logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۵۵۶۸
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۵
اخبار 24 ساعت گذشته:

هشدار روزنامه آفتاب یزد به اصلاح طلبان در مورد یک سکوت
خبرهايي كه هر چند روز يك بار در مورد يكي از آقازاده‌ها و رانت ويژه‌اش مي‌رسد، آنقدر زياد شده كه صداي حاميان دولت را هم درآورد. آفتاب يزد در يادداشتي كوتاه از اصلاح‌طلبان خواسته در مورد اين اتفاق سكوت نكنند. در ابتداي اين يادداشت آمده كه «فقط اختلاس و دزدي نيست كه مردم را بي‌اعتماد مي‌كند. اين «فاميل» بازي‌هاي آقايان نيز دست كمي از مورد نخست ندارد. فضاي مجازي پر شده از خبرهايي مبني بر انتصاب عيال، فرزند، پسرخاله، پسر دايي، خواهرزن و حتي مادرزن! جالب آنكه هيچ كدام هم تكذيب و تعديل نمي‌شوند و عيناً تأييد مي‌گردند.» آفتاب يزد با بيان اينكه اين روند به اعتماد مردم ضربه مي‌زند، نوشته است: «قدرت، مصلحت‌انديشي كاذب به دنبال خود مي‌آورد. اين نكته با نوع و گرايش حزبي جريان‌هاي سياسي بي‌ارتباط است. اگرچه سوگمندانه بخشي از انتصاب‌هاي مذكور بي‌ارتباط با اصلاح‌طلبان نيست. ليكن اين جريان نيز بعضاً درگير پدرخوانده‌ها و اشخاص شده تا «تفكر» و طبعاً ترجيح داده خودسانسوري كند و روزه سكوت بگيرد.

واکنش الهه کولایی به مدیر شدن آقازاده‌ها
الهه کولایی فعال سیاسی اصلاح طلب با انتشار توئیتی نوشت: منظور از جوان گرایی مدیریت کشور مدیر شدن فرزندان و وابستگان مدیران مادام العمر نیست.

اينجا صداي منتقد قطع مي‌شود؟

در غياب رئيس مجلس علي لاريجاني، نايب رئيسان اول و دوم او به ترتيب مديريت جلسات مجلس را بر عهده دارند. روز گذشته نحوه مديريت پزشكيان موجب اعتراض نمايندگان مجلس شد. در جلسه ديروز سليمي با اشاره به اصل ۸۳ قانون اساسي مبني بر حق نمايندگان براي اظهارنظر در تمام مسائل و نيز ماده ۲۴ آيين‌نامه داخلي مجلس درباره لزوم رعايت شأن مجلس در اداره آن گفت كه: «روز دوشنبه اتفاقاتي در مجلس افتاد كه كم‌سابقه بود و ترتيباتي كه هيئت رئيسه بايد در نوبت‌دهي رعايت مي‌كرد، رعايت نشد كه اميدواريم اصلاح شود.» وي سپس با اشاره به موضوع اخطار خود ادامه داد: «در گزارش امروز كميسيون امنيت ملي درباره روند شش ماهه دوم اجراي برجام حدود ۱۵ مورد از نقض‌عهدها و پيمان‌شكني‌هاي امريكا آمده است

بلافاصله پس از اينكه صحبت سليمي به اين قسمت رسيد، پزشكيان كه اداره جلسه علني را بر عهده داشت، بدون بيان علتي خاص، با عبارت «متشكرم»، سخنان وي را قطع كرد و تريبون وي نيز قطع شد! اين در حالي است كه نماينده مجلس بايد بتواند تذكر خود را كامل بيان كند و اگر رئيس جلسه تشخيص داد كه وارد نيست، بعد از پايان سخنان او بيان كند. از سويي ساعتي قبل از سليمي، حجت‌الاسلام ذوالنور هم كه قصد ارائه تذكر آيين‌نامه‌اي را داشت، به محض اسم آوردن از بيژن زنگنه، ميكروفنش قطع شد و اجازه ادامه صحبت را پيدا نكرد! پزشكيان از جريان اصلاحات است كه همواره بر شنيدن نظر مخالف تأكيد دارد.

سیامک انصاری بعد از دور همی چه می کند؟
این بازیگر سینما و تلویزیون که این روزها فیلم «ساعت ۵ عصر» را به کارگردانی مهران مدیری روی پرده‌های سینما دارد، در گفت‌وگو با ایسنا درباره فعالیت این روزهایش اظهار کرد: من الان در پروژه جدید مانی حقیقی با نام «خوک» بازی می‌کنم. همکاران من در این فیلم حسن معجونی، پریناز ایزدیار، لیلا حاتمی هستند.

او ادامه داد: همچنین یک پروژه تئاتر با گروه «سایه» در پیش داریم که با رضا حداد و لیلی رشیدی همکاری می‌کنم. این تئاتر در خارج و داخل ایران اجرا می‌شود البته قرار است اول در اروپا به روی صحنه برود و فکر کنم در سال آینده اجرای آن به تهران برسد.
چهار پیروزی مهم برای ایران

پایگاه خبری «اسلیت مگزین» آمریکا فهرستی از پیروزی‌های اخیر تهران در برابر آمریکا را مرور کرده است که عبارتند از: 1ـ تن دادن داعش به آتش‌بس در مناطق مرزی لبنان و سوریه؛ 2ـ اعلام از‌سرگیری روابط دیپلماتیک قطر با ایران؛ 3ـ تمایل حماس برای بهبود روابط با تهران؛ 4ـ پایبندی ایران به توافق هسته‌ای و تلاش ترامپ برای بدعهدی و نابود کردن برجام. در یادداشت این رسانه آمریکایی آمده است: «دوران ترامپ همچنان فقط به نفع ایران پیش می‌رود و نتایج بزرگی برای این کشور دارد. باوجود قصد اعلام شده دولت ترامپ برای منزوی کردن ایران و مقابله با نفوذ این کشور در خاورمیانه، همه چیز همچنان به نفع ایران و در راستای اهداف منطقه‌ای این کشور پیش می‌رود. داعش با آتش‌بس در مناطق مرزی لبنان و سوریه موافقت کرد؛ جایی که داعشی‌ها با حملات همزمان ارتش لبنان، ارتش سوریه، حزب‌الله و شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران مواجه بودند. آتش‌بس انجام شده، این واقعیت را برجسته می‌کند که حزب‌الله و دیگر گرو‌ه‌های مورد حمایت ایران در حال افزایش قدرت و نفوذ خود در سوریه هستند... ایران هفته گذشته [میلادی] به یک پیروزی در خلیج‌فارس نیز دست یافت و آن زمانی بود که قطر اعلام کرد روابط دیپلماتیک را با جمهوری اسلامی از سرمی‌گیرد؛ روابطی که در سال 2016 از سوی قطر و در همبستگی با عربستان پس از حمله به سفارت این کشور در تهران قطع شده بود

حماس: رابطه با ایران دوباره همچون قبل عالی شده است
به نوشته شبکه خبری الجزیره و خبرگزاری رویترز، «یحیی السنوار» نخست‌وزیر حماس گفت: امروز رابطه با ایران ممتاز و بیش از ممتاز است؛ ایران بزرگ‌ترین حامی تسلیحاتی، مالی و آموزشی گردان‌های عزالدین قسام، شاخه نظامی حماس است. حمایت نظامی ایران از حماس، راهبردی است. او که با خبرنگاران در غزه گفت‌وگو می‌کرد، ادامه داد: حماس قدرت نظامی‌اش را برای آزادسازی فلسطین و بازگشت آوارگان فلسطینی گسترش می‌دهد. السنوار افزود: حماس برای مراسم تحلیف رئیس‌جمهور ایران، هیئتی را به تهران اعزام کرده بود که پس از همین سفر رابطه حماس با تهران به حالت قبلی برگشته و عالی شده است. وی ادامه داد: هر روز موشک می‌سازیم و آموزش‌های نظامی را ادامه می‌دهیم و هزاران نفر شبانه‌روز کار می‌کنند. وی همچنین در بخشی دیگر از اظهاراتش از تمایل حماس برای همکاری بیشتر با نیروهای مقاومت در سراسر منطقه و بهبود روابط با سوریه خبر داد.

اصلاح‌طلبان دچار تکبر سیاسی شدند
محمد قوچانی در سرمقاله روزنامه سازندگی متعلق به کارگزاران در نقدی تند به اصلاح‌طلبان نوشت: «پیروزی‌های نسبی اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس دهم و شوراهای شهر بر تکبر سیاسی برخی اصلاح‌طلبان افزوده است و متأسفانه ساز نامیمون رادیکالیسم دوباره کوک شده است. نتیجه این تکبر سیاسی بدون شک شکست است. در دامن زدن به این تکبر می‌توان ردّ پای رسانه‌های خارجی را به خوبی دید. گروهی از اصلاح‌طلبان سابق که جلای وطن کرده و دور کاری سیاسی می‌کنند، آواری از مطالبات و خرواری از انتظارات را بر سر دولت دوازدهم می‌ریزند.» وی در بخش دیگری از یادداشت خود با اشاره به ضعف اصلاح‌‌طلبان در مجلس نوشت: «روحانی به خوبی اهمیت نقش علی لاریجانی در رأی اعتماد بالا به دولت دوازدهم را می‌داند. در حالی که محمدرضا عارف نتوانست برای یک وزیر اصلاح‌طلب همشهری خویش رأی جمع کند
وقتی ویزای ۶۰ یورویی ۱۸۰۰ یورو فروخته می‌شود
«
سفارت فرانسه در تهران پاسخگو باشد؛ تشکیلاتی که در پاساژ لوکس شمال تهران راه‌اندازی کرده، چه هدفی را دنبال می‌کند؟» این پرسش جمشید مرادیان، هنرمند مجسمه‌ساز کشورمان است که در تماس با ایسنا، با انتقاد از دلالی‌هایی که اطراف این تشکیلات راه افتاده، گفت: تا پیش از این هر بار که به ویزای فرانسه نیاز داشتیم، به خود سفارت درخواست می‌دادیم و با ۶۰ یورو ویزای این کشور را می‌گرفتیم، اما حالا اگر به این سفارت یا سایت اینترنتی آن مراجعه کنید، متقاضیان را برای تشکیل و پیگیری پرونده ویزا به دفتری که در پالادیوم راه افتاده، ارجاع می‌دهند. این نکته در سایت سفارتخانه هم نوشته شده که به VFS در خارج از سفارت مراجعه کنید. وی ادامه داد: معلوم نیست در تشکیلاتی که در آن پاساژ راه انداخته‌اند چه خبر است. وقتی به این دفتر که کارمندان ایرانی دارد مراجعه کنید،از طرف کسانی با پیشنهاد صدور "ویزای فوری" فرانسه به قیمت ۱۸۰۰ یورو روبه‌رو می‌شوید. آیا نباید وزارت خارجه از سفارت فرانسه سؤال کند این دفتر چه هدفی را دنبال می‌کند؟

گزینه لغو یکجانبه برجام از سوی آمریکا وجود خارجی دارد
نشریه «فارن پالیسی» نوشت: «جان بولتون» سفیر اسبق آمریکا در سازمان ملل ـ در دولت جرج دبلیو بوش ـ و یکی از تندروترین سیاستمداران جمهوریخواه آمریکا تهدید کرده است برای اینکه صدای مخالفان برجام را به گوش ترامپ و افکار عمومی آمریکا برساند، اقدام به انتشار عمومی طرح خروج از برجام خواهد کرد تا همگان بدانند گزینه‌ای به نام «لغو یکجانبه برجام از سوی آمریکا» وجود خارجی دارد و آماده اجرا است. گفتنی است، بولتون یکی از گزینه‌های تصدی وزارت خارجه آمریکا در روزهای تشکیل کابینه ترامپ و پس از آن یکی از گزینه‌های تصدی پست مهم «مشاور امنیت ملی کاخ سفید» بوده است؛ اما در هر دو بار به دلیل مخالفت جمهوریخواهان کنگره، افرادی دیگر به جای او برای تصدی این مناصب تعیین شده‌اند.
حسن عباسی: هدف باب اسفنجی تربیت لیبرالیسم است
حسن عباسی در افتتاحییه نمایشگاه ایران نوشت با اشاره به انتشار کتاب فلسفه باب اسفنجی، بیان کرد: در این کتاب آمده است که روح حاکم بر این انیمیشن تربیت کودکان با تفکر لیبرالیسم است، هفت گناه کبیره مسیحیت در قالب هفت شخصیت اصلی این انیمیشن آمده است، در خانواده سیمون‌ها و شیرشاه نیز همین‌طور است. کارشناس مسائل استراتژیک در ادامه عنوان کرد: این مسأله روی ناخودآگاه کودک اثر می‌گذارد و او فقط همین هفت گناه را بد می‌داند و دیگر نمی‌فهمد که زنا، ربا و هم‌جنس‌بازی هم گناه کبیره است، چراکه انیمیشن‌های غربی این‌چنین نمی‌گوید، انیمیشن پونی‌ها یکی از آن برنامه‌هایی است که بر مبنای تفکر کابالایی عرفان یهود ساخته‌ شده است؛ جنگ امروز جنگ شناختی است.

کوچک‌ترین تحرک تروریست‌ها را رصد می‌کنیم
حجت‌الاسلام سیدمحمود علوی، وزیر اطلاعات اظهار داشت: امروز سربازان گمنام امام زمان(عج) با حمایت‌های رهبر معظم انقلاب(مدظله‌العالی)، دولت و ملت به ۱۲۰ تیم ضربه وارد کرده‌اند. وی با بیان اینکه ما به کوچک‌ترین تحرکات گروه‌های تروریستی اشراف کامل داریم، افزود: ما می‌دانیم آنها چه برنامه‌هایی داشته و چه کارهایی می‌خواهند انجام دهند و به موقع ضربه را به آنها وارد می‌کنیم. علوی در ادامه تأکید کرد: ما در مسئله امنیت با کسی تعارف نداریم، دل ما لبریز از مهر و محبت نسبت به تمام افراد جامعه است؛ اما سر سوزنی رحم و عطوفت نسبت به دشمنی که بخواهد امنیت مردم را ساقط کند، نداریم و با قدرت کامل با افرادی که بخواهند امنیت را از این کشور بگیرند، برخورد می‌کنیم.
خیابانی هم‌کلاس دایی در مقطع دکترا شد

جواد خیابانی، گزارشگر و مجری مشهور ورزشی هم مانند دایی با قبولی در کنکور دکتری دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات در رشته جامعه‌شناسی ورزش هم‌کلاسی علی دایی شد.
دیپلمات آمریکایی: بشار اسد پیروز شده کاری از دست ما برنمی‌آید

سفیر سابق آمریکا در سوریه گفت: بشار اسد در جنگ سوریه پیروز شده است. رابرت ردفورت در گفت‌وگو با روزنامه اماراتی نشنال اظهار داشت: پیروزی اسد و حضور نظامی ایران در سوریه واقعیات منطقه هستند و باید به آنها عادت کرد. وی گفت: گرد و خاک جنگ در سوریه آرام آرام در حال فرونشستن است. اسد پیروز این نبرد است و او در قدرت و در این کشور باقی خواهد ماند. حضور ایران در سوریه نیز تداوم خواهد داشت. این واقعیت جدیدی است که ما باید آن را بپذیریم و کار زیادی هم از دستمان در قبال آن برنمی‌آید.
۲۳۸ شخص و نهاد ایرانی همچنان تحریمند

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گزارش 6 ماهه دوم این کمیسیون درباره اجرای برجام را قرائت کرد.در گزارشی که سیدحسین نقوی‌حسینی قرائت کرد، از نقض‌ عهدهای مکرر آمریکا در عدم لغو تحریم‌ها انتقاده شده است. در بخشی از این گزارش که به تحریم‌های باقی‌مانده اشاره دارد، آمده است: بر اساس برجام، تعداد 238 شخص و نهاد ایرانی در فهرست تحریم‌های سه‌گانه شورای امنیت سازمان ملل متحد باقی مانده‌اند که تا نزدیک به 7 سال دیگر (8 سال پس از تاریخ پذیرش برجام) در فهرست تحریم‌ها باقی خواهند ماند. این گزارش می‌افزاید: در متن برجام به صراحت بیان شده است که از روز اجرا «نقل و انتقال منابع مالی بین اشخاص حقیقی و حقوقی یا نهادهای اروپایی از جمله موسسات مالی و اعتباری ایرانی، بدون الزام به اخذ مجوز یا اعلام» مجاز خواهد بود. لکن متاسفانه به‌رغم گذشت بیش از یک سال از اجرای برجام، با تداوم مشکلات بانکی و مالی، هزینه‌ها و خسارت‌های هنگفتی به اشخاص حقیقی و حقوقی ایرانی در داخل و خارج از کشور و شریک‌های تجاری و متعامل با ایران، تحمیل و وارد می‌شود. متاسفانه اعضای 1+5‌ انگیزه جدی برای تحقق این بند از برجام نشان نداده‌اند و بهانه آن را عللی مانند مقررات مربوط به پولشویی یا FATF یا مشکلات نرم‌افزاری اعلام می‌کنند.
اختلاس
۸۰۰ میلیونی یک خانم از تیم لیگ برتری تهرانی
اختلاس ۸۰۰ میلیون تومانی کارمندان یکی از تیم‌های تهرانی فوتبال ایران ممکن است به تغییرات مدیریتی اساسی در بدنه این باشگاه ختم شود. نکته قابل توجه اینجاست که یکی از اختلاس کننده‌ها توانسته در روزهای اخیر فرار و ایران را ترک کند و یکی دیگر از افراد مرتبط با این پرونده هم بازداشت شده و تحقیقات درباره نقش او در اختلاس انجام شده ادامه دارد. طبق اخبار دریافتی،‌ فردی که توانسته بعد از اختلاس در باشگاه لیگ برتری ایران را ترک کند،‌ خانمی است که ۵ ماه قبل توسط یکی از مقامات اجرایی باشگاه در امور مالی استخدام و کار خود را شروع می‌کند.

بازداشت دروازه‌بان نفت

متهم دستگیرشده توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران ادعا می کند دروازه‌بان تیم نفت تهران است و او را به جای معتاد گرفته‌اند. ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر همزمان با اجرای طرحی در سه سرکلانتری خرده‌فروشان و معتادان متجاهر شهر تهران را شناسایی و دستگیر کردند. این فرد با بیان اینکه ورزشکار است و تاکنون مواد مخدر مصرف نکرده است، گفت: من دروازه‌بان تیم نفت تهران هستم.
کوچ معاون آخوندی به شهرداری تهران

پیگیری‌ها از درون وزارت راه و شهرسازی، از ۳ تغییر در معاونت‌های این وزارتخانه حکایت دارد. محمد سعیدنژاد که هم‌اکنون مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی است، پیشنهادهایی از وزارت صنعت، معدن و تجارت داشته و قصد دارد وزارت راه و شهرسازی را به قصد رفتن به وزارت صنعت، معدن و تجارت ترک کند. همچنین به محسن نریمان از سوی وزارت کشور، پیشنهاد استانداری مازندران داده شده است. نریمان در حال حاضر مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید است. خبرها حکایت از آن دارد که پیروز حناچی پیشنهادی از سوی شهرداری تهران برای پست معاون شهرسازی و معماری دارد. حناچی هم‌اکنون معاون وزیر راه و شهرسازی و دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران است.

طرح تحول سلامت پس از 40 ماه

در نگاهی منصفانه و با استناد به آمارهای رسمی، کل هزینه‌های درمانی در بیمارستان‌های دولتی به 6 درصد هزینه‌ها برای بیماران شهری و 3 درصد کل هزینه‌ها برای بیماران روستایی رسیده است.جدای از هزینه‌های بستری، اگر سایر هزینه‌های نظام سلامت شامل خدمات سرپایی و پاراکلینیکی را هم حساب کنیم، هزینه‌های درمانی با اجرای طرح تحول سلامت، حدود 17 درصد کاهش پیدا کرد، در حالی که برای هر یک درصد کاهش هزینه‌های درمانی باید 790 میلیارد تومان هزینه شود. البته هنوز هم سر جمع هزینه‌های درمانی به شکلی است که به طور میانگین، مردم بیش از 40 درصد هزینه‌های درمانی را پرداخت می‌کنند که این موضوع خلاف اسناد بالادستی مثل سند چشم‌انداز توسعه است.براساس قوانین بالادستی، مردم باید فقط 30 درصد هزینه‌های درمانی را پرداخت کنند، اما میانگین هزینه‌های درمانی مردم، بسیار بیشتر از 30 درصد است و حتی در برخی خدمات مثل دندانپزشکی، بیش از 90 درصد هزینه‌ها از جیب مردم پرداخت می‌شود.یعنی اگرچه طرح تحول سلامت توانسته است کاهش چشمگیری در هزینه‌های درمانی ایجاد کند، اما همچنان با فرانشیز قانونی (پرداخت از جیب مردم) که 30 درصد کل هزینه‌های درمانی اعلام شده است، تفاوت معناداری داریم.
ممنوعیت انتصاب افراد بالای 55 سال در سطح مدیریت پایه

شورای عالی اداری با الحاق چند تبصره به دستورالعمل اجرایی نحوه انتخاب و انتصاب مدیران حرفه ای، ضمن تسهیل تصدی زنان و جوانان به سطوح مدیریتی، بکارگیری نیروهای جدید با 25 سال سابقه یا 55 سال را در سطح مدیریت پایه ممنوع کرد.در تبصره الحاقی به ماده 2 این دستور العمل آمده است: به منظور بهره گیری از ظرفیت زنان و جوانان توانمند کشور برای تصدی پست های مدیریتی، میزان تجربه مورد نیاز برای تصدی هر یک از سطوح مدیریت حرفه ای (از تجربه خدمت دولتی) در مورد زنان و کارمندان کمتر از 15 سال سابقه در مواردی که سایر شرایط احراز شده باشد، به دوم سوم مدت زمان پیش‌بینی شده در جدول تصویب نامه توسط شورای راهبری توسعه مدیریت دستگاه تقلیل می یابد.در جدول یاد شده حداقل تجربه خدمت دولتی برای مدیریت عملیاتی 3 سال، مدیریت پایه 4 سال، مدیریت میانی 6 سال و مدیریت ارشد 10 سال قید شده است.همچنین زنان و جوانان شاغل در دستگاه‌های اجرایی کشور می توانند با ارائه اقدامات علمی و پژوهشی خود در زمینه موضوعات مدیریتی یا در رابطه با حوزه های تخصصی عملکرد دستگاه متبوع از امتیازات ویژه ای برخوردار شوند.


اخبار روزانه:
*
در دو روز گذشته شايعه انتخاب رئيس دفتر رئيس جديد مجمع تشخیص مصلحت نظام به گوش مي‌رسيد. فرد مورد نظر در اين مورد هم پرويز داودي بود. با اين حال پرويز داودي از انتخابش به عنوان رئيس دفتر آيت‌الله هاشمي‌شاهرودي اظهار بي‌اطلاعي كرد. پرويز داودي، عضو 65 ساله مجمع تشخيص مصلحت نظام است كه سابقه معاونت اولي را در دولت اول محمود احمدي‌نژاد داشته است. البته او در زمره افرادي بوده كه راه خود را از احمدي‌نژاد جدا كرده است و حالا مشخص نيست كه آيا او رئيس دفتر آيت‌الله هاشمي شاهرودي مي‌شود يا خير؟
*
لاهوتی، نماینده مردم لنگرود در مجلس: پسر من با مدرک کارشناسی ارشد عمران 15 سال است که کارمند مسکن و شهرسازی استان گیلان است و اخیرا به عنوان گزینه پیشنهادی یکی از شهرداری‌های کوچک در منطقه انتخاب شده بود البته وقتی با من مشورت کردند، گفتم او استعداد دارد شهردار یک شهر بزرگ باشد ولی چون حوزه انتخابیه من در این منطقه است با این کار مخالفم. بر این اساس کاندیداتوری وی منتفی شد
*
زهرا نژادبهرام عضو شورای شهر تهران در کانال تلگرامی خود نوشت: برخی مقامات دولتی به خصوص اسحاق جهانگیری در حال فراهم کردن شرایط برای حضور نجفی در جلسات هیأت دولت هستند.
* محمد علیخانی، عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه کلانشهر تهران پایتخت سیاسی ایران است و مشکلات آن را می‌توان ملی محسوب کرد، حضور شهردار این شهر را در جلسات هیئت دولت امری حیاتی برشمرد و از دولت خواست، مقدمات حضور شهردار تهران در جلسات هیئت دولت را فراهم کند. گفتنی است، از سال 83 که دولت اصلاحات مانع حضور احمدی‌نژاد در جلسات هیئت دولت شد، تا امروز با وجود تغییر دولت‌ها، شهردار پایتخت در این جلسات حضور نداشته است.
* مسلمانان «بردفورد» انگلیس در روزهای گذشته با مجموعه نامه‌های اهانتی و تهدیدآمیز مواجه شده‌اند. در برخی از این نامه‌ها که در روزنامه «گاردین» نیز رویت شده است، تصویری از یک شمشیر و پرچم «سنت جورج» با شعار کشتن مسلمان‌ها مشاهده شده و آمده است: «ما قصد حمله اسیدی به هر کسی را داریم که نقاب‌های مضحک سیاه در اطراف بردفورد و دیگر مکان‌ها می‌زند
* محمدحسین مهدویان، کارگردان سینما گفت: پس از فیلم «ایستاده در غبار» بسیاری به من گفتند که درباره امام موسی‌ صدر فیلم بسازم و خودم هم علاقمندم که فیلمی درباره ایشان بسازم. وی همچنین افزود: پیگیری جدی درباره سرنوشت ایشان و تلاش برای فهم اندیشه وی دو کار جدی است که همه ما باید به آن توجه داشته باشیم.
* صفایی فراهانی در گفت‌وگو با آرمان و در پاسخ به این پرسش که «آیا تغییرات در تیم اقتصادی دولت دوازدهم می‌تواند نوید تغییرات مهمی در بهبود وضعیت اقتصادی مردم را در چهار سال آینده بدهد؟» اظهار داشت: مجموعه کابینه دوازدهم در نهایت نمره بیشتری از دولت یازدهم نمی‌گیرد و دولت متوسطی خواهد بود.
* امیرسرتیپ حاتمی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در واکنش به ادعاهای نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل مبنی بر امکان بازدید آژانس از مراکز مشکوک نظامی ایران طبق برجام، اظهار داشت: نیکی هیلی در سطحی نیست که چنین ادعایی کند و ادعای وی حتی در حد مطرح شدن نیست.
* محسن هاشمی،‌ رئیس شورای شهر تهران و معاون عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه «آیا از مسئولیت خود در دانشگاه آزاد استعفا داده‌اید؟» گفت: از مسئولیتم در دانشگاه آزاد به دلیل حضور در شورا استعفا دادم، اما هنوز با استعفای من موافقت نشده است.
* قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی با اشاره به دستور رئیس‌جمهوری برای تکمیل و اتمام طرح مسکن مهر تا پایان ۹۶ گفت: پرونده مسکن مهر تا پایان آذر در ۱۰ استان به اتمام می‌رسد.

انصاری اضافه کرد: فعلا تا اسفندماه برنامه من این‌گونه پیش می‌رود و بعد از عید پروژه سینمایی دیگری را در پیش دارم

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: