به‌روز شده در: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۵
logo
کد خبر: ۲۵۰۱۶
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۳
اخبار 24 ساعت گذشته:

انتقال قدرت در عربستان چندان هم آرام نبود

روزنامه عربی «رأی‌الیوم» در گزارشی نوشت: ممنوعیت خروج ولی‌عهد سابق عربستان از محل اقامتش در این کشور نشان می‌دهد انتقال قدرت آن طور که رسانه‌های رسمی عربستان نشان دادند آرام نبوده است. با دقت در تصاویری که از بیعت بن‌نایف با پسر عمویش محمدبن‌سلمان گرفته شده و ده‌ها بار از تلویزیون رسمی عربستان پخش شده تا نشان دهد انتقال قدرت به آرامی در عربستان صورت گرفته است، دیده می‌شود که هیچ نشانی از خرسندی در چهره بن‌نایف به چشم نمی‌خورد. وی پس از چند ثانیه محل را ترک کرده و به جز چهار کلمه «خدا کمکت کند... من راحت شدم» با جانشین خود حرفی نمی‌زند؛ سپس عبای خود را به روی شانه‌های خود کشیده و از انظار مخفی می‌شود. وی از آن زمان تاکنون در هیچ مکان عمومی و یا خصوصی مشاهده نشده است. شاید صحبت درباره شکاف‌های ایجاد شده در آل‌سعود زود باشد؛ اما بازداشت خانگی بن‌نایف و دیگر شاهزاده‌ها نشان می‌دهد اوضاع به همان آرامی که دولت و رسانه‌های دولتی اعلام می‌کنند، نیست؛ بن‌سلمان فقط ولی‌عهد نیست؛ بلکه هر لحظه ممکن است تاج‌گذاری کند و همه اختیارات امنیتی، نظامی، سیاسی و اقتصادی را به دست بگیرد. وی در حال حاضر با مشتی آهنین کشور را اداره می‌کند.

متأسفیم که هم آمریکا به سپاه حمله می‌کند هم برخی خودی‌ها
حجت‌الاسلام والمسلمین علی سعیدی، نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه «دولت سکولار غربی معتقد است نسبت به اخلاق جامعه و ارزش‌ها مسئولیتی ندارد»، گفت: «در دولت دینی و حاکمیت دینی به نص صریح قرآن، عملکرد پیامبر(ص) و ائمه(ع)، دولت نسبت به ارزش‌ها در جامعه مسئولیت دارد.» وی با اشاره به هجمه‌ها و تخریب‌هایی که علیه سپاه صورت می‌گیرد، تصریح کرد: سپاه در بازسازی‌ها به دنبال اقدامات انتفاعی نیست، سپاه پروژه‌هایی را که بخش خصوصی انجام نمی‌دهد، پذیرفته و حتی به‌ صورت نسیه انجام می‌دهد که گاهی پول هزینه شده را هم نمی‌دهند، متأسفیم که هم آمریکا به سپاه حمله می‌کند، هم برخی خودی‌ها به سپاه حمله می‌کنند.» نماینده ولی‌فقیه در سپاه افزود: «تفنگ سپاه سینه منافقین، یعنی داعشی‌های دیروز و داعشی‌های امروز را نشانه می‌گیرد و موشک سپاه همجزء ارکان دفاعی نظام بوده و ماهیت بازدارندگی دارد

مسئله آب به بحران تبدیل شده است
علاءالدین بروجردی در بازدید اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از حاشیه شهر مشهد با قدردانی از اقدامات انجام شده در ساماندهی حاشیه شهر مشهد، اظهار داشت: اضافه بر این نکته که کار انجام شده در این نقطه بسیار عظیم بوده، نکته مهم‌تری وجود دارد که چرا در 38 سال گذشته اینقدر به این مسئله بی‌توجه بودیم و در بسیاری دیگر از نقاط کشور بی‌توجه هستیم. رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: کشور از نظر منابع آبی بسیار محدود بوده و جزء کشورهای کم‌آب جهان هستیم و بحران داریم که این بحران عملاً وارد مقوله امنیتی شده است و ما ناگزیر شده‌ایم در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی کمیته امنیت آب را تشکیل دهیم. با وجود این، هنوز در بسیاری از رودخانه‌های کشور فاضلاب وارد آب می‌شود.

اطلاعات جدید از جانشین ابوبکر البغدادی
«
جبار المعموری» از فرماندهان حشد الشعبی عراق تابعیت جانشین سرکرده تروریست‌های داعش را اعلام کرد. طبق یافته‌های اطلاعاتی، در صورت هلاکت یا اسارت «ابوبکر البغدادی»، سرکرده خودخوانده داعش، جانشین وی از کشورهای حوزه خلیج‌فارس خواهد بود؛ زیرا نیروهای تبعه کشورهای حوزه خلیج‌فارس، در ساختار عالی داعش بسیار نفوذ دارند. بر اساس اطلاعات موجود، بغدادی در دو سال گذشته دستور انتقال صدها طرفدار خود از کشورهای عرب حوزه خلیج‌فارس و پیوستن آنها به داعش در عراق و سوریه را داده و از آنها خواسته است که در مناطق خود باقی‌ مانده و هسته‌های سرّی تشکیل دهند و جنگجویان بیشتری را برای اجرای نقشه‌های این گروه جذب کنند.
واکنش جالب شهید بهشتی به فحاشی کردن یک شخص در دادگاه

حجت الاسلام رفیعی افزود: تقید دینی و خودسازی شهید بهشتی نمونه بود. فردی به دادگاه رفت و شروع به فحاشی کرد. به شهید بهشتی خبر دادند. ایشان گفتند اگر به من فحش دادند کاری با او نداشته باشید و آزادش کنید ولی اگر به نظام و قوه قضاییه فحش داد، مانع او شوید. او خاطرنشان کرد: ایشان معتقد بود باید پنج هزار کلمه مطالعه کرد ولی پنج کلمه نوشت. این در حالی است که امروز همه همه چیز می‌گویند. هرکس می‌خواهد شهید بهشتی را بشناسد مذاکرات تدوین قانون اساسی را بخواند. او به آزادی احزاب، آزادی‌های قانونی و فردی اعتقاد داشت. آیت الله محقق داماد می‌گفتند کسی به من رسید و به من گفت چرا با آقای بهشتی رفت و آمد می‌کنید؟ گفتم چرا؟ گفتند ایشان با اهل سنت قدم می‌زنند یا در مدرسه علم و دانش آن زمان انگلیسی و آلمانی یاد داده می‌شد، برخی این‌ها را کفر می‌دانستند.
گردش مالی 1600 میلیارد دلاری مواد مخدر در جهان
معاون ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: بخشی از گردش مالی مواد مخدر، محرک و روان‌گردان‌ها که قابل مشاهده است، چیزی حدود ۱۵۰۰ تا ۱۶۰۰ میلیارد دلار است. پرویز افشار اظهار داشت: البته ارقام متفاوت است؛ اما این آمار به نقل از بخش‌های اقتصادی سازمان ملل است. وی با بیان اینکه حدود یک سوم از این گردش مالی سود خالص است که بین کارتل‌های اقتصادی و مواد مخدر می‌چرخد، افزود: منشأ تولید و تجارت مواد مخدر سنتی عمدتاً در افغانستان است و بیش از ۷۵ درصد از مواد سنتی جهان را تأمین می‌کند. بر اساس گزارش رسمی سازمان ملل، در افغانستان بین ۴۸۰۰ تا ۷۰۰۰ تن در سال مواد مخدر تولید می‌شود.
پست ویژه اینستاگرام دفتر رهبر انقلاب به مناسبت آزادی موصل

اینستاگرام دفتر رهبر انقلاب به مناسبت آزادی موصل پستی مرتبط با پیام حضرت آیت‌الله خامنه‌ای برای آزادسازی موصل در سی ام خرداد ماه امسال را به این شرح بازنشر داد: «این موفقیت تحسین‌برانگیز، نتیجه وحدت‌ و انسجام درونی در عراق و همچنین سیاست درست عراق در اعتماد به نیروهای جوان و مؤمن و حضور آن‌ها در وسط میدان است

دولت سوریه در جریان حمله سپاه بود؟

عملیات ضد تروریستی ایران در خاک سوریه با هماهنگی دولت این کشور انجام شده است. سرلشکر محمد باقری در پاسخ به پرسشی مبنی بر این که گفته می‌شود دولت سوریه به دلیل این‌که پایگاه نظامی آمریکا نزدیک مواضع داعش قرار دارد مسؤلیت حمله بر عهده نگرفته است گفت: سوریه شبانه روز با تروریست‌ها در حال جنگ است و این عملیات را جمهوری اسلامی ایران با هماهنگی دولت این کشور انجام داده است. رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد: اجرای عملیات ضدتروریستی در خاک سوریه با هماهنگی کامل صورت گرفته است.
با آزادسازی موصل،چه شهرهایی در عراق هنوز در کنترل داعش هستند؟

هرچند باید خلافت داعش را سرنگون شده و بی پایتخت دانست اما همچنان مناطقی از چهار استان عراق در دست این گروه است و پس از آزادی نهایی موصل باید منتظر بازپس گیری یکایک آنها باشیم.مناطق باقیمانده عبارتند از: استان نینوا:شهر تلعفر ( علاوه بر 20 منطقه کوچک، غالبا در حومه شرقی و شمالی آن).استان کرکوک:حویجه،زاب،سدیره،قریات الخان ودر مجموع حدود 100 منطقه کوچک در نیمه غربی استان. استان صلاح الدین:الحجیل ودر مجموع 3 نقطه کوچک در غرب استان. استان الانبار:عانه،قائم،راوه،الکرابله ودر مجموع حدود 35 نقطه کوچک در مناطق غربی استان همجوار با مرزهای استان دیرالزور سوریه.البته مناطق فوق شامل شهرها، بخش ها، پایگاه های نظامی و کارخانه ها نیز می باشد. چندروزپیش، یک مقام نظامی عراقی مساحت مناطق تحت کنترل داعش در عراق را 2800 کیلومتر مربع اعلام کرده بود. در ابتدا این مساحت 108 هزار کیلومتر مربع بود. مساحت کل عراق 437 هزار کیلومتر مربع می باشد.دیروز نیز رسانه ها مجموعه اراضی تحت کنترل داعش در عراق و سوریه را 36 هزار کیلومتر اعلام کردند.
اژه ای: فتنه جدیدی در پیش است

سخنگوی قوه قضاییه گفت: امروز تخریب علیه دستگاه‌های نظامی و انتظامی، بسیج و سپاه ایجاد شده بنا به تجربه گذشته فکر می‌کنم یک فتنه جدید در پیش است. امروز نهادهای انقلابی مثل سپاه و دستگاه‌ قضایی تخریب می‌شوند، به گمانم فتنه جدیدی در پیش است.
پیگیر کننده های پرونده تحصیلی فریدون سکوت کرده اند

ابطحی عضو کمیته پیگیری پرونده تحصیلی حسین فریدون گفت: آقای قمی رئیس کمیته طی مصاحبه‌ای اعلام کرد که 18 خرداد ماه نتیجه این پرونده را اعلام می‌کند اما تاکنون سکوت کرده است. ما این موضوع را از طریق زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات هم پیگیری کردیم اما مشخص نیست چرا کمیته پیگیری پرونده فریدون هیچ گزارشی نمی‌دهد.
رأی دادگاه امریکایی به ضبط برج ایرانی

پس از حکم هفته گذشته دیوانعالی آمریکا برای فروش آثار باستانی ایران و پرداخت 71 میلیون و 500 هزار دلار به قربانیان آمریکایی انفجار در سرزمین‌های اشغالی، دادگاهی در آمریکا به بهانه‌ای مشابه، حکم به مصادره ساختمان بنیاد علوی و دیگر سرمایه‌های مربوط به آن توسط دولت آمریکا داد.روز پنجشنبه دادگاهی در امریکا به مأموران فدرال این کشور اجازه داد تا یک برج بلند را که زیر نظر ایران است، در منطقه منهتن نیویورک ضبط کرده و پس از فروش عواید آن را به خانواده قربانیان تروریسم پراخت کنند. به نقل از نیویورک تایمز، این دادگاه گروه علوی را که 60 درصد مالکیت این برج 36 طبقه را در اختیار دارد، به دلیل نقض تحریم‌های ایران و پولشویی به وسیله شرکت «آسا» متهم شناخت. شرکت آسا نیز که زیرمجموعه پنهان یک بانک دولتی ایران به شمار می‌رود، باقیمانده 40 درصد مالکیت برج مذکور را در اختیار دارد. وکلای مدافع گروه علوی اعلام کردند که از رابطه شرکت آسا با دولت ایران و بانک ملی ایران که پس از سال 1995 مشمول تحریم‌های امریکا می‌شود، اطلاعی نداشتند. بنیاد خیریه علوی طی بیانیه‌ای اعلام کرد که از حکم دادگاه ناامید شده و گزینه‌های پیش روی خود را برای مقابله با این اقدام کاخ سفید بررسی خواهد کرد. وکلای مدافع این گروه نیز اعلام کردند که نسبت به تصمیم دادگاه اعتراض خواهند کرد.
عکس جسد ابوبکر البغدادی چگونه به رسانه‌های ایران راه یافت؟

کارکنان سفارت روسیه در تهران درباره اصالت عکسی که گویا کشته شدن ابوبکر البغدادی، سرکرده داعش را ثابت می کند، هیچ اطلاعاتی ندارند. سخنگوی سفارت روسیه گفت: ما چنین عکس هایی نداشتیم و دست کم سفارت ما آنها را به ایران نداده است. این منبع خاطرنشان کرد فعلا خاستگاه عکس منتشر شده معلوم نیست و مقامات رسمی ایران هنوز نسبت به آن هیچ واکنشی نشان نداده اند. روز جمعه تلویزیون ایران عکسی را منتشر کرد که گویا به هلاکت رسیدن سرکرده داعش را ثابت می کند و سپس این عکس در سایت صدا و سیمای جمهوری اسلامی نیز منتشر شد. دو هفته پیش وزارت دفاع فدراسیون روسیه خبرداده بود که اوایل خرداد، رهبر داعش و 300 تن از شبه نظامیان در سوریه در نتیجه عملیات هوایی روسیه، به هلاکت رسیده اند اما پس از آن مقامات مسئول در روسیه گفتند که صحت این خبر به طور قطعی اثبات نشده است
قطر، کالای کشورهای تحریم کننده را تحریم کرد

شهروندان قطری دردوحه ،پایتخت این کشور،کالاهای وارداتی از ۴ کشور عربیتحریم‌کننده را تحریم کردند. شبکه الجزیره در گزارشی اعلام کرد که کالاهای عربستان سعودی و امارات که برخی از تجار در روزهای اول بحران فورا آن را انبار کردند، در حال حاضر مشتری ندارد.بر اساس این گزارش، این رکود شاملمحصولات شماری از شرکت‌های سعودی واماراتی به‌ویژه شرکت لبنیات المراعی شده است. المراعی بزرگترین شرکت لبنیانی در خاورمیانه است و از بازار بزرگی در قطر که ۸۰ درصد از مواد غذایی خود را وارد می‌کند، برخوردار است.همچنین در سایه ادامه این وضعیت مراکز خرید بزرگ مجبور شده‌اند تخفیفات ویژه‌ای برای کالاهای تولید عربستان و امارات در نظر بگیرند تا شهروندان دوحه را به خرید آن تشویق کنند اما این کار فایده‌ای نداشته است.عربستان سعودی و متحدانش قطر را به حمایت از گروه‌های «تندرو» متهم کرده و تمامی روابط خود با این کشور را قطع کرده‌اند. قطر این اتهام را رد کرده و اقدام این کشورها علیه خود را «محاصره» نامیده است. عربستان،‌ امارات و بحرین نیز می گویند، تمامی مسیرهای دریایی، زمینی و هوایی با قطر را مسدود کرده اند.
مجتبی جباری به استقلال پیوست

مجتبی جباری، هافبک فصل گذشته الاهلی قطر با امضای قراردادی دو ساله به استقلال پیوست. سیدرضا افتخاری، مدیرعامل باشگاه استقلال با اعلام این خبر گفت: با مجتبی جباری جهت حضور در استقلال برای لیگ هفدهم به توافق رسیدیم و این بازیکن در فصل پیش رو بازیکن استقلال خواهد بود. وی افزود: مجتبی جباری بازیکن بزرگی است که در باشگاه استقلال پرورش یافته و سال‌ها در استقلال و تیم ملی درخشیده است. او محبوبیت بالایی نزد هواداران دارد و حالا هم به خانه خود بازگشته است. این اتفاق را به هواداران تبریک و به جباری نیز خوش آمد می‌گویم. این عیدی ما بود به هواداران به مناسبت عید سعید فطر.افتخاری در پایان تصریح کرد: تمام تلاش خود را برای فراهم کردن بازیکنان مورد نیاز کادرفنی انجام دادیم. استقلال تیم بزرگی است و به همین دلیل بازیکنان بزرگی را به خدمت گرفته. امیدوارم با حمایت‌های هواداران، تلاش‌های کادر فنی و بازیکنان و حمایت‌های مجموعه مدیریتی باشگاه، استقلال فصل موفقی را پیش روی داشته باشد.
داخل خودرو حریم خصوصی نیست

سردار حسین اشتری، گفت: طرح تجمیع 110 باعث سرعت بیشتر پاسخگویی به تماس های گرفته شده، کاهش هزینه،کاهش نیروی انسانی و نظارت بر اقدامات انجام شده است . سردار اشتری، با اشاره به اینکه داخل خودرو، حریم خصوصی نیست، افزود: چیزی که در منظر و مرئی مردم باشد، خصوصی به حساب نمی آید و جرم مشهود است. فرمانده ناجا با اشاره به طرح سالم سازی دریا بر مسئول سازی دستگاه ها و تعیین سهم هر یک از دستگاه ها در این طرح تاکید کرد و افزود: باید کلیه دستگاه ها پای کار بیایند و همه اقدامات در طرح سالم سازی دریا برای آرامش و سلامتی مردم است، از سوی دیگر معدود افرادی که قوانین و مقررات را رعایت نمی کنند، باید به آنها تذکر داده شود.
انتقاد قالیباف از منتقدان مداح عید فطر

قالیباف، شهردار تهران نوشت: همان‌قدر که اهانت به آقای رئیس‌جمهور در روز قدس اسباب تاسف و قطعا محکوم است، تلاش برای ساکت کردن صدای منتقدان هم نادرست است. کسانی که آن تخريب و این نقد را مانند هم می‌دانند، در واقع به دنبال «ساکت کردن همه مخالفان» هستند؛ آنان که همیشه دم از «تساهل»، «زنده باد مخالف من»، «آزادی بیان» و «تحمل نقد» می‌زنند ولی در عمل، با فشار رسانه‌ای، ساکت کردن منتقدان را در دستور کار دارند. برای تحقق مطالبات مردمی، باید نقد را به گونه‌ای و از تریبون‌هایی مطرح كرد که امکان «حاشیه‌پردازی» و فرار از پاسخگویی فراهم نشود و از سوی ديگر بايد بدون توجه به مظلوم‌نمایی و فرافکنی آن عده از مسوولان، مطالبه‌گری را به جد دنبال کرد. دیوار «هوچی‌گری» کشیدن بین مطالبات مردمی و وظایف مسئولان، اقدام ناصوابی است و دودش به چشم ملت مظلوم خواهد رفت.
انتقاد علی مطهری از بگومگوهای مجازی

علی مطهری با انتقاد از درگیری لفظی مسئولان ازطریق شبكه‌های اجتماعی گفت: گفت‌وگوی مستقیم و رودرروی مسئولان با یكدیگر به نفع كشور خواهد بود و بهتر است كه این منازعات ادامه پیدا نكند. وی با اشاره به درگیری لفظی برخی مسئولان و سران قوا ازطریق شبكه‌های اجتماعی، در واكنش به سوالی مبنی بر اینكه چنین درگیری‌هایی چه تاثیری در انسجام و وحدت ملی دارد، اظهارداشت: مسئولان به‌جای اینكه در شبكه‌های مجازی و اینستاگرام به یكدیگر پاسخ دهند، باید رودررو با یكدیگر صحبت كنند. نایب‌رئیس مجلس همچنین یادآور شد: مسئولان بهتر است اگر اختلاف‌نظری وجود دارد، رودررو با یكدیگر صحبت كرده و اختلافاتی را كه با هم دارند حل كنند.
اخبار روزانه:
*مراسم تحلیف ریاست‌جمهوری دوره دوازدهم در روز شنبه 14 مرداد، با حضور شخصیت‌ها و مقامات داخلی و خارجی برگزار می‌شود. روابط عمومی مجلس شورای اسلامی با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که مراسم تحلیف حجت‌الاسلام حسن روحانی به عنوان رئیس‌جمهور دوره دوازدهم در محل صحن مجلس انجام می‌شود.
* شبکه «سومریه‌نیوز» به نقل از یک منبع محلی اعلام کرد: ابوقتیبه، خطیب نماز جمعه شهر تلعفر و از نزدیکان بغدادی به هنگام آوردن نام «ابوبکر بغدادی» سرکرده داعش گریه کرده است. گفتنی است، هر چند داعش هنوز کشته شدن بغدادی را تأیید یا تکذیب نکرده است، ولی گریه این خطیب نماز جمعه نشان می‌دهد خبر کشته شدن سرکرده داعش احتمالاً صحت دارد.
*بی بی سی دقایقی قبل از بازداشت و دیپورت خبرنگار کردزبانش توسط مأموران ترکیه خبر داد به گفته این منبع ژیار گل به دلیل گزارش‌هاش در فرودگاه ترکیه بازداشت شد و بعد از پنج ساعت دیپورت شد. وی همواره گزارش های میدانی و انتقادی از صحنه های جنگ در ترکیه و مناطق کردنشین سوریه و عراق و ترکیه تهیه کرده است ارتش ترکیه برای جلوگیری از پیشروی کردها در مقر داعش در رقه برای جنگ زمینی آماده شده است
*الیاس نادران نماینده سابق مجلس شورای اسلامی پیرامون سالروز شهادت شهید آیت الله بهشتی، دو پیام توئیتری منتشر کرده است. متن کامل پیام ها به این شرح است: آنهایی که خود را میراث دار شهید بهشتی می دانند، یک بار حاضرند این جمله را فریاد بزنند؟ آمریکا از ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر
! همچنین در پیام دیگری نادران در توئیتر نوشته است:بهشتی مظلوم زیست و مظلومانه شهید شد، اما مظلوم تر از بهشتی مردمی هستند که این روزها زیر بمباران سیاسی شاهد هستند که تورم در سکوت دو رقمی شده است
* حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی در دیدار با اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: تضعیف بنیه دفاعی کشور به هر شکلی و از سوی هر شخصی، اشتباهی بزرگ است. وی اظهار داشت: این عربده‌هایی که مقامات سعودی در جهان می‌کشند، از روی عجز است. آنها جرئت و توان رویارویی با ایران مقتدر را ندارند و اگر جز این بود، لحظه‌ای درنگ نمی‌کردند.
*ناهید خداکرمی، منتخب شورای شهر تهران گفت: برای گزينه شهردار تهران قطعا كانديداهای زن هم داريم. با بررسی‌های انجام شده
۷ نفر از مدیران زن معیارهای شورای پنجم برای شهردار شدن را دارند.
* یک روز پس از انتشار خبر نشست محرمانه «سعودی ـ صهیونیستی ـ آمریکایی»، رئیس حزب الأمت کویت فاش کرد: مصر و رژیم صهیونیستی به دنبال تبادل خاک در چارچوب نقشه آمریکا هستند. قرار است مصر در مقابل پناه دادن آوارگان نوار غزه در اراضی خود، بخشی از صحرای «النقب» فلسطین اشغالی را به خاک خود الحاق کند.
*
علی علیزاده کارشناس بی بی سی و تحلیلگر مسائل سیاسی همزمان با آزادسازی مسجد النوری و گلدسته الحدباء در موصل قدیم از داعش در صفحه توئیتر خود نوشت: موصل هم از خلافت اسلام سعودی آزاد شد. با آمدن بن سلمان، فروپاشی درونی سعودی دور از ذهن نیست. شاید یک دهه دیگر از آزادی مکه و مدینه هم نوشتیم.
* روزنامه «شرق» نوشت: پس از تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت به دو وزارتخانه، محمد نهاوندیان گزینه اصلی برای تصدی وزارت بازرگانی است.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: