به‌روز شده در: ۳۰ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۰
logo
کد خبر: ۲۵۰۵۶
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۲
مسعود حاجی زواره در گفتگو با شما:
ما مثل فوتبالیست‌ها در لیگ برتر قراردادهای نجومی نداریم که به پاداش‌ها اهمیت ندهیم. همین پاداش‌ها برای ما مهم است وزندگی خیلی از ورزشکاران با همین پول‌ها سپری می‌شود.
گفتگو علیرضا حاجی میرزا بابا- مسعود حاجی زواره که در مسابقات قهرمانی جهان شرکت کرده بود در مسابقه ماقبل آخر با ضربه خطای حریف مصری بیهوش شد و با توجه به نظر کمیته فنی مسابقات از ادامه مسابقات بازماند و نتوانست برای دومین بار پیاپی مدال طلای مسابقات جهانی را به دست آورد.

درباره حادثهای که در مسابقات قهرمانی جهان برایت رخ داد و به مدال برنز رسیدی بگو؟

شرایط بسیار خوبی برای کسب دومین طلای جهان داشتم که متأسفانه حریف مصری با آن حرکت خطا مانع از آن شد تا به این خواسته برسم. در سه مبارزه متوالی حریفانی از جزایرموریس، پاکستان و صربستان را شکست دادم و در مبارزه با رقیب مصری درحالیکه با اختلاف پیش بودم، روی ضربه خطای حریف موفق به ادامه مسابقات نشدم و کمیته فنی اجازه ادامه حضور در مسابقات را به من نداد و به مدال برنز جهان رسیدم.

یعنی اگر این اتفاق نمیافتاد میتوانستی از عنوان قهرمانی خود دفاع کنی؟

فقط زمان ضربه خطا را به یاد دارم و با این ضربه نزدیک به ۵ دقیقه بیهوش بودم و دیگر چیزی متوجه نشدم. بعد از مراجعه به بیمارستان و انجام تمهیدات لازم، شرایط بهتری از قبل دارم و با گردنبند طبی باید چند روزی را پشت سر بگذارم تا به بهبودی کامل به دست آید. چهار ماه برای حضور در این رقابتها شبانهروز تمرین کردم. شرایط بسیار خوبی برای دفاع از عنوان قهرمانی خود داشتم. در چهار مبارزهای که شرکت کردم فقط یک امتیاز دادم و باقی امتیازات رقبا روی اخطار داور برای آنها روی تابلو ثبت شد.

بسیاری از مردمدوست داشتند که تو با طلای جهانی برگردی؟

از مردم کشورم ممنونم که دعای خیرشان را همراه کاروان کردند. خوشحالم که توانستم دل مردمم را شاد کنم و از امیدوارم بتوانم در رقابتهای آتی نیز به این موفقیت برسم.

این پایان کار حاجی زواره است؟

قطعاً اینطور نیست، زندگی در جریان است و بعد از بازگشت به تهران و پیگیری امور درمانی، تلاش میکنم تا با جدید کار خود در تیم ملی ادامه داده و در رقابتهای جهانی ۲۰۱۹ بازهم به مدال طلا دست پیدا کنم.

حرف آخر؟

به نظرم زحمات ما نادیده گرفتهشده است. قهرمان جهان شدیم اما هیچ اتفاقی نیفتاد. این تیم کم نتیجه نگرفته، نباید فقط المپیک را نگاه کرد. ما مثل فوتبالیستها در لیگ برتر قراردادهای نجومی نداریم که به پاداشها اهمیت ندهیم. همین پاداشها برای ما مهم است وزندگی خیلی از ورزشکاران با همین پولها سپری میشود.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: