logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۵۴۲۸
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۷
اخبار 24 ساعت گذشته:

آب معدنی 20 تا ۶۰ هزار تومانی!

بازار فروش آب معدنی‌های خارجی که مشتریان خاص خود را دارند، در سطح بازار رونق گرفته است. البته برخی دیگر هم برای عقب نماندن از قافله مرفه‌نشین‌ها، اقدام به خرید این بطری‌های آب معدنی می‌کنند. برای نمونه، بنا بر اعلام انجمن آب معدنی کشور از فروردین ماه امسال توزیع دو برند آب معدنی فرانسوی به نام‌های «پرییر» و «اویان» در بازار آغاز شده است. البته برخی می‌گویند مجوز واردات این برند با تشدید اعتراض‌ها لغو شده، اما هنوز تغییری در توزیع این بطری‌ها در سطح شهر اتفاق نیفتاده است. درباره قیمت این آب معدنی‌های فرانسوی باید گفت: بطری آب معدنی گازدار «پرییر» از هفت تا نه هزار تومان است و بطری آب معدنی «اویان» از 30 تا 40 هزار تومان به فروش می‌رسد. در کنار این دو برند، یک برند نروژی تحت عنوان «ووس» هم در فروشگاه‌های شمال تهران از قیمت 20 تا 60 هزار تومان عرضه می‌شود که تأمل‌برانگیز است.

دستگیری لیدر کمپین انحرافی «الف مثل استاد»
اطلاعات سپاه صاحب‌الزمان(عج) استان اصفهان موفق شد لیدر اصلی عرفان انحرافی حلقه در استان اصفهان را دستگیر کند. فردی که در تور اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان(عج) افتاده است، سرشبکه اصلی این فرقه انحرافی و رابط چندین استان و سرپل ارتباطی با اعضای فراری عرفان حلقه در خارج از کشور است. این عنصر منحرف، همچنین مسئول سازمان‌دهی راه‌پیمایی‌ها و تجمعات عرفان انحرافی حلقه محسوب شده و لیدر اصلی کمپین «الف مثل استاد» در استان اصفهان بوده است.

تغییر 31 استاندار و ۴۳۰ فرماندار در دولت یازدهم
عبدالرضا رحمانی‌فضلی اظهار داشت: در حال حاضر 80 درصد مدیران وزارت کشور از بدنه وزارت کشور هستند که این موضوع در تناسب با گذشته بی‌نظیر است. وزیر کشور درباره حضور بانوان در وزارت کشور عنوان کرد: ما قصد داریم از بانوان کارآمد در وزارت کشور استفاده کنیم؛ همان طور که قولش را دادم، به فکر انتصاب معاونت خانم هم هستیم. هم‌اکنون نیز بیش از 150 میز مدیریت ما در وزارت کشور در دست بانوان است که این موضوع کاملاً در بدنه این وزارتخانه محسوس است. رحمانی‌فضلی درباره شبهه فشار برخی دولتمردان برای انتخاب استانداران و فرمانداران گفت: آنچه تحت عنوان فشار مورد سؤال است، قابل قبول نیست؛ اما باید بگویم که ما در دولت یازدهم 31 استاندار و 430 فرماندار را تغییر دادیم که البته این موضوع با سختی و مشکلات زیادی همراه بود.

افزایش زائران مسلمان روسیه در حج امسال
اداره معنوی مسلمانان روسیه اعلام کرد: با توجه به استقبال و درخواست گسترده مسلمانان این کشور برای اعزام به سفر حج، امسال سهمیه حاجیان ما افزایش یافته است. بر اساس این، در سال ۲۰۱۶ میلادی شمار حاجیان روسیه ۱۶ هزار نفر بود که پیش‌بینی می‌شد امسال به 17 هزار نفر برسد، اما با توجه به استقبال و درخواست‌های مکرر، این تعداد به بیش از ۲۳ هزار نفر افزایش یافت. گفتنی است، بیش از 20 میلیون نفر از جمعیت ۱۴۵ میلیون نفری روسیه مسلمان هستند که بیشترین آنها در جمهوری‌های تاتارستان و داغستان زندگی می‌کنند. هزینه سفر به سرزمین وحی برای حجاج روسیه در دو کلاس کامفورت و لوکس انجام می‌شود؛ در کلاس کامفورت مدت زمان سفر بین ۲۰ تا 25 روز است و هزینه آن ۳۵۰۰ دلار است و در کلاس لوکس مدت زمان سفر ۱۳ تا ۱۶ روز است که ۶۰۰۰ تا ۸۵۰۰ دلار هزینه دارد.

واکنش سپاه به اقدام جدید آمریکایی‌ها
روابط عمومی یگان پهپادی سپاه در واکنش به ادعای آمریکا مبنی بر نزدیک شدن پهپاد ایرانی به ناو «نیمیتز» اعلام کرد: مأموریت گشت هوایی ما در محدوده کنترل پدافند هوایی کشور (A.D.I.Z) به طور معمول و روزانه با رعایت قوانین جاری انجام می‌پذیرد. بنا بر اطلاعیه سپاه، پهپادهای این نهاد به استاندارد ناوبری مجهز بوده و هدایت آنها نیز به صورت دقیق و حرفه‌ای صورت می‌پذیرد و ادعای آمریکایی‌ها ناشی از ضعف دستگاه‌های تشخیصی و شناسایی یا فرافکنی آنها است. گفتنی است، نیروی دریایی آمریکا با انتشار بیانیه‌ای مدعی نزدیک شدن یک فروند پهپاد ایرانی بدون روشن کردن چراغ هشدار در 300 متری ناو هواپیمابر نیمیتز در آب‌های خلیج‌فارس دیده شد. آمریکایی‌ها شش روز پیش هم مدعی نزدیک شدن یک فروند پهپاد ایرانی به یک فروند اف‌ـ 18 در حال فرود بر روی ناو نیمیتز شده بودند.

جریمه 800 کانال تلگرامی متخلف
سیدمرتضی موسویان، رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره آخرین آمار کانال‌های تلگرامی ثبت شده گفت: تاکنون بیش از ۱۲ هزار کانال تلگرامی در سامانه مربوطه ثبت و هویت ادمین‌های‌شان احراز شده است. وی افزود: البته دنبال‌کنندگان همه این کانال‌ها، پنج هزار نفر یا بیشتر از آن نیست؛ اما هویت بیش از ۶۰ درصد کانال‌ها که در مجموع بیش از نیم میلیون دنبال‌کننده داشته‌اند، احراز شده و به ثبت رسیده‌اند. وی با بیان اینکه ما به ‌صورت هفتگی گزارش‌هایی را در این زمینه به پلیس فتا و وزارت اطلاعات ارائه می‌کنیم، تأکید کرد: بیش از ۸۰۰ کانالی که این شناسه یونیک (شامد) را داشتند، به دلیل تخلفاتی که مرتکب شده بودند، شامد آنها به حالت تعلیق درآمد.

درآمد ۲۵۰ میلیارد دلاری دولت از فروش نفت
عبدالحمید نادریان از فعالان صنعت نفت با اشاره به عملکرد اقتصادی دولت یازدهم گفت: با ادامه مسیر دور اول دولت روحانی، دولت دوازدهم وضعیت بدتری پیدا خواهد کرد. هدایت نقدینگی و پول مردم به سمت بانک‌ها و شبه‌بانک‌ها در 1500 روز اول دولت روحانی عملاً کار اقتصادی در ایران را از توجیه خارج کرده است. وی افزود: بودجه جاری دولت امسال به 300 هزار میلیارد تومان رسیده است، در حالی که در سال 92 این رقم 88 هزار میلیارد تومان بود؛ بنابراین دولت روز به روز بزرگ و بزرگ‌تر می‌شود. نادریان اعلام کرد: دولت روحانی ظرف 48 ماه 250 میلیارد دلار و دولت احمدی‌نژاد در 96 ماه 531 میلیارد دلار از منبع نفت درآمد کسب کرده‌اند؛ یعنی اکنون با نفت بشکه‌ای 60 دلار نزدیک به 20 دلار محصولات بالادست صنعت نفت از تولیدکننده دریافت می‌کنند.
این فعال صنعت نفت تأکید کرد: اگر به جای 3000 روز 30000 روز هم به آقای روحانی فرصت داده شود، او نمی‌تواند به صنعت، مسکن و بورس رونق بیاورد.

هدررفت سالانه ۲۵ میلیون تن مواد غذایی در کشور
مهدی کریمی نایب‌رئیس خانه صنعت جوانان از هدررفت سالانه ۲۰ تا ۲۵ میلیون تن موادغذایی در کشور خبر داد و گفت: سالانه 130 میلیون تن مواد غذایی در ایران تولید می‌شود که به دلیل نداشتن صنایع تبدیلی مناسب، حدود 20 تا 25 میلیون تن آن هدر می‌رود. وی افزود: افغانستان و عراق بیشترین سهم را در صادرات مواد غذایی ایران دارند. هرچند سالانه 8 میلیارد دلار مواد غذایی به عراق وارد می‌شود، اما سهم ایران فقط 900 میلیون دلار است و با توجه به هم‌مرز بودن دو کشور، میزان صادرات ما به عراق در حد پایینی است. کریمی تصریح کرد: سالانه 3 میلیارد دلار واردات موادغذایی به قطر انجام می‌شود که سهم ایران از این رقم در سال گذشته 18 تا 20 میلیون دلار بود، ولی با توجه به اعمال برخی تحریم‌ها علیه قطر برای امسال پیش‌بینی می‌شود سهم کشور به بیش از 100 میلیون دلار برسد.
عربستان روی منابعی به جز نفت سرمایه‌‌گذاری می‌کند
به گزارش پایگاه خبری بلومبرگ، عربستان پس از گذشت نیم‌ قرن استفاده از نفت، برای چرخش اقتصادی، حالا می‌خواهد روی منابع طبیعی فراوانی که دارد سرمایه‌گذاری کند تا خود را فرا‌تر از عصر نفت ببرد. در آوریل گذشته زمانی که چشم‌انداز 2030 عربستان مطرح شد، در طرح ۸۴ صفحه‌ای گفته‌ شد که دولت بر روی نجات و بازسازی شهرهای اقتصادی کار خواهد کرد. بلومبرگ نوشته است: عربستان قصد دارد ۵۰ جزیره و ۳۴ هزار کیلومترمربع از سواحل دریای سرخ را به مقصد گردشگری جهان تبدیل کند. ایجاد «شهر اقتصادی شاهزاده عبدالعزیزبن‌محمد» از دیگر پروژه‌های مدنظر آن است. پادشاه سعودی قصد دارد با ساختن شهرهای به‌ اصطلاح اقتصادی، مناطق ویژه لجستیک و گردشگری، روی منابعی به جز نفت سرمایه‌گذاری کند.
آزادی عابربانک با وثیقه 200 میلیاردی؟
داریوش علیخانی وکیل مدافع حسین هدایتی در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، اظهار داشت: دستور آزادی حسین هدایتی صادر شده است. وی درباره علت بازداشت هدایتی گفت: علت این بازداشت اختلاف حساب هدایتی با یکی از بانک‌هاست که هنوز سررسید بدهی هم فرا نرسیده است. وکیل هدایتی در حالی از اعلام میزان وثیقه هدایتی خودداری کرد که برخی شنیده‌ها حاکی از آزادی هدایتی با تودیع وثیقه 200 میلیارد تومانی است
روحانی از پوست اصلاح‌طلبی خود درآمده است
محمد زارع‌فومنی، دبیرکل حزب مردمی اصلاحات با بیان اینکه پس از بازداشت حسین فریدون، آقای روحانی محافظه‌کار شده است، گفت: به نظر می‌رسد که روحانی از پوست اصلاح‌طلبی خود درآمده و روح اصولگرایی به خود گرفته است که این می‌تواند بسیار خطرناک باشد. وی درباره ترکیب کابینه دولت دوازدهم که هفته گذشته اعلام شد هم اظهار داشت:‌ کابینه پیشنهادی نواقص زیادی دارد که مهم‌ترین آن جوان نبودن و حضور نداشتن زنان در کابینه است. ضمناً تغییری در کابینه صورت نگرفته و تنها افراد در دولت جابه‌جا شده‌اند، باید گفت که هیچ‌گونه گردش نخبگانی در کابینه مشاهده نمی‌شود. اکنون می‌تواند کشور را با چالش روبه‌رو کند.
دولت به اسم جوانگرایی 2 سال پیرتر شد
دولت جدید با وجود وعده‌ رئیس‌جمهور برای جوانگرایی، نسبت به متوسط سن دولت قبل، دو سال پیرتر شد.
این مطلب را روزنامه جوان مورد اشاره قرار داد و نوشت: هنوز چند هفته از وعده جوانگرایی در کابینه دوازدهم نگذشته بود که آشکار شدن ترکیب کابینه پیشنهادی، رئیس‌جمهور این رویا را بر باد داد. در ترکیب وزرای پیشنهادی برای دولت آتی هر چند یک متولد سال 1360 نیز حضور دارد اما حضور او نتوانسته برآیند کلی کهنسالی دولت جدید را بکاهد و حتی با تأسف باید گفت میانگین سنی وزرای پیشنهادی از میانگین سنی وزرای پیشنهادی در چهار سال پیش دو سال، مسن‌تر است. به این ترتیب می‌توان ادعا کرد که همچنان با تسلط مدیران کهنسال و معضل مدیریت سالمند مواجهیم.اینکه چرا با وجود آنکه چهره کشور سال‌هاست جوان شده، جریانی قدرتمند در مدیریت کلان خصوصا در چهار سال اخیر برخلاف طبیعی جامعه حرکت کرده و حاضر به تحویل مدیریتی بین نسلی نیست، هنوز پاسخ روشنی بدان داده نشده است. اگرچه گاه تلاش می‌شود با معرفی یک مدیر جوان، ادعای جوانگرایی شود اما نکته‌بینان خوب می‌دانند که این نوع انتخاب‌ها و انتصاب‌ها بیشتر در حکم «زینت‌المجالس» است و به هیچ روی گردش نسلی مدیران را نشان نمی‌دهد.
یادآور می‌شود بدون احتساب وزیر پیشنهادی 36 ساله ارتباطات، متوسط عمر کابینه جدید بسیار بیشتر از دولت یازدهم است.
تصمیم عجیب فدراسیون فوتبال
!
بدهی‌های سرسام‌آور باشگاه‌های لیگ برتری و وضعیت نابسامان و کیلومترها دوری از شرایط حرفه‌ای باعث شده فدراسیون فوتبال به فکر برنامه تازه‌ای برای لیگ برتر بیفتد. حالا گویا احتمال تک‌رقمی‌شدن تعداد تیم‌های لیگ برتر وجود دارد. فدراسیون فوتبال تصمیم جدی خود را در برخورد با باشگاه‌ها گرفته و هیأت رئیسه تصویب کرده از لیگ برتر نوزدهم (دو دوره بعد) باشگاه‌هایی که استانداردهای لازم را کسب نکنند، از لیگ کنار گذاشته می‌شوند. مهدی تاج در جلسه هیأت رئیسه فدراسیون تأکید کرده در صورتی که باشگاه‌ها موفق به کسب استانداردهای لازم نشوند، امکان برگزاری مسابقات لیگ برتر با حضور هشت تیم هم وجود دارد.
دستور ویژه دولت برای کنترل آنلاین آب تهران

بر اساس تصمیم جدید مسئولان اجرایی، تعدادی از اعضای کابینه موظف شده اند با توجه به اهمیت حفظ و ارتقای کیفیت آب شرب تهران و مصوبات سال های قبل نهادهای حاکمیتی در این خصوص، ضمن اطلاع رسانی اقدامات انجام شده در این زمینه، کارهای تکمیلی مورد نیاز برای اتمام شبکه پایش برخط (آنلاین) این موضوع نیز انجام شود و سازمان برنامه و بودجه نیز برای تامین اعتبارات مورد نیاز در این زمینه، همکاری و مساعدت لازم را انجام دهد.
حمله دوباره میناوند به استقلالی‌ها: تا آخرش می‌روم
!
در روزهای گذشته، حرف های مهرداد میناوند در یک برنامه تلویزیونی و شوخی او با سرمربی و دروازه‌بان استقلال حسابی حاشیه‌ساز شده است. میناوند در این برنامه الفاظی توهین آمیز برای علی منصوریان و سیدمهدی رحمتی به کار برد تا باشگاه استقلال وارد عمل شود و در بیانیه ای از این بازیکن شکایت کند. مهرداد میناوند اما به جای تلاش برای کم کردن حاشیه دوباره با انتشار پستی در صفحه شخصی اینستاگرامش خبرساز شد و برای استقلالی ها خط و نشان کشید. او در این باره نوشت: «آقاى مربى آقاى به اصطلاح كاپيتان چه كسى رو از چه چيزى مي ترسونيد؟؟ شنيدم كه گفته ايد كسى وساطت نكند، من هم از همه پيشكسوتان مي خواهم به هيچ وجه وساطت نكنند. می خواهم تا آخرش بروم. مگر آن روزى كه در ديدار دوستانه با خونه به خونه خط داديد به سكوهايتان كه مرا به باد ناسزا بگيرند عذرخواهى كرديد كه الان انتظار عذرخواهى داريد. در يك برنامه حرف هايى به صورت شوخى گفته شد كه حقيقتا برخلاف ميلم به زبان آوردم.
عربستان باید به ایران غرامت پرداخت کند

در آخرین جلسه دادگاه CAS فدراسیون فوتبال عربستان در پی شکایت فدراسیون ایران به خاطر ممانعت از سفر نماینده های این کشور به خاک ایران بعد از کشمکش های سیاسی میان دو کشور محکوم شناخته شد تا بر اساس حکم دادگاه محکوم به پرداخت غرامت و تمام هزینه های این تصمیم اشتباه شود. هزینه هایی که سفرهای بی مورد نماینده های ایران به کشور ثالث متقبل شدند همراه با جرایمی که برای این هزینه ها درنظر گرفته شده است. با این رأی حالا باید منتظر ماند و دید تکلیف میزبانی مصاف نماینده های دو کشور در فصل آتی چه خواهد شد، جایی که ایرانی ها اعلام کردند مشکلی برای سفر به خاک عربستان ندارند و سعودی ها باید با این تصمیم کنار بیایند. مسلما این حکم دادگاه CAS می تواند روند این موضوع را به سمت و سوی دیگری سوق دهد تا بلکه بعد از چند سال سعودی ها زیر بار میزبانی و مهمانی نماینده های دو کشور بروند.

تذکر جدید یارانه ای لاریجانی به روحانی
در حالی که بر اساس تصمیم تیرماه امسال هیئت دولت، مقرر شده بود نحوه مردمی ‌شدن اقتصاد و اعطای تسهیلات سرمایه ‌گذاری و اشتغال با تصویب آیین نامه ای، اجرایی شود، بر اساس نامه روزهای اخیر علی لاریجانی رئیس مجلس به حجت الاسلام روحانی، تاکید شده است با توجه به این که در مصوبه شماره 38669 کابینه، محل تامین اعتبار مربوط به یارانه های در نظر گرفته شده برای این دستور قانونی، مغایر با بودجه سال 1396 است، این بخش از تصویب نامه هیئت وزیران مغایر قانون محسوب می شود.

روایت شریعتمداری از واکنش آیت‌الله جنتی به شهادت حججی
مدیرمسئول روزنامه کیهان، واکنش آیت‌الله جنتی به خبر شهادت محسن حججی را روایت کرده است. حسین شریعتمداری در کیهان نوشت: «قلبم شکسته و با چشمانی پر از اشک صحبت می‌کنم»... اولین جمله‌ای بود که دیروز، حضرت آیت‌الله جنتی در تماس تلفنی بر زبان آوردند و در مقابل پرسش اینجانب که با ابراز ارادت به محضرشان همراه بود، فرمودند: «از گزارش امروز کیهان درباره شهید محسن حججی منقلب شده‌ام و شعری که در صفحه سوم آورده بودید، بی‌قرارم کرده است. » و درحالی‌که معلوم بود، بغض راه سخن را بر حضرتش بسته است، پرسیدند: «این شعر از کیست؟ و چه عمیق و پرشور است»؟
درخواست رضا کیانیان از هواداران «شهرزاد
»
هشتمین قسمت از فصل دوم سریال «شهرزاد»، 22 مردادماه با حضور رضا کیانیان و هومن برق نورد در پردیس سینمایی کورش به نمایش در آمد. در مراسم رونمایی از این قسمت، کیانیان با حضور روی سن گفت: می‌خواهم یک مسابقه بگذارم. سه جایزه هم برای آن در نظر گرفته ام؛ یک کارت هدیه 500 هزار تومانی و دو کارت هدیه 250 هزار تومانی. هر فردی بتواند بگوید که چرا شخصیت شاپور در صحنه‌های مختلف تغییر می‌کند جایزه می گیرد. تا پایان فصل دوم «شهرزاد» اگر بتوانید این موارد را توضیح دهید و با اشاره به صحنه‌های سریال مثال بیاورید و دلیل رفتارهای شاپور را در آن صحنه‌ها بیان کنید و پاسخ‌های خود را برای سایت شهرزاد ارسال کنید، بهترین نوشته‌ها این جوایز را دریافت خواهند کرد. می‌دانم که آقای امامی تهیه‌کننده سریال هم جوایزی را اضافه می کنند.
امیر قلعه نویی افشاگری کرد

امیر قلعه نویی در مورد واقعیت قراردادهای فوتبال و دریافتی بازیکنان و سرمربیان نظرات جالبی را مطرح کرد. امیرقلعه نویی در گفت وگو با رادیو در مورد هشدار afc به باشگاه های ایران اظهار داشت: ای کاش کنفدراسیون فوتبال آسیا 10 سال پیش خواستار حرفه ای شدن باشگاه های ایرانی می شد تا برخی از مدیران با بستن قراردادهای کلان بدهی روی دست باشگاه ها نگذارند امیدوارم باشگاه های ما روز به روز به استانداردهای فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا نزدیک تر شوند. یک مربی یا بازیکن در زمان امضای قرارداد برای زندگی خود برنامه ریزی می کند و باور کنید در یک قرارداد یک میلیارد و دویست میلیون تومانی تنها چیزی حدود ششصد میلیون تومان به آن مربی یا بازیکن می رسد زیرا حدود بیست الی سی درصد مبلغ قرارداد پرداخت نمی شود و بخشی نیز به عنوان مالیات کسر می شود، علاوه بر آن برخی از مدیران باشگاه ها در طول فصل با جریمه های خود باعث کسر بخش دیگری از قرارداد می شوند و در پایان فصل مربیان و بازیکنان مجبور می شوند مبلغی را هم از جیب خودشان به باشگاه بدهند!
رضایی: عربستان باید عذرخواهی کند

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در مورد میانجی‌گری عراق برای کاهش تنش بین ایران و عربستان گفت: عربستان در قبال آسیب هایی که به جهان اسلام زده است باید عذرخواهی کند. محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در حاشیه مراسم یادبود شهید حججی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه عربستان رسما از دولت عراق درخواست کرده تا واسطه‌ای بین ایران و عربستان برای کاهش تنش‌ها باشد، گفت: تا زمانی که عربستان عذر خواهی نکند هر نوع ارتباطی با ایران منطقی نخواهد بود، عربستان باید در قبال آسیب هایی که به جهان اسلام وارد کرده است عذر خواهی کند. وی در مورد نقش وزارت امور خارجه کشورمان در مورد میانجی‌گری عراق اظهار داشت: هرچند سیاست گذاری و تصمیم گیری در حوزه دیپلماسی بر عهده وزارت امور خارجه است، ولی همه باید ارزش های اسلامی را رعایت کنند.
اخبار روزانه
*ابوالقاسم شیرازی، رئیس اتحادیه پوشاک با اشاره به افتتاح مرکز تجاری ترکیه در ایران گفت: اتحادیه پوشاک رسماً به افتتاح این مرکز اعتراض کرده است؛ چرا که این کار به صلاح تولید نیست. اما مسئولان در پاسخ به اعتراض ما می‌گویند که هدف از افتتاح این مرکز از سوی ترک‌ها معرفی کالا است، وی گفت: اگر واقعاً هدف معرفی کالاست، ما هم باید این شرایط را در کشور و بازار آنها برای معرفی کالاهای‌مان داشته باشیم.
*پس از نشت ده‌ها هزار بشکه نفت به آب‌های خلیج‌فارس، نیروهای امدادی کویت برای جلوگیری از نشت نفت به آب‌های منطقه‌ای کویت، نزدیک میدان نفتی مشترک با عربستان سعودی هستند. بر اساس برآورد کارشناسان، ممکن است حدود ۳۵ هزار بشکه نفت به آب‌های منطقه الزور نشت کرده باشد. گفتنی است، کویت در این منطقه سرگرم ساخت یک مجتمع نفتی بزرگ به ارزش ۳۰ میلیارد دلار است.
*حامد مظاهریان، معاون وزیر مسکن و شهرسازی گفت: سرمایه‌گذاری در بخش مسکن نسبت به دیگر بخش‌ها، اشتغال‌زایی بیشتری دارد. وی با بیان اینکه، به ازای هر 50 میلیون تومان سرمایه‌گذاری حدود یک شغل ایجاد می‌شود، افزود: در صنعت پتروشیمی به ازای هر 300 میلیون تومان یک شغل ایجاد می‌شود. اگر هدف اشتغال‌زایی باشد، سرمایه‌گذاری در این بخش تا حدودی می‌تواند مشکل بیکاری را حل کند.
*علی‌اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: مهم‌ترین اولویت سازمان انرژی اتمی این است که فعالیت‌های صنعت هسته‌ای با قوت و قدرت پیش برود. اکنون حدود 60 میلیون یورو در حوزه رادیو داروها سرمایه‌گذاری شده است و ان‌شاءالله تا پایان بهره‌برداری از این پروژه ظرف سه تا چهار سال ایران به بزرگ‌ترین تولیدکننده رادیو دارو در غرب آسیا تبدیل خواهد شد.
*قاسم الاعرجی، وزیر کشور عراق اعلام کرد که عربستان سعودی از حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق خواسته‌ است برای عادی‌سازی روابط میان تهران و ریاض میانجی‌گری کند. این در حالی است که روابط دیپلماتیک میان ایران و عربستان پس از حادثه منا و شهادت شیخ نمر به دست حکام سعودی رو به تیرگی گذاشته است.
*قالیباف، شهردار تهران فعالیت‌های سازمان فناوری و اطلاعات شهرداری تهران در زمینه هوشمندسازی را باقیات‌ صالحات نامید و گفت: عدالت جنسیتی در حوزه سازمان فناوری هم رعایت شده و می‌بینیم که بانوان در این فعالیت‌ها چه نقشی دارند. هر چند که خیلی‌ها این شعار را می‌دهند، اما در عمل اتفاق دیگری می‌افتد.

* مدیر کل امور حقوقی و تعزیرات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد: از مجموع شکایات مردمی در تیر ماه، ۸۵ درصد مربوط به کالا و ۱۵ درصد مربوط به خدمات است؛ به گونه‌ای که بیشترین گزارش در بخش کالایی از نان، میوه و سبزیجات و در بخش خدمات از پارکینگ شهری و تعمیرگاه‌های خودروهای سبک بوده است. همچنین، گران‌فروشی و کم‌فروشی در صدر تخلف گزارش‌های دریافتی است.
* به گزارش پایگاه خبری «العربی الجدید»، فشارهای کشورهای تحریم‌کننده قطر بر عراق به منظور اتخاذ موضعی منفی علیه دوحه، بار دیگر شکست خورد و «حیدر العبادی» نخست‌وزیر عراق، در نشست با «خالد‌بن‌احمد آل‌خلیفه» وزیر خارجه بحرین که به بغداد سفر کرده است، اظهار داشت: عراق در بحران ایجاد شده میان برخی کشورهای حاشیه خلیج‌فارس، از همراهی با هر طرفی خودداری می‌کند.
* حجت‌الاسلام علوی، وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه تاکنون کانال‌های زیادی که محتوای ضد اخلاقی داشته، شناسایی و به وزارت ارتباطات ارجاع شده است، گفت: با توافقی که با مسئولان تلگرام شده، کانال‌های ضد اخلاقی به آنها معرفی شده و آنها موظف شده‌اند این کانال‌ها را مسدود کنند؛ در همین راستا تاکنون هزاران کانال از این طریق مسدود شده است.
* علیرضا شجاعی، معاون وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت درباره وضعیت تجارت خارجی کشور در چهار ماه گذشته اظهار داشت: سال گذشته صادرات صنعتی ما 15 درصد کاهش پیدا کرد. صادرات غیر نفتی ما در بیشتر کالاها سرجمع منفی بوده که این برای تجارت خارجی کشور بسیار خطرناک است.
* طبق اعلام مسئولان سازمان جهاد کشاورزی استان چهارمحال و بختیاری، تولیدکنندگان این استان با تولید بادام و دانه‌های روغنی توانسته‌اند افزون بر ارز‌آوری، از میزان واردات این محصولات به کشور بکاهند. گفتنی است، در سال گذشته دو هزار تن بادام از این استان به اروپا صادر شده است.
* رهبر کره شمالی گفت: فعلاً تصمیم گرفته‌ام تهدید حمله موشکی به گوام را عملی نکنم. کیم جونگ‌اون با این حال هشدار داده، در صورتی که یانکی‌ها (آمریکایی‌ها) به اقدامات به شدت خطرناک و بی‌پروایانه خود ادامه دهند، تصمیم خود را تغییر خواهد داد.
* نشریه انگلیسی «میدل‌ایست‌آی» به نقل از یک مقام آمریکایی نوشت: «محمدبن‌سلمان خواستار خروج نیروهای ارتش عربستان از یمن شده و اعلام کرده است ریاض برای تعامل با تهران مشکلی ندارد

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: