به‌روز شده در: ۰۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۰
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۵۰۵۵
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۱
سوداگران، مربیان را هم تهدید می‌کنند؛
متأسفانه اکثر مدیران باشگاهی فوتبال ایران تن به هر خواسته‌ای از سوی دلالان می‌دهند. مدیرانی غیر فوتبالی که نمی‌توانند جلوی دلالان را بگیرند و حتی برخی از آنان این افراد را به‌عنوان مشاور خود انتخاب می‌کنند.
مهدی خرمی- دوباره تابستان ... دوباره فصل نقل و انتقالات ... و دوباره ترکتازی دلالان!

این قصهای است که هرسال تکرار میشود و پایانی هم ندارد. هرسال در چنین زمانی ما نویسندگان ورزشی از سودجویانی مینویسم که گنجشک را رنگ کرده و جای قناری جا میزنند یا دلالانی که هم از توبره میخورند و هم در آخور!

صحبت از دلالانی است که حالا مجوز رسمی فعالیت از فدراسیون هم دارند و کارتهای رنگارنگی هم برای آنان صادرشده است. کارتی که در قبال آن پولی هم بهحساب فدراسیون واریز میشود!

شبکه دلالیسم هرسال ابعادش وسیعتر و اعضایش متنوعتر و رسانهایتر و حتی وابسته به برنامه ورزش هم میشود!

این آقایان در حال حاضر تشکل صنفی هم دارند و عناصر وابسته به شبکه دلالیسم گروهی به باشگاهها حمله میکنند! بهطور نمونه برای بالا بردن قیمت یک بازیکن دو نماینده یا همان دلال با دو باشگاه استقلال و پرسپولیس توأمان مذاکره کرده و خبر آنهم رسانهای میشود تا بهیکباره فوتبالیستی معمولی یک میلیارد تومان ارزش پیدا کند!

آنگاه 60 درصد از قرارداد همین بازیکن به بهانه پول تبلیغات، زحمات چند دلال و... مستقیم به جیب آقایان میرود! جالبتر میشود وقتی بدانید دست اغلب روابط عمومی و مربیان باشگاهی هم با دلالان در یککاسه است و بهقولمعروف باهم میخورند! اگر هم یک مربی مطرح پیدا شود که تن به خواسته آنان ندهد با تهدید و ارعاب کاری میکنند تا از دلالان بازیکن بگیرد!

این اتفاق بهتازگی برای یک مربی جوان و سرشناس باسابقه حضور در جام جهانی 1998 فرانسه هم افتاده است! اسم مربی به خواست خودش نزدمان محفوظ میماند، اما تهدید شده است که دلالان کاری میکنند تا همه رسانهها و حتی تلویزیون علیه او شوند! ظاهراً نظارتی همروی عملکرد آنان نیست!

بله این اتفاقات میافتد و متأسفانه هر فصل هم بیشتر میشود. این سوداگران و دلالان با تعداد بازیکنانی که در اختیاردارند آنقدر قدرت پیداکردهاند تا نتایج مسابقات را از قبل تعیین کنند!

آقایان دلال میتوانند با یک تلفن نتیجه را به نفع مربی شریک خود عوض کنند و همه هم از آن آگاه هستند.

بااینوجود هیچکس جلودار دلالان نیست. متأسفانه اکثر مدیران باشگاهی فوتبال ایران نیز تن به هر خواستهای از سوی دلالان میدهند. مدیرانی غیر فوتبالی که نمیتوانند جلوی دلالان را بگیرند و حتی برخی از آنان این افراد را بهعنوان مشاور خود انتخاب میکنند.

در این راستا پیشنهاد میکنیم کمیته اخلاق به شکلی ویژه و جدی نقل و انتقالات تابستانی فوتبال ایران را زیر نظر بگیرد چون خیلی خبرهاست!

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: