کد خبر: ۲۵۷۶۱
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۹
اخبار 24 ساعت گذشته:

قدم زدن در ساحل به جای انجام مأموریت!
پس از انتشار اخبار و تصاویر جنایت‌های دولت میانمار و نسل‌کشی مسلمانان در این کشور و همچنین انتقادات از عدم اقدام قاطع وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در این زمینه، چند روز پیش پایگاه وزارت خارجه اعلام کرد، هیئت جمهوری اسلامی ایران به سرپرستی معاون آسیا، اقیانوسیه و مشترک‌المنافع وزارت امور خارجه از کمپ آوارگان روهینگیا در مناطق مرزی بنگلادش و میانمار بازدید و با جمعی از ساکنان این اردوگاه‌ها دیدار و گفت‌وگو کرد؛ اما با فاصله کوتاهی تصاویری از ابراهیم رحیم‌پور منتشر شد که نشان می‌دهد وی به جای رسیدگی به وضعیت آوارگان روهینگیایی در حال گشت و گذار در سواحل بنگلادش است!

ادعای عجیب یک چهره اصلاح‌طلب!
روزنامه وقایع اتفاقیه در مطلبی با عنوان «اصلاح‌طلبان مسئولیتی در قبال عملکرد دولت ندارند» به نقل از «سجاد سالک» رئیس شورای سیاست‌گذاری حزب ندای ایرانیان در جملاتی عجیب مدعی شد: «اصلاح‌طلبان می‌توانند چهار سال بعد به میدان بیایند و بگویند که پس از دورانی هشت ساله اکنون صلاحیت در دست گرفتن سکان دولت را دارند و طبیعتاً در عرصه مناظرات آینده نیز قرار نخواهد بود که اصلاح‌طلبان پاسخگوی قصور و کم‌کاری‌های دولتی باشند که در آن کمترین نقش را داشته‌اند.» گفتنی است، این درحالی است که اصلاح‌طلبان در دوران انتخابات تمام قد از روحانی حمایت کردند و نقش پر رنگی را در دولت وی داشته و دارند.

سخنان ترامپ نشان‌دهنده گفتار عوام‌فریبانه اوست
وزیر امور خارجه کشورمان در واکنش به سخنرانی رئیس‌جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: سخنان وی به ویژه آنجا که به ملت بزرگ ایران اشاره داشت، چنان سخیف، شعاری و بی‌محتوا بود که ارزش پاسخ ندارد. ظریف همچنین اظهار داشت: سخنان وقیحانه و جاهلانه رئیس‌جمهور آمریکا و نادیده انگاشتن واقعیات جمهوری اسلامی ایران در سیاست داخلی و خارجی و مبارزه با تروریسم عمق بی‌اطلاعی و رفتار و گفتار عوام‌فریبانه ایشان را نشان می‌دهد که در کنار واقعیاتی، همچون حمایت دولت آمریکا از رژیم جنایتکار صهیونیستی و رژیم‌های دیکتاتوری منطقه و ایجاد و تقویت گروه‌های تروریستی، حاصلی جز انزوا و بی‌اعتباری هر چه بیشتر دولت آمریکا نزد جهانیان نخواهد داشت.

سپاه برای امنیت و مبارزه با تروریسم ایفای نقش می‌کند
رئیس‌جمهور در دیدار جمعی از مدیران و خبرنگاران ارشد رسانه‌های آمریکا گفت: بزرگ‌ترین مسئولیت دولت دفاع از امنیت مردم و امنیت ملی کشور است؛ من تعجب می‌کنم که چطور درباره سلاح دفاعی ما سخن گفته می‌شود؛ اما درباره انواع تسلیحات تهاجمی که هر روز مردم یمن را هدف قرار می‌دهند، صحبت نمی‌شود. وی گفت: سپاه یک نیروی بزرگ مردمی و نظامی در کشور ما است و در جنگ هشت ساله نقش بسیار مهمی را ایفا کرده و امروز هم برای امنیت ایران و مبارزه با تروریسم نه تنها در ایران، بلکه در سوریه و عراق، نقش بسیار مؤثر و مهمی را ایفا کرده و می‌کند.

نمی‌توان به جدایی آمریکا و اروپا دل خوش کرد
«
داوود هرمیداس‌باوند» در مصاحبه با روزنامه شرق با اذعان به اینکه نمی‌توان چندان بر روی شکاف میان آمریکا و اروپا حساب باز کرد، گفت: «این نکته را باید در نظر داشت که همراهی نسبی اتحادیه اروپا با ما در هر وضعیتی ادامه پیدا نمی‌کند. بنابراین اگر آمریکا بخواهد تحریم‌های یکجانبه مضاعف خود را علیه ما فعال کند، بسیاری از شرکت‌های اروپایی ترجیح می‌دهند خودشان را به دردسر نیندازند. آنها می‌آیند، مذاکره و تفاهم می‌کنند، اما در مرحله اجرا متوقف می‌شوند؛ چرا که تحریم‌های آمریکا تحریم‌های یکجانبه مضاعف است؛ یعنی دیگران نیز باید رعایت کنند و در صورت نادیده‌گرفتن آن از سوی آمریکا تحریم می‌شوند

مذاکره مجدد به‌ هیچ‌وجه پذیرفته نیست
علی‌اکبر ولایتی، مشاور امور بین‌الملل رهبر معظم انقلاب در پاسخ به ادعای یک رسانه آمریکایی در حمایت پاریس و لندن از مذاکره مجدد درباره توافق هسته‌ای با ایران اظهار داشت: به ‌هیچ‌وجه مذاکره مجدد از سوی جمهوری اسلامی ایران پذیرفته نیست. وی در ادامه افزود: برای یک ‌بار توافق انجام‌ شده و هیچ نوع تردیدی از سوی کشورهای مذاکره‌کننده در زمینه این قرارداد نیست و پیشنهاد مذاکره مجدد پذیرفته نخواهد شد. ولایتی در توضیح موضع ایران در قبال همه‌پرسی اقلیم کردستان عراق نیز گفت: موضع ایران کاملاً روشن است، از تمامیت ارزی کشورهای منطقه و عراق حمایت می‌کنیم.

مماشات دیوان محاسبات تأمل‌برانگیز است
عبدالرضا مصری، عضو کمیسیون برنامه‌ و بودجه مجلس درباره تبرئه نجومی‌بگیران از سوی دیوان محاسبات و بررسی قانونی بودن آن، اظهار داشت: مماشات دیوان محاسبات مشکوک و تأمل‌برانگیز است. حقوق‌های نجومی عمل بسیار قبیحی بوده و مورد تأیید هیچ فرد، سازمان و ارگانی نیست. از نظر رهبر معظم انقلاب و مردم، این‌چنین وجوهات و تخلفاتی محکوم بوده و خواستار پیگیری از متخلفان از سوی مراجع قانونی هستند. عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ضمن گلایه از دیوان محاسبات، اظهار داشت: دیوان محاسبات باید براساس مستندات به پرونده‌های نجومی‌بگیران رسیدگی کند.


اعتراف تکان دهنده فرح پهلوی درباره همسرش!

فرح پهلوی در مورد انتصاب وزرا بر اساس رضایت سفرای دولت‌ها بیگانه می‌گوید: «در موقع انتصاب دکتر منوچهر اقبال به نخست‌وزیری، محمدرضا نظر سفیر کبیر آمریکا در تهران را هم استعلام نمود و با خوشحالی به من گفت: هم آمریکا و هم انگلستان بر سرنخست‌وزیری دکتر اقبال توافق دارند.محمدرضا همیشه قبل از صدور حکم نخست‌وزیری جدید، با سفرای آمریکا و انگلستان مشورت می‌کرد. او این عادت را از زمان اشغال ایران در شهریور ماه 1320 پیدا کرده بود!. همچنین حسین فردوست نیز می‌گوید: مصباح‌زاده،‌ رئیس مؤسسه کیهان، فرد بسیار مقام‌پرستی بود.یک بار دیگر به من مراجعه کرد و خواستار شد که از بندرعباس وکیل شود (برای دوره چهاردهم)، به محمدرضا گفتم و قرار شد که با فرمانده ژاندارمری منطقه هماهنگ کند. مصباح‌زاده گفت که فرمانده ژاندارمی را که یک سرهنگ بود نزد من آورد. گویا قبلا او را دیده بود و روابطه خوبی دشتند، ‌به سرهنگ فوق گفتم که دستور اعلیحضرت است که به ایشان کمک کنید تا رأی بیاورد ولی ظاهرا همان موقع انگیس فرد دیگری با نام عبدالله گله‌دار را کاندید کرده بود و به همین دلیل مصباح‌زاده موفق نشد.
انگلیس 6 میلیارد پوند از جنگ یمن به جیب زده است

عربستان در 30 ماه گذشته به کمک سلاح‌های خریداری شده از انگلیس، آمریکا و دیگر کشورهای غربی هزاران انسان بیگناه در یمن را به کام مرگ فرستاده است. این مسئله تاکنون باواکنش‌های مختلفی مواجه شده و بسیاری از کارشناسان معتقدند جنگ یمن مانند بسیاری از جنگ‌های دیگر در منطقه منبع درآمد بسیار ارزشمندی برای کشورهای غربی است. در همین ارتباط روزنامه انگلیسی ایندیپندنت در گزارشی اعلام کرده که «تحقیقات جدید نشان می‌دهد شرکت‌های تسلیحاتی انگلیس بیش از 6 میلیارد پوند از فروش سلاح به عربستان از آغاز جنگ یمن تاکنون به دست آورده‌اند.» موسسه «کودکان جنگ انگلیس» هم با تهیه گزارشی اعلام کرده «درآمد واقعی از داد و ستد تسلیحاتی با عربستان دو برابر برآوردهای قبلی است، با وجود اینکه تنها حدود 30 میلیون پوند از این معاملات به طور علنی اعلام شده است.»
هاشمی:به کسانی که در مراسم اربعین شرکت می‌کنند حق ماموریت نمی‌دهیم

رئیس شورای شهر تهران با تشریح برنامه های شهرداری پایتخت در مراسم پیاده روی اربعین امسال گفت: کارکنان شهرداری برای حضور در کربلا انتظار حق ماموریت نداشته باشند. هاشمی اضافه کرد : امسال در مراسم اربعین ضمن اینکه کیفیت خدمات را ارتقاء خواهیم داد تلاش خواهیم کرد تا مردمی بودن آن را حفظ کنیم و کسانی هم که از شهرداری شرکت می کنند دیگر نباید انتظار حق مأموریت و حقوق اضافه داشته باشند.

پس‌لرزه‌هاي اظهارات عارف در مورد خروج از ائتلاف

محمدرضا عارف، رئيس شوراي سياستگذاري اصلاحات از يك سياست اصلاح‌طلبان خبر داده؛ اما گويا برخي اين اظهارات را نظري شخصي مي‌دانند. عارف، رئيس فراكسيون اميد اصلاح‌طلبان در مجلس تأكيد كرده است كه «در انتخابات سال ۹۸ با پرچم اصلاح‌طلبانه وارد مي‌شويم يعني - با دولت- ائتلاف نمي‌كنيممحمد عطريانفر از شوراي مركزي حزب كارگزاران سازندگي در واكنش به اين سخنان گفته است: «قاعدتا استدلال فرمايش آقاي عارف را بايد از خودشان شنيد؛ اما اظهار نظر روي مباحث كلان، كليدي و راهبردي نمي‌تواند اظهار نظر فردي باشد و حتما بايد در زمان و دركانون جمعي اصلاح‌طلبان وبا رعايت اقتضائات سياسي و البته با محوريت شخصيت‌هاي جامع الاطراف از جمله آقاي عارف طرح شودمحسن رهامي، فعال اصلاح‌طلب نيز در مصاحبه‌اي به اظهارات عارف اشاره كرده و با بيان اينكه موضع‌گيري نسبت به چگونگي آرايش سياسي در انتخابات ۹۸ خيلي زود است، تصريح مي‌كند: «سياست مثل مسائل شرعي نيست كه بتوان از قبل احكام حلال و حرام صادر كرد. تصميمات سياسي بر اساس اقتضائات زمان و شرايط روز ومصالح كل كشور اتخاذ مي‌شود. چه بسا در انتخابات ۹۸ به علت مصالح كشور ليستي ارائه نشود يا از فرد ديگري حمايت شود يا اصلاحات موضع ديگري بگيرد. اين مسائل بايد در زمان خود مطرح شود. موضع آقاي عارف نه در شوراي هماهنگي مطرح شده است نه تك تك احزاب اصلاح طلب چنين نظر و موضعي داشتنداصلاح‌طلبان گرچه از روحاني اعلام نارضايتي مي‌كنند، اما ترجيح مي‌دهند واقع گرايانه به اين موضوع فكر كنند كه آيا بدون ائتلاف با دولتي‌ها امكان پيروزي در انتخابات دارند يا خير. از طرفي بسياري از اصلاح‌طلبان از كارنامه كاري رئيس فراكسيون اميد هم ناراضي هستند و ترجيح مي‌دهند او بيان‌كننده مواضع اصلاح‌طلبان نباشد. شايد هم عارف خيلي زود سوژه را لو داده و اصلاح‌طلبانغيراز كارگزاراني‌ها البته – علاقه ندارند از الان راهشان را از دولت جدا بدانند.
حقوق قاضی با 30 سال سابقه چقدر است؟

سیامک مدیرخراسانی از جمله نام های پرتکرار دستگاه قضایی در پرونده های مطرح و جنجالی سال های اخیر است. کسی که می توان او را صندوقچه‌ای از ناگفته‌های پرونده‌های جنجالی و بزرگی مثل پرونده کهریزک، اختلاس از بیمه ایران، معاون اول رئیس دولت دهم و حتی خود رئیس دولت دهم دانست. «مدیرخراسانی» که سال گذشته بازنشسته شد در گفت و گویی درباره حقوق قضات نیز توضیح می دهد: «من زمانی که سر کار بودم، با حقوق 9 میلیون و 80 هزار تومان بازنشسته و با 20 هزار تومان هم استخدام شدم. معمولاً قوه قضاییه اضافه کاری بسیار کمی دارد و اصلاً قابل گفتن نیست. نهایتاً به یک کسی 12 تا 13 ساعت اضافه کار بدهند. به خاطر نبود بودجه به قضات اضافه کار داده نمی‌شود. با این که سنگین‌ترین پرونده‌ها را رسیدگی کردم، یادم نمی‌آید بیش‌تر از 15 ساعت در ماه اضافه کار بگیرم. زمانی هم که بازنشسته شدم، برای دعوت مجدد به کار، قرارداد بستند که 80 درصد حقوق بازنشستگی را بگیرم که حدود هفت میلیون و 200 هزار تومان می‌شد.» مدیر خراسانی با بیان این که «اگر قضات پرونده‌ها را به خانه نبرند، کار دستگاه قضایی مختل می‌شود» می گوید: «زمانی که در دادگستری بودم، یکی از پرونده‌هایم بیش از 100 هزار ورق داشت. پرونده اختلاس از بیمه ایران زمانی که به شعبه ارجاع شد، حدود سه هزار برگ بود و روزی که من رأی دادم، 36 هزار برگ بود...برای پرونده بیمه، 405 برگ رأی دست نویس نوشتم که 200 برگ تایپ شد.»
ضرب الاجل به بانک هایی که سود دولت را نداده اند

با توجه به احکام مالی که قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و قانون محاسبات به شرکت های دولتی تکلیف کرده است، یک نهاد مسئول اجرایی با صدور بخشنامه ای به همه بانک های وابسته به دولت، از آن ها خواسته با توجه به این که تخلف از پرداخت سود سهام دولت در حکم تصرف غیرمجاز در وجوه عمومی محسوب می شود، یک نسخه از صورت های مالی خود را جهت بررسی بدهی قطعی آن بانک به دولت بابت سود سهام سال 1395، به قید فوریت به وزارت اقتصاد ارسال کنند.
شاهزاده سعودی برای ایران زبان باز کرد!

رئیس سابق سرویس اطلاعات عربستان سعودی در گفت‌وگو با شبکه اسکای نیوز،‌ ایران را به دخالت در امور کشورها متهم کرد.ترکی الفیصل گفت: «دنیا باید در برابر دخالت‌های آشکار ایران در منطقه بایستد»وی مدعی شد که حتی در صورت لغو توافق هسته ای، دخالت‌های ایران در منطقه متوقف نخواهد شد.رئیس سابق اطلاعات عربستان مدعی شد که دخالت‌های ایران از زمان توافق هسته‌ای تهران با کشورهای غرب نبوده بلکه ایران از ابتدای انقلاب اسلامی در امور سایر کشورها دخالت می‌کند.فیصل به بحران قطر نیز اشاره و از اینکه قطر از «آمال و اهداف خطرناک ایران» در منطقه حمایت می کند، ابراز تأسف کرد
حمایت یک گروه امریکایی حامی اسرائیل از ایران

گروه «جی استریت» که از حامیان رژیم صهیونیستی است، تأکید کرد که خروج از برجام برای امنیت و آینده امریکا و اسرائیل فاجعه است.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه اورشلیم پست، گروه «جی استریت» وابسته به جناح چپ رژیم صهیونیستی تأکید کرد: تغییر یا لغو برجام باعث از بین رفتن حمایت اروپایی‌ها خواهد شد که امریکا و اسرائیل به آن نیازمند هستند. چنین اقدامی می‌تواند امریکا و اسرائیل را وارد یک جنگ مخرب غیرضروری کند.
عضو شورای شهر تهران خودروی جدید را پس فرستاد

بعد از انتشار خبر ولخرجی‌های شورایی‌ها مبنی بر خرید خودروهای جدید و 21 تبلت به قیمت بیش از یک میلیارد تومان مجید فراهانی خودروی خود را پس فرستاد.اعضای شورای شهر در روزهای آغازین کار مهمترین دغدغه شان خرید خودرو جدید و تبلت با پول مردم بوده است. این امر واکنش‌هایی را به همراه داشت.این در حالی است که خودروهای قبلی در شورا چند سالی بیشتر از عمرشان نمی‌گذشت و فرسوده هم نشده بودند.
به دنبال تکرار فرمول سقوط شوروی و استحاله انقلاب چین در ایران هستند

حجت‌الاسلام سعیدی، نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: تکرار فرمول سقوط شوروی و استحاله انقلاب چین از اهداف نظام سلطه و آمریکا با حربه نفوذ در نظام اسلامی ماست که مدل مورد اجرا در ایران امروز نیز، جهانی‌شدن بدون توجه به اصول و مبانی انقلاب اسلامی و الزاماً توجه به سیاست اقتصادی درهای باز است.وی در ادامه به نفوذ در شوروی سابق و فروپاشی این کشور پرداخت و ابعاد نفوذ در آن را مورد تحلیل و ارزیابی قرار داد و گفت: تکرار فرمول سقوط اتحاد جماهیر شوروی و استحاله انقلاب چین از اهداف نظام سلطه و آمریکا با حربه نفوذ در نظام اسلامی ماست. نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران افزود : البته تفاوت انقلاب ما با انقلاب چین و حکومت شوروی در این است که ما در مبانی و اصول با آنان متفاوت و دارای ساختار دینی هستیم؛ هرچند نفوذ نخبگانی و چینش برخی افراد نفوذی و تغییر مدیریت‌های عالی نظام، وجه اشتراک نفوذ در ایران و آن کشورهاست که باید نسبت به آن حساسیت و دقت ویژه و فوق العاده داشت. وی تأکید کرد: تغییر ذائقه مردم در امور فرهنگی و اجتماعی و کنار گذاشتن ارزش‌ها از دیگر متغیرها و وجوه اشتراک نفوذ در بین کشورها است

صدور مجوز واردات برخی حشرات به کشور
بر اساس ابلاغیه جدید یک نهاد مسئول به تعدادی از دستگاه های ذی ربط در امر واردات، اعلام شده است که واردات اقلامی چون حشرات مفید، انگل ها، شکارچی ها و میکروارگانیسم هایی که در مبارزه بیولوژیک با آفات نباتی موجود در کشور مورد استفاده قرار می گیرند، با رعایت موارد و شرایط مد نظر وزارت جهادکشاورزی، مجاز است و در این زمینه نیاز به دریافت مجوز جداگانه از سازمان حفاظت محیط زیست نیست.

مرتضوی باید ۲۰ هزار تومان جریمه می‌شد اما ما ۲۰۰ هزارتومان جریمه‌اش کردیم

قاضی مدیر خراسانی در گفت‌وگویی مفصل با تسنیم به سوالات متفاوتی از پرونده‌های جنجالی که در اختیارش بود پاسخ داد. او در بخشی از این گفت‌وگو در خصوص حکم سعید مرتضوی گفت: در حکم دادگاه، انفصال دائم از خدمات قضایی، 5 سال انفصال از خدمات دولتی و 200 هزار تومان جزای نقدی صادر شده بود که همه فقط 200 هزار تومان را بزرگ‌ کردند اما ندیدند کسی که در این شهر دادستان بوده و تقریباً حرف اول را می‌زده، محاکمه و به انفصال دائم از خدمات قضایی محکوم شده است. انفصال دائم از خدمات قضایی برای یک قاضی مانند حکم اعدام است. هیچ کس این دو مورد انفصال را نگفت و ندید و فقط گفتند چرا به 200 هزار تومان محکوم شده است. قاضی تابع قانون است. قانوناً آقای مرتضوی از بابت معاونت در تنظیم گزارش خلاف واقع باید به 20 هزار تومان محکوم می‌شد و حرف دیوان عالی کشور درست بود اما چون گفتیم «سبب اقوی از مباشر» است، قانون اجازه می‌دهد حداکثر را در نظر بگیریم و ما 200 هزار تومان را در نظر گرفتیم وگرنه قانوناً برای معاونت باید 20 هزار تومان در نظر گرفته می‌شد. گفتیم چون شخصیت دادستان بر مامور اجرا غالب است و درست است که آنها نوشتند اما به نظر ما دستور دادستان را انجام دادند، 200 هزار تومان را در نظر گرفتیم.
اخبار روزانه:
*
فیلم «باد سیاه» با حضور بازیگران و عوامل ایرانی نماینده سینمای عراق در شاخه بهترین فیلم خارجی جوایز اسکار 2018 شد. فیلم سینمایی «باد سیاه» به کارگردانی «حسین حسن» بازیگر و فیلمساز کُرد عراقی و به تهیه‌کنندگی «ممد اکتاش» مدیر کمپانی «میتوس فیلم» آلمان است که در آن علاوه بر حضور مریم بوبانی به عنوان بازیگر، تورج اصلانی فیلمبردار بین‌المللی سینمای ایران مدیریت فیلمبرداری آن را برعهده دارد و دیمن زندی بازیگر ایرانی نیز نقش اصلی آن را بر عهده دارد. دیگر عوامل ایرانی این فیلم شامل تدوینگر ابراهیم سعیدی، هادی ساعدمحکم به عنوان صدابردار و جلال ساعدپناه به عنوان سازنده موسیقی، مدیربرنامه‌ریزی و طراح صحنه‌ هستند
*
در نقشه گوگل مپ و اسنپ خیابان آیت الله کاشانی به خیابان مصدق تغییر نام یافت
!
* فرید گلکار، رئیس مرکز ملی تحقیقات و مطالعات باروری ابرها از همکاری ایران با یک شرکت آلمانی برای باروری ابرها خبر داد و گفت: میزان سرانه آب تجدیدشونده کشور از شش هزار و 850 مترمکعب در سال 1335، هم اکنون به 1100 متر مکعب رسیده است. وی ادامه داد: مؤسسه تحقیقات آب تلاش دارد با همکاری شرکت FKA آلمان ضمن افزایش بارش در کشور در بحث تگرگ‌زدایی نیز از بروز خسارات جدی به محصولات کشاورزی و آسیب به خودروهایی که در پارکینگ فضای باز کارخانه‌‌های خودروسازی هستند، جلوگیری کند.
* مرضیه شاهدایی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی از تعیین تکلیف سرمایه‌‌گذاری‌ شرکت‌های خارجی در صنعت پتروشیمی خبر داد و گفت: ظرف سه ماه آینده تکلیف برخی از تفاهم‌نامه‌هایی که با شرکت‌های خارجی امضا شده، مشخص می‌شود. همچنین، نتیجه مطالعات و بررسی اقتصادی برخی از این شرکت‌ها در نیمه دوم سال مشخص خواهد شد. «توتال» و «شل» از مهم‌ترین این شرکت‌ها هستند، البته چند شرکت بزرگ دیگر نیز وجود دارند که تأکید کرده‌اند نام آنها رسانه‌ای نشود.
* جنبش اسلامی حماس با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: همه واحدهای اداری و حکومتی خود را در غزه تعطیل کرده است و از این پس، باریکه غزه از نظر حکومتی تحت سیطره جنبش حماس نخواهد بود! حماس همچنین اعلام کرد: از دولت خودگردان فلسطین به ریاست «رامی الحمدلله» دعوت شده است تا فوری به غزه بیایند و واحدهای اداری این قسمت از خاک فلسطین را تحویل بگیرند.
* محمدجواد آذری‌جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره وضعیت پرتاب ماهواره‌های دانشگاهی گفت: در حال حاضر سه مجموعه ماهواره در کشور داریم که آماده پرتاب هستند و در نوبت پرتاب قرار دارند. در این زمینه صحبت‌هایی با وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح داشته‌ایم و زمانی که آنها اعلام آمادگی کنند، پرتاب‌ها را انجام می‌دهیم.
* علی‌اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: نگرش خصمانه دولت آمریکا و نیز سیاست‌های تخریبی و اقداماتی که با هدف تضعیف توافق هسته‌ای و جلوگیری از منافع مشروع ایران از اجرای کامل و بدون محدودیت آن صورت می‌پذیرد، مخالف متن و روح برجام است.
* گروهی متشکل از 76 شخصیت برجسته اروپایی که در بین آنها نام‌های آشنایی، از قبیل «خاویر سولانا» به چشم می‌خورد، با امضای نامه‌ای خطاب به دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا خواستار حفظ برجام شدند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: