به‌روز شده در: ۳۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۳
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۵۳۵۵
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۵
وزارت ورزش اگر می‌خواهد ثابت کند به جای رفاقت به فکر تکواندوست باید همین امروز تغیرات را آغاز کند. پس از افتضاح المپیک ما در جام جهانی کره جنوبی حتی نتوانستیم یک مدال طلا بگیریم، اما هیچ تغییری صورت نمی‌پذیرد! این چه توجیهی دارد!؟
مهدی یکتا- «کیمیا علیزاده» بلافاصله پس از ورود به فرودگاه امام خمینی(ره) و در میان خبرنگاران گفت: «در بیست و سومین دوره رقابتهای تکواندوی قهرمانی جهان، ششمین مدال دوران ورزشی خود را به دست آوردم. گرچه تمام تلاش خود رابرای قهرمانی در تمام مبارزات انجام دادم، اما متاسفم که طلا نگرفتم و به همین خاطر از مردم عذرخواهی میکنم»!

دارنده مدال برنز المپیک 2016 ریو با اشاره به مصدومیت خود یادآور شد: «استاد مهروکمرانی مربی تیم ملی به من اجازه مسابقه نداد. اما با اصرار خودم مسابقه دادم ولی همان طورکه گفتم هدفم مدال طلا بودو...»

هر چند پدیده ورزش ایران در سالهای اخیر اعتراف میکندکه با اصرار خود مسابقه داده است، اما این موضوع چیزی از گناه و تقصیرات مسئولان تکواندو کم نمیکند، «کیمیا علیزاده» از بیمارستان ترخیص شده و گفته میشود حداقل یکسال از میادین ورزش دور و خانهنشین خواهد شد! حال «کیمیا»ی با ارزش که سرمایه این وزرس است، خوب نیست! وظیفه ماست که در خدمت باشیم، چون بانوی اول تکواندوی ایران و امید بزرگ طلای کاروان کشورمان بازیهای آسیایی 2018 جاکارتا را از دست خواهد داد! آخر به چه قیمت!؟

به بهای یک مدال نقره در بیست و سومین دوره رقابتهای جام جهانی تکواندو؟

آیا ارزش این مدال بالاتر از مدال طلای بازیهای آسیایی 2018 جاکارتا بود!؟

سادهانگاری، بی تفاوتی و بالاتر از آن
بی مسئولیتی مدیران تکواندوی ایران آن هم به رغم هشدارهای پزشکان امید بزرگ ورزش کشورمان را خانه
نشین کرد. در واقع جاکارتا قربانی جام جهانی کره جنوبی شد تا به قول «هادی ساعی» دوستان بتوانند پشت مدال «کیمیا علیزاده» پنهان شوند! کیمیا را باید از لحاظ روحی تقویت کرد. اینک کار بس دشواری است رساندن «علیزاده» به بازیهای آسیایی 2018 جاکارتا و حتی شنیده میشود شاید «کیمیا» برای همیشه ورزش قهرمانی را کنار بگذارد!

در روزگاری که استعدادی همچون «میلادبیگی» به دلیل بی توجهی فدراسیون به آذربایجان کوچ میکند تا برای این کشور مدال درو کند، تکواندوکارانی هم که میمانند باید قربانی تصمیمات اشتباه شوند!

به قول معروف «حال کیمیا علیزاده خوب نیست» و مسئولیت مستقیم آن با زعمای فدراسیون تکواندوست. فدراسیونی که مدتهاست در ورطه ناکامی، سوء مدیریت و اشتباهات نابخشودنی غوطهور شده و بزرگان تکواندو را خانهنشین کرده است.

«هادی ساعی» میخواهد رئیس فدراسیون شود. «مجید افلاکی» چه طور؟ «مرتضی کریمی» چگونه؟ «لقمان کشاورز» هم میخواهد با انتقاد کردن رئیس شود؟

وزارت ورزش اگر میخواهد ثابت کند به جای رفاقت به فکر تکواندوست باید همین امروز تغیرات را آغاز کند. پس از افتضاح المپیک ما در جام جهانی کره جنوبی حتی نتوانستیم یک مدال طلا بگیریم، اما هیچ تغییری صورت نمیپذیرد! این چه توجیهی دارد!؟

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: