به‌روز شده در: ۳۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۳
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۵۳۴۵
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۷

پاسخ انصارالله به ادعای شلیک موشک به مکه

محمد علی الحوثی در صفحه خود در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: یگان موشکی یمن پنجشنبه شب موشک های بالستیک را فقط به پایگاه الطائف شلیک کرده است و گزارش ادعایی شبکه تلویزیونی الاخباریه سعودی مبنی بر حمله موشکی به مکه مکرمه گواه آن است که موشک دقیق اصابت کرده است. مکه مکرمه برای ما بسیار ارزشمند است. وی پیشتر نیز در توئیتر با تشکر از واحد موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن نوشت: هشدار به کارگران در شرکت های نفتی عربستان همچنان پابرجاست.

کره شمالی بازهم موشک پرتاب کرد

رسانه های ژاپنی از پرتاب موشک توسط کره شمالی خبر دادند. به گفته این رسانه ها این موشک در منطقه اقتصادی ژاپن فرود آمده است. هنوز نوع این موشک شلیکشده وهمچنین زمان شلیک آن مشخص نیست. گفتنی است که مقامات آمریکایی پیش از اینهشدار داده بودند که برنامه موشکی کره شمالی سریعتر از حد تصور پیشرفت کرده است. مقامات پنتاگون نیز این آزمایش موشکی را تایید کرده اند. گفته می شود موشک بالستیکی که کره شمالی شلیک کرد بیش از 3 هزار کیلومتر برد دارد.

صبر مسکو در قبال آمریکا تمام شده است

«سرگئی ریابکوف»، معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت: آمریکا با طرح شروط غیرقابل اجرا در خصوص دارایی های دیپلماتیک روسیه در آمریکا، کاسه صبر ما را لبریز می کند. ریابکوف گفت: دارایی های دپیلماتیک روسیه به روسیه تعلق دارد و از مصونیت کامل برخوردار است. اما در زمان ریاست جمهوری «باراک اوباما» دولت آمریکا این دارایی ها را ضبط کرد. ما هفت ماه صبر کرده ایم. این دارایی ها هنوز بازگردانده نشده است. آنها می خواستند شرایطی غیرقابل اجرا را بر ما تحمیل کنند و اکنون کاسه صبر ما لبریز شده است.

اتهام تازه بحرین علیه قطر

خالد بن احمد آل خلیفه وزیر امور خارجه بحرین در گفتگو با یک شبکه تلویزیونی مصری، ماهیت مشکلات منامه با قطر را تشریح کرد و به طور نمادین این مشکل را در گذرنامه قطر و یک سری اسناد نهفته دانست. وی گفت: مشکل در گذرنامه قطری است...گذرنامهِ قطری که به یک تروریست داده شد و او با استفاده از آن وارد خاک عربستان شد. منظور المقرن رهبر شبکه القاعده در عربستان است. او با گذرنامه قطری تقلبی وارد عربستان شد و آنها (قطریها) از این امر آگاه هستند. مقرن علیه ملت عربستان توطئه و قتل مرتکب شد تا اینکه خود کشته شد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: