به‌روز شده در: ۰۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۸
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۵۱۳۰
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۵
اخبار 24 ساعت گذشته:

عذرخواهی سفیر یک کشور عربی از رژیم صهیونیستی!
سفیر یک کشور عربی از رژیم صهیونیستی به دلیل رأی دادن به نفع فلسطینی‌ها درباره ثبت شهر الخلیل در فهرست میراث جهانی یونسکو عذرخواهی کرد. این سفیر فکر می‌کرد رأی‌گیری درباره ثبت شهر الخلیل و حرم ابراهیمی در فهرست میراث جهانی در معرض خطر به صورت محرمانه خواهد بود، برای همین به شاما هاکون، سفیر تل‌آویو در یونسکو وعده داد علیه درخواست فلسطین رأی بدهد؛ اما پس از جلسه رأی‌گیری نامه‌ای را برای رژیم صهیونیستی فرستاد و در آن دلایلی که وی را به رأی دادن به نفع فلسطین وادار کرده، توجیه کرد. هاکون نیز در پاسخ وی گفت: من این مسئله را درک می‌کنم «دوستم». برای من گویی شما به نفع اسرائیل رأی داده‌ای.

آقایان پیش از انتخابات گفتند رسیدگی به پرونده «فریدون» را متوقف کنیم
سیدمحمدجواد ابطحی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: پیش از انتخابات، آقایان از ما درخواست کردند که رسیدگی به پرونده «فریدون» را متوقف کنیم که همین مسئله شایعه وجود تخلفات در این پرونده را قوت می‌بخشد؛ چرا که به نظر می‌رسید آنها می‌دانستند در صورت مطرح شدن پرونده در ایام رقابت‌های انتخاباتی، احتمال تأثیرگذاری در نتیجه انتخابات وجود دارد. البته آنها این‌گونه این درخواست را توجیه می‌کنند که پیش از انتخابات هنوز اطلاعات پرونده کافی نبوده است. در هر حال به اعتقاد من هیئت‌رئیسه مجلس باید طی تذکری به کمیسیون آموزش رعایت نکردن ماده 235 آیین‌نامه رسیدگی به این پرونده را اعلام کند.

انتظار فرمانده معظم کل قوا از نیروهای مسلح
رئیس دفتر نظامی فرمانده معظم کل قوا تأکید کرد: وحدت و اخوت بین نیروهای مسلح وجود دارد؛ اما انتظار رهبر معظم انقلاب تقویت انسجام و هم‌افزایی نیروهای مسلح است. سردار سرتیپ محمد شیرازی در مراسم معارفه رئیس جدید سازمان عقیدتی ـ سیاسی ارتش با بیان اینکه رهبری در ابتدای حکم انتصاب حجت‌الاسلام محمد حسنی به این سمت سه مدال افتخار به وی دادند که البته مسئولیت ایشان را سنگین‌تر می‌کند، گفت: رهبری در این حکم بر ارتقای بصیرت و معنویت کارکنان ارتش تأکید کرده و بر لزوم توجه به خانواده‌ها اشاره داشتند که باید بیش از پیش به آن توجه کنیم. وی با اشاره به خدمات حجت‌الاسلام آل‌هاشم، رئیس پیشین این سازمان تصریح کرد: وقتی دفتر رهبری ایشان را برای استان آذربایجان شرقی معرفی کردند، حضرت آقا فرمودند من انتصاب آقای آل‌هاشم را می‌پذیرم؛ ولی برای ارتش هم دغدغه دارم که این نشان از رضایتمندی آقا از خدمات حجت‌الاسلام آل‌هاشم است.

بدهی خارجی ایران چقدر است؟
تازه‌ترین گزارش بانک مرکزی از تغییرات حجم بدهی خارجی ایران نشان می‌دهد، این بدهی طی روندی رو به رشد حدود ۹۱۰ میلیون دلار در سال ۱۳۹۵ افزایش داشته است. حجم ‌بدهی خارجی ایران در سه ماهه اول سال پیش حدود هفت هزار و 571 میلیون دلار، در سه ماهه دوم حدود هفت هزار و 910 میلیون دلار و در سه ماهه سوم حدود هفت هزار و 840 میلیون دلار بوده که در انتهای سال به هشت هزار و 481 میلیون دلار رسیده است. بنا بر این گزارش، حجم صادرات کالا در سال گذشته به ۸۳ هزار و ۹۷۸ میلیون دلار رسیده که در مقابل آن وارداتی در حدود ۶۳ هزار و ۱۳۵ میلیون دلار ثبت شده است. بر اساس این، تراز حساب جاری ایران در پایان سال ۱۳۹۵ به ۱۶ هزار و ۳۸۸ میلیون دلار می‌رسد. جزئیات این گزارش حاکی از آن است که تراز بازرگانی ایران در سال گذشته حدود ۲۰ هزار و ۸۴۳ میلیون دلار بوده است.

سردار سلیمانی نفر اول یک نظرسنجی خارجی
علی هاشم، مدیر شبکه تلویزیونی المیادین لبنان، پس از آزادسازی موصل از سلطه گروهک تکفیری داعش، در صفحه شخصی خود در توئیتر یک نظرسنجی به اشتراک گذاشت. او در این نظرسنجی، نام سه نفر از افراد شناخته‌شده‌ را ذکر کرد و پرسید: برنده واقعی پس از آزادسازی موصل، مرکز سابق خلافت داعش کیست؟ 1ـ حیدر العبادی؛ 2ـ قاسم سلیمانی؛ 3ـ دونالد ترامپ؛ 4ـ هیچ کدام. از بین این سه نفر، سردار قاسم سلیمانی با 57 درصد، حیدر العبادی با 20 درصد و دونالد ترامپ با چهار درصد در رتبه‌های اول تا سوم قرار گرفتند. گفتنی است، موصل عراق طی روزهای گذشته به طور کامل از لوث وجود گروهک تکفیری داعش پاک شد.

انفعال مدیران و عقب‌گرد سینما
پروانه معصومی گفت: پس از وقوع انقلاب اسلامی و زمانی که استفاده از حجاب در سینما آغاز شد، برکات زیادی در این هنر به وجود آمد و خانواده‌های متعددی که پیش از انقلاب به دلیل نشان دادن صحنه‌های بی‌پروا و... به سینماها نمی‌رفتند، با خیال راحت توانستند به سینما بروند. این بازیگر سینما و تلویزیون در ادامه افزود: متأسفانه امروزه به دلیل انفعال بسیاری از مدیران سینمایی و فرهنگی ما بار دیگر شاهد آن هستیم که در برخی آثار سینمایی از زنان تنها استفاده ابزاری می‌شود؛ البته بخش عمده‌ای از این مشکلات از جانب همین دست بازیگران است که به این افراد اجازه هر گونه سوء‌استفاده‌ای را می‌دهند.

بانک مرکزی: جهش هزینه‌کرد دولت در ماه منتهی به سال انتخابات
بر اساس گزارش بانک مرکزی، میزان هزینه‌های جاری دولت در سال 95، 207 هزار میلیارد تومان و میزان اعتبارات عمرانی در کل سال گذشته حدود 42 هزار میلیارد تومان بوده است. بر اساس این، میانگین ماهیانه هزینه‌های جاری و اعتبارات عمرانی در این سال 20 هزار میلیارد تومان بوده که این رقم در ماه اسفند 53 هزار میلیارد تومان، یعنی بیش از 6/2 برابر بوده است. این در حالی است که تا بهمن ماه سال گذشته کل هزینه‌های جاری دولت 178هزار میلیارد تومان و اعتبارات عمرانی تنها 5/18 هزار میلیارد تومان بوده است. به این ترتیب، پرداخت‌های عمرانی در آخرین ماه سال نسبت به 11 ماه گذشته حدود 24 هزار میلیارد تومان و پرداخت‌های هزینه‌ای حدود 29 هزار میلیارد تومان افزایش یافته است. گفتنی است، برخی کارشناسان معتقدند، نزدیک شدن به فصل انتخابات با افزایش یکباره هزینه‌کرد دولت در ماه پایانی سال بی‌ارتباط نبوده است.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس: مرتبطان داخلی آمدنیوز شناسایی شوند
عبدالرضا عزیزی، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه مسئولان از مصاحبه با رسانه‌های معاند پرهیز می‌کنند، گفت: کسانی که برای رسانه‌هایی همچون آمدنیوز و دیگر رسانه‌های ضد انقلاب خوراک خبری تهیه می‌کنند، باید وزارت اطلاعات آنها را شناسایی کند و با آنها برخورد شود. نماینده مردم شیروان در مجلس با اشاره به ارتباط برخی از افراد در داخل کشور با آ‌مدنیوز، گفت: همه مسئولان از مصاحبه با شبکه‌های ضد انقلاب، از جمله آمدنیوز پرهیز دارند و هیچ یک از مسئولان با آنها مصاحبه نمی‌کنند. عزیزی در پایان خاطرنشان کرد: شکی نیست پایگاه‌ها، خبرگزاری‌ها و رادیو و تلویزیون‌های معاند به هیچ وجه خیر و صلاح کشور ما را نمی‌خواهند و به دنبال تفرقه‌افکنی در کشور و ضربه به نظام و کشور هستند.

العبادی: جهان فکر نمی‌کرد به این زودی داعش را در موصل شکست دهیم
نخست‌وزیر عراق پس از دیدار با فرماندهان عراقی حاضر در شهر عراق، طی بیانیه‌ای آزادی موصل را اعلام و بر ضرورت بازسازی فوری این شهر تأکید کرد. حیدر العبادی که عصر روز گذشته برای اعلام آزادی موصل وارد این شهر شده بود، پس از دیدار با فرماندهان عراقی حاضر در این شهر، گفت: بازسازی زیرساخت‌ها و برگرداندن خدمات دولتی به این شهر در اولویت قرار دارد. بنا بر اعلام شبکه العربیه، نخست‌وزیر عراق گفت: جهان فکر نمی‌کرد که ما با این سرعت بتوانیم داعش را در موصل شکست بدهیم. وی پیروزی‌های به دست آمده در جنگ علیه داعش را نتیجه فداکاری‌های نیروهای عراقی دانست که با شجاعت جهان را شگفت‌زده کردند.

جان بولتون: ایران معضل اساسی آمریکا در خاورمیانه
به گزارش ورلد نیوز، «جان بولتون» سفیر اسبق آمریکا در سازمان ملل و از چهره‌های ضد ایرانی و حامی منافقین در تازه‌ترین اظهارات خود علیه ایران گفت: آمریکا یک معضل اساسی در خاورمیانه دارد و آن، تهران است. وی در ادامه افزود: در حال حاضر آمریکا یک رئیس‌جمهور دارد که این تهدید را درک می‌کند. برای اولین بار طی هشت سال گذشته، می‌توانم بگویم که رئیس‌جمهور آمریکا به طور کامل مخالف حکومت ایران است. بولتون تأکید کرد: احساس رئیس‌جمهور در این زمینه درست است و او این را شفاف گفته است. وی در طول رقابت‌های انتخاباتی مخالفت خود را با توافق هسته‌ای به طور کامل اعلام کرده است.
سرنوشت مبهم پرداخت برخی مدیران دولتی به یک شرکت

طبق گزارش یک مقام مسئول، بر اساس تفاهم نامه صورت گرفته میان تعدادی از سازمان ها و ادارات با یک شرکت خصوصی برای برگزاری دوره های خاص آموزشی جهت ارتقای سطح علمی و فنی جمعی از کارشناسان و مدیران مالی نهادهای مختلف دولتی و واریز مبلغی در حدود 150 هزار تومان توسط هر یک از شرکت کنندگان، با گذشت بیش از یک سال از این اطلاعیه، دوره ای از سوی شرکت مذکور برگزار نشده و ضمن پیگرد حقوقی این خلف وعده، از این پس هرگونه عقد قرارداد با این شرکت موقوف به تعیین تکلیف مبالغ پرداخت شده خواهد بود.
واکنش سخنگوی امور خارجه به اظهارات کی‌روش


سخنگوی وزارت امور خارجه نسبت به اظهارات سرمربی پرتغالی تیم ملی ایران واکنش نشان داد. بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست خبری که امروز برگزار کرد در خصوص اظهارات کارلوس کی‌روش که مدعی شده بود کی روش مدعی شده بوده فیفا به خاطر تحریم‌ها پاداشهای تیم ملی فوتبال ایران را پرداخت نکرده است گفت: در گذشته و اکنون وزارت خارجه همه تلاش خود را در دادن سرویس‌ها به فدراسیون های ورزشی و سازمان ورزش کشور داشته و در مورد مشخصی که شما عنوان کردید این موضوع توسط وزارت خارجه دنبال خواهد شد و فکر می کنم چنین مشکلی وجود ندارد.
روایت رسمی بانک مرکزی از بیکاری در کشور


بنا بر اعلام بانک مرکزی، در سال ۹۵ نرخ بیکاری ۱۲. ۴ درصد بوده که از این میزان ۱۳. ۷ درصد نرخ بیکاری شهری و ۸. ۹ درصد نرخ بیکاری روستایی بوده است. شاخص های عمده اقتصادی در سه ماهه پایانی سال گذشته نشان می دهد که جمعیت کشور 79. 9 میلیون تن بوده است که از این میزان 59. 1 میلیون نفر جمعیت شهری و 20. 8 میلیون نفر جمعیت روستایی بوده اند. براین اساس رشد جمعیت کشور 1. 2 درصد، تراکم جمعیت 48. 5 نفر در هر کیلومتر مربع و جمعیت فعال 25. 8 میلیون نفر اعلام شده است. بر این اساس نرخ بیکاری 12. 4 درصد بوده که از این میزان 13. 7 درصد نرخ بیکاری شهری و 8. 9 درصد نرخ بیکاری روستایی بوده است. همچنین نرخ بیکاری برای زنان 20. 7 و برای مردان 10. 5 درصد اعلام شده است. در این بازه زمانی نرخ بیکاری برای جوانان 15 تا 29 سال 25. 9 درصد و برای جوانان 15 تا 24 ساله 29. 2 درصد بوده است.
بدهی خارجی ایران چقدر است؟


تازه‌ترین گزارش بانک مرکزی از تغییرات حجم بدهی خارجی ایران نشان می‌دهد که این بدهی با طی روندی رو به رشد حدود ۹۱۰ میلیون دلار در سال ۱۳۹۵ افزایش داشته است. حجم ‌بدهی خارجی ایران در سه ماهه اول سال قبل حدود ۷۵۷۱ میلیون دلار، سه ماهه دوم تا ۷۹۱۰ میلیون دلار و در سه ماهه سوم تا ۷۸۴۰ میلیون دلار بوده در انتهای سال به ۸۴۸۱ میلیون دلار رسیده است. بنا بر این گزارش، حجم صادرات کالا در سال گذشته به ۸۳ هزار و ۹۷۸ میلیون دلار رسیده که در مقابل آن وارداتی در حدود ۶۳ هزار و ۱۳۵ میلیون دلار ثبت شده است. بر این اساس تراز حساب جاری ایران در پایان سال ۱۳۹۵ به ۱۶ هزار و ۳۸۸ میلیون دلار می‌رسد. همچنین جزئیات این گزارش از این حکایت دارد که تراز بازرگانی ایران در سال گذشته حدود ۲۰ هزار و ۸۴۳ میلیون دلار بوده است. محاسبات بدهی‌های خارجی بر اساس متوسط نرخ دلار آمریکا در بازار بین بانکی و با نرخ ۳۱۳۸ تومان انجام شده است.
تهیه طرح برای آزادی امریکایی‌های بازداشت شده در ایران


در ادامه سیاست‌های ضد ایرانی واشنگتن، تد کروز، سناتور جمهوریخواه قصد دارد هفته دیگر طرحی را به کنگره برای آزادی بدون قید و شرط و بازگشت شهروندان امریکایی بازداشت شده در ایران، ارائه دهد. به گزارش ایسنا، منابع آگاه در سنای امریکا به واشنگتن فری بیکن گفته‌اند این طرح به علاوه از امریکا و متحدانش که شهروندان زندانی در ایران دارند، می‌خواهد که یک نیروی ویژه چند ملیتی برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات و به‌کارگیری منابع در جهت آزادی این زندانیان ایجاد کنند. این طرح علاوه بر این از دولت دونالد ترامپ رئیس‌ جمهوری امریکا می‌خواهد تا آزادی دست‌کم 6 نفر از امریکایی‌های بازداشت شده در ایران را در بالاترین سطح اولویت کاری خود قرار دهد.

ادعای محافظت نیروهای ایرانی از امیر قطر

پایگاه خبری امریکایی نیوزویک در گزارشی، بحران قطر را به رغم اختلافات ایران و قطر در سوریه فرصتی استراتژیک برای ایران خوانده است.به گزارش تابناک، در این گزارش با استناد به اسناد تأیید نشده مدعی شده، نیروهای نظامی ایران وظیفه حفاظت از شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر را برعهده گرفته‌اند. پیش از این شبکه خبری العربیه این ادعا را مطرح کرد که مورد تأیید هیچ یک از مقامات ایران قرار نگرفت.
جزییات حوادث بازداشتگاه کهریزک از زبان مسئول رسیدگی به پرونده
سردارعلی‌قلی فودازی رئیس بازرسی پلیس پایتخت در سال ۸۸ و مسئول رسیدگی به پرونده بازداشتگاه کهریزک گفت:بازداشتگاه کهریزک توسط مسئولان وقت ناجا راه‌اندازی شده بود و به جز نیروی انتظامی هیچ دستگاه دیگری در این بازداشتگاه مسئولیت نداشت. بازداشتگاه کهریزک در زمان سال ۸۸ نیز تحت نظر نیروی انتظامی بود و هیچ کدام از سرداران سپاه در آن نقشی نداشتند. سردار رجب‌زاده که در آن زمان مسئولیت فرماندهی تهران بزرگ را بر عهده داشت اعلام کرد که این بازداشتگاه بیش از این ظرفیت نگهداری بازداشت شدگان ۱۸ تیر سال ۸۸ را ندارد و باید به جای دیگری منتقل شود اما دادستانی تأکید داشت به دلیل اینکه برای نگهداری این افراد جا نداریم باید این افراد تا زمان تعیین تکلیف در بازداشتگاه کهریزک نگهداری شوند. برای بازداشت شدگان ۱۸ تیر ۸۸ دو اتاق بزرگ در نظر گرفته شده بود که آن‌ها در آنجا نگهداری شوند و هیچ گونه ارتباطی میان این بازداشت شدگان و اراذل و اوباشی که پیش از این در کهریزک نگهداری می‌شدند، وجود نداشت. یکی از ادعای مطرح شده این است که بازداشت شدگان ۱۸ تیر ۸۸ توسط اراذل و اوباش مورد ضرب و شتم قرار گرفتند که این مساله نیز کذب است. رامین پوراندرجانی پزشک بازداشتگاه کهریزک بر اثر ترسی که داشت و به او به اشتباه گفته بودند تو مقصری دچار جنون آنی شده و با خوردن قرص خودکشی کرد
هشدار به مسئولان درباره تغییر کاربری اراضی در مناطق آزاد

بر اساس ابلاغیه روزهای اخیر یک نهاد مسئول در دولت به روسای سازمان های مناطق آزاد و معصومه ابتکار، به مدیران مربوطه در نقاط مختلف کشور تاکید شده است با عنایت به پیگیری های دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد، موظف به حفظ کاربری اراضی کشاورزی در محدوده های تحت مدیریت خود هستند. همچنین سازمان حفاظت محیط زیست نیز نسبت به پیگیری و نظارت بر این مهم، اقدام خواهد کرد.
بازداشت مدیران سابق استقلال و پرسپولیس


"
با ورود نهادهای ذی‌ربط به تخلفات مالی در پرسپولیس و استقلال، چند تن از مدیران عامل سابق این دو باشگاه در آستانه بازداشت و معرفی به مراجع قضایی قرار دارند. منابع آگاه خبر دادند که مراجع ذی ربط رسیدگی به این پرونده مهم، به اسناد و مدارک بسیار مهمی درباره برخی سوء جریان مالی و حیف و میل بیت المال با عددسازی و سندسازی در مدیریت سالیان اخیر دست پیدا کرده‌اند. به این ترتیب با توجه به محرز بودن تخلفات مالی پس از پایان تحقیقات، چند نفر از مدیران عامل سابق باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال به دادگاه برای رسیدگی به پرونده تخلفات مالی که مرتکب شده‌اند معرفی می‌شوند.

اخبار روزانه:
* فراکسیون امید مجلس طی هماهنگی انجام شده وزرای فعلی دولت روحانی را به سه گروه تقسیم کرده‌اند؛ نخست، کسانی که حتماً به آنها رأی خواهند داد (گفتنی است، نام ظریف وزیر امور خارجه، قاضی‌زاده‌هاشمی وزیر بهداشت و درمان، صالحی‌امیری وزیر ارشاد و بیژن زنگنه وزیر نفت در این فهرست به چشم می‌خورد)؛ دوم، کسانی که به آنها با شرایطی رأی خواهند داد و سوم، کسانی که به آنها رأی نخواهند داد. تلاش و رایزنی اعضای کابینه برای خروج از فهرست سوم و ورود به فهرست اول و دوم مشهود است.
* سردار سلامی، جانشین فرمانده کل سپاه در نشست مشترک فرماندهان پلیس و سپاه فرودگاه‌های کشور با اشاره به اینکه فضای امنیتی جدیدی ایجاد شده، اظهار داشت: این فضا انعکاس تغییر و تحولات عرصه سیاسی در سطح منطقه و جهان و همچنین بازتاب موفقیت‌های بزرگ اسلام و شکست‌های جبهه استکبار است. وی در ادامه افزود: گروه‌های تکفیری در منطقه به سرعت در حال از دست دادن جغرافیای تحت تسلط خود بوده و سعودی‌ها نیز در کشور یمن متوقف شده‌اند و این اتفاقات نوید پیروزی‌های بزرگ در آینده‌ای نزدیک را می‌دهد.
* محمدباقر قالیباف در سومین جشنواره همایش و نمایشگاه عمران شهری گفت: ما هرگز در اداره شهر رفتار سیاسی نکردیم، بعضی‌ها در شهرداری مخالف قطعی قالیباف بودند؛ ولی به آنها فرصت داده شد و کار کردند. وی با انتقاد از اعتقاد برخی از جریان‌ها و افراد به این نظر که «هر که با ما نیست برماست»، گفت: نتیجه این تفکر آن می‌شود که منابع مادی و انسانی را از دست می‌دهیم.
* حبیبالله خجستهپور، معاون سیاسی ـ امنیتی استاندار لرستان اظهار داشت: هماکنون شاهد تغییر سبک زندگی به ویژه در روستاها هستیم، تعداد فرزندان در روستاها کاهش یافته که این موضوع به مسائل معیشتی و نیاز نداشتن به فرزند بر میگردد. گفتنی است، جمعیت سنی 30 تا 64 سال کشور 5/5 درصد افزایش داشته و طبق این آمار به سمت پیری پیش میرویم.
* دو شب پیش در حالی که یکی از ماشین‌های گشت شهرداری در خیابان کریم‌خان تهران در حال اجرای مأموریت خود بود، عده‌ای ناشناس به دلایل نامعلوم به این ماشین حمله برده و دو سرنشین خودرو مذکور را مورد ضرب و شتم قرار می‌دهند که بر اثر شدت جراحات وارد شده یکی از این افراد فوت می‌کند.
* رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: بنا به درخواست آقای چمران و تعدادی از اعضای لیست خدمت، 14 صندوق در شهر تهران کنترل مجدد خواهد شد. منظور از کنترل مجدد آن است که صورت جلسات این ۱۴ صندوق که در دست هیئت نظارت، معتمدان محلی و فرمانداری است، با یکدیگر تطبیق داده می‌شود. اگر این صورت جلسات با یکدیگر تطابق نداشته باشد، صندوق‌ها باز شده و دوباره کنترل می‌شود و اگر اختلاف معناداری وجود داشته باشد، در هیئت مرکزی مطرح می‌شود.
* مطالبات معوق، سررسید گذشته و مشکوک‌الوصول بانک‌ها در سال ۹۵ با بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان افزایش مواجه شده است. در حالی که مانده مطالبات معوق، سررسید گذشته و مشکوک‌الوصول بانک‌ها در پایان سال 94 بیش از 80 هزار میلیارد تومان بوده است، این رقم در پایان سال 95 از مرز 100 هزار میلیارد تومان عبور کرده است. بنا بر این گزارش، در سال گذشته 2/11 درصد از مانده مطالبات بانک‌ها معوق و سررسید گذشته بوده است.
* معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی اظهار داشت: رشد مصرف برق بیشتر در کلان‌شهرها، از جمله در استان‌های تهران، خوزستان، فارس، خراسان، اصفهان و آذربایجان رخ داده است. هوشنگ فلاحتیان در ادامه افزود: امسال رشد 3/7 درصدی مصرف برق در 14 تیر ثبت شد که رقم بی‌سابقه‌ای است؛ اگرچه بخشی از این مصرف به دلیل افزایش گرما به ویژه در منطقه جنوب بوده است.
* علی وقف‌چی، نماینده مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی از اضافه شدن 10 امضای دیگر به طرح سؤال از رئیس‌جمهور در صحن علنی مجلس درباره مشکلات سپرده‌های مردم در مؤسسات مالی و اعتباری خبر داد و خاطرنشان کرد: با وجود اینکه چند نفر از امضاکنندگان اولیه امضای خود را بازپس گرفته بودند، تعداد امضاهای طرح سؤال از رئیس‌جمهور در مجلس دوباره به 132 رسید.
* در پی آزادی کامل شهر موصل عراق و شکست داعش در این شهر، سردار سرلشکر محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح طی چهار پیام جداگانه این پیروزی را به حیدر العبادی نخست‌وزیر؛ هادی العامری، دبیرکل سازمان بدر و فرمانده حشد الشعبی؛ ژنرال عرفان المیالی، وزیر دفاع؛ ابومهدی المهندس، قائم‌مقام فرمانده حشد الشعبی عراق و ملت عراق تبریک گفت.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: