به‌روز شده در: ۲۴ تير ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۶
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۴۹۴۵
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۸
روغن‌های نباتی که در بازار عرضه می‌شود به‌شدت بیماری‌زا بوده و تأثیر مستقیمی بر مفاصل پا دارد تا آنجا که معتقد بودند بزرگ‌ترین علت پادردهای زمان ما به خاطر مصرف روغن نباتی و چای است.
عارف فرزانه، مرحوم سيد «ذبیحالله قوامی» (رحمتالله عليه) معروف به «حاجآقا فخر تهرانی» یکي از چهرههای معنوی و پاکطینت و الگو برای جوانان در مباحث عرفانی و سير و سلوک الي الله است از ایشان توصیههای طبی نیز بهجامانده که در کتاب «توصیههای پزشکی عارفان» مذکور است و در زیر به معرفی آنها میپردازیم:

- روغنهای نباتی که در بازار عرضه میشود بهشدت بیماریزا بوده و تأثیر مستقیمی بر مفاصل پا دارد تا آنجا که معتقد بودند بزرگترین علت پادردهای زمان ما به خاطر مصرف روغن نباتی و چای است.

- خوردن چای برای قلب بسیار مضر است. زمانی که چای را از هند به ایران آوردند، انگلیس به آنها سفارش کرد که چای را به ایران ببرید اما دستور استفاده از آن را به آنان آموزش ندهید. هندیها چای را با شیر میخوردند اما ما چای را با آب جوش دم میکنیم. چای با شیر ضرر کمتر و اثرات بیشتری دارد.

- گوجه یک میوه فرنگی است که با ذائقه مردم ایران سازگار نیست و معتقد بودند که باعث قلب درد و بیماریهای قلبی میشود و مضرات گوجه را بیشتر از منافعش میدانستند.

- آب قم بهواسطه آهک و املاحی که دارد باعث بیماریهای مجاری ادرار میشود. قدمای حکیم قم برای پیشگیری از آن سوهان را درست کردند تا مداوای این امراض گردد.

-کسانی که چشمشان ضعیف است با برگ پیازچه، آش درست کنند یا با آن کوکو درست کنند و بخورند که حتماً بر نور چشم آنها تأثیر مثبت میگذارد.

- مسائلی که در ایجاد بیماری و درمان چشم و اعصاب تأثیر دارد، ریشه در معده و دستگاه گوارشی دارد و مادر آنها، مسئله یبوست است و بایستی آن را بهسرعت مداوا نمود.

- بوی گلاب تأثیری مستقیم بر آرامش روان دارد و کسانی که استرس و هیجانات منفی دارند بایستی بر روی متکای خوابشان مقداری گلاب بپاشند که این مسئله، بسیار در بهبود استرسها و اختلالات عصبی آنها مفید خواهد بود.

- چشمهایی که تراخم و قرمزی دارد میتواند با شستشوی گلاب ناب، بهبود یابد. در حمامهای قدیم، گلاب را به چشم میزدند تا در خزینههای قدیم که منبع آلودگی بود چشمهایشان آسیب نبیند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: