود. هیچ یک از طرف‌های امضاکننده برجام حق ندارند از سازوکارهای پذیرفته شده در این توافقنامه بین‌المللی با طرح بهانه‌های واهی و غیر حقوقی سرباز زنند. اسناد و مدارک متقن و اعترافات مهم برخی عناصر دستگیر شده مرتبط با رئیس جمهور مستعفی یمن نشان‌دهنده همکاری گسترده آمریکا با القاعده در یمن است آن‌وقت ترامپ برای انحراف اذهان عمومی سیاست فرار به جلو را اتخاذ کرده و به خیال پردازی‌های غیرواقعی ادامه می‌دهد. با توجه به موج گسترده نفرت و انزجار مردم جهان از رژیم صهیونیستی و شخص نخست‌وزیر این رژیم که قاتل زنان و کودکان فلسطینی است، به طور قطع پنگوئن‌ها‌ی قطب جنوب هم حاضر نخواهند شد ننگ طرفداری از این رژیم کودک‌کش را بپذیرند.

رشد قارچ‌گونه فروشگاه‌های ترکیه‌ای در بازار

ابوالقاسم شیرازی، رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک با بیان اینکه برند‌های خارجی تولید داخل را مختل کرده‌اند، عنوان کرد: «در گذشته هر برندی که به کشور وارد می‌شد در سطح فروشگاه‌ها و به دست فروشندگان مختلف به فروش می‌رسید، اما امروز شاهد رشد فروشگاه‌هایی با برند‌های ترکیه‌ای هستیم که رشد قارچ‌گونه این فروشگاه‌ها به سبب بخشنامه جدید، کسب‌وکار واحد‌های صنفی در زمینه پوشاک را فلج خواهد کرد.
واکنش رضایی به اظهارات ضد ایرانی ترامپ
محسن رضایی به صحبت های روز گذشته رئیس جمهور آمریکا در نشست مجمع عمومی سازمان ملل واکنش نشان داد
.

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در توئیتر نوشت:

«
ظاهرا پیش‌نویس نطق ترامپ را نتانیاهو نوشته است! این، دولت آمریکا را از آنچه هست، بدنام‌تر و منزوی‌تر می‌کند
آمار عجیب واژگونی خودرو در تهران
محسن پورسید آقایی معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران در نشست رسانه‌ای طرح استقبال از مهر در مقر پلیس راهور تهران بزرگ گفت: مجموعه ناجا و پلیس راهور بازوی موثر در مسائل شهر تهران هستند و خوشبختانه همکاری بین پلیس و شهرداری در اوج هماهنگی است و امیدواریم با این همکاری، شهر را به محل قابل سکونت تبدیل کنیم. وی با اشاره به مشکلات ترافیک برای شهروندان تهرانی گفت: بر اساس تحقیقات انجام شده تهران از نظر استرس پنجمین شهر منطقه است که بخشی از آن ناشی از ترافیک است. معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران افزود: با فرهنگسازی جان‌باختگان حوادث ترافیکی از 26 هزار نفر طی 10 سال به 16 هزار تن رسیده است و تقاضا داریم همین اقدام در حوزه ترافیک شهری نیز انجام شود و در رسانه ملی پررنگ شود. پورسیدآقایی خاطرنشان کرد: توقف‌های دوبله، پارک‌های نابجا و تخلفات حادثه‌ساز موجب قفل شدن معابر می‌شود و متأسفانه هر شب یک حادثه واژگونی به‌خصوص در ساعات پایانی شب داریم.

افزایش بی‌سابقهواردات از چین

براساس گزارش گمرک، واردات از چین در دولت یازدهم نسبت به دولت دهم ۷۱ درصد و نسبت به دولت نهم ۲۱۶ درصد بیشتر شده است. نکته مهم‌تر آنکه واردات اجناس چینی در چهار سال دولت یازدهم بیشتر از هشت سال مجموع واردات در دولت‌های نهم و دهم بوده است. در چهار سال دولت نهم 2/14 میلیارد دلار و در چهار سال دولت دهم 3/26 میلیارد دلار کالای چینی وارد کشور شده بود.

اخبار روزانه:

* ریاد حداد، سفیر سوریه در روسیه اعلام کرد: همه کشورهایی که به ما در مقابله با تروریسم کمک کرده‌اند، برای ورود به اقتصاد سوریه حق تقدم دارند. وی تأکید کرد: بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه به طور ویژه دستور داده است تا با شرکت‌های روسی که می‌خواهند به سوریه ورود کنند، همکاری شود. سوریه همچنین از روسیه دعوت کرده است به کمک ایران و ونزوئلا یکی از پالایشگاه‌های نفتی این کشور را ارتقا داده و یک پالایشگاه نفتی دیگر نیز بسازند.
* براساس اخبار دریافتی، جمعیت ماهیان خاویاری دریای خزر (معروف‌ترین خاویار جهان) ۹۰ درصد کاهش‌ یافته است. پس از فروپاشی شوروی کشورهای حاشیه دریای خزر مدیریتی بر حفظ، نگهداری و تولید این نوع ماهیان نداشتند و سرازیر شدن پساب‌ها، به ویژه از رودهای بزرگ روسیه کاهش جمعیت ماهیان خاویاری را تشدید کرد. گفتنی است، ژاپن، رژیم صهیونیستی و چین رقیب جدی‌ برای بازار خاویار ایران محسوب می‌شوند.
* بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 1395، طی فاصله زمانی سال‏‌های 1390 تا 1395 تعداد 516 هزار و 922 نفر از استان‌های دیگر به استان تهران مهاجرت کرده‌‌اند. استان‏‌های البرز، لرستان، همدان و خراسان رضوی به ترتیب با 855/50، 136/41، 648/33 و 414/33 نفر بیشترین مهاجران را به تهران داشته‌اند.
* «ریچارد هاوس» رئیس شورای روابط خارجی آمریکا به دنبال سخنرانی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در هفتادودومین مجمع عمومی سازمان ملل اعلام کرد: سخنرانی ترامپ در سازمان ملل تکرار «محور شرارت» (جرج بوش) بود، با این تفاوت که عراق کنار رفته؛ اما ایران و کره شمالی باقی مانده‌اند.
* ترکیه و فرانسه قصد دارند برای برگزار نشدن همه‌پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق بین بغداد و اربیل میانجی‌گری کنند. دو کشور تلاش خواهند کرد سقف زمانی مشخصی برای حل مشکلات تعیین کنند و بکوشند حقوق کردها براساس قانون اساسی عراق تضمین شود.
* رئیس‌جمهور کشورمان با تأکید بر اینکه رفتار ترامپ همه زمینه‌های مثبت را از بین می‌برد، درباره مذاکره ایران با آمریکا گفت: وقتی ترامپ از تغییر رژیم می‌گوید و تعهدات مهم دولت آمریکا را زیر پا می‌گذارد، دیدار و مذاکره معنا ندارد.
* محمدجواد ظریف در پیام توئیتری در واکنش به سخنان ترامپ نوشت: «سخنرانی جاهلانه و نفرت‌پراکن ترامپ به درد قرون وسطی می‌خورد، نه قرن بیست‌ویکم و ارزش پاسخ دادن ندارد. همدلی ساختگی با ایرانیان کسی را فریب نمی‌دهد

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: