کد خبر: ۲۵۱۸۴
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۷
اخبار 24 ساعت گذشته:


فرار دو عنصر منافقین پس از میتینگ پاریس

یک منبع خبری در مطلبی با عنوان «اولین تودهنی به مریم قجر عضدانلو بعد از نشست دویلپن» نوشت: دو نفر از فرماندهان ارشد فرقه رجوی که هر کدام 39 سال سابقه تشکیلاتی داشتند، پس از شوی سالیانه مریم قجر عضدانلو در ویلپنت پاریس از این فرقه جدا شدند و تودهنی محکمی به مریم قجر زدند. سیاوش سیفی و محمود ممبینی که هر دو از بعد سیاسی همراه تشکیلات سازمان بودند، روز چهارشنبه 21 تیر ماه (12 ژوئیه) از مقرهای فرقه رجوی در آلبانی فرار کرده و از این فرقه تروریستی اعلام جدایی کردند. گفتنی است، 80 درصد شرکت‌کنندگان در میتینگ اخیر سازمان منافقین به روال دو سال گذشته افراد اجاره‌ای غیر ایرانی بودند.
فرار مالیاتی هشت هزار میلیارد تومانی
بنا به اطلاعات دریافت‌ها و پرداخت‌های خزانه‌داری کل کشور، تنها 50 درصد مالیات بر درآمد دارندگان کارت بازرگانی وصول شده که نشان‌دهنده فرار مالیاتی گسترده است. طبق اعلام سازمان امور مالیاتی کشور، حجم فرار مالیاتی کارت بازرگانی تا ابتدای سال 95، بیش از هشت هزار میلیارد و 100 میلیون تومان اعلام شده است. این فرار مالیاتی مربوط به درآمد اشخاص حقوقی و صاحبان مشاغل است. شایان ذکر است، نحوه این فرار مالیاتی به این شکل است که افراد سودجو در ازای پرداخت مبلغ چند میلیون تومان به افراد اغلب ناآگاه و بی‌بضاعت اقدام به خرید هویت آنها کرده و به نام آنها کارت بازرگانی دریافت می‌کنند.

باید منتظر سقوط شاهزادگان حاشیه خلیج‌فارس بود
اندیشکده «بگین ـ سادات» در تحلیلی درباره تحولات آتی منطقه با عنوان «بهار عربی جدید در خلیج‌فارس» پیش‌بینی کرد، ظهور مجدد بهار عربی در منطقه این بار یقه کشورهای عرب حاشیه خلیج‌فارس را خواهد گرفت. در بخشی از این تحلیل آمده است: وزش باد جنگ بین عربستان و قطر و وضعیت وخیم اقتصادی به دلیل تصمیم‌گیری‌های اشتباه در سال‌های اخیر، زمینه‌ساز قیام‌های مردمی گسترده خواهد شد. به نوشته این اندیشکده، برنده اصلی این ماجرا ایران خواهد بود که اکنون بغداد، دمشق، بیروت و صنعا را در اختیار دارد. این اندیشکده نوشت: وضعیت در خلیج‌فارس به شدت شکننده است و سقوط یکی از پادشاهی‌ها شاید به سقوط دیگری منجر شود. این اندیشکده در پایان با ادعای اینکه تهران در تلاش است تا نفوذ آمریکا و عربستان سعودی را در خلیج‌فارس از بین ببرد و جهان اسلام را به دست خود گیرد، نوشت: اگر ایران موفق شود و خلیج‌فارس به طوری مؤثر بین این کشور و روسیه تقسیم ‌شود، شرایط برای اسرائیل [رژیم صهیونیستی] بسیار نامطلوب خواهد شد. البته بحران خلیج‌فارس کاملاً با اسرائیل ارتباط ندارد، اما باید به طور دقیق بر آنچه اتفاق می‌افتد، نظارت داشته باشد.

آیت‌الله جنتی: من فقط از یک جا حقوق می‌گیرم
آیت‌الله جنتی، دبیر شورای نگهبان گفت: فردی اخیراً نامه‌ای نوشته بود که در یکی از نشریات دیدم؛ گویا شورای نگهبان نظری داده بود که به ضرر این فرد تمام شده بود؛ زیرا منافعی داشته و می‌خواسته در قانون تأمین شود، اما شورای نگهبان آن را رد کرده بود. وی اضافه کرد: اینها همین که فهمیدند شورای نگهبان منافع آنان را به خطر انداخته است، حمله به مرا آغاز کردند و مدعی شدند ما حقوق فراوانی می‌گیریم و با توجه به مسئولیت‌های مختلف بنده، پرسیده بودند بابت هر یک از این سمت‌ها چقدر حقوق می‌گیرم، حتی سؤال کرده بودند که بابت جایگاه امام جمعه تهران چقدر دریافت می‌کنم. به این آقا می‌گویم که من فقط از یک جا حقوق می‌گیرم؛ خیال‌تان راحت باشد.

تیراندازی در قزوین با مسائل تروریستی ارتباطی ندارد
عصر دیروز یکی از سربازان وظیفه پادگان ارتش در آبیک به هم‌خدمتی‌های خود تیراندازی کرد که در اثر آن سه نفر کشته و شش نفر نیز زخمی شدند. فرماندار آبیک درباره انگیزه این سرباز گفت: علت حادثه تیراندازی یک سرباز به هم‌خدمتی‌های خود در پادگان ارتش در این شهرستان در دست بررسی است؛ اما در تحقیقات اولیه مشخص شده است این اتفاق با مسائل امنیتی و تروریستی بی‌ارتباط است. علی رحمانی افزود: احتمال اینکه ضارب این حادثه مشکلات روحی و روانی داشته باشد، دور از ذهن نیست. فرماندار آبیک همچنین گفت: ضارب این حادثه که پس از این اقدام خودزنی کرد، فوت شد.

بهزاد نبوی علناً به شهید بهشتی توهین کرد

سردار فروتن اولین سخنگوی سپاه و رئیس زندان اوین در دهه ۶۰ به بیان ناگفته‌هایی از همراهی با شهیدان بهشتی و لاجوردی و برخوردش با منافقین پرداخته است:آن روز که شهید مطهری آمدند و جلسه شورای انقلاب بود. ایشان گفت منافقین(مجاهدین خلق) از اول منافق بودند و ما باید تشکیلاتی را بوجود آوریم و تمام القابی که اینها به دروغ روی خود گذاشته‌اند را از اینها بگیریم. مثلا خلق برای قرآن است. مجاهد برای قرآن است و این گروه که هیچ التزامی به قرآن و خلق خدا ندارند، نباید از این القاب به نفع خود سوء استفاده کنند. پس از مدتی ما متوجه شدیم که 7 گروه شاخص مبارز با هماهنگی بزرگانی چون شهید مطهری، گروهی واحد را تحت عنوان سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی تشکیل دادند و با اضافه کردن پسوند اسلامی به سازمان ایجاد شده مرز میان خود و مجاهدین خلق را بیشتر نشان دهند. البته بنده در جلسات سازمان به دلیل توهین علنی به آیت‌الله بهشتی از طرف بهزاد نبوی، به نشانه اعتراض با دلخوری و بحث با آنها جلسه را ترک کردم و دیگر در جلساتشان شرکت نکردم. بعد از آن ماجرا بحث تشکیل سپاه شد و قرار شد که در جلسه‌ای در پادگان امجدیه یک نفر از هرکدام از گروه‌های هفت‌گانه به نمایندگی از گروه متبوعشان انتخاب شوند و شورای نمایندگی کل سپاه را ایجاد کنند.
پزشکیان مسئول ارتباط وزرای پیشنهادی با نمایندگان شد
اسدالله عباسی، عضو هیئت‌رئیسه مجلس با اشاره به آخرین مصوبات این هیئت درباره بررسی شاخصه‌‌های کابینه دولت دوازدهم، گفت: طبق تصمیم هیئت‌رئیسه مجلس، مقرر شد اعضای هیئت‌‌ برای بررسی شاخصه‌‌های کابینه دولت دوازدهم نشستی با آقای روحانی، رئیس‌جمهور داشته باشند. وی همچنین افزود: مقرر شد، «مسعود پزشکیان» نایب‌رئیس اول مجلس هماهنگی‌های لازم برای تعیین زمان دقیق دیدار هیئت‌رئیسه پارلمان با رئیس‌جمهور را انجام دهد. نماینده مردم شریف رودسر و املش در پایان اظهار داشت: آقای پزشکیان همچنین مسئول ارتباط با وزرای پیشنهادی کابینه دولت دوازدهم با نمایندگان مجلس شده است.
تهدید بارزانی به جنگ‌های خونین در عراق

رئیس اقلیم کردستان عراق با انتقاد شدید از عملکرد شیعیان حاضر در دولت بغداد، وقوع جنگ‌های خونین در صورت عدم استقلال کردستان عراق را احتمالی جدی دانست.مسعود بارزانی گفت: «وقتی نمی‌توانیم در یک کشور شرکای خوبی باشیم، بهتر است همانند دو همسایه صلح‌طلب به زندگی ادامه دهیم.
طرح جدید دولت برای آتش زدن خودروهای قاچاق
بر اساس طرح جدید برخی مسئولان اجرایی که با موافقت مدیران ارشد دولتی، آماده ابلاغ به دستگاه های مسئول است، مقرر شده با توجه به اختیارات ناشی از ماده 3 آیین نامه اجرایی مواد 55 و 56 قانون مبارزه با قاچاق کالا، مصادیق کالاهای مصرفی که جزو محموله های قاچاق مکشوفه باشند پس از سیر مراحل قانونی امحا شوند که شامل محصولات عمده قاچاق چون دخانیات، لوازم آرایشی، وسایل نقلیه، پوشاک، کیف و کفش خواهد بود.
اعلام برائت «نقویحسینی» از نشستن کنار «تتلو»

حسین نقوی حسینی، درباره حضور در جشن فارس پلاس کنار تتلو گفت: در گردهمایی فارس پلاس این آقای تتلو بود که در کنار من نشسته بود. برای مراسم فارس پلاس از هفتههای قبل مورد دعوت قرار گرفته بودم و برای حضور هم اصرار داشتند. وقتی به جایی دعوت میشوید از لیست و اسامی مهمانها اطلاع ندارید و به جهت احترامی که برای تمامی رسانهها و فعالان در این حوزه قائل هستم، شرکت کردم. ابتدا قصد داشتم در انتها جلسه قرار گیرم ولی با اصرار دوستان به ردیف اول رفتم که در آن قسمت مهمانان مختلفی قرار داشتند. یک لحظه احساس کردم فردی وارد شد که بسیار مورد توجه دوربینها قرار گرفته، جلو آمد و دو تا از آقایان جای خود را به ایشان دادند. واقعا ایشان را اصلا نمیشناختم زیرا ویدئو نشست او را با آقای رئیسی ندیده بودم و در ابتدا فکر کردم یک فوتبالیست است، سوال کردم گفتند که آقای تتلو است و بعد از آن سالن را ترک کردم. این عضو جبهه پایداری در این خصوص که مطرح می‌شود پذیرش و استقبال از فردی مانند تتلو توسط اصولگرایان نشان دهنده عدول آنها از اصول است، ابراز کرد: اصولگرایان از چنین افرادی استقبال نکردند. نشست تتلو با ابراهیم رئیسی در جریان رقابتهای انتخاباتی بود، گذشت و تمام شد، نتیجه و تاثیر خود را هم گذاشت.

نگرانی اسرائیل از حضور ایران در سوریه
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی می‌گوید، به رئیس جمهوری فرانسه گفتم که اسرائیل استقرار پایگاههای زمینی، هوایی و دریایی ایران در سوریه و لبنان را تحمل نخواهد کرد. به گزارش فارس به نقل از جروزالم پست، بنیامین نتانیاهو که به پاریس سفر کرده است بعد از دیدار با امانول ماکرون رئیس جمهوری فرانسه به خبرنگاران اسرائیلی گفت: علاوه بر حزب‌الله در لبنان، حماس نیز به دنبال محکم کردن جای پای خود در آنجاست و من از فرانسه که در لبنان نفوذ زیادی دارد خواستم که از نفوذ خود در لبنان برای مقابله با آن استفاده کند و از تبدیل این کشور به پایگاه سازمان های تروریستی جلوگیری کند. وی افزود: من همچنین مسأله تلاش ایران برای استقرار پایگاه دائمی زمینی، هوایی و دریایی در سوریه را مطرح کردم و گفتم که اسرائیل مخالف توافق آتش بس میان امریکا و سوریه است ،چرا که این موضوع ایران را از مرزهای اسرائیل دور می‌کند اما حضور نظامی این کشور در سوریه را دائمی می‌کند.
جانباختگان حادثه‌تروریستی‌ مجلس «شهید» محسوب می‌شوند

پزشکیان، نایب رئیس اول مجلس: نشست شورای تأمین استانداری فردا برگزار و لیست جانباختگان و مجروحان حادثه تروریستی مجلس به بنیاد شهید اعلام می‌شود و سپس بر اساس لیست ارائه شده اطلاق عنوان شهید و جانباز به آنها تحقق یابد. شهیدی‌محلاتی رئیس بنیاد شهید: خانواده‌های شهدا و مجروحان شهرستانی حادثه تروریستی مجلس باید به ادارات کل مراجعه و فرم پر کنند، همچنین خانواده شهدا و مجروحان تهرانی این حادثه نیز باید هر چه سریعتر به بنیاد شهید تهران مراجعه و اسامی مجروحان و شهدا را اعلام کنند.
هشدار یک مسئول درباره کسری منابع ارزی کشور
بر اساس گزارش جدید یک عضو اقتصادی کابینه به مسئولان ارشد دولتی، با اشاره به تکالیف ناشی از ابلاغ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور (مصوب اردیبهشت سال 1394) در ارتباط با بدهکاران ارزی، بررسی ها نشان می دهد اجرای برخی مواد این قانون، منابع حساب ذخیره ارزی را دچار کسری کرده و منابع این حساب و واریزهای آتی آن، به لحاظ اجرای احکام متعدد قانونی، از عهده تامین احکام قانونی فوق بر نمی آید.
مصباح‌یزدی: عده‌ای شوق زیادی به لبخند از طرف آمریکایی‌ها دارند

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره)، در دیدار جمعی از مدیران ارشد ناجاگفت: عده‌ای شوق زیادی به لبخندی از جانب مسئول آمریکایی دارند، همان مسئولی که خودِ مردم، آمریکا صراحتاً می‌گویند که دیوانه است و خجالت می‌کشند که وی رئیس‌جمهورشان است
درباره حادثه متروی شهرری 3 نفر باید تشویق شوند
علی مطهری، نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی طی مطلبی در صفحه اجتماعی خود در واکنش به حادثه متروی شهرری نوشت: حادثه ایستگاه متروی شهرری که طی آن یک روحانی مصدوم و ضارب شرور کشته شد 3 تشویق را ضروری کرده است؛ یکی تشویق 2 جوانی که به کمک روحانی مظلوم شتافتند و بی‌تفاوت نماندند و دیگر پلیسی که بموقع عکس‌العمل نشان داد. حتی اگر تیر به پای ضارب عربده‌کش می‌خورد و او زنده می‌ماند حکم او اعدام بود، زیرا مطابق فقه اسلام کسی که با سلاح گرم یا سرد مردم را ارعاب و اخافه کند و رعب و ترس در جامعه ایجاد کند محارب شمرده می‌شود و حکم او اعدام است. خوب است مسؤولان این سه تشویق را انجام دهند.

فروش پالایشگاه نفت به یک‌دهم قیمت واقعی

یک عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه از فروش سهام پالایشگاه نفت کرمانشاه از ۲۲ هزار و ۵۰۰تومان به ۲۲۵۰تومان خبر داد و بر تحقیق و تفحص مجلس از این موضوع تاکید کرد. حجت‌الاسلام سیدجواد حسینی‌کیا گفت: فروش پالایشگاه نفت کرمانشاه به یک‌دهم قیمت واقعی اعتراض شدید نمایندگان استان را در پی داشت، به همین دلیل تقاضای تحقیق و تفحص از این مساله را با امضای همه نمایندگان استان تقدیم هیات‌رئیسه مجلس کردیم. نماینده مردم سنقر در مجلس با اشاره به تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از پالایشگاه نفت کرمانشاه در کمیسیون اقتصادی، گفت: در حالی‌که قیمت اصلی پالایشگاه بیش از ۲۰۰۰میلیارد تومان برآورد شده است، اما قیمت پایه برای فروش این شرکت ۱۸۰میلیارد تومان تعیین شد که در نهایت به قیمت ۲۱۰میلیارد تومان به یک شخص حقیقی فروخته شد.

اعتراض چمران به تنیجه انتخابات همچنان ادمه دارد!

رئیس شورای شهر تهران به امتناع فرماندار تهران از بازشماری ۱۰ درصد از آرای صندوق ها کسب شده برای انتخابات شورای شهر تهران گفت: بر اساس تاکید هیات نظارت باید ۱۰ درصد از آرای صندوق ها بازشماری شود که متاسفانه فرمانداری از این اقدام سرباز می زند. وی ادامه داد: وزیر کشور نیز بر بازشماری ۱۰ درصد از آرا تاکید داشته و شاهد هستیم که فرماندار تهران از این دستور سرپیچی می کند. رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: قاعدتا مشکلاتی وجود دارد که فرماندار تهران زیر بار بازشماری آرا نمی رود، چراکه اگر مشکلی وجود نداشت ازهمان ابتدا این کار را انجام می داد. چمران گفت: در صورتی که بازشماری ۱۰ درصد از صندوق ها صورت نگیرد ما این موضوع را از طریق دادگاه تخلفات اداری، دیوان عالی کشور و قوه قضاییه پیگیری خواهیم کرد. وی ادامه داد: این کار نه برای حضور ما در شوراست، چراکه ما چشمی به حضور در شورا نداریم و اگر بازشماری آرا صورت نگیرد قاعدتا از اعتماد مردم به انتخابات کاسته خواهد شد و نباید این اتفاق بیفتد. چمران گفت: فرماندار تهران نباید ترسی از بازشماری آرا داشته باشد و اجازه دهد این بازشماری انجام شود.

تعبیر سعید جلیلی از آتش به اختیار

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: «آتش به اختیار» یعنی اگر رهبری از ما مطالبه‌ انجام تکلیف می‌کند، نگوییم این را خود ایشان انجام می‌دهد و اگر کسانی نمی‌خواهند برای انجام مسئولیت و تکالیف قانونی هزینه بدهند، بی‌عملی خود را توجیه نکنند.سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع تعدادی از دانشجویان وطلاب، ریشه‌های قرآنی تعبیر «آتش به اختیار» را مورد واکاوی قرار داده است.جلیلی در این نشست با ذکر آیاتی از سوره توبه و احزاب به تبیین مفهوم آتش به اختیار در قرآن و مطالبات رهبر معظم انقلاب در این راستا پرداخت.جلیلی در بخشی از سخنان خود در این نشست گفت: «آتش به اختیار» یعنی اگر رهبری از ما مطالبه‌ی انجام تکلیف می‌کند، نگوییم این را خود ایشان انجام می‌دهد و اگر کسانی نمی‌خواهند برای انجام مسئولیت و تکالیف قانونی هزینه بدهند، بی‌عملی خود را توجیه نکنند وبه آن القاب و لعاب موجه ندهند
اخبار روزانه:
* حمیدرضا حاجی‌بابایی گفت: جمنا حرکتی بود که شکل گرفت؛ این حرکت هم نقاط قوت داشت و هم نقاط ضعف، که باید نقاط ضعف آن را برطرف کرد؛ ارزیابی و مرتفع کردن نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت قاعده‌ای اصلی است که جمنا هم از آن مستثنی نیست. من منکر نقاط ضعف که در بخش‌های مختلف وجود داشت، نیستم که این ضعف‌ها حتی در شکست هم تأثیر داشت؛ اما لازم است حرکت‌ها به گونه‌ای پیش رود که ضعف‌ها را پوشش دهد و البته نقاط قوت را هم افزایش دهد.
*حجت‌الاسلام سیدرضا تقوی، رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه در زمینه ثبت شکایت درباره تخلف انتخاباتی برخی ائمه جمعه گفت: از ما که شکایت نکردند، از برخی اشخاص شکایت کردند که ضابطه و قاعده‌ای دارد. باید دید شکایت از چه کسی و برای چیست؟ همچنین براساس چه مطالبی است؟ بله، آقای انصاری مباحثی را پیرامون شکایت دولت از ائمه جمعه مطرح کردند، اما از چند و چون موضوع خبر دقیقی نداریم.
* هیئت دولت عربستان در بیانیه‌ای اعلام کرد، اقدامات علیه قطر باید ادامه داشته باشد تا دوحه به اجرای کامل مطالبات ملزم شود. در این بیانیه تأکید شده است، تا زمانی که قطر به مطالبات کشورهای عربستان، امارات، بحرین و مصر به طور کامل پایبند نباشد، فشارها و تحریم‏ها علیه این کشور ادامه خواهد داشت.
* محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت با بیان اینکه سقف حقوق مدیران همچنان پابرجاست، گفت: دریافتی مقامات سیاسی همه باید در حد 9 میلیون و کمتر از 10 میلیون تومان باشد، منتهی برای دیگر مدیران و مدیران شرکتی با توجه به تعاریف شغلی، این رقم تا حد 17 یا 18 میلیون تومان در ماه می‌رسد.
* مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق با انتقاد شدید از عملکرد شیعیان حاضر در دولت بغداد، وقوع جنگ‌های خونین در صورت عدم استقلال کردستان عراق را احتمالی جدی دانست و گفت: وقتی نمی‌توانیم در یک کشور شرکای خوبی باشیم، بهتر است همانند دو همسایه صلح‌طلب به زندگی ادامه دهیم.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: