به‌روز شده در: ۳۰ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۱
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۵۲۶۱
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۰
لاله افتخاری:
عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی گفت : عملیات و توانمندی هایی كه سپاه در پروژه های ملی به كار می گیرد نه در توان دولت و نه در توان بخش خصوصی است كه در رابطه با آن عده ای جو سازی می كنند همین كارهایی كه انجام آن در قرارداد توتال به شركت فرانسوی واگذار شده در توان اجرایی سپاه به عنوان نیروی داخلی نیز می باشد ولی بنا به دلایلی كه برای دولت وجود دارد و محرمانه نیز می دانند به نیروهای داخلی توجه ای نشده و ترجیح دادن كار را به بیگانگان واگذار كنند .
لاله افتخاری نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی در گفتگو با پایگاه خبری نما گفت : امروز مردم قدر امنیتی را که به قیمت از دست دادن جان پاسداران حریم امنیت کشور بوجود می آید می دانند و ابراز هم می کنند ، مصداق بارز آن را هم در حادثه تروریستی مجلس و عملیات لیله قدر و شلیک موشک به مواضع داعش دیدیم .

وی تصریح کرد : با سوابقی که از دشمنی بیگانگان با جمهوری اسلامی ایران سراغ داریم هیچ گاه نمی توان با تخریب نیروهای داخلی به قیمت به خطر انداختن منافع ملی وامنیت کشور به دوستی با آنان و منفعتشان امیدوار بود و آنان هرگز قابل اعتماد نبوده ونیستند و همواره در برابر صداقت سیاستمداران ما از در دشمنی وارد شده اند .
وی با اشاره به اینکه قرآن مجید نیز استقامت و استواری در گفتار و عمل را طلب و تزلزل در افکار را از فرد مومن و متعهد نمی پسندد اظهار داشت : ضروریست دولت مردان کشور و بخصوص شخص رییس جمهور به عنوان نماینده و حافظ منافع ملی مردم خط و مشی مشخص و مستحکمی داشته باشند و بر خط ومشی انقلابی خود در منصب ریاست جمهوری خدشه وارد نکند .
افتخاری با اشاره به اینکه هیچ کشوری اگر توانمندی داخلی برای انجام پروژه های کلان داشته باشد اجرای آن را به بیگانگان نمی سپارد اذعان داشت : پروژه های واگذار شده به سپاه پروژه هایی ست که انجام آنها در توان دولت و بخش خصوصی نبوده و از سپاه خواسته شده این کارها را انجام دهند و این با توجه به بدهی دولت به سپاه نیز کاملا" مشخص است .
وی افزود : طبق قانون و اساسنامه مصوب ، سپاه پاسداران در زمان صلح اجازه خدمت به مردم وانجام پروژهایی که در راستای سازندگی و پیشرفت کشور برای تامین استقلال و برآوردن نیازهای مردم باشد را داراست و افتخار افتتاح بسیاری از این پروژه ها در توانمندی سازی کشور نیز نصیب دولت شده است .
این عضو هئیت علمی دانشگاه و نماینده سابق مجلس با بیان اینکه نیاز است دولت در قضاوت و اظهار نظر های خود منصفانه برخوردکند گفت : باید مواظب بود تا سخنی که از سوی مسولین مطرح می شود دانسته و ندانسته هم سو با دشمن نباشد که تبعات ناگواری برای گوینده ونظام در پی خواهد داشت وبه تضعیف توان نیروهای داخلی منجر و دشمن را جری وتجاوزکارتر می کند .
وی با انتقاد از انعقاد شتاب زده قرارداد توتال و سهم ناچیز ایران از منافع آن نیز اظهار داشت : انعقاد قراردادی چون توتال با واگذاری سهم بالا و اختیار مدیریتی در کشور به بیگانگان بدون توجه به توانمندی نیروهای داخلی صورت گرفته غافل از اینکه پروژه ای که به بیگانه واگذار می شود فرصت های شغلی را نیز از کشور می گیرد و در تعارض با تحقق اقتصاد مقاومتی ست .


برچسب ها: لاله افتخاری
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: