به‌روز شده در: ۳۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۳
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۵۳۱۱
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۳
دستاوردهاى باشكوه نبايد ما را ، در هر طيف سياسى كه باشيم ، از ضعفها و نقصها و اشكالاتمان غافل و به خودمان مغرور كند. دقيقا براى دوام افتخاراتى كه چشم دشمنان را كور و گوش بدخواهان عنود را كر و ذهنشان را مختل ساخته است ، بايد به پالايش درونى با جديت اهتمام ورزيم و از مبادرت به سختگيرى در حسابرسى فعاليتهايمان رنجيده خاطر نشويم.
سيد مصطفى ميرسليم- بسيارى از دوستان دلسوز اين روزها با تعجب به مطالبى كه از من نقل مى شود نگاه مى كنند و عده اى صميمانه مرا نصيحت مى كنند و برخى گله مندند و دسته اى هم با عصبانيت يا با تحقير ناسزا مى گويند.

اولا بايد تأكيد كنم كه دستاوردهاى عزيزانى كه براى اعتلا و عظمت اين نظام و اين آب و خاك زحمت كشيده اند و بويژه آنهايى كه جانفشانى كرده اند بسيار بزرگتر از آن است كه همچو منى بخواهد آن را ترسيم يا وصف كند، به طورى كه آن دستاوردها از منظر رتبه دار بودن ،هر نوع مقايسه اى را چه به لحاظ مادى و چه به لحاظ معنوى بين امروز ما و قبل از پيروزى انفلاب باطل مى كند و البته شرح مفصل آن مثنوى هفتاد من كاغذ شود.

اما همه آن دستاوردهاى باشكوه نبايد ما را ، در هر طيف سياسى كه باشيم ، از ضعفها و نقصها و اشكالاتمان غافل و به خودمان مغرور كند. دقيقا براى دوام افتخاراتى كه چشم دشمنان را كور و گوش بدخواهان عنود را كر و ذهنشان را مختل ساخته است ، بايد به پالايش درونى با جديت اهتمام ورزيم و از مبادرت به سختگيرى در حسابرسى فعاليتهايمان رنجيده خاطر نشويم. اگر ما دست از مداهنه برداريم و به كشف ريشه كاستى هاى خود موفق شويم و به جاى رودربايستى با يكديگر ، آنها را چاره كنيم، اگر ما دردهاى اجتماعى خود را عميقا شناسايى كنيم و به جاى تسكين به درمان آن بپردازيم، يقين داشته باشيم كه هيچ قدرت دنيوى نمى تواند بر ما چيره شود و هيچ ترفندى نمى تواند كارگر شود و هيچ تحريمى نمى تواند مؤثر واقع شود. در يك كلام اگر بخواهيم حق را بگوييم دشمن اصلى در درون خود ما است ، از او بايد نگران باشيم. خداى متعال مى فرمايد:

[مائده:105] يَا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا عَلَيْكُمْ أَنفُسَكُمْ لَا يَضُرُّكُم مَّن ضَلَّ إذَا اهْتَدَيْتُمْ إلَى اللَّه مَرْجعُكُمْ جَميعًا فَيُنَبّئُكُم بمَا كُنتُمْ تَعْمَلُونَ: اى كسانى كه ايمان آورده‌ايد، بر شماست [مراقبت از] خودتان [در برابر فرهنگ منحط و خرافاتى جامعه]، اگر [براستى] هدايت شده باشيد [در پناه حق قرار گرفته باشيد]، آن كه گمراه شده به شما زيانى نتواند رساند؛ بازگشت همه شما به سوى خداست، پس [در قيامت] شما را به آنچه مىكرديد آگاه خواهد ساخت.

در اين جا لازم مى دانم از همه سروران و عزيزانى كه با انتقاد سازنده خود بر من منت نهادند و به روش يا لحن بيان من ايراد گرفتند ، صميمانه تشكر كنم. ان شاءالله با دقت به عمق محتواى آنچه مطرح كرده ام و سرپوش نگذاشتن بر حقّ، از گزندهاى اهريمنى محفوظ بمانيم.

برچسب ها: ميرسليم
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: