logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۵۱۷۵
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۰
اخبار 24 ساعت گذشته:

قرار 50 تا 60 میلیارد تومانی فریدون
چند روز از تعطیلات فروردین سال جاری گذشته بود که خبری مبنی بر احضار و تحقیق از حسین فریدون بر سر زبان‌ها افتاد. چندی گذشت تا اینکه تنها پنج روز مانده به برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره ریاست‌جمهوری، سخنگوی قوه قضائیه در مصاحبه‌ای عنوان کرد برخی‌ها تهدیده کرده‌اند که اگر فلان آقا احضار شود جنگ به راه خواهد افتاد؛ اما دستگاه قضایی بدون اعتنا به این اعلان جنگ‌ها آنها را احضار و تحقیق کرده است. این موضوع در اذهان ماند تا اینکه روز گذشته محسنی‌اژه‌ای در نشست خبری خود به تحقیق از حسین فریدون اذعان کرد و گفت: این فرد روز قبل به دلیل تأمین نکردن قرار صادره به زندان معرفی شده است. اما یکی از نکات مهم این است که مشخص شود برای حسین فریدون، برادر رئیس‌جمهور چه میزان وثیقه در نظر گرفته شده است که این فرد نتوانسته آن را تودیع کند. با بررسی‌های صورت گرفته درباره میزان وثیقه مشخص شد برخی منابع مطلع مدعی‌اند که اتهامات وارد شده به حسین فریدون (که البته هنوز اثبات نشده است) در مجموع بیش از 50 میلیارد تومان است؛ از این رو عنوان می‌شود با توجه به حجم اتهام، قرار صادر شده از سوی شعبه رسیدگی‌کننده حدود 50 تا 60 میلیارد تومان است.

گلایه از بی‌توجهی به نتیجه نظرسنجی‌های انتخاباتی!
محمد دهقان، نماینده اصولگرای مجلس دهم و رئیس ستاد انتخاباتی محمدباقر قالیباف پس از گذشت حدود دو ماه از انتخابات ریاست‌جمهوری لب به گلایه گشود و گفت: رأی آقای قالیباف از آقای رئیسی بالاتر بود و طبق نظرسنجی‌ها معتقد به ماندن آقای قالیباف در عرصه بودیم؛ چون احتمال رأی‌آوری او بیشتر بود. وی افزود: حدود ۵۰ درصد آرای قالیباف به سبد روحانی ریخته شد نه رئیسی. بخشی از طبقه متوسط ایران به دلیل فعالیت‌های اجرایی قالیباف، او را انتخاب کرده بودند که پس از انصراف او، تصمیم گرفتند از میان روحانی و رئیسی به حسن روحانی رأی بدهند.

اگر سران فتنه محاکمه شوند، کام‌شان تلخ خواهد شد
سیدمحمد حسینی، وزیر ارشاد دولت دهم گفت: در بعضی اجتماعات اصلاح‌طلبی یکی از شعارها موضوع رفع حصر بوده، ولی بررسی‌های میدانی و نظرسنجی‌ها، مشکلات، مطالبات و اولویت‌های مردم را چیزهای دیگری نشان می‌دهد. وی افزود: بر این باورم که شورای عالی امنیت ملی درباره حصر با لحاظ جمیع جهات از جمله مصالح کشور و منافع ملی و نیز مصلحت آقایان در حصر این مصوبه را در سال 89 گذرانده است. حال که عده‌ای این سوژه را بهانه‌ای برای بهره‌برداری سیاسی، جناحی و انتخاباتی قرار داده‌اند، از رئیس‌جمهور که رئیس شورای امنیت ملی است، بخواهند در این باره تصمیم بگیرد و پرونده این افراد را برای رسیدگی به دستگاه قضایی ارجاع دهد تا روال قانونی آن طی شود. حسینی در پایان تأکید کرد: حدسم این است که اگر این افراد به پای میز محاکمه بیایند، کام درخواست‌کنندگان و مطالبه‌گران تلخ خواهد شد.

شناسایی باند نفوذ و آلوده‌سازی چهره‌های مذهبی
به تازگی یک باند نفوذی که درصدد به انحراف کشیدن و آلوده‌سازی چهره‌های شاخص مذهبی بود، به دست یک مجموعه اطلاعاتی کشف شد و مورد ضربه قرار گرفت. بنا بر گزارش‌های رسیده، متأسفانه این باند در مواردی در طعمه‌گذاری و به تور انداختن برخی از عناصر مشهور موفقیت‌هایی داشته‌ است که افراد به انحراف کشیده شده نیز شناسایی و بازداشت شده‌اند. کارشناسان معتقدند، نفوذ و به انحراف کشاندن چهره‌های مذهبی و مشهور از جمله‌ پروژه‌های نفوذ دشمن در عرصه فرهنگی است که با آلودگی و بدنام شدن این چهره‌ها، باورها و عقاید دینی و مذهبی مردم بیشترین آسیب را می‌بیند. گفتنی است استفاده از جاذبه‌های مادی و جنسی از بارزترین شگردهای آلوده‌سازی به حساب می‌آید که این‌گونه باندها از آن استفاده می‌کنند. که در مورد اخیر نیز سبب ایجاد مشکل در افراد مورد نظر شده است.

یک مقام عراقی: ابوبکر البغدادی کشته نشده است!
ابوعلی البصری، رئیس گروه «بازهای امنیتی» و مدیر کل اطلاعات و مبارزه با تروریسم وزارت کشور عراق گفته است: ابوبکر البغدادی، سرکرده گروهک تروریستی تکفیری داعش کشته نشده و در یکی از روستاهای اطراف رقه در سوریه به سر می‌برد. وی درباره نقشه‌های داعش برای هدف قرار دادن برخی از شهرهای جهان در آینده نزدیک هشدار داد و گفت: پس از شکست‌های اخیر داعش در عراق و سوریه به طور مشخص در موصل و حلب، بعید نیست که برخی شهرهای جهان، هدف حملات تروریستی این گروه قرار گیرد. وی تأکید کرد: داعش برخی از باندهای خود در سوریه را از طریق ترکیه در سراسر جهان پخش کرده است تا با ایجاد رعب و وحشت، هرج‌ومرج ایجاد کند.
تلاش
ترامپ برای توافق هستهای جدید

نبه نوشته نشریه ویکلی استاندارد، باب کورکر، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنا گفت که وی چندین گفتوگو با رکس تیلرسون وزیر امور خارجه داشته و هدف تیلرسون دستیابی به یک توافق متفاوت در گذر زمان است که ایرانیها را به طور کامل از غنیسازی(اورانیوم) باز میدارد. یک منبع آگاه در کاخ سفید، خواسته ایدهآل دولت را اینگونه توصیف کرد که نه توافق را نابود میکند و نه آن را اصلاح میکند. در ازا، دولت بهدنبال یک توافق ثانوی با حمایت متحدان اروپایی است که دو سال پیش در وین برجام را امضا کردند. جزئیات این طرح هنوز مشخص نیست و قرار است در جریان بازنگری سیاستهای واشنگتن در قبال تهران که تحت رهبری اعضای ارشد شورای امنیت ملی قرار دارد، تعیین شود.
روحانی مصدوم حادثه مترو: ماجرای امر به معروف صحت ندارد

روحانی مصدوم حادثه مترو شهرری گفت: موضوع امر به معروف و نهی از منکر و یا درگیری احتمالی بنده با فرد ضارب که از سوی برخی مقامات و نهادها منتشر شد، صحت ندارد. وی در تشریح درگیری روز گذشته اظهار داشت: ضارب را اصلا ندیدم و ناگهانی و از پشت با جسمی تیز ضربه ای به گردنم وارد کرد. وی افزود: همه این وقایع در چند ثانیه رخ داد. وقتی ضربه به گردنم وارد شد درصدد مقاومت برآمدم و تلاش کردم جسم تیز را از ضارب بگیرم، به همین دلیل و با مقاومت در برابر حمله ضارب، کف دست چپ و گونه سمت راست صورتم نیز دچار پارگی شد و پس از آن از حال رفته و چیزی متوجه نشدم. روحانی مصدوم شده در حادثه مترو شهرری گفت: 2 نفر از حاضران در ایستگاه نیز تلاش کردند که جسم تیز را از ضارب بگیرند که آنها نیز در جریان درگیری با ضارب مصدوم شدند. وی افزود: موضوع امر به معروف و نهی از منکر و یا درگیری احتمالی بنده با فرد ضارب که از سوی برخی مقامات و نهادها منتشر شد، صحت ندارد
بدعت تازه دولت در ابلاغ قوانین

پایگاه اطلاعرسانی دولت اعلام کرد: ۲۸ اسفند ماه سال ۱۳۹۵ علی لاریجانی، رییس مجلس قانون برنامه ششم را به رییسجمهور ابلاغ کرد و رییسجمهور هم در جلسات هیئت دولت دستور اجرای این قانون را صادر کرد.به گزارش خبرگزاری تسنیم، پس از تأیید یک قانون از سوی شورای نگهبان، رئیس جمهور طبق قانون موظف به ابلاغ رسمی آن قانون به دستگاههای اجرایی است ولی متأسفانه در خصوص قانون برنامه ششم توسعه، این روند قانونی طی نشد و با استنکاف رئیس جمهور از ابلاغ این قانون، رئیس مجلس مجبور به ابلاغ برنامه ششم توسعه شد. البته این بدعت جدیدی است که رئیس جمهور بهجای ابلاغ رسمی یک قانون، دستور اجرای آن را در جلسات هیئت دولت صادر کند.

قاتل آتنا چطور لو رفت

سخنگوی قوه قضائیه در جلسه خبری خود در خصوص پرونده قتل آتنا اصلانی گفت: در بررسی‌های اولیه نتیجه حاصل نشد و به افرادی مظنون شدند که همه فرد متهم در دسته آنها بود که با شواهد همین فرد را دادستانی تحت تعقیب قرار داد. اژه‌ای اعلام کرد: این فرد در مدت اول بازداشتی خود به خانم خود پیغام می‌دهد یک مقدار مواد مخدر در فلان نقطه منزل مسکونی خود دارم که آن را جابجا کن؛ خانم این فرد نگران می‌شود و این اطلاعات را به ما می‌دهد که بعد از بررسی به جنازه می‌رسند. سخنگوی قوه قضائیه با بیان این مطلب که دستگاه قضایی استان با تمام جدیت از لحظه اول دنبال این قضیه بوده، از تأکید ریاست قوه قضائیه در رسیدگی هر چه زودتر به این پرونده خبر داد

پروژه سعودی برای نفوذداعش در بنگلادش

اندیشکده انجمن خاورمیانه نوشت: توافق دولت بنگلادش و سعودی برای پرداخت هزینه ساخت 560 مسجد در این کشور که درجریان سفر اخیر نخست وزیر بنگلادش به عربستان حاصل شد بر شدت نگرانی ها در مورد پیامدهای تشدید نفوذ وهابیون در بنگلادش _ که ایدئولوژی آل سعود محسوب می شود_می افزاید . مساجد، مدارس مذهبی،مراکز آموزشی حتی مدرن وفضای مجازی از جمله ابزارهای وهابیون برای القای عقاید انحرافی و مخرب است که امیدوارند زمینه مناسبی را برای عضو گیری گروه های تروریستی از جمله داعش در بنگلادش فراهم کند.در حالی که مذهب بیشتر مردم بنگلادش حنفی است مبلغان وهابی با حضور در عرصه های مختلف حتی برنامه های مذهبی سوال و پاسخ رادیو و تلویزیون این کشور ، تفکرات انحرافی وهابیت را ترویج می کنند که داعش مولود چنین تفکرات فرقه گرایانه ای است.

تصویب قانون «قدس واحد» توسط رژیم صهیونیستی

رادیو رژیم صهیونیستی اعلام کرد که کمیته وزارتی قانونگذاری کابینه این رژیم، قانونی که عدم تقسیم قدس را مطرح میکند، تصویب کرد.براساس این گزارش، همه اعضای کمیته مذکور به این قانون رأی مثبت دادند. در این طرح آمده است تقسیم قدس جز با موافقت 80 عضو کنست (پارلمان) ممکن نخواهد بود، حتی اگر در چارچوب تسویه سیاسی با فلسطینیها باشد. احزاب «خانه یهودی» و «لیکود» پیشتر بر سر این طرح دچار اختلافاتی بودند.در خبری دیگر، نظامیان رژیم صهیونیستی کلیدهای بخشهایی از مسجدالاقصی را تحویل اداره اوقاف اسلامی قدس دادند.براساس گزارش شبکه المیادین، رژیم صهیونیستی کلیدهای مصلای القبلی و المروانی را تحویل اداره اوقاف اسلامی داد، اما کلیدهای «بابالمجلس و باب الملک فیصل» را به این اداره تحویل نداده است.پس از عملیاتی استشهادی که جمعه در بابالاسباط مسجدالاقصی انجام شد، این مسجد شریف به روی نمازگزاران بسته شد.
فتوای جدید داعش برای کودکان

تروریست های داعش به حامیان خود در اروپا دستور دادند اموال غیرمسلمانان را سرقت کنند و کودکان آنها را بربایند. در متن دستور داعش آمده است: اگر (یک مسلمان) آنها (غیرمسلمانان) یا کودکان آنها را برباید، یا آنها را به هر طریق تحت کنترل خود درآورد، در آن صورت (مالکیت بر) جان و مال کفار حربی (غیرمسلمانان) جایز است... آنها مالک آنان (غیرمسلمانان) هستند. فراموش نکنید که جنگ آنها با داعش به اموال (پول آنها) بستگی دارد، پس نیت خود را خالص کنید، به خدا توکل کنید، و به دنبال توصیه هیچ کسی درباره گرفتن اموال آنها نباشید. با لطف خدا پیش بروید، چرا که در واقع، سرقت اموال کفار، آنها را تضعیف می کند، امنیت اقتصاد آنها را در معرض تهدید قرار می دهد، مؤمنان را تقویت می کند و به آنها روحیه می دهد،‌ و آنان را برای چیزی بزرگتر از سرقت آماده می کند.

اگر خاطرات آیت الله هاشمی این اندازه بی دقت باشد، باید در استفاده از آنها احتیاط کرد!

به تازگی آیت الله موسوی خوئینی ها، دبیر کل مجمع روحانیون مبارز، به عنوان فردی که در بخشی از خاطرات آیت الله هاشمی درباره او و تمایلش برای ریاست قوه قضائیه در پس از رحلت امام، سخن گفته شده، این بخش های خاطرات آیت الله هاشمی را رد و تخطئه کرده و هم زمان هشدار داده است، اگر همه خاطرات آیت الله هاشمی به این اندازه بی دقت باشد، باید در استفاده از آنها احتیاط کرد.

وی در کانال تلگرامی خود نوشته است: خوانندۀ محترمی پرسیدهاند:«آیا پس از رحلت امام خمینی (ره) شما خواهان ریاست بر قوۀ قضائیه بودهاید؟»خدا رحمت کند مرحوم آیتالله هاشمی رفسنجانی را؛ با همۀ زحمتهایی که برای پیروزی انقلاب و پس از آن برای کشور و نظام کشید و با همۀ رنجهایی که در این راه متحمل شد، یک چیزهایی هم داشت که البته منحصر به او هم نبود، همه کموبیش دارند که گفتهاند گل بیخار خداست.ایشان در خاطراتش نوشته است: «... به جلسۀ رسمی برای تحلیف رفتیم. آقای موسوی اردبیلی و موسوی خوئینیها هم بودند. به نظر میرسد از جایگزینیِ آقای یزدی ناراحتاند...» (هاشمی رفسنجانی: کارنامه و خاطرات 1368: بازسازی و سازندگی، به اهتمام علی لاهوتی، تهران: دفتر نشر معارف انقلاب، 1391. ص 271 در جای دیگر نوشتهاند: «آقای موسوی خوئینیها آمد؛ خودم ایشان را خواستم ... از رهبری رنجیده، به خاطر اینکه ایشان را رئیس قوۀ قضائیه نکرده است»(همان، ص 280)در هر دو مورد، ایشان را تخطئه میکنم. اگرچه توصیه شده است که «أُذکروا موتاکم بالخیر» (از مردههایتان به نیکی یاد کنید)، همین اندازه میگویم که اگر دیگر خاطرات ایشان تا این اندازه بیدقت باشد، در استفاده از آنها همواره باید جانب احتیاط را در پیش گرفت.من شواهد دیگری هم دارم که نشان دهم مرحوم آیتالله هاشمی رفسنجانی در نقل این خاطرهها راه خطا رفته است، اما به همان اندازه هم که اشاره کردم مایل نبودم حرمت آن بزرگ شکسته شود.

ایجاد یک میلیون شغل در سه ماه امکان ندارد

مجید رضا حریری، عضو اتاق بازرگانی و نائب رئیس اتاق ایران و چین با ابراز تعجب از گزارش مرکز آمار مبنی بر ایجاد یک میلیون شغل در سه ماه بیان داشت: چنین آماری امکان ندارد، زیرا چنان چه ایجاد این میزان شغل در سه ماه صحت داشت وضعیت مملکت رونق بسیار زیادی پیدا کرده بود.وی با اشاره به این مطلب که ادعای خود دولت هم این بوده که سالی 700 هزار شغل ایجاد کرده است، گفت: ادعای یک میلیون شغل در سه ماه به معنای ادعای ایجاد 3 تا 4 میلیون شغل در سال خواهد بود و این به معنای ریشه کن کردن کامل بیکاری در کشور است.عضو اتاق بازرگانی تصریح کرد: هیچ دولتی در طول 5 دهه اخیر یعنی از سال 1350 تاکنون چنین ادعایی نداشته که بتواند در طی یک سال 4 میلیون شغل ایجاد کند زیرا اصلا در اقتصاد ما ظرفیت ایجاد یک میلیون شغل در طی 3 ماه وجود ندارد.گفتنی است چند روز پیش مرکز آمار در گزارشی از وضعیت ایجاد شغل در فصل بهار اعلام کرد که تعداد شاغلان 23 میلیون و 300 هزار نفر است در حالی که در فصل بهار این آمار را 22 میلیون 300 هزار نفر اعلام کرده بود. بنابراین بنابرادعای عجیب مرکز آمار تنها در فصل بهار یک میلیون نفر به تعداد شاغلان کشور اضافه شده است.
فعالیت یک نانوایی در آپارتمان مسکونی!

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران گفت: چندی پیش در خصوص فعالیت یک نانوایی در خیابان جشنواره در یک آپارتمان مسکونی تذکر دادم. در خردادماه سال 95 این واحد صنفی و فاقد مجوز که در طبقه همکف یک آپارتمان مسکونی ایجاد شده بود، با اعتراض هشت نفر از ساکنان و به دستور واحد صنفی با رأی اتحادیه نانوایی‌ها پلمپ شد. در پی این تخلف کمیسیون بدوی ماده 100 صریحا حکمی را جهت تعطیلی محل کسب و قلع مستحدثات زائده را صادر کرد. اما شهرداری تنها با قراردادن یک نیوجرسی مقابل نانوایی اقدام کرده که این مساله نه تنها خللی در ادامه روند فعالیت نانوایی ایجاد نکرده بلکه به یک پیشخوان برای قرار دادن نان‌ها بدل شده است! دودکش نانوایی از پاسیو آپارتمان عبور داده شده و این سبب شده تا گرما و زائده‌های سوختنی به سمت پنجره سکنه هدایت شود.

پزشکان ۲۰ تا ۸۰ برابر مردم عادی درآمد دارند

رییس کل نظام پرستاری با بیان اینکه پزشکان در ایران 20 تا 80 برابر مردم عادی درآمد دارند تصریح کرد: این عدم تعادل درآمد باعث میشود نظامهای سیاسی اجتماعی در جامعه نیز تحت تاثیر قرار گیرند. متاسفانه در سال گذشته ما 16 نفر از پرستارانمان که بین 25 تا 45 سال بودند را به دلیل فشار کار زیاد از دست دادیم.او با بیان اینکه در سایرنقاط کشور به جز تهران با کمبود پرستار مواجه نیستیم، خاطرنشان کرد: فراخوانی چند روز گذشته روی سایت پرستاری قرار دادیم و 9هزار و 300 پرستار و کادر پرستاری ثبتنام کردهاند که بیشترین آمار مربوط به خراسان رضوی است و این نشان میدهد که ما با چه تعداد پرستار بیکار در کشور مواجه هستیم.قائممقام سازمان نظام پرستاری ادامه داد: در برخی از استانها 2500 نفر در طول این سالها فارغالتحصیل شدهاند اما تنها 450 نفر جذب شدهاند یا 120 نفر در استانی فارغالتحصیل شدهاند اما در تنها 15 نفر امکان جذب داشتهاند چراکه ما در برخی از شهرستانها تنها یک بیمارستان داریم.شریفیمقدم با تاکید براینکه موضوع کمبود پرستار تنها یک بهانه است بیان کرد: اگر برای وزارت بهداشت میخواهد کمبود پرستار را برطرف کند چرا از پرستارانی که در حال حاضر فارغالتحصیل شدهاند استفاده نمیکنند. موضوع مهم این است که وزارت بهداشت امکان جذب پرستار ندارد.

در شمال تهران به ازاي هر دو ازدواج يك طلاق داريم

رييس سازمان بهزيستي كشوردر پاسخ به اين سوال كه فقر فرهنگي گريبانگير مددجويان تحت پوشش سازمان بهزيستي، تا چه حد است، گفت: «ما از آسيبهاي اجتماعي پيشگيري ميكنيم اما تمام مددجويان ما هم ناشي از فقر فرهنگي نيستند. طلاق و معلوليت، صرفا معضل خانوادههاي فقير نيست. امروز در شمال تهران به ازاي هر دو ازدواج يك طلاق داريم اما در جنوب تهران از هر ٣ ازدواج، يكي منجر به طلاق ميشود و در يك استان كم برخوردار هم به ازاي هر ٦ ازدواج، يك طلاق داريم. ». بندپي همچنين در تشريح آماري از كودكان كار و خيابان شهر تهران طي ماههاي آبان و آذر سال ٩٥ گفت :« از مجموع ٢ هزار و ٨٣٥ كودك، ٧٧ درصد پسر و ٢٣ درصد دختر هستند، ١٩ درصد ايراني، ٦٥ درصد افغان، ١٦ درصد پاكستاني بوده و به تازگي با چند مورد كودك عراقي هم مواجه شدهايم. ميانگين سني كودكان ساماندهي شده، ٦ تا ١٦ ساله است و ٨٥ درصد آنها اهل استانهاي ديگر بودند. در حال رايزني با قوه قضاييه هستيم كه اگر يك كودك كار، سه بار توسط نيروهاي بهزيستي پذيرش شد، حضانت كودك از خانواده سلب شده و در مراكز بهزيستي نگهداري شود كه البته كودكان اتباع غيرايراني مشمول اين رايزني و الزام نخواهند بود.»
کار بزرگ علی دایی برای استقلال و پرسپولیس

برگزاری دربی استقلال و پرسپولیس در خارج از کشور و در شهر بیله فلد آلمان هزینه سنگینی در برداشت اما آقای گل جهان بخش مهمی از این هزینه ها را کاهش داده است. بر اساس گزارش ها باشگاه آرمینیا برای در اختیار قرار دادن ورزشگاه این شهر درخواستی 325 هزار یورویی داشته که با رایزنی های علی دایی این مبلغ به 150 هزار یورو رسیده و این یعنی 175 هزار یورو تخفیف

این خودروها عمرشان را کردهاند!

به گفته کارشناسان عمر خودروهای تک ستاره شامل سایپا ۱۳۱، سایپا ۱۱۱، سایپا ۱۳۲، تیبا، تیبا هاچبک، ساینا، امویام ۱۱۰ اس، سمند، پژو پارس، پژو ۴۰۵، لیفان ایکس ۶۰ و امویام ۵۵۰ سر آمده و تولید آنها باید متوقف شود.متاسفانه در خودروهای تک ستاره به سه دلیل قدیمی بودن پلتفرم، ناتوانی قطعهسازان داخلی و همچنین امکانپذیر نبودن تنوع مدل، امکان افزایش بیشتر کیفیت این خودروها وجود ندارد".یکی از دلایل بیکیفیت بودن برخی خودروهای داخلی رانتها و زد و بندهای پشت پرده است. در برخی موارد شاهد هستیم که برخی قطعهسازان بزرگ داخلی از مواد اولیه ضایعاتی و بیکیفیت برای تولید قطعات خودرو استفاده میکنند که نمونه آن تولید مجموعه فرمان برخی خودروهای پر تیراژ داخلی با استفاده از مواد اولیه ضایعاتی است".

اخطار جدید دولت برای مقابله با دریاخواری
پس از درخواست های برخی مسئولان اجرایی از مدیران ارشد دولتی مبنی بر ضرورت مقابله جدی تر با تملک و ساخت و ساز غیرمجاز در پهنه نوار ساحلی دریاها، بر اساس بخشنامه جدید یک نهاد مسئول به تعدادی از سازمان ها و نهادهای دولتی، از آن ها خواسته شده است با توجه به ساختارهای مختلف اجرایی موجود در مناطق نزدیک به دریاها در کشور، حسب مورد با همکاری ضابطان قضایی، استانداری ها، سازمان های مناطق آزاد و یگان های حفاظتی سازمان کشتیرانی نسبت به پیشگیری و برخورد با این تخلف اقدام کنند.
درخواست از اصناف تهران درباره حوادث تروریستی
بر اساس ابلاغیه روزهای اخیر یک نهاد مسئول به تعدادی از اتحادیه ها و اصناف مختلف پایتخت، به آنها تاکید شده است با توجه به ضرورت و اهمیت جلوگیری از وقوع حوادث تروریستی توسط گروهک های تکفیری و دشمنان جمهوری اسلامی ایران در مناطقی چون تهران بزرگ، مخاطبان این ابلاغیه باید ضمن مراقبت و هوشیاری در خصوص هرگونه اقدام مشکوک، مراتب را در اسرع وقت به سامانه های اطلاع رسانی نهادهای انتظامی و امنیتی اعلام کنند.
تصرف اراضی با لابی‌گری‌های پشت پرده

جمعی از نمایندگان مجلس نسبت به زمین‌خواری و تصرف اراضی ملی و دولتی انتقاد کردند. سلمان خدادادی نماینده مردم ملکان: تا اوایل دهه 50 و تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی تصرفات منابع طبیعی به صورت موردی صورت می‌گرفت و به شکل محدود بود. اما در دهه 60 و پس از پیروزی انقلاب بخش بزرگی از منابع طبیعی و اراضی ملی مورد تعرض واقع شده است. بیش از 70 درصد از زمین های تصرف شده مربوط به دهه 60 است. بهرام پارسایی، نماینده مردم شیراز: پرونده زمین‌خواری از مهم‌ترین پرونده‌های در حال بررسی در کمیته اقتصادی کمیسیون اصل 90 قانون اساسی مجلس است.اجماع همگانی دستگا‌ه‌هایی چون قوه قضاییه، مقننه و مجریه برای مقابله با زمین‌خواری لازم است.هم‌اکنون زمین‌خواران با مجازاتی چون قلع و قمع (تخریب سازه ساخته شده و آزادسازی زمین) روبه‌رو هستند، لذا هزینه زمین‌خواری باید افزایش یابد

مرگ ۱۶ پرستار بر اثر فشار کار زیاد

علی محمد آدابی، رئیس کل نظام پرستاری: سال گذشته 130 هزار دلار مستقیم و غیرمستقیم در بخش بهداشت کشور هزینه شده است در حالی که تنها درآمد نفتی ما 140 هزار دلار بوده است. هیچ جای دنیا درآمد یک کشور با هزینه درمان آن برابری نمی‌کند. پزشکان در ایران 20 تا 80 برابر مردم عادی درآمد دارند. این عدم تعادل درآمد باعث می‌شود نظام‌های سیاسی اجتماعی در جامعه نیز تحت تأثیر قرار گیرند. متأسفانه در سال گذشته ما 16 تن از پرستارانمان که بین 25 تا 45 سال بودند، به دلیل فشار کار زیاد از دست دادیم.

اخبار روزانه:
* بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم غاصب صهیونیستی گفت: افزون بر حزب‌الله حماس نیز به دنبال محکم کردن جای پای خود در لبنان است و من از فرانسه خواستم که از نفوذ خود در لبنان برای مقابله با آن استفاده کرده و از تبدیل این کشور به پایگاه سازمان‌های تروریستی جلوگیری کند. وی افزود: اسرائیل مخالف توافق آتش‌بس میان آمریکا و سوریه است؛ اگرچه این موضوع ایران را از مرزهای اسرائیل دور می‌کند، اما حضور نظامی این کشور در سوریه را دائمی خواهد کرد.
* علی‌محمد آدابی، رئیس کل نظام پرستاری گفت: پزشکان در ایران 20 تا 80 برابر مردم عادی درآمد دارند. این نبود تعادل در درآمد سبب می‌شود نظام‌های سیاسی و اجتماعی در جامعه نیز تحت تأثیر قرار گیرند. وی همچنین با انتقاد از سطح درآمد پرستاران نسبت به حجم و سختی فعالیت این قشر مهم در نظام سلامت کشور افزود: متأسفانه، در سال گذشته 16 نفر از پرستاران‌مان را که بین 25 تا 45 سال بودند، به دلیل فشار کار زیاد از دست دادیم.
* محمد محمودی شاه‌نشین، نماینده اصلاح‌طلب مردم شهریار در مجلس در واکنش به شایعات مربوط به حضور برخی نمایندگان در کابینه دوازدهم اعلام کرد: این موضوع از سوی تیم مشاوران روحانی در مسیر تشکیل کابینه منتفی شده است و گفته‌اند کسی را از مجلس وارد دولت نمی‌کنیم. وی در توضیح این تصمیم دولت گفت: کسانی که در حال بستن کابینه هستند، به این نتیجه رسیده‌اند که اگر نمایندگان به ‌دنبال‌‌ همان وظیفه نمایندگی‌شان باشند، بهتر خواهد بود.
* میزان مقبولیت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا پس از شش ماه فعالیت به پایین‌ترین حد در قیاس با دیگر رؤسای‌جمهور این کشور در هفتاد سال اخیر رسیده است. نظرسنجی مشترک روزنامه «واشنگتن پست» و ‌شبکه خبری «ای‌بی‌سی» نشان داد، حدود 36 درصد رأی‌دهندگان ترامپ را تأیید می‌کنند؛ در حالی‌ که 58 درصد مخالف وی هستند. بر اساس این، میزان مقبولیت ترامپ به نسبت بررسی‌های صورت گرفته مشابه پیشین 6 درصد کاهش داشته است.
* عباس قائدرحمت، مشاور وزیر کشور گفت: چنانچه در دولت دوازدهم اقوام، مذاهب، بانوان، جوانان، مناطق محروم و دیگر اقشار به درستی مورد توجه قرار نگیرند و از جریان سیاسی غالب استفاده حداکثری نشود، بیم آن می‌رود که موجبات یأس و ناامیدی در عرصه‌های سیاسی و اجتماعی فراهم شود.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: