به‌روز شده در: ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۶
logo
کد خبر: ۲۵۲۶۰
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۷
اخبار 24 ساعت گذشته:

استفاده داعش از تلگرام برای هماهنگی‌ حمله تروریستی به مجلس
معاون دادستان کل کشور می‌گوید داعش تمام هماهنگی‌های خود برای حمله تروریستی به مجلس شورای اسلامی را از طریق تلگرام انجام داده است. او گفته اگر از این به بعد، وزیر ارتباطات دستورهای قضایی را اجرا نکند، علیه وی اعلام جرم می‌شود. به گزارش تسنیم، عبدالصمد خرم‌آبادی در جمع خبرنگاران در واکنش به اظهارات وزیر ارتباطات مبنی بر اجرای دستورهای قضایی مربوط به کانال‌های مجرمانه تلگرامی گفت: متأسفانه وزیر ارتباطات هم در مصاحبه‌های قبلی و هم در مصاحبه اخیر خود مطالبی خلاف واقع بیان کرده است. وی اضافه کرد: کانال مربوط به گروهک تروریستی منافقین و کانال آمدنیوز 2 نمونه بارز از کانال‌های مجرمانه تلگرامی هستند که مجرمانه بودن آنها برای همه محرز است و دستور قضایی هم برای مسدودسازی آنها صادر شده است ولی مسدود نشده‌اند. آیا آقای وزیر با فعالیت مجرمانه کانال گروهک تروریستی منافقین در کشور موافقند؟ چرا وزیر ارتباطات، مدیر تلگرام را ملزم به اجرای دستور فیلتر کانال منافقین و امثال آن نمی‌کند؟ چرا از اقدام تلگرام درباره فیلتر نکردن این کانال‌ها دفاع می‌کند؟ معاون قضایی دادستان کل کشور تصریح کرد: از این به بعد اگر وزیر ارتباطات اقدامی نسبت به اجرای دستورهای قضایی درباره محتواهای مجرمانه به‌عمل نیاورد حتما پس از کسب اجازه از دادستان کل کشور و مسؤولان عالی قضایی علیه او اعلام جرم خواهم کرد. خرم‌آبادی گفت: برای هیچ ایرانی‌ای قابل قبول نیست که داعش فیلم عملیات تروریستی خود در مجلس شورای اسلامی را در حین عملیات به‌صورت آنلاین از طریق تلگرام برای همه دنیا پخش کند و کسی نتواند از نظر فنی جلوی این اقدام را بگیرد. همچنین برای هیچ ایرانی قابل قبول نیست که تیم‌های تروریستی داعش تمام هماهنگی‌های خود برای انجام عملیات تروریستی در مجلس شورای اسلامی را از طریق تلگرام انجام دهند و نهادهای امنیتی کشور به لحاظ غیرقابل کنترل بودن تلگرام، قبل از عملیات هیچ اطلاعی از این موضوع نداشته باشند.
مصوبه‌ای به‌معنای کوپنی‌شدن مواد مخدر نداریم

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن نوروزی در پاسخ به اینکه آیا راهکار قانونی برای مصوبه کمیسیون قضایی -مربوط به درمان معتادان و تامین نیاز آنها به نحو صحیح- پیش‌بینی شده که این افراد پس از درمان مجددا به اعتیاد رو نیاورند؟ گفت: این مسائل مربوط به آیین نامه‌ای است که ستاد مبارزه با مواد مخدر تهیه خواهد کرد. در واقع چگونگی کار و اجرای آن براساس این آیین نامه صورت می‌گیرد. وی افزود: علت این مصوبه قطع رابطه میان قاچاقچی و افراد معتاد است. اما متاسفانه اخیراً به ظرافت، اظهارنظرها و انتقاداتی را مطرح کردند که ماده واحده الحاقی به ماده ۴۵ قانون مبارزه با مواد مخدر را ملغی کنند. این عضو هیئت رئیسه کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس خاطرنشان کرد: مصوبه کمیسیون به معنای کوپنی شدن مواد یا برگشت به قبل از انقلاب و آزاد شدن تریاک نیست. بلکه از طریق شناسایی و تامین نیاز معتادان به نحو صحیح با استفاده از موادی رقیق‌تر درمان و معالجه آنها انجام می‌شود
مرگ بنیتا؛ قتل عمد، شبه عمد یا غیرعمد؟

دادستان پاکدشت گفت: آنچه که بر اساس شواهد و قراین اولیه برای ما محرز شده این است که دو متهم پرونده مرگ بنیتا مرتکب قتل عمد شده‌اند.
بازگشت تنبیه بدنی به برخی از مدارس آمریکا

مسئولان سه مدرسه در ایالت تگزاس آمریکا با کسب رضایت والدین اجازه دارند با راکت‌های چوبی دانش آموزانی را که رفتارهای ناشایست انجام می‌دهند، تنبیه کنند. هر دانش آموز به ازای هر رفتار ناشایست همچون بی توجهی به قوانین کلاس با یک ضربه تنبیه می‌شود. کارکنان این سه مدرسه هنگام ثبت نام دانش آموزان از رضایت والدین آنان درباره تنبیه بدنی فرزندشان آگاهی پیدا می‌کنند و تنها کودکانی تنبیه می‌شوند که والدینشان موافق بوده‌اند.
بازداشت یک دلال معروف فوتبال در ایران
این فرد که چند بار بازداشت شده است در آخرین مورد در خصوص فعالیتش در فوتبال و ارتباطش با چند مربی مطرح لیگ برتری توضیحاتی را ارائه داده است.

شنیده شده در صورت افشای توضیحات این شخص در مورد مربیان مذکور جنجال بزرگی در فوتبال ایران رخ می‌دهد و یکی دو مربی بزرگ لیگ برتری درگیر این جریان خواهند شد.

ادعای ترامپ علیه ایران و حزب‌ا...

رئیس‌جمهور آمریکا با طرح ادعاهایی علیه ایران و حزب‌ا... مدعی شد: حزب‌ا... تلاش می‌کند خود را مدافع منافع لبنان نشان دهد؛ اما منافع اصلی این سازمان در راستای حامی‌اش، ایران است. دونالد ترامپ مدعی شد: تهدیدات علیه مردم لبنان از داخل نیز نشات می‌گیرد. حزب‌ا... یک تهدید علیه کشور لبنان، مردم لبنان و کل منطقه است. وی در ادامه ادعاهای خود گفت: این سازمان با حمایت ایران در حال تشدید فاجعه انسانی در سوریه است. حزب‌ا... مایل است خود را به عنوان حامی منافع لبنان نشان دهد اما منافع این سازمان آشکارا در راستای اهداف خود و حامی‌اش، ایران است.

انتقاد به اجبارِهمراه داشتن آی پد در یکی از مدارس چین

مسئولان یکی از مدارس در استان شانشی چین چندی پیش اطلاعیه‌ای صادر کردند که بر اساس آن از شروع سال تحصیلی جدید (در ماه سپتامبر) دانش آموزان باید همراه خود آی پد داشته باشند زیرا بخشی از ملزومات آموزشی به حساب می‌آید. مدیران این مدرسه معتقدند استفاده از آی پد کارایی کلاس درس را افزایش می دهد. همچنین با کنترل روی این تجهیزات، والدین نباید در زمینه استفاده فرزندشان از آی پد برای امور دیگر نگران باشند. البته با افزایش انتقادها و تحمیل بار مالی به خانواده‌ها ، مدیران این مدرسه در نهایت از تصمیم خود صرف نظر کرده‌اند.

حل مشکل ترافیک، اولویت شهردار تهران

نماینده تهران تاکید کرد که شهردار آینده تهران باید برای معضلات شهر تهران به خصوص آلودگی هوا، بهبود وضعیت ناوگان اتوبوسرانی و مترو و روان شدن ترافیک در تهران برنامه و تدابیر ویژه‌ای داشته باشد و از مدیران شایسته و با کفایت برای ایجاد تحول در پایتخت استفاده کند. محمدرضا بادامچی درباره مولفه‌های شهردار آینده تهران برای رفع مشکلات پایتخت گفت: با توجه به آلودگی غیرقابل تحمل هوای تهران لازم است شهردار در وهله اول تدبیر ویژه و فوری برای این مشکل داشته باشد. موضوعی که با تعامل خوب با ارگان‌های مختلف همچون سازمان محیط‌ زیست شدنی است. وی با بیان اینکه «شهردار تهران باید ترافیک را بشناسد» توضیح داد: شهردار تهران باید به خوبی از وضعیت ترافیکی آگاه باشد و با استفاده از مدیران با برنامه در جهت حل مشکل ترافیک اقدام کند.

کار عجیب یک تاجر برای سنجیدن عشق همسرش

در قرن 18 تاجر ثروتمندی به نام تیموتی دکستر وانمود کرد که مرده است. او در اواسط مراسم در حضور 3 هزار نفر از جایش بلند شد و به علت این که همسرش به اندازه کافی گریه نکرده بود، او را از ارث محروم کرد. او با این کار قصد داشت تا میزان عشق همسرش را به خود بسنجد و با کم گریه کردن او به این نتیجه رسیده بود که همسرش او را کم دوست دارد.
هشدار ستاد کل نیروهای مسلح به دولت ترامپ
سخنگوی ارشد نیروهای مسلح گفت: دولت ترامپ بیش از گذشته نسبت به رویکردهای نظامی خود در محیط انقلاب اسلامی دقت و مراقبت داشته باشد. سردار سیدمسعود جزایری در پی مصوبه کنگره آمریکا درباره قانون جدید آمریکا علیه کشورمان به دولت ترامپ هشدار داد من‌بعد بیش از گذشته نسبت به رویکردهای نظامی خود در محیط انقلاب اسلامی دقت و مراقبت داشته باشد. وی با تأکید بر اینکه سپاه و ارتش دو بال قدرتمند نظام هستند و بازی در هر میدان انقلاب اسلامی را برای آمریکایی‌ها تغییر خواهند داد، افزود: عواقب هرگونه بداخلاقی جدید در منطقه به‌عهده آمریکای شرور و تروریست‌پرور خواهد بود. وی خاطرنشان کرد: رعایت اصل اتکا به خود و خودکفایی بومی در نیروهای مسلح کشورمان عامل مهم خنثی‌سازی تحریم‌های آمریکا در گذشته بوده که این خط‌مشی با قوت همچنان جاری خواهد بود
تقاضای یک پرسپولیسی برای مدیرعامل شدن مهران مدیری

حالا که سر و صدای بعضی از بازیکنان از مدل مدیریتی علی‌اکبر طاهری بر باشگاه پرسپولیس درآمده، بهروز رهبری‌فرد نیز یکی از آن مصاحبه‌های معروف خود را انجام داد و حرف‌های تندی به زبان آورد. مدیر باشگاه باید درآمدزایی کند نه اینکه فقط با بوقچی‌ها عکس بیندازد و مدیر باشگاه در فضای مجازی باشد. آقای مهران مدیری بابت ساخت فیلم سینمایی ساعت 5 عصر، 20 میلیارد درآمدزایی کرده، آن هم فقط از یک یا دو شرکت. این فیلم فقط دو ماه روی پرده است و سپس به شبکه ویدئویی خانگی می‌رود تا کنار فیلم‌های علی انصاریان به فروش برسد! با این حساب من از وزیر ورزش خواهش می‌کنم مهران مدیری را مدیرعامل باشگاه پرسپولیس کند. مدیری را جانشین طاهری کنند و مهران غفوریان یا جواد عزتی هم جانشین ترکاشوند شوند! به خدا مردم این مدیران را بیشتر از طاهری و ترکاشوند دوست دارند.»

اگر همسرم ازدواج کند، دارایی‌ام را به او می‌بخشم

یک شاعر آلمانی تمام اموال خود را به شرط ازدواج دوباره همسرش به او بخشید.هانریش هاین، شاعر معروف آلمانی، دارایی خود را بعد از مرگ به همسرش بخشید به شرطی که او دوباره ازدواج کند. او درباره کار خود گفته بود: می خواهم حداقل یک مرد، آنچه بر سر من آمد را درک کند و از مردنم غمگین شود.

خداحافظی نعمت‌زاده از کابینه

محمدرضا نعمت زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به احتمال حضورش در کابینه دوازدهم گفت: اگر منظور از حضور در کابینه، بودن در وزارتخانه است که ان‌شاءالله وزیر نخواهیم بود؛ چرا که در خواستمان این است که کارها قدری سبک تر شود. برگرداندن امید به سرمایه گذاران، صنعت کاران و معدن کاران مهمترین اقدامی بوده است که در وزارت صنعت انجام شده؛ چرا که در هشت سال دولت گذشته بیشتر سرمایه ها به سمت ساخت و ساز رفت و بخش تولید کمتر مورد توجه قرار گرفت.
شجاعی و حاج صفی اگر تل آویو نروند محروم می شوند؟

کانون هواداران پانیونیوس یونان، نوشت: رسانه‌های رژیم صهیونیستی مدعی شدند که در صورتی که مسعود شجاعی و احسان حاج صفی دو بازیکن ایرانی پانیونیوس به تل آویو برای بازی با نماینده رژیم صهیونیستی نیایند، از سوی فیفا و یوفا محروم خواهند شد. این ادعا رسانه‌های رژیم صهیونیستی درحالی است که آنها مدعی شدند که اقدام این دو بازیکن ایرانی سیاسی است و خارج از عرف ورزش می‌باشد
پای برخی فوتبالیست‌ها در پرونده سیگار و قلیان باز است
تعدادی از فوتبالیست‌ها برای عقد قرارداد با باشگاه جدید نیاز به تعهد و مجوز مدیران حقوقی و رده بالا فوتبال ایران دارند. گفته می‌شود پای تعدادی از فوتبالیست‌های لیگ برتری در پرونده سیگار و قلیان گیر افتاده و حاشیه‌های زندگی خصوصی تاثیر مستقیم در آینده آنها گذاشته است.موضوع استعمال سیگار و قلیان در بین فوتبالیست‌های ایرانی مسئله‌ای است که در سال‌های گذشته بار‌ها و بار‌ها درباره آن بحث شده است و تقریبا همه باور دارند که بسیاری از بازیکنان سیگار و قلیان مصرف می‌کنند. در بین بازیکنانی که گفته می‌شود در شرایط کنونی نامشان در فهرست محرومان از عقد قرارداد تا گرفتن مجوز قرار دارد نام فوتبالیست‌های شاخصی هم به جشم می‌خورد.به طور مثال یکی از آنها مدافع یک تیم پایختی است که برای عقد قرارداد با یکی از باشگاه‌ها به توافق نهایی رسیده اما مدیران تیم مورد نظر به خبرنگار میزان اطلاع دادند که ثبت قرارداد این مدافع جوان نیاز به تاییدیه مسئولان دارد.البته درباره پرونده بازیکنان سیگاری و قلیانی کمیته اخلاق هم سال گذشته به صورت نامحسوس تحقیقات مفصلی انجام داده و هرچند مسئولان به خاطر حساست پرونده درباره نتایج این بررسی‌ها اطلاع‌رسانی نداشته‌اند اما تخلف چند فوتبالیست انگار برای آنها محرز شده است.

بیمارستان عروسک‌ها

بیمارستان‌ مکانی است که می‌تواند امید را در دل بیماران خود زنده کند و زندگی دوباره را به برخی بیماران ببخشد.در برخی کشورها مراکزی وجود دارد به نام «بیمارستان عروسک‌ها» و عروسک‌هایی که ارزش مادی یا معنوی بالایی برای صاحبانشان دارند، به این مراکز منتقل و پس از بازسازی به صاحبانشان بازگردانده می‌شوند.

سوال از رئیس جمهور به کجا رسید؟
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امضاهای نمایندگان از سوال از رئیس جمهور پس گرفته نشده است، گفت: نمایندگان به این نتیجه رسیده‌اند که برای انجام شدن یکسری اقدامات، سوال خود را متوقف کنند.امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی ظهر امروز در نشست خبری فصلی که در اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی برگزار شد، با بیان اینکه این ‌روزها چند موضوع مهم در دستورکار مجلس قرار گرفته است، گفت: یکی بحث تحلیف است که رئیس جمهور باید در حضور نماینده‌های مجلس به قرآن سوگند یاد کند و موضوع دیگر معرفی وزراست که از روز تحلیف به مدت 10 روز کابینه باید معرفی شود.وی با بیان اینکه مجلس تصمیم گرفته در این دوره برخورد فعال داشته باشد، افزود: مجلس تصمیم گرفته است که وزرای کارآمد را انتخاب کند و برای همین امر قبل از تعیین وزرا توسط رئیس جمهور، فراکسیون‌ها با دولت وارد گفت‌وگو می‌شوند و نظرات خود را در ارتباط با کلیات و جزئیات وزرای پیشنهادی خود ارائه می‌دهند تا گفتوگو و همکاری مشترکی شکل بگیرد


اخبار روزانه:
*
آنا مینکینن دختر سوارکار فنلاندی به ایران آمده تا فنون نظامی باستانی ایران از جمله تیراندازی باکمان روی اسب را از علی قورچیان بیاموزد. این ورزش‌های باستانی در فهرست میراث فرهنگی ناملموس سازمان یونسکو به ثبت رسیده‌اند
.
*
حمید بقایی با قرار وثیقه آزاد شد.ارگان خبری رییس جمهور سابق به نقل از همسر بقایی گزارش داد که با تودیع وثیقه ۲۰ میلیاردی، وی آزاد شده است. گفته شده این وثیقه توسط هواداران محمود احمدی نژاد تامین شده است
* دو عضو شورای اقتصادی دانشگاه آزاد اسلامی تغییر کردند.شورای اقتصاد و سرمایه گذاری دانشگاه آزاد اسلامی دارای هفت عضو است که سه عضو آن در دولت مسوولیت هایی بر عهده دارند.در هفته پیش، دو عضو این شورا تغییر کردند. بر این اساس مرتضی محمد خان(وزیر اسبق اقتصاد) و اکبر ترکان(معاون رئیس جمهور و رئیس مناطق آزاد) از این شورا خارج شدند.همچنین محمد مخبر دزفولی رئیس ستاد اجرایی فرمان امام و مهندس محمد سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان به این شورای تصمیم گیر، اضافه شدند.در راستای افزایش بنیه اقتصادی و حذف موارد غیر ضروری نیز دفتر دانشگاه آزاد در آکسفورد با دستور دکتر علی اکبر ولایتی رئیس هیات امنا این دانشگاه، تعطیل شد

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: