به‌روز شده در: ۳۰ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۰
logo
کد خبر: ۲۵۰۶۰
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۳
اخبار 24 ساعت گذشته:

دستور کار دائمی فتنه‌گران
مقابله با قانون اساسی و تن ندادن به قوانین کشور دستور کار دائمی فتنه‌گران است که اربابان خارجی ابلاغ کرده و نیروهای خودفروش در داخل آن را پیگیری می‌کنند. در همین راستا، حمیدرضا سلیمانی از فتنه‌گران 88 در تازه‌ترین مطلب خود با بهانه قرار دادن سخنان رئیس‌جمهور، با حمله به قانون اساسی کشور پیگیری خط دشمنان را در داخل کشور تدارک دیده است. ‏وی طی مطلبی در صفحه اجتماعیش تحت عنوان «پشت پرده سخنان اخیر دکتر روحانی؛ راهکار انتخاب رهبر آینده...» نوشته است: «اصلی‌ترین وظیفه مجلس خبرگان کشف مقبولیت مردمی فقیه است و بهترین راه کشف آن، به رأی گذاشتن منتخب خبرگان و دو مرحله‌ای شدن انتخاب رهبر هست.» این سخنان نابخردانه و هوس‌آلود در حالی بیان می‌شود که قانون اساسی کشورـ که میثاق همه ملت ایران است‌ـ راه را در هر وضعیتی روشن کرده است، اما گویا فتنه‌گران عادت کرده‌اند به قانون تن ندهند و کشور را با چالش و درگیری مواجه کنند. اینکه آیا وی از نیت رئیس‌جمهور خبر دارد یا سخنان وهن‌آلودی را به مجری قانون اساسی نسبت داده است، به طور حتم باید از سوی رئیس‌جمهور مشخص شود؛ ولی اینکه سلیمانی در حال حاضر مجری دستور سرویس‌های خارجی برای مقابله با قانون اساسی کشور است، باید قوه قضائیه و نهادهای امنیتی به وظیفه خود عمل کنند تا طرح برپایی فتنه‌ای دیگر در همین ابتدا نقش برآب شود.

رئیس‌جمهور قصد ادامه برجام را نداشت!
غلامعلی رجایی، مشاور هاشمی‌رفسنجانی در مصاحبه‌ای گفت: «مخالفت‌های گسترده سبب خستگی آقای روحانی شده بود، به شکلی که ایشان قصد ادامه مسیر برجام را نداشتند. با وجود این آیت‌الله هاشمی مانع این کار شدند و به آقای روحانی عنوان کردند با قدرت مسیر پیش رو را طی کنید و با اختیارات بیشتری که کسب می‌کنید، مسئله برجام را به نتیجه برسانید. در نتیجه آیت‌الله هاشمی اجازه نداد برجام متوقف شود.» رجایی افزود: «آیت‌الله هاشمی در گذشته به صورت مکرر بر این نکته تأکید داشتند که تیم اطلاع‌رسانی آقای روحانی عملکرد ضعیفی دارد و قادر نیست از ایشان دفاع کند. این در حالی است که آقای روحانی برخلاف آیت‌الله هاشمی که دارای هسته مشاوره در کنار خود بودند، فاقد هسته مشاوره است که این مسئله می‌تواند در چهار سال آینده برای دولت ایشان مشکل ایجاد کند
مخالفت محمد هاشمی با تغییر در کابینه!
محمد هاشمی درباره تغییر کابینه در دولت آینده گفت: پیش از این هم گفته‌ام رأیی که مردم در این انتخابات داده‌اند، رأی به کابینه و عملکرد مجموعه دولت آقای روحانی بود نه به شخص؛ بنابراین، ضرورتی برای تغییر در وزرا و مدیران ارشد وجود ندارد مگر اینکه وزیری خود نخواهد به همکاری ادامه دهد. از نظر علم مدیریت خود تغییر موجد بی‌ثباتی است و ثبات رمز و راز موفقیت است. هاشمی ادامه داد: بیشتر وزاری کابینه آقای روحانی چهار سال در کابینه اول ایشان خدمت کرده‌اند و تجربه‌ای گران‌بها آموخته‌اند. آنها از پیش نیز سابقه اداری و مدیریتی قابل توجهی داشته‌اند. سال‌ها نیز در پشت میز دانشگاه‌ها درس خوانده‌اند. بنابراین در حوزه مدیریتی خود خبره و مسلط هستند. با این تفاسیر، چه دلیلی وجود دارد که به خواست عده‌ای گوش داده و آنها را تغییر دهیم؟!
گزینه‌های جدید کلید داری بهشت
!
پس از کنار گذاشته شدن محسن هاشمی از گزینه‌های شهرداری تهران، افراد دیگری برای تصدی شهرداری تهران مطرح شدند. یکی از گزینه‌های مطرح شده احمد ترک‌نژاد است. وی معاون وزیر جهاد سازندگی در دولت ششم، استاندار کرمانشاه در دولت هشتم و دو دوره نماینده اتاق بازرگانی تهران بوده است. یکی دیگر از گزینه‌های اصلی محمود حجتی‌نجف‌آبادی (وزیر جهاد کشاورزی دولت یازدهم) است. وی استاندار سیستان‌و‌بلوچستان بوده و با شروع عملیات اجرایی سد کرخه در مقام مدیر اجرایی این پروژه تا زمان بهره‌برداری فعالیت کرده است. حجتی همچنین در دوره اول دولت اصلاحات وزیر راه و ترابری و در دولت هشتم نیز وزیر جهاد کشاورزی بود و تا پایان آن دولت در این سمت باقی‌ ماند.
مهمانان ویژه خیمه‌شب‌بازی منافقین
نشست سالیانه اعضای گروهک منافقین که در پاریس برگزار شد، مهمانان ویژه‌ای داشت. «نیوت گینگریچ» رئیس سابق مجلس نمایندگان آمریکا، «رودی جولیانی» شهردار پیشین نیویورک و از چهره‌های نزدیک به دونالد ترامپ، «جوزف لیبرمن» عضو حزب دموکرات آمریکا، «جان بولتون» نماینده اسبق آمریکا در سازمان ملل متحد و پای همیشگی میتینگ‌های نمایشی منافقین، «ميشل دو وو كولور» نماينده مجلس ملي فرانسه از جنبش امانوئل ماکرون و «ترکی الفیصل» رئیس سازمان اطلاعات عربستان سعودی، مهمانان ویژه خیمه‌شب‌بازی گروهک تروریستی منافقین بودند که برای خوشامد این جنایتکاران خوش‌رقصی کردند.

برملا شدن ادعاهای دروغ منافقین
پایگاه خبری اردنی‌ـ اماراتی «البوابه» در مطلبی به استفاده کاربران فارسی‌زبان از یک هشتگ توئیتری برای نشان دادن منظور واقعی ایرانیان از «آزادی» و نمایش احساسات آنها نسبت به گروهک تروریستی منافقین اشاره کرده است. در این مطلب آمده است: «روز شنبه پاریس میزبان نشست سالیانه ایران آزاد بود که به میزبانی سازمان مجاهدین خلق و شاخه سیاسی آن یعنی شورای ملی مقاومت برگزار شد.» منافقین پیش از برگزاری مراسم، مدعی شده بودند این نشست، نمایانگر اراده ملت ایران است و صدها پیام حمایت از این گروه از داخل ایران واصل شده است.» نویسنده در ادامه به تعارض واقعیت موجود با ادعاهای منافقین اشاره کرده و نوشته است، با این حال، سیل هشتگی «ایران از مجاهدین خلق متنفر است» در توئیتر به راه افتاد که «این امر می‌تواند پیام متفاوتی (از ادعای منافقین) را برساند.» همراه متن مذکور، تصویر یکی از پیام‌های توئیتری با همین هشتگ ترسیم شده که در آن نوشته شده است: «پیش از داعش هم داعش وجود داشت که مجاهدین خلقش می‌خواندند
عاقبت شخصی که خبر مرگ البغدادی را اعلام کرد
یک منبع محلی در استان نینوا به شبکه تلویزیونی «سومریه نیوز» عراق گفت: داعش شخصی به نام «ابوقتیبه» را که از نزدیکان ابوبکر البغدادی، رهبر گروه تروریستی داعش محسوب می‌شد،‌ به دلیل اشاره‌اش به مرگ البغدادی در خطبه نماز جمعه در یکی از مساجد شهر تلعفر، به تلاش برای ایجاد فتنه داخلی متهم کرد. این منبع محلی که نخواست نامش فاش شود، در این‌باره افزود: داعش تنها چند ساعت پس از بازداشت ابوقتیبه، وی را اعدام کرد و ابوقتیبه در مرکز شهر تلعفر و در جمع ده‌ها داعشی در آتش سوزانده شد. در پی این اعدام، پرسش‌های بسیاری درباره تحولات داخلی داعش و سکوت این گروه تروریستی نسبت به انتشار خبر مرگ البغدادی از سوی ابوقتیبه و سپس بازداشت و اعدام وی مطرح شد. گفتنی است؛ پس از حمله موشکی سپاه به مقرّ این گروه در دیرالزور و پیشروی‌های نیروهای عراقی و سوری خبرها حاکی از فروپاشی این گروه است.
وزیر خارجه آمریکا برکنار می‌شود
پایگاه «دبکا فایل» به نقل از رسانه‌های آمریکایی گزارش داد: تیلرسون در دوران حضور خود در وزارت خارجه ایالات متحده، نتوانسته است آن‌گونه که باید کارکرد خود را به نمایش بگذارد؛ بر همین اساس دونالد ترامپ در نظر دارد وی را برکنار و نیکی هیلی را به جای رکس تیلرسون در این سمت منصوب کند. همچنین برخی از منابع مدعی شده‌اند رکس تیلرسون نتوانسته است روابط کاری درخوری را با کارشناسان حرفه‌ای وزارت خارجه برقرار کند. این منابع افزوده‌اند، خالی‌بودن بسیاری از پُست‌های کلیدی وزارت خارجه از عوامل دیگری است که موجب ایجاد شکاف در روند تصمیم‌گیری در این وزارت‌خانه شده است.
کشف صدها دستگاه بی‌سیم و تجهیزات شنود
اطلاعات سپاه تهران موفق شد صدها دستگاه بی‌سیم سازمانی، تجهیزات شنود و استراق سمع را در شمال تهران کشف و ضبط کند. یک منبع آگاه با تأیید این خبر، در تشریح جزئیات آن اظهار داشت: این تجهیزات از یک باند شناسایی و کشف شد که به صورت سازمان‌یافته، این تجهیزات را می‌فروختند. وی ادامه داد: به دنبال پیگیری این پرونده، چهار نفر از اعضای اصلی این باند به همت اطلاعات سپاه، شناسایی و دستگیر شدند. به گفته این منبع آگاه، تجهیزات کشف شده از استان‌های مرزی و به صورت قاچاق وارد کشور شده بود.
مجوز کابینه برای پرداخت 266 هزار دلار کمک داوطلبانه خارجی

بر اساس ابلاغیه روزهای اخیر یک مسئول ارشد اجرایی به رییس سازمان برنامه و بودجه، مقرر شده با توجه به ماده واحده قانون عضویت دولت ایران در سازمان ها و مجامع بین المللی و اعتبارات در نظر گرفته شده در بودجه سال 1396، نسبت به پرداخت کمک های داوطلبانه به شرح زیر اقدام کند: مبلغ 55 هزار دلار به مرکز جنوب، 5 هزار دلار به گروه 77، 10 هزار دلار به برنامه عمران ملل متحد، 50 هزار فرانک سوییس به صلیب سرخ، 26 هزار دلار به یونیسف، 60 هزار دلار به صندوق جمعیت ملل متحد و 60 هزار دلار به برنامه محیط زیست ملل متحد.

دردسرهای ابلاغ یک مسئول برای خرید 90 خودرو ال 90

در حالی که بر اساس ابلاغیه 26 اسفند دولت به تعدادی از اعضای کابینه، اعلام شده بود یکی از سازمان های دولتی مجوز خرید 90 دستگاه خودرو ال 90 را دارد و این خودروها از محدودیت های مندرج در ضوابط اجرایی بودجه سال 1395 نیز مستثنی خواهند بود، بر اساس ابلاغیه امسال یک مقام مسئول، بخشنامه مذکور لغو شده است. اما در عین حال، دولت طی روزهای اخیر با ارسال یک دستور دیگر به تعدادی از مدیران اجرایی، اعلام کرده سازمان مذکور مجددا حق خرید این خودروها را داشته و این ال 90 ها از محدودیت های ضوابط اجرایی بودجه سال 96 هم مستثنی هستند.
مردی که
۱۷۰ بار مزاحم اورژانس شد!

معاون عملیات اورژانس تهران گفت: از ابتدای امسال روزانه ۶۵۳ تماس تلفنی مزاحم اورژانس ثبت می‌شود. در این مدت فردی که در سه ماه ۱۷۰ بار مزاحم اورژانس شده بود، شناسایی شد. این فرد هر بار پس از تماس اقدام به فوت کردن یا صحبت نکردن می‌کرد

اطمینان توتال از عدم لغو برجام
روزنامه «واشنگتن تایمز» امریکا در گزارشی با اشاره به قرارداد سرمایه‌گذاری توتال برای توسعه میادین گازی ایران نوشت: این توافق بزرگ‌ترین توافق سرمایه‌گذاری یک شرکت غربی در ایران از زمان توافق هسته‌ای تاکنون است. به گزارش ایلنا، بر اساس این گزارش توتال نهایی کردن این توافق را از ماه فوریه به تعویق انداخته و منتظر بوده ببیند سیاست دولت ترامپ در قبال ایران به کجا خواهد کشید. ترامپ علیه توافق چندجانبه هسته‌ای با ایران بارها صحبت کرده اما دولت با تأیید طرح تعلیق تمدید تحریم‌های ایران در واقع مفاد توافق هسته‌ای را حفظ کرده است. قراردادهای چند میلیون دلاری ایران و شرکت‌های هواپیمایی بویینگ و ایرباس نیز بخشی از توافق‌های بزرگی بوده که در پی توافق هسته‌ای با ایران به امضا رسیده است.
شرکت پژو و سیتروئن فرانسه نیز قراردادی به ارزش ۳۲۰ میلیون دلار برای ساخت اتومبیل در ایران امضا کرده‌اند.
احتمال فتنه در خلیج فارس با تشکیل ناتوی عربی

سرلشکر صفوی، مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا: پس از شکست‌های آمریکا، عربستان سعودی و صهیونیست‌ها در عراق و سوریه، احتمال ایجاد فتنه جدیدی در منطقه خلیج فارس توسط همین ائتلاف وجود دارد. شکست سعودی‌ها در جنگ یمن برای آل سعود تحقیر آمیز بود و در نتیجه عربستان سعودی در پی شکست‌های خود و با حمایت آمریکا، انگلیس و صهیونیست‌ها به دنبال تشکیل به اصطلاح ناتوی عربی است

یک ادعای دیگر صهیونیست‌ها علیه ایران
وزیر آموزش رژیم صهیونیستی ضمن ابراز نگرانی از تلاش ایران برای ایجاد گذرگاه زمینی تا لبنان، گفت اجازه چنین مسأله‌ای را نخواهند داد.در ادامه لفاظی‌های مقامات رژیم صهیونیستی علیه محور مقاومت، «نفتالی بنت» وزیر آموزش اسرائیل اظهار داشت که به ایران اجازه نخواهند داد از طریق عراق و سوریه، گذرگاه زمینی به لبنان ایجاد کند.به گزارش فارس، بنت – که رهبر حزب «خانه یهودی» نیز هست – در گفت‌وگو با رادیو ارتش مدعی شد: تهران در تلاش است گذرگاه زمینی پیوسته‌ای از ایران به عراق، سوریه و لبنان ایجاد کند. پیش از وی نیز دیگر وزیران کابینه رژیم صهیونیستی ادعا کرده بودند که ایران قصد دارد معبر زمینی از تهران تا بیروت کشیده و با تقویت محور مقاومت، با اسرائیل مقابله کند.

تعداد فارسی زبانان در استرالیا

در نتایج سرشماری استرالیا، جمعیت فارسی زبانان این کشور در مقایسه باسال 2011حدود 70درصد افزایش یافته است. درسال 2016، 56 هزار و 313 نفر اعلام کردند در خانه های خود فارسی صحبت می کنند، در حالی که این آمار در سرشماری سال 2011 استرالیا، 34 هزار و 561 نفر اعلام شده بود.
دفاع ترامپ از استفاده خود از توییتر

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، با ارسال چند توییت از استفاده خود از شبکه‌های اجتماعی و بویژه توییتر دفاع کرده است. این توئیت های آقای ترامپ تازه‌ترین واکنش وی به جنجال های اخیر در خصوص نزاع کلامی میان او و دو مجری تلویزیونی آمریکایی است. وی در توییتر خود نوشت: "استفاده من از شبکه‌(های) اجتماعی فقط به این دلیل نیست که من رئیس جمهورم؛ بلکه (به این دلیل است) که من یک رئیس جمهور مدرن هستم." "رسانه‌های جعلی و تقلبی تلاش می‌کنند تا جمهوریخواهان و دیگران را قانع کنند که من نباید از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنم. اما به خاطر داشته باشید که من انتخابات سال ۲۰۱۶ را به دلیل مصاحبه‌ها، سخنرانی ها و استفاده‌ام از شبکه های اجتماعی بردم."
زاکانی: آتش بس جایز نیست

زاکانی مؤسس جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در یادداشتی که در کانال تلگرامش منتشر شد، به موضوع قراردادهای نفتی جدید (IPC) که قرار است برای نخستین‌ بار بعدازظهر امروز با یک شرکت بزرگ نفتی اروپایی مورد اسفتاده قرار گیرد، اشاره کرد و در پایان این یادداشت تلگرامی نوشت: دوست‌داران انقلاب اسلامی، عزیزان میهن‌دوست و تلاشگر برای سربلندی ایران، سروران علاقه‌مند به پاکی و صداقت، بزرگواران خیرخواه برای جوانان و آینده این مرز و بوم اینجا موضوعی اصلی است نه فرعی، وقت آتش به اختیار، فریاد کشیدن و اقدام مناسب است و آتش‌بس، هر چند یک طرفه جایز نیست.

پشت پرده ماندن "طارمی" در پرسپولیس

مهدی طارمی که در پایان فصل با اجازه باشگاه پرسپولیس مذاکراتی را با باشگاه پانیونیوس یونان برای پیوستن به این تیم انجام داده بود در نهایت نتوانست مبلغ رضایتنامه خود را تهیه و به حساب باشگاه واریز کند بر این اساس او مطابق توافق باید در پرسپولیس بماند. طبق توافق باشگاه پرسپولیس و مهدی طارمی، این بازیکن از شروع تمرین‌های پرسپولیس فقط 14 روز زمان داشت تا مبلغ 4 میلیارد تومان برای صدور رضایتنامه خود را به حساب باشگاه واریز کند. امروز روز چهاردهم این توافق بوده است و مهدی طارمی هم نتوانسته این مبلغ را تهیه و به حساب باشگاه واریز کند، بر این اساس طبق توافق او باید از فردا صبح خودش را به مربیان پرسپولیس معرفی و در تمرین‌های این تیم حضور یابد.
کشف دستگاه‌های جاسوسی در شمال تهران

یک منبع آگاه از کشف دستگاه‌های جاسوسی در تهران خبر داد و اظهار داشت: این تجهیزات از یک باند شناسایی و کشف شد که به صورت سازمان یافته، اقدام به فروش این تجهیزات در داخل کشور می‌کردند. به گفته این منبع آگاه به دنبال پیگیری این پرونده، ۴ تن از عناصر اصلی این باند، شناسایی و دستگیر شدند و مشخص شد که تجهیزات کشف شده از استان‌های مرزی و قاچاق وارد کشور شده بود

درخواست حق‌السکوت ۱۵ میلیون دلاری از رئیس‌جمهور

حمید رسایی در اینستاگرام خود نوشت: پروفسور Juma Mikidadi فارغ‌التحصیل دکترای حقوق از دانشگاه ادینبروی اسکاتلند، طی نامه‌ای رسمی به سفارت ایران در شهر دارالسلام کشور تانزانیا، از حسن روحانی درخواست حق‌السکوتی به مبلغ «۱۵ میلیون دلار» کرد. در نامه ذکر شده به علت سرقت حسن روحانی از روی رساله‌ی دکترای پروفسور Mikidadi (بیش از ۲۰۰۰ کلمه سرقتِ کلمه به کلمه و بدون ارجاع) غرامتی دقیقاً به مبلغ ۱۵ میلیون دلار درخواست می‌شود؛ در غیر این‌ صورت، به علت نقض کپی‌رایت، از سارق علمی شکایت قضائی شده و پای رسانه‌های غربی به قضیه کشیده خواهد شد.

اخبار روزانه:
* بر اساس گزارشی، مرکز حفاظت اطلاعات قوه ‌قضائیه در سال 95 با 178 وکیل متخلف برخورد کرده که این رقم نسبت به سال 94 (99 مورد)، 45 درصد افزایش داشته است. همچنین، در سال 95 با 64 کارشناس متخلف برخورد شده که نسبت به سال 94، 87 درصد افزایش داشته است. گفتنی است، برخورد حفاظت اطلاعات دستگاه قضایی با کارچاق‌کن‌ها، جاعلین، شهود دروغین و دیگر اشخاص مرتبط در سال گذشته 103 مورد بوده که نسبت به سال 94 (101 مورد)، هفت درصد کاهش را نشان می‌دهد.
* سردار سرلشکر صفوی گفت: پس از شکست‌های آمریکا، عربستان سعودی و صهیونیست‌ها در عراق و سوریه، احتمال ایجاد فتنه جدیدی از سوی همین ائتلاف در منطقه خلیج‌فارس وجود دارد. وی افزود: شکست سعودی‌ها در جنگ یمن برای آل‌سعود تحقیر‌آمیز بود و در نتیجه عربستان سعودی در پی شکست‌های خود و با حمایت آمریکا، انگلیس و صهیونیست‌ها به دنبال تشکیل به اصطلاح ناتوی عربی است.
* مدیر عامل آب و فاضلاب کشور با تأکید بر اینکه برای مدیریت مصرف آب باید قیمت آب افزایش یابد و به سمت واقعی شدن برود، گفت: ۲۸۹ شهر تنش آبی دارند و با 8/8 درصد کمبود تولید آب روبه‌رو هستیم؛ پس باید مشترکان در این شهرها 8 درصد صرفه‌جویی کنند تا بتوانیم دوران اوج مصرف آب را سپری کنیم.
* نجاح محمدعلی، در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «من و تو» با اشاره به شکست داعش در عراق، گفت: «جا دارد از جمهوری اسلامی ایران تشکر کنم، به ویژه از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سردار سلیمانی و مشاورش سردار تقوی که شهید شداین روزنامه‌نگار عراقی تأکید کرد: «اگر ایران نبود، ما نمی‌توانستیم داعش را در عراق سرنگون کنیم
* رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیک با اشاره به راه‌اندازی رسمی سامانه تدارکات الکترونیکی، گفت: تاکنون ۱۵ هزار کالای ایرانی برای بررسی معاملات و خریدهای دستگاه‌های دولتی و حاکمیتی در این سامانه ثبت شده است.
* محمدعلی وکیلی با اشاره به تهیه طرح سؤال از رئیس‌جمهوری از سوی تعدادی از نمایندگان اعلام کرد: طرح سؤال از رئیس‌جمهوری درباره وضعیت مؤسسه‌های مالی و اعتباری تقدیم هیئت‌رئیسه شد. وی افزود: این طرح سؤال با ۱۱۹ امضا تهیه شده که در نشست علنی مجلس از سوی هیئت‌رئیسه تحویل گرفته شد؛ گفتنی است، اعضای فراکسیون امید که این طرح سؤال را امضا کرده بودند، امضای خود را پس گرفتند.
* الیاس حضرتی نماینده مردم شریف تهران در مجلس دهم در توئیتر خود با هشتگ «تغییرات احتمالی» نوشت: محمود واعظى، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در تلاش است در دولت دوازدهم جایگزین محمدجواد ظریف در وزارت امور خارجه شود، ولى اقبالى در این زمینه وجود ندارد. گفتنی است، واعظی یکی از وزرای پرحاشیه دولت است که همواره خبرهایی از دخالت وی در دولت، مجلس و... منتشر می‌شود.
* علی نیک‌زاد، وزیر راه‌ و شهرسازی دولت دهم گفت: دولت و وزارت راه سابق برای شرکت‌های هواپیمایی خصوصی، هواپیما نمی‌خرید؛ بلکه نهایت کمک فنی را به آنها می‌کرد یا مجوز پرواز در آسمان کشور را می‌داد. وی ادامه داد: ما در سال 84 صنعت هواپیمایی را با 140 فروند هواپیما تحویل گرفتیم که در پایان دولت دهم این عدد را به 244 فروند رساندیم.
* رئیس اسبق سازمان جاسوسی آمریکا گفت: قطر به درخواست واشنگتن، میزبان هیئت‌هایی از جنبش حماس و گروه طالبان بوده است. به گزارش الجزیره، دیوید پترائوس گفته است به شرکای واشنگتن در خلیج‌فارس یادآوری می‌کنم که هیئت‌های طالبان و حماس بنا بر تقاضای آمریکا در قطر پذیرفته شدند.
* نظامیان رژیم غاصب صهیونیستی به یک مراسم تشییع جنازه در قدس اشغالی یورش بردند که به دنبال این حمله وحشیانه درگیری شدیدی میان شهروندان فلسطینی و نظامیان صهیونیست درگرفت. طبق اعلام رسانه‌های فلسطینی، در جریان این درگیری ۳۵ شهروند فلسطینی به شدت زخمی شدند.
* امیر پوردستان، جانشین فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: نیروهای داعش اگر به ۴۰ کیلومتری مرز خاکی ما نزدیک شوند، راهبرد نیروهای مسلح این است که در همان فاصله نابود شوند.
* در جلسه هیئت دولت، با اضافه شدن ۱۱۴ قلم کالا به فهرست کالاهای خارجی مشابه تولید داخلی که خریداری آنها در دستگاه‌های دولتی ممنوع است، موافقت شد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: