logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۵۳۶۹
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۴
اخبار 24 ساعت گذشته:

پشت‌پرده شکست طرح اعتباری خرید کالا
حبیب‌الله انصاری، دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران، درباره سرنوشت اجرای طرح کارت اعتباری خرید کالای ایرانی گفت: دو سال پیش که قرار بود این طرح اجرا شود، در جلسه‌ای که با وزیر صنعت، معدن و تجارت داشتیم، تفاهم این وزارتخانه با بانک مرکزی این‌گونه بود که به هر نفر تا سقف ده میلیون تومان وام با سود 12 درصد پرداخت شود؛ اما تنها یک هفته پس از این جلسه، بانک مرکزی اعلام کرد خریداران می‌توانند از این تسهیلات برای خرید کالای خارجی نیز استفاده کنند. انصاری افزود: وقتی مسئولان با اعتراض شدید انجمن و اتحادیه‌های صنفی مربوط مواجه شدند، اعلام کردند بانک‌های عامل فشار آورده‌اند که باید کالای خارجی نیز در این طرح قرار گیرد؛ به این دلیل که اگر فردی کالای خارجی خرید کند، سود تسهیلات مربوط به جای 12 درصد به 22 درصد افزایش خواهد یافت. این مقام صنفی تأکید کرد: کارشکنی کاملاً آشکار بانک‌های عامل، دقیقاً زمانی اتفاق افتاد که بانک مرکزی اعلام کرد برای خرید خودرو وام 25 میلیون تومانی با نرخ سود مصوب ارائه می‌شود. به گفته وی، روند کارشکنی‌های انجام‌شده در اجرای این طرح به اینجا ختم نشد؛ زیرا بانک مرکزی با ارائه پیشنهاد جدیدی نه تنها میزان تسهیلات را کاهش داد؛ بلکه افراد مشمول نیز محدود شدند تا جایی که بی‌اعتمادی مخاطبان طرح سبب شد طرح رسماً شکست بخورد.
گلایه‌ها و توقعات فاطمه هاشمی از روحانی

«فاطمه هاشمی» در مصاحبه با روزنامه فرهیختگان درخصوص یاد نکردن از مرحوم هاشمی در مراسم تحلیف اظهار داشت که شخص رئیس‌جمهور در سخنرانی‌های انتخاباتی نه‌تنها از آقای هاشمی اسم می‌بردند بلکه برای اینکه رای بیاورند شعارهایی سرمی‌دادند ولی امروز که رای‌شان را گرفته‌اند، آنها را فراموش کرده‌اند. این نشان از ضعیف بودن شخصیت آقای روحانی در این مسائل است. فرزند ارشد مرحوم هاشمی با نقل خاطره‌ای افزود: «یک روز دوستان از من سؤال کردند که آقای روحانی چه شباهت‌هایی به آقای هاشمی دارند؟ من گفتم آقای روحانی هیچ شباهتی به آقای هاشمی ندارد.»فاطمه هاشمی درباره برخی گمانه زنی‌ها درخصوص جایگزین شدن آقای روحانی به جای مرحوم هاشمی به‌عنوان پدر معنوی کارگزاران گفت: «آقای روحانی نمی‌تواند جا پای آقای هاشمی بگذارد، چون اصلا نه تفکر آقای هاشمی را دارد و نه شجاعت ایشان را و نه پشتکار و فعالیتی که آقای هاشمی داشتند. هیچ‌کدام از آنها را آقای روحانی ندارد»


احتمال معرفی یک زن برای وزارت علوم و تحقیقات
محسن بیگلری، عضو شورای مرکزی فراکسیون مستقلین ولایی مجلس گفت: عمده وزرای معرفی شده قابل قبول هستند؛ اما یکی دو نفر که از قضا در دولت یازدهم نیز حضور داشتند، ضعیفند. یکی از وزرای ضعیف وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی است و لازم است آقای روحانی درباره این گزینه و یکی دو مورد دیگر تجدیدنظر کند. باقی گزینه‌های پیشنهادی به ویژه ظریف، زنگنه، قاضی‌زاده هاشمی و آخوندی افرادی قابل بوده و توانایی پیشبرد اهداف دولت را در حوزه‌ها و وزارتخانه‌های تخصصی خود دارند. به نظرم همچنان احتمال تجدیدنظر در چند مورد از گزینه‌ها از جانب رئیس‌جمهور وجود دارد و این مسئله در گذشته نیز سابقه داشته است. احتمال این هم که یکی دو نفر از وزرای پیشنهادی موفق به کسب رأی اعتماد نشوند، وجود دارد. بیگلری افزود: درباره وزیر علوم مباحثی در زمینه احتمال معرفی سورنا ستاری مطرح شده و در عین حال زمزمه‌هایی از احتمال معرفی یک زن در وزارت علوم شنیده می‌شود.

برنامه‌ریزی بلندمدت برای انتخابات معنا ندارد
فعال سیاسی و از نزدیکان محمدباقر قالیباف،‌ در واکنش به این موضوع که قالیباف در حال آماده‌سازی خود برای 1400 است، گفت: چه آماده شدنی؟ مملکتی که رئیس‌جمهور دو ماهه انتخاب می‌شود، برنامه‌ریزی بلندمدت معنایی ندارد. نوع تبلیغات و انتخاب مردم ما همواره دقیقه ‌نودی بوده است و اتفاقات مهم در همان یکی دو ماه منتهی به انتخابات رخ می‌دهد. وی با بیان اینکه قالیباف پس از انتخابات اخیر و خروج از شهرداری تهران همواره در مقام یک سیاستمدار در عرصه حضور خواهد داشت، خاطرنشان کرد: قالیباف دارای نظر و رأی است و نامه اخیر ایشان هم نشان داد که او همچنان در صحنه حضور دارد. قربانزاده با بیان اینکه بعید می‌دانم قالیباف به دنبال ایجاد حزب و تشکل خاصی باشد، افزود: ‌نمی‌توانم به طور دقیق از حضور داشتن یا نداشتن ایشان در انتخابات آتی سخن بگویم، اما هر چیزی امکان‌پذیر است.

خبرنگاران چالش‌های جبهه خودی را شناسایی کنند
جانشین نماینده ولی‌فقیه در سپاه گفت: خبرنگاران باید بتوانند چالش‌های جبهه خودی در برابر جبهه دشمن را شناسایی کنند. حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی‌صادقی در گردهمایی اصحاب رسانه به مناسبت روز خبرنگار که در مرکز فرهنگی ـ رسانه‌ای صبا‌ برگزار شد، مهم‌ترین ویژگی و لازمه خبرنگاری را توجه به موضوع عدالت و گرفتار نشدن در جناح‌بندی‌ها دانست و اظهار داشت: شجاعت، صراحت و شفافیت از دیگر ملزومات خبرنگاری است و خبرنگار باید بدون پیش‌داوری و حب و بغض و عوامل بیرونی عمل کند. گفتنی است، در این مراسم از خانواده‌های شهدای خبرنگار مدافع حرم تجلیل و از قطعه موسیقی «مدافع وطن و حرم» درباره سردار سرلشکر حاج‌قاسم سلیمانی رونمایی شد. در پایان هم از خبرنگاران فعال صبح صادق و پایگاه خبری ـ تحلیلی بصیرت قدردانی شد.

ناطق نوری از برخی رفتارها رنجیده‌ است
امیر محبیان درباره اینکه چرا ناطق ‌نوری از جریان اصولگرا روی‌گردان شده، تأکید کرد: ناطق‌نوری از جریان اصولگرا روی برنگردانده، بلکه از بعضی رفتارها رنجیده است. باید او را قانع کرد تا به صحنه بازگردد. تجربه و روحیه او در جریان اصولگرایی مفید واقع خواهد شد. ناطق ‌نوری باید دریابد که سیاست، جنگ اراده‌هاست و رنجش در آن جایی ندارد. محبیان در پاسخ به اینکه چرا شخصیت‌های اصولگرا همچون هاشمی‌رفسنجانی، روحانی و ناطق نوری پس از چند دهه به ظرفیتی برای اصلاح‌طلبان تبدیل شدند، بیان‌ کرد: اصلاح‌طلبی به معنای درست آن جزء ذات اصولگرایی است، چنانکه اصولگرایی نیز به معنای صحیحش در ذات اصلاح‌طلبی است!
سوراخ کردن قایق روحانی اصلاح‌طلبان را غرق می‌کند

فیاض زاهد یکی از اصلاح طلبان درگفتگوبا روزنامه آرمان گفت: به نظر من بزرگ‌ترین شانس آقای روحانی این بود که اصولگرایان به وحدت رسیدند و در نهایت با یک کاندیدا در انتخابات حضور پیدا کردند. بزرگ‌ترین لطفی که اصولگرایان به آقای روحانی کردند این بود که آقای قالیباف را از صحنه انتخابات خارج کردند. اصلاح‌طلبان و آقای روحانی به دنبال دو قطبی کردن انتخابات بودند. ظرفیت آرای خاکستری اصلاح‌طلبان در حمایت از آقای روحانی زمانی می‌توانست به صحنه بیاید که جامعه احساس نگرانی کند. تجربه تاریخی نشان داده که در حدود10 میلیون آرای خاکستری که معمولا در انتخابات حضور پیدا نمی‌کنند در شرایط استثنائی که احساس خطر کنند در حمایت از جریان اصلاح‌طلب در انتخابات شرکت می‌کنند. این اتفاق در انتخابات ریاست جمهوری سال96 رخ داد. به نظر من اگر انتخابات سه یا چهار قطبی بود و سنسور‌های جامعه تحریک نمی‌شد احتمال اینکه انتخابات به دور دوم کشیده شود بیشتر می‌شد. در شرایط کنونی اصلاح‌طلبان و آقای روحانی در یک قایق نشسته‌اند و سوراخ کردن این قایق به معنای غرق شدن هر دو خواهد بود. به نظر من آقای روحانی نیز به این مسأله آگاهی دارد. آقای روحانی به خوبی به این نکته آگاهی دارد که اصلاح‌طلبان در وضعیت ناچاری قرار دارند. به همین دلیل حسن روحانی ظاهرا از یک ژان ژاک روسو در ایام انتخابات به یک ادموند برک در شرایط کنونی تبدیل شده است.
وخامت حال عمومي ابراهيم يزدي

حال ابراهيم يزدي، وزير امور خارجه دولت موقت، مساعد نيست و رو به وخامت گذاشته است. اين خبر را محمد توسلي، از همفکران او، در اطلاعيه‌اي منتشر کرد. توسلي همچنين در اطلاعيه خود نوشته « ابراهيم يزدي، دبير کل نهضت آزادي ايران که براي ادامه معالجات و همچنين ديدار با فرزندان خود در پنجم تير ٩٦ و پس از اخذ مجوزهاي لازم به شهر ازمير ترکيه سفر کرده و نزد دخترشان اقامت گزيد».در همین حال يک منبع آگاه به «شرق» گفته «شيمي‌درماني ديگر جواب نداده و پزشک معالج اعلام کرده که يزدي به هوش است و در شرايط کما نبوده؛ اما بي‌حال است».توسلي همچنين نوشته «با وجود مراقبت‌هاي پزشکي لازم تحت نظر پزشکان متخصص و نيز ديدار با فرزندان حال عمومي وی رو به وخامت نهاده است. »

تأیید طلب 19 هزار میلیاردی شهرداری پایتخت از دولت

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران با اعلام اینکه در 12 سال گذشته شهرداری تهران 73 هزار و 476 میلیارد تومان عملکرد نقد داشته است، گفت: براساس گزارش نهایی تمام اعداد و ارقام در تفریغ ذکر شده که حاکی از آن است که 96 درصد عملکرد شهرداری تحقق یافته است. مجموع بدهی‌ها معادل 15 هزار و 511 میلیارد تومان است که شامل دیون شهرداری در املاک و پیمانکاری، بیمه، مالیات، تسهیلات بانکی و... است. اینکه عدد‌های 60 و 40 هزار میلیارد تومانی اعلام می‌شود درست نیست. امیدوارم از این به بعد دوستان مصاحبه‌ها را اصلاح کنند. وی ادامه داد: مطالبات شهرداری از دولت نیز در کنار بدهی‌ها وجود دارد که در مجموع 19 هزار میلیارد تومان آن تایید شده است.
نود در آفسايد سياسي!

برنامه نود دوشنبه شب در حالي روي آنتن رفت كه بار ديگر عادل فردوسي‌پور با بي‌اعتنايي به ماجراي بازي حاج صفي و شجاعي برابر صهيونيست‌ها و چالش‌هايي اصلي‌تر كه فوتبال كشور با آن روبه‌رو است، در اقدامي هدفمند در قالب يك نظرسنجي به تبليغ براي حضور بانوان در ورزشگاه‌ها پرداخت، موضوعي كه با توجه به جو ناسالم استاديوم‌ها، با مخالفت مراجع تقليد روبه‌رو شده است. عادل فردوسي‌پور و برنامه‌اش نود كه دوشنبه شب‌ها روي آنتن شبكه سوم مي‌رود، چند وقتي است كه دست‌اندازي به حوزه‌هاي غير‌فوتبالي هم مي‌كنند، از تبريك به اصغر فرهادي به خاطر اسكار گرفته تا اظهارنظر سياسي درباره پلاسكو. «فراهم كردن شرايط فرهنگي حضور خانواده‌ها در ورزشگاه‌ها» بود، مطالبه‌اي كه چند وقتي است از سوي بلندگوهاي يك جريان خاص مطرح شده و در شبكه‌هاي اجتماعي در روزهاي تبليغات رياست جمهوري و پس از آن به اوج رسيده، تا جايي كه گروهي از فوتباليست‌هاي بانوان با راه‌اندازي كمپيني براي بازي 14 شهريور ايران و سوريه در انتخابي جام جهاني كه قرار است، روز جشن صعود كشورمان به جام جهاني باشد، از دولت خواسته‌اند تا براي اين بازي در ورزشگاه‌ها به روي بانوان باز شود. حضور كاملاً زنانه در بازي ايران- سوريه يكي از پيشنهادهاي مطرح شده براي شكستن طلسم حضور زنان در آزادي است.

بی‌اعتنایی «مکرون» به مخالفت‌ها با یک انتصاب

در حالی که مناقشه و مخالفت‌ها در فرانسه بر سر انتصاب همسر امانوئل مکرون به عنوان رسمی «بانوی اول» ادامه دارد، رئیس‌جمهور فرانسه قصد عملی کردن این تصمیم خود را دارد.به گزارش آسوشیتدپرس، دفتر «بریجیت مکرون»، همسر امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه اعلام کرده دفتر رئیس‌جمهوری خود را آماده اقدام رسمی طی روزهای آینده برای اعطای این عنوان می‌کند.مکرون 39 ساله در طول تبلیغات انتخابات ریاست‌جمهوری وعده داده بود «شفافیت» بیشتری درباره وضعیت همسرش ایجاد کند. در فرانسه تاکنون همسر رئیس‌جمهور عنوان رسمی «بانوی اول» را نداشته است.

۳ مسیر تامین مالی داعش در عراق

شیوه انتقال اموال برای داعش هنوز هم بسیارپیچیده است، اموال از مسیرهای زیر به دست داعش می رسد. نخست از طریق صرافی ها در بغداد با انتقال اموال به دهوک کردستان، بعد اربیل و ترکیه و از آن جا بازگشت مجدد به اربیل و انتقال به موصل.دومین مسیر، انتقال اموال برای داعش، ترکیه است که گفته می شود تمامی دفاتر صرافی غازی عنتاب با داعش تعامل مالی دارد. سومین مسیر تامین مالی داعش این گونه است که این اموال از شرکت‌ها و صرافی های اربیل به بغداد ارسال و باردیگر به اربیل عودت داده و از آن جا به غازی عنتاب ترکیه منتقل و از عنتاب به زاخو، اربیل و در نهایت به موصل فرستاده می شود.

داعش مدعی اسیر کردن یک ایرانی شد

به گزارش پایگاه خبری الفرات وابسته به گروه تروریستی داعش، این گروه تروریستی مدعی شد در عملیاتی که روز گذشته در منطقه «الجمونه» واقع در نزدیکی گذرگاه مرزی «التنف» در مرز میان عراق و سوریه انجام داده، یک رزمنده ایرانی را به اسارت خود درآورده است. داعش مدعی شده است در این عملیات دست کم ۶۸ نفر از رزمندگان حاضر در منطقه الجمونه را به شهادت رسانده و هفت خودروی زرهی سنگین و نیمه سنگین را نیز منهدم کرده است. علاوه بر این خودروهای حامل تیربار و موشک انداز و همچنین مقادیر زیادی مهمات به غنیمت گرفته شده است. داعش همچنین با انتشار تصویری اعلام کرد که یک رزمنده ایرانی را نیز در این عملیات به اسارت درآورده است.

سی‌ان‌ان: فاصله ۳۱ متری جنگنده اف-۱۸ آمریکا و پهپاد ایرانی

سی‌ان‌ان به نقل از دو مقام آمریکایی نوشت که یک پهپاد ایرانی تا فاصله یکصد فوتی (31 متری) یک جنگنده اف-18 آمریکایی که قصد فرود آمدن بر روی ناو هواپیمابر "یو‌ا‌س‌اس نیمیتز" در خلیج فارس را داشته نزدیک شده است.این پهپاد حدود 100 فوت از پایین و حدود 200 فوت از کنار با هواپیما فاصله داشته است. جنگنده اف-18 در فاصله چند هزار فوتی با عرشه ناو هواپیما بر بوده و در انتظار فراهم شدن شرایط برای فرود بر روی عرشه بوده است.این جنگنده مجبور شد تا بارها و بارها مانور داده تا از برخورد با پهپاد جلوگیری کند. البته به نظر می‌رسید که پهپاد مسلح نبوده است.

دیدار کمیته ای با نام«رفع حصر» با رئیس مجلس

کمیته «رفع حصر» فراکسیون امید به دیدار علی لاریجانی رفته است؛ تنها یک روز بعد از اعلام تشکیل آن. غلامرضا حیدری درباره این جلسه گفته «آقای لاریجانی نیز تأکید کردند که به جد پیگیر موضوع خواهند بود.» خبر دیدار این کمیته با رئیس مجلس را دیروز ظهر مسعود پزشکیان، نایب رئیس مجلس اعلام کرد. خبر تشکیل این کمیته هم اولین ساعات روز سه‌شنبه توسط غلامرضا حیدری در خبرگزاری «ایسنا» منتشر شد. کمیته‌ای که او گفته است با دستور «محمدرضا عارف» شکل گرفته است. البته پیش از این نیز اقداماتی در این راستا انجام شده و یکی از نمایندگان به نمایندگی از آقای عارف دو مرتبه با آقای لاریجانی صحبت‌هایی داشته است.
ادعای داشتن ژن خوب، عامل اخراج مهندس ارشد گوگل!
گوگل که مدت هاست به دلیل اکثریت سفید ـ مرد بودن مورد انتقاد کارشناسان رفتار سازمانی قرار دارد، اخیرا سعی کرده تا با استخدام خانم «دانیل براون» به عنوان قائم مقام تنوع نژادی اداره منابع انسانی، روی استراتژی جدید زن ـ رنگین پوست تمرکز تا تنوع نژادی در بین کارمندانِ اغلب مرد و سفید پوست را رعایت کند. اما ظاهرا «جیمز دمور» یادداشتی با محتوای ضد تنوع نژادی نوشته و در آن ژن خوب را مطرح کرده است که استخدام در گوگل را موجب می شود. وی بعدا در نامه ای به رویترز تایید کرد که از گوگل اخراج شده است. وی حفظ کلیشه های جنسیتی در استراتژی جدید گوگل را مطرح کرد که باعث شده است تا وی از کار برکنار شود. پیچای مدیر اجرایی گوگل روز دوشنبه گفت یادداشت‌های ضد تنوع نژادی نقض قوانین داخلی گوگل است و با پیشبرد اهداف ما در سازمان مغایر است

انحلال 3 مؤسسه مالی غیرمجاز

در نشست شب گذشته شورای پول و اعتبار که به ریاست رئیس کل بانک مرکزی برگزار شد، تصمیم بانک مرکزی درباره مؤسسات غیرمجاز مورد بررسی قرار گرفت. طبق تصمیم بانک مرکزی و در تفاهم انجام شده، مسوولیتمدیریت دارایی‌ها و بدهی‌های مؤسسات«البرز ایرانیان» به بانک تجارت، «افضل توس» به بانک آینده و«وحدت (آرمان)» به مؤسسه اعتباری ملل محول می‌شود.

سناتور آمریکایی قطعنامه تازه ضدایرانی به کنگره ارائه داد
سناتور جمهوری‌خواه در ادامه مواضع ضدایرانی آمریکایی‌ها، قطعنامه‌ای برای «بازگرداندن بی‌قید و شرط شهروندان زندانی آمریکا در ایران» به کنگره ارائه داده است. به گزارش فارس، در حالی که ادعاها علیه ایران درباره بازداشت «اتباع آمریکایی در ایران» ادامه دارد، قانونگذار ارشد کنگره قطعنامه‌ای در همین باره به سنای این کشور ارائه داده است.پیش‌تر در خبرها آمده بود «تد کروز» درصدد ارائه طرحی برای «بازگرداندن بی‌قید و شرط» و «صحیح و سالم» چند تن از شهروندان آمریکایی که در ایران زندانی هستند، است.

این قانونگذار آمریکایی که در انتخابات 2016 نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری هم بوده، در بخشی از طرح خود می‌خواهد یک کارگروه چندملیتی برای آزادی شهروندان «زندانی» آمریکا و متحدانش در ایران هم تشکیل دهد. او این قطعنامه را به کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا ارائه داده و آن را ثبت کرده است. این قطعنامه که با شماره اس 245 در کمیته ثبت شده، از دولت ایران خواسته «شهروندان آمریکایی و همچنین ساکنان غیرآمریکایی که دارای مجوز قانونی اقامت در آمریکا هستند را که غیرمنصفانه بازداشت شده اند، آزاد کند».
اخبار روزانه:
* یک خبرگزاری ترک گزارش داد،‌ ترکیه ساخت دیوار در مرز مشترک خود با ایران را همانند دیوار مرزی مشترکش با سوریه را آغاز کرده است. این دیوار مرزی سه متر ارتفاع و دو متر عرض دارد و ترکیه هدف از ساخت آن را تقویت امنیت از طریق توقف نفوذ شبه‌نظامیان کرد و قاچاقچیان غیر قانونی اعلام کرده است. پیش تر وزارت امور خارجه اعلام کرده بود، هر اقدامی در مرزهای مشترک ایران و ترکیه باید با اطلاع تهران باشد.
* محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اگر آمریکایی‌ها بخواهند برجام را متوقف کنند، باید هزینه آن را بپردازند. وی تأکید کرد: مصمم به استفاده از منافع ملت ایران در برجام هستیم و نمی‌گذاریم آمریکایی‌ها مانع انتفاع ملت ایران شوند. ظریف اظهار داشت: آمریکا نمی‌تواند هزینه توقف برجام را به ایران تحمیل کند. اگر آمریکایی‌ها بخواهند برجام را متوقف کنند، باید هزینه آن را هم بپردازند.
* نادر قاضي‌پور، نماينده مردم اروميه و عليرضا محجوب، نماينده مردم تهران در تذكر كتبي مشترك به وزراي كشور، اطلاعات، دفاع و امور خارجه، از آنها خواستند «برخورد مناسب براي جلوگيري از راه‌پيمايي افغان‌ها در كابل عليه امام(ره)، رهبري و رئيس‌جمهوري» داشته باشند. گفتنی است برخی جریان‌های خاص با حمایت سرویس‌های خارجی در کشور افغانستان در تلاش هستند با طرح مباحثی میان دو ملت ایران و افغانستان اختلاف و دشمنی ایجاد کند!
* اسنادی که به تازگی از حالت محرمانه خارج شده‌اند، نقش لندن را در کودتای ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ علیه دولت مصدق تأیید می‌کنند. این اسناد را روز گذشته مؤسسه غیرانتفاعی «آرشیو امنیت ملی آمریکا» منتشر کرده است. دو پژوهشگر این مؤسسه اسناد جدید وزارت خارجه آمریکا را اولین سندهای منتشر شده در تأیید نقش انگلیس در کودتای آمریکایی ـ انگلیسی ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ توصیف کرده‌اند.
* اندیشکده صهیونیستی «موشه دایان» نوشت: مردم ایران رفتار منافقین پس از پیروزی انقلاب را مجموعه خیانت‌هایی می‌دانند که با حمایت از صدام حسین اوج گرفت و خاطره‌ تلخ همراهی آنها با دشمن وطن‌شان همچنان در اذهان باقی‌ مانده است.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: