به‌روز شده در: ۳۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۳
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۵۳۵۳
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۹
اندرحکایت حضور دو ملی‌پوش ایرانی برابر نماینده فوتبال رژیم اشغالگر قدس؛
کارگروه ورزش حزب مؤتلفه اسلامی، ضمن محکوم کردم اقدام این دو ملی‌پوش فوتبال و حمایت قاطع از بیانیه بسیج ورزشکاران در محکومیت این بازیکنان از وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران توقع و انتظار داشتند تا به جای منفعل بودن، موضع در خور پسند، صریح و شفاف‌تری اتخاذ می‌کردند!
حسن علی رضایی - خبر کوتاه، اما بسیار شوکآور بود! حضور دو فوتبالیست ملیپوش به نامهای مسعود شجاعی و احسان حاج صفی مقابل نماینده فوتبال رژیم غاصب و اشغالگر قدس در مرحله برگشت پلی آف لیگ اروپا!

دو فوتبالیست ایرانی که تعهد حرفهای را بهانهای برای تعهد اخلاقی، ملی و مذهبی کردهاند! و این نخستین باری است که شاهد این اتفاق تلخ از سوی 2 ملیپوش کشورمان که کاپیتان تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران بودهاند، هستیم! حادثه زشت و ناپسند آنان بازتابهای زیادی در رسانهها و فضای مجازی داشت که اکثریت این عمل را نوعی بیغیرتی قلمداد کردند.

در توئیتر فارسی وزارت امور خارجه رژیم اشغالگر قدس ضمن تجلیل به این دوبازیکن «آفرین» گفتند و از آنان به عنوان عاملی برای شکستن تابوی مسابقه ندادن با ورزشکاران اسرائیلی تشکر و سپاسگزاری کردند!

باید از این آقایان پرسید که واقعاً نگاه شما نسبت به حودث و رویدادهای جهان و جنایاتی که در سرزمینهای اشغالی به دست صهیونیستها صورت میگیرد، چیست؟ باید از این دو ملیپوش پرسید؛ مگر شما ایرانی و عضو تیم ملی جمهوری اسلامی ایران نیستید که اقدام به زیرپا گذاشتن روح ورزش پهلوانی و تعهد اخلاقی کردهاید؟ باید این دو بازیکن توضیح دهند که مگر نمیدانند جمهوری اسلامی ایران، اسرائیل غاصب را به رسمیت نمیشناسد و آن را یک اشغالگر میداند؟ باید به این دو کاپیتان سابق تیم ملی گفت: ای کاش یک مقدار غیرت و حمایت از مردم مظلوم و ستمدیده را از بازیکنانی چون «اشکان دژاکه» عضو تیم ملی جوانان آلمان یاد میگرفتید که در سال 2009 از حضور در مقابل تیم ملی اسرائیل به رغم تهدیدات رئیس فدراسیون آلمان امتناع کرد و گفت؛ در رگهای من بیشتر خون ایرانی جاری است تا آلمانی! والدین من ایرانی هستند و ایران، اسرائیل را به رسمیت نمیشناسد. ای کاش این دو بازیکن متخلف کمی از «کریستیانورنالدو» برزیلی میآموختند که دعوت رئیس رژیم صهیونیستی را برای حضور در این سرزمین اشغالی رد کرد و گفت: من طرفداری از کودک گرسنه فلسطینی را به دعوت رئیس جمهور اسرائیل ترجیح میدهم. رونالدو در سال 2014 که بهترین بازیکن جهان شد، کفش طلاییاش را برای حمایت از مردم فلسطین فروخت و پول آن را برای ساخت مدرسه و مؤسسه خیریه به فلسطین فرستاد و در سفری که به رامالله فلسطین داشت، گفت: من از این که در رامالله هستم، بسیار خوشحالم.

همچنین «کانوته» بازیکن فرانسویالاصل تیم ملی مالی و عضو تیمهای سویا و تاتنهام که در سال 2007 مرد سال فوتبال آفریقا شد، با انتشار تصویر پیراهن فوتبال با نقش فلسطین در صفحه توئیتریاش نوشت: زنده باد فلسطین آزاد! «بوفون» دروازهبان افسانهای تیم ملی ایتالیا پس از هر گلی که تیمش وارد دروازه رژیم صهیونیستی میکرد، بلند فریاد میزد؛ زنده باد فلسطین!

آقایان، نمونههای دیگری از کشور خودمان داریم. «علیرضا جهانبخش» در فصل گذشته لیگ اروپا در دو بازی رفت و برگشت تیم «آلکمار» هلند مقابل نماینده رژیم اشغالگر قدس حاضر نشد. کاری که پیشتر از او وحید هاشمیان و اشکان دژاگه انجام دادند آیا حمایتهای فرهاد مجیدی و سردار آزمون و... را در حمایت از مردم فلسطین نشنیدهاید؟

ای کاش شما به جای تظاهر به بستن مچبند ایران، در دلتان ایران را دوست میداشتید.

آقایان! حمایت از مردم مظلوم و ستمدیده فلسطین مرز و جغرافیا ندارد و محدود به ایران، آسیا،اروپا و آفریقا نیست.

کارگروه ورزش حزب مؤتلفه اسلامی، ضمن محکوم کردم اقدام این دو ملیپوش فوتبال و حمایت قاطع از بیانیه بسیج ورزشکاران در محکومیت این بازیکنان از وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران توقع و انتظار داشتند تا به جای منفعل بودن، موضع در خور پسند، صریح و شفافتری اتخاذ میکردند!

* عضو کارگروه ورزش حزب مؤتلفه

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: