به‌روز شده در: ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۵
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۴۹۱۴
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۸
اخبار 24 ساعت گذشته:

تکذیب درگیری در مرزهای غربی کشور
فرمانده نیروی زمینی سپاه با تشریح عملیات ضد تروریستی منطقه قصرقند، تأکید کرد: بر وضعیت منطقه اشراف اطلاعاتی و عملیاتی کامل داریم و اجازه عرض‌اندام به تروریست‌ها را نمی‌دهیم. سردار محمد پاکپور گفت: یک تیم تروریستی تحت حمایت سازمان جاسوسی آل‌سعود پنج‌شنبه گذشته قصد رخنه به عمق جغرافیای کشور برای ایجاد ناامنی و اقدامات تروریستی را داشت که با دریافت اطلاعات و انجام عملیات شناسایی و اقدام به موقع رزمندگان قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در ارتفاعات منطقه قصرقند سیستان‌وبلوچستان زمینگیر شدند. وی همچنین با تکذیب اخبار منتشر شده مبنی بر درگیری نیروهای امنیتی با تروریست‌ها در مرزهای غربی کشور، از جمله در گیلان‌غرب و سرپل‌ذهاب گفت: تا این لحظه هرگونه درگیری در این منطقه تکذیب می‌شود.

عائله بزرگ دولت
آمار کارمندان دولت در ابتدای سال ۱۳۹۵ حدود دو میلیون و ۳۴۱ هزار و ۷۲۶ نفر و هزینه هر کارمند دولتی حدود 5/2 میلیون تومان در ماه بود. در قانون برنامه چهارم تأکید شده بود باید ۱۰ درصد از حجم نیروهای دولت کاسته شده و پنج درصد استخدام انجام شود. گفتنی است، بر اساس قانون بازنشستگی پیش از موعد، ۲۶۰ هزار نفر بازنشسته شده‌اند؛ اما عملاً از هزینه دولت کم نشد؛ چرا که صندوق‌های بازنشستگی توان پرداخت نداشتند و دوباره این دولت بود که حقوق آنها را پرداخت می‌کرد.


برای اثبات کارآمدی خود دیگران را ناکارآمد جلوه ندهید
محمدباقر قالیباف، شهردار تهران در مراسم افتتاح ایستگاه شهید محلاتی، صدوپانزدهمین ایستگاه مترو شهر تهران گفت: اینکه بخواهیم یک کاری را ضایع کنیم، ضایع کردن یک فرد نیست؛ بلکه ضایع کردن فرهنگ و دستاورد یک ملت و شهر است. وی با بیان اینکه برخی می‌گویند شهرداری تهران در حوزه حمل‌ونقل کاری انجام نداده است، گفت: باید اعلام کنم در حالی که 70 کیلومتر مترو تنها در 22 سال ساخته شده بود، در عرض 12 سال 300 کیلومتر مترو ساختیم و این در حالی است که از کوچک‌ترین حمایت‌ها نیز برخوردار نبودیم؛ 12 سال پیش داشتن اتوبوس کولردار و بی‌آرتی یک شوخی بود. در حالی که بر اساس قانون، دولت باید سهم 82 درصدی خود از محل خرید اتوبوس را بپردازد؛ اما شاهد هستیم که در طول هشت سال اخیر حتی یک عدد اتوبوس هم به شهرداری داده نشده است. قالیباف در پایان تأکید کرد: برای اثبات کارآمدی خود دیگران را ناکارآمد جلوه ندهید و کسی که از موفق نبودن یک مجموعه متعلق به شهر خوشحال می‌شود، انسان نیست.

نباید نظام حکومتی اسلام را دگرگون نشان دهیم
آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی در مراسم احیای شب قدر در مدرسه علمیه امام کاظم(ع) با اشاره به سخنان مطرح‌شده درباره ولایت امام علی(ع)، اظهار داشت: یکی از دولتمردان گفته است مبنای ولایت از دیدگاه امام علی(ع) نظر مردم بود و دموکراسی میراث این امام معصوم است، این حرف عجیبی است! وی ادامه داد: ولی را باید خداوند تعیین کند و آیات درباره ولایت در قرآن بسیار است و یکی از مسلمات مذهب شیعه است. رسول اکرم(ص) فرمودند: «تعیین جانشین من با خدا است و خداوند به هر کسی که خواست، ولایت می‌دهد.» آیت‌الله مکارم‌شیرازی همچنین اظهار داشت: این به اصطلاح دموکراسی برای غرب است و حتی این نوع حکومت، حکومت مردم بر مردم نیست، گاهی یک نامزد با 25 درصد رأی از مردم به ریاست می‌رسد و بر همه مردم حکومت می‌کند. وی در پایان خاطرنشان کرد: امام با رأی مردم انتخاب نمی‌شود و نباید نظام حکومتی اسلام را دگرگون نشان بدهیم.

عملیات استشهادی قدس نشانه تداوم انتفاضه مردم فلسطین
حازم قاسم، سخنگوی جنبش حماس با بیان اینکه عملیات استشهادی روز گذشته و به شهادت رسیدن سه نوجوان در قدس ثابت می‌کند که فلسطین سرزمین جهاد و مقاومت است، تأکید کرد: عملیات شهادت‌طلبانه قدس دلیلی بر تداوم انتفاضه قدس و خیزش ملت فلسطین علیه دشمن صهیونیستی است. جنبش جهاد اسلامی هم تصریح کرد خون شهدای فلسطینی مقابل دروازه‌های مسجدالاقصی پیام واضحی است مبنی بر اینکه انتفاضه ادامه دارد و ملت فلسطین هرگز تسلیم نمی‌شود. گفتنی است، با شهادت این سه جوان، شمار شهدای انتفاضه قدس تا این لحظه به 325 نفر افزایش یافت.

هلاکت 180 تروریست و دو فرمانده ارشد داعش در دیرالزور
وبگاه شبکه خبری «اسپوتنیک» روسیه به نقل از وزارت دفاع روسیه از حملات هوایی موفقیت‌آمیز به مقر تروریست‌های داعش در خاک سوریه خبر داده است. براساس اعلام این وزارت‌خانه در این حمله‌های هوایی دو فرمانده ارشد گروهک تروریستی داعش و 180 تروریست وابسته به آنها به هلاکت رسیده‌اند. بنابر اطلاع وزارت دفاع روسیه، این حملات در تاریخ ششم و هشتم ماه ژوئن صورت گرفته است. در این گزارش همچنین به نابودی 16 وسیله نقلیه و خودروی زرهی نیروهای داعش و یک انبار مهمات در جریان این حملات هوایی اشاره شده است.
واکنش آیت الله مصباح یزدی به سخنان روحانی

آیت الله مصباح یزدی در واکنش به سخنان رئیس‌جمهور در باره پذیرش رای مردم توسط امام علی (ع) گفت: برخی می گویند وقتی مردم با کسی بیعت کردند علی(ع) وظیفه خود دانست از آن شخص اطاعت کند و حق نداشت که مخالفت کند چون مردم رأی داده بودند، اگر یک مسلمان ایرانی اینگونه فکر کند پذیرفته است؟ آیا نمی توانست درباره این مسأله تحقیق کند به ویژه اگر سابقه طلبگی داشته باشد. عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اظهار داشت: اگر کسی درس خوانده باشد، کتاب ببیند و اسم الغدیر شنیده باشد و چنین اظهاراتی داشته باشد بعید است، نه تنها عقیده برخی اینگونه است بلکه به صورت رسمی می گویند علی(ع) حکومت برخی را پذیرفت چون رأی مردم بود و بعد گفت هر که را شما قبول دارید من هم قبول دارم. وی افزود:‌ نباید گفت که مسائل از واضحات است و نباید تکرار مکررات کرد چون گاهی کار به جایی می رسد که مقام بزرگ مسئولی در کشور می گوید خود علی(ع) اعلام کرد که هرچه مردم بگویند من هم همان را می گویم و اگر مردم با کسی بیعت کردند من هم این کار را می کنم و این کار را انجام داد.

امضای قرارداد ایران و توتال قبل از پایان دولت یازدهم

بیژن زنگنه با اشاره به مذاکرات ایران و شرکت فرانسوی توتال برای توسعه فاز ١١ پارس جنوبی، گفت: ایران و توتال در حال جمع بندی و بحث برای امضای قرارداد توسعه فاز ١١ پارس جنوبی هستند که تقریبا در مراحل نهایی و پایانی برای امضای قرارداد قرار دارد. وی افزود: قرارداد توسعه فاز ١١ پارس جنوبی در دولت یازدهم و پیش از پایان کار این دولت امضا می‌شود. وزیر نفت در ادامه درمورد اولویت‌های وزارت نفت در سال جدید توضیح داد: در سال جدید امضای قراردادهای جدید نفتی برای توسعه میدان‌های نفت و گاز با اولویت میدان‌های مشترک از مهم‌ترین اولویت‌های صنعت نفت در سال ٩٦ است.
وصیت‌نامه عجیب شهید وزارت اطلاعات

وصیت نامه شهید مدافع امنیت، شهید حسن عشوری که در درگیری با تکفیری ها‌ به شهادت رسید حاوی نکات جالبی است.در این متن جالب آمده است؛

به هیچ وجه تا زمان پیدا شدن قبر مطهر حضرت زهرا(س) برای من سنگ قبری تهیه نکنید.

در لحظه تدفین، تربت کربلا، کفن کربلا و پیشانی بند یا زهرا(س) فراموش نشود.

مبلغ ۵۰۰ هزار تومان بابت سهل انگاری های من در استفاده از بیت المال به محل کارم پرداخت نمائید.

به هیچ وجه در مراسم من هزینه های آنچنانی و اسرافی نشود.

سهمیه و حقوق من پس از اینکه متأهل شدم و به همسرم و پدرم و مادرم رسید مابقی به یتیمان کمیته امداد امام خمینی (ره) برسد.

سناتور آمریکایی: برجام معاهده نیست ترامپ می‌تواند آن را کنار بگذارد!

یک سناتور آمریکایی با مقایسه توافق هسته‌ای (برجام) و معاهده آب و هوایی پاریس مدعی شد که واشنگتن الزامی برای اجرای این توافق ندارد و می‌تواند تصمیم به خروج از آن بگیرد.باب کورکر گفت: فکر نمی‌کنم افراد زیادی متوجه این موضوع باشند؛ اما همانطور که آمریکا به موجب اختیارات قانونی رئیس‌جمهوری وقت (اوباما) به این توافق پیوست، به آسانی و به موجب اختیارات رئیس‌جمهوری کنونی می‌تواند از آن جدا شود.وی ادامه داد: لغو این توافق حتی از لغو معاهده آب و هوایی پاریس هم آسان‌تر است چرا که رئیس‌جمهوری هیچ نیازی به اقدام برای خروج از آن ندارد و تنها کافی است تا از تعلیق مجدد تحریم‌ها خودداری کند.وی گفت: لایحه جدید ابزارهایی را برای مواخذه تهران در اختیار دولت قرار می‌دهد.وی ادامه داد: فکر نمی‌کنم کسی اینجا باشد که شک داشته باشد دولت هر آنچه در توان دارد را برای مقابله با فعالیت‌های ثبات‌زدای ایران به کار خواهد بست و ما در این مسیر همراه آنها خواهیم بود.

جواب قالیباف به منتقدان 7 مترو
محمدباقر قالیباف صبح امروز در مراسم افتتاح ایستگاه شهید محلاتی صد و پانزدهمین ایستگاه مترو شهر تهران با اشاره به حواشی خط 7 مترو با بیان اینکه سیاه نمایی کردن کارها بی انصافی است تصریح کرد: اینکه بخواهیم یک کاری را ضایع کنیم، ضایع کردن یک فرد نیست بلکه ضایع کردن فرهنگ و دستاورد یک ملت و شهر است. وی با بیان اینکه برخی می‌گویند شهرداری تهران در حوزه حمل و نقل کاری انجام نداده است گفت: باید اعلام کنم در حالیکه 70 کیلومتر مترو تنها در 22 سال ساخته شده بود، در عرض 12 سال 300 کیلومتر مترو ساختیم و این در حالیست که از کوچکترین حمایت‌ها نیز برخوردار نبودیم و 12 سال قبل داشتن اتوبوس کولردار و BRT یک شوخی بود و در شرایطی که بر اساس قانون دولت باید سهم 82 درصدی خود از محل خرید اتوبوس را بپردازد اما شاهد هستیم که در طول هشت سال اخیر حتی یک عدد اتوبوس هم به شهرداری داده نشده است و این در حالی است که در تهران حتی یک کیلومتر تونل ترافیکی وجود نداشت و تنها یک تونل رسالت آن هم به طور نیمه کاره و تونل امیرکبیر رها شده بود و حالا شاهدیم که برخی یک عکس از محدوده کارگاهی ایستگاه بریانک را در فضای مجازی منتشر می‌کنند و می‌گویند که این همان ایستگاهی است که افتتاح شده؟! اما انصاف داشته باشید و انصاف چیز خوبی است چرا که محیط کارگاهی ایستگاه با محیط مسافرگیری متفاوت است و حق این است که از ایستگاه مترو عکس بیاندازید نه محیط کارگاهی و این اقدامات ضایع کردن فرد نیست بلکه ضایع کردن دستاوردها است و ضمن اینکه لازم نیست تلاش کنید برای اثبات کارآمدی خود دیگران را ناکارآمد جلوه دهید و کسی که از عدم موفقیت یک مجموعه متعلق به شهر خوشحال می‌شود انسان نیست.
ابلاغیه دولت درباره بیماری‌های همه گیر در مسکن مهر

در حالی که بر اساس مصوبه ۲۳ اسفند سال گذشته دولت، مقرر شده بود مبلغ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال به منظور ایجاد تاسیسات عمومی سایت های مسکن مهر، در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار بگیرد، طبق ابلاغیه روزهای اخیر یک مسئول ارشد اجرایی به ۵ عضو کابینه، تصریح شده است که هدف از اختصاص این مبلغ در مصوبه سال ۹۵، "جلوگیری از حوادث غیرمترقبه و بیماری های همه گیر انسانی" بوده است.
احتمال حضور رئیسی و قالیباف در مجمع تشخیص مصلحت

هفته نامه «نماینده»، در دوره جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام، مأموریت دبیرخانه سنگین‌تر می‌شود و قرار است تغییری در ترکیب اعضاء نیز صورت بگیرد.گفته می‌شود احتمال معرفی آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی به‌عنوان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام زیاد است.شنیده‌ها حاکی است، محمدباقر قالیباف «شهردار تهران» و حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی «تولیت آستان قدس رضوی» که در انتخابات سال ۹۶ رقیب حسن روحانی بودند و همچنین حسین فدایی «نماینده ادوار مجلس» در ترکیب جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام حضور خواهند داشت.
ذره بین ویژه مسئولان روی شبکه ارتباطی خلیج فارس

پس از گزارش نهادهای مسئول در خصوص روند پیشرفت طرح جامع شبکه ارتباطی خلیج فارس که شامل مواردی چون پل ارتباطی میان سرزمین اصلی ایران با جزیره قشم است، بر اساس دستورات جدید دولت به تعدادی از مدیران ملی و استانی، تاکید شده با توجه به اهمیت تعیین تکلیف این طرح، نسبت به ارائه گزارش مربوط به انجام مابقی پروژه، برنامه تامین مالی، چگونگی تسویه تعهدات و اخذ مجوزهای فاینانس ۶۵۰ میلیون یورویی در اسرع وقت اقدام شود.
توضیح ناجا درباره شایعه ورود گلشیفته فراهانی به کشور

به دنبال انتشار برخی شایعات در خصوص ورود گلشیفته فراهانی به کشور و دستگیری‌اش توسط مأموران پلیس دفتر سخنگوی ناجا با تکذیب این خبر به ایسنا اعلام کرد: خبر منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر قصد گلشیفته فراهانی برای ورود به کشور در روز جاری با پاسپورت جعلی و لباس مبدل کذب است. دفتر سخنگوی ناجا تأکید کرد: با توجه به اینکه اساس این خبر کذب است. بنابراین موضوع دستگیری وی توسط پلیس فرودگاه نیز تکذیب می‌شود.

داعش کارت ورود به بهشت توزیع می‌کند!

شنیده شد که یک منبع امنیتی در عراق روز جمعه اعلام کرد: گروه تروریستی داعش نماز و خطبه‌های جمعه را در عموم مساجد منطقه تلعفر لغو و به عناصر خود برگه‌ای موسوم به «کارت ورود به بهشت» اعطا کرد. شفقنا نوشت؛ «تروریست‌های داعش دلیل لغو نماز جمعه در منطقه تلعفر را مشخص نکرده‌اند. » این منبع افزود: «داعش بین عناصر خود برگه کوچکی توزیع کرده و ورود به بهشت را به عناصر خود در صورت کشته‌شدن در درگیری‌های نظامی وعده داده است. »
چگونگی انتخاب شهردار تهران مشخص شد

افشین حبیب‌زاده با اشاره به جلسه‌ای که با حضور اکثریت اعضای منتخب شورای پنجم، در دفتر احمد مسجدجامعی برگزار شد، گفت: با توجه به اینکه در جلسه گذشته شاخصه‌های شهردار آینده تصویب شد، در جلسه امروز فرآیند انتخاب شهردار را تصویب کردیم. حبیب‌زاده با اشاره به اینکه تشریح جزئیات این فرآیند و شاخص‌های انتخاب شهردار آینده به عهده رئیس سنی شورای پنجم مرتضی الویری خواهد بود، ادامه داد: مقرر شد هر عضو شورا سه نفر را به عنوان داوطلب برای شهرداری تهران معرفی و پیشنهاد کند. از میان کاندیداها هر کسی که حداقل ۵ رای کسب کند، وارد لیست اولیه کاندیدهای شهردار تهران خواهد شد.

تعداد کارمندان دولت چند تن است؟

آمار کارمندان دولت در ابتدای سال ۱۳۹۵ حدود ۲ میلیون و ۳۴۱ هزار و ۷۲۶ نفر است. هزینه هر کارمند دولتی حدود ۲.۵ میلیون تومان در ماه است. در قانون برنامه چهارم تاکید شد که باید ۱۰ درصد از حجم نیروهای دولت کاسته شده و پنج درصد استخدام انجام شود. قانون بازنشستگی پیش از موعد بر اساس آن بیش از ۲۶۰ هزار نفر بازنشسته پیش از موعد شده‌اند اما عملا از هزینه دولت کم نشد چرا که صندوق‌های بازنشستگی توان پرداخت نداشتند و دوباره این دولت بودکه حقوق آنها را پرداخت می‌کرد.
ترامپ بازجویی شده است

رئیس‌جمهوری آمریکا اذعان کرد، در راستای تحقیقات درباره احتمال مداخله روس‌ها در انتخابات نوامبر گذشته، مورد تحقیق قرار گرفته است. ترامپ همچنین از فرد شماره دو وزارت دادگستری آمریکا که مسئول انجام این تحقیقات است، به شدت انتقاد کرد. رویداد این خبر را منتشر کرد.

مک‌کین: تغییر نظام در ایران حیاتی است

مک‌کین بعد از دیدار با «رضا پهلوی» پسر شاه مخلوع ایران که اخیرا در کنگره برگزار شد، مدعی شد که ایران یک راهرویی را به وجود آورده است که از تهران به لبنان منتهی می‌شود. در ادامه سیاست‌های ضدایرانی دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، دو نفر از مقامات ارشد امریکا بار دیگر خواستار تغییر نظام در ایران شدند. «رکس تیلرسون» وزیر امور خارجه آمریکا در یک جلسه استماع کلیدی کنگره گفت که سیاست جدید آمریکا در قبال ایران شامل تغییر نظام می‌شود.وی تصریح کرد که این سیاست با تکیه بر «عناصر داخل ایران به منظور انتقال قدرت صلح‌آمیز آن دولت» پیش می‌رود. «جان مک‌کین» رئیس کمیته نیروهای مسلح سنا نیز ضمن تأکید بر اظهارات تیلرسون مدعی شد که زمان آن رسیده است که مردم ایران یک جامعه آزاد و باز و یک دموکراسی عملی داشته باشند.

هشدار قوه قضائیه درباره حربه جدید جاسوسان

روابط عمومی مرکز آمار و فن آوری اطلاعات قوه قضائیه با صدور اطلاعیه‌ای درباره حربه جدید جاسوسان که از طریق ارسال نامه‌های الکترونیکی و با عنوان جعلی انجام می‌شود هشدار داد. در این اطلاعیه آمده است با توجه به شکایت برخی از ، به تازگی نامه‌های الکترونیکی با عنوان مجعول "سامانه رسیدگی به شکایات دادگاه‌های عمومی و انقلاب اسلامی پایگاه اطلاعاتی وزارت دادگستری" برای برخی افراد ارسال شده است که حاوی مطالب جعلی بوده و خواننده را ترغیب به باز نمودن پیوست‌های نامه می‌کند.با بررسی‌های صورت پذیرفته مشخص گردید پیوست‌های مذکور آلوده به بدافزار جاسوسی بوده که اطلاعات کاربران را را به مکانی خارج از کشور ارسال می‌نماید.

ماجرای تلفن‌ کنار گویندگان خبر دهه ۶۰ چه بود؟

بابک بابان، گوینده اخبار ورزشی و برادر فواد بابان، پیشکسوت گویندگی خبر درباره تلفن‌هایی که در دهه 60 کنار مجری‌ها بود گفت: از برادرم درباره این تلفن‌ها پرسیدم، گفت ابتدا برای ارتباط مستقیم معاون سیاسی با داخل استودیو تعبیه شده بود اما خیلی کم استفاده شد.بعدها برای ارتباط رژی (اتاق فرمان) با گویندگان مورد استفاده قرار گرفت مشروح خبرها در آن زمان حدود 2 ساعت طول می‌کشید که با حضور 5 گوینده اجرا می‌شد.تنها راه ارتباط با گوینده‌ها از همین طریق تلفن بود که به یکی از مجری‌ها مطالب را می‌گفتند و آن یک نفر رابط باقی گویندگان می‌شد و دستور را انتقال می‌داد.

ترامپ دارایی‌هایش را فاش کرد

ترامپ روز جمعه داوطلبانه گزارش دارایی‌های سال ۲۰۱۶ خود را به دفتر اخلاقیات دولت آمریکا ارائه کرد و در آن درآمدها و بدهی‌های امپراتوری تجاری خود از ژانویه ۲۰۱۶ تا بهار امسال را شرح داد. این گزارش نشان می‌دهد، ترامپ بر طبق گفته خود در سال ۲۰۱۶ دست‌کم ۲۹۴ میلیون دلار درآمد داشته و ارزش دارایی‌هایش به دست‌کم ۱/۴ میلیارد دلار رسیده است. بر طبق این گزارش ترامپ صاحب منصب در ۵۶۵ شرکت یا سازمان‌های دیگر قبل از به دست گرفتن ریاست جمهوری بوده است. در سند ۹۸ صفحه‌ای ترامپ هتل جدیدالتاسیس او در واشنگتن در اولین ماه‌های فعالیتش حدود ۲۰ میلیون دلار درآمد داشته است. همچنین مجمتع تفریحی مارالاگوی ترامپ در فلوریدا که در دوره ریاست جمهوری او میزبان چند رهبر خارجی بوده با افزایش درآمد مواجه بوده و توانسته ۳۷ میلیون دلار درآمد داشته باشد.ترامپ در این گزارش همچنین نشان داده که بدهی‌های شخصی‌اش به دست‌کم ۳۱۵ میلیون دلار می‌رسد که بیشترین بخش آن یعنی معادل ۱۳۰ میلیون دلار مربوط به بانک دویچه می‌شود.

طرح مقابله با تحریم‌های آمریکا در مجلس به جریان می‌افتد

علیرضا رحیمی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به وضع تحریم‌های تسلیحاتی از سوی سنای آمریکا علیه ایران اظهار کرد: به نظر می‌رسد آمریکایی‌ها به متن برجام بی توجه بوده اند، چرا که در برجام یکی از توافقات مهم، مختومه شدن پرونده pmd و حوزه نظامی و موشکی بود، با توجه به اینکه مورد تایید آژانس هم قرار گرفت و در قطعنامه ۲۲۳۱ به تصویب شورای امنیت رسید جایی برای وضع تحریم به بهانه های موشکی و نظامی نیست. وضع تحریم‌های همزمان آمریکا علیه ایران و روسیه انسجام ۱+۵ بدون ترامپ را بیشتر می‌کند اتحادیه اروپا هم رسما اعلام کرده متعهد به برجام و خواهان اجرای کامل آن است و صراحتا گفته که با خروج آمریکا برجام را تمام شده تلقی نمی‌کند. موضع جمهوری اسلامی ایران نظارت موثرتر بر تعهدات آمریکایی‌ها در چارچوب برجام و اعلام موارد نقض برجام و در صورت نیاز ابلاغ آن به شورای امنیت است. همچنین مجلس در طرح مقابله با تحریم‌های آمریکا تحریم های غیر هسته‌ای را دنبال می‌کند. کمیسیون امنیت ملی مقدمتا این طرح را آماده و در اولین جلسه علنی مجلس آن را با قید دو فوریت ارائه خواهد کرد.اخبار روزانه:
* پایگاه خبری پارس با اعلام این خبر که ناطق‌نوری قصد دارد حزبی تأسیس کند، نوشت: برخی به وی پیشنهاد کرده‌اند برای اینکه خود را نماد اعتدال نشان دهد و به علما علامت دهد که همچنان اصولگراست، عنوان حزب خود را «اصولگرایان معتدل» برگزیند. این پایگاه همچنین مدعی می‌شود بر اساس رایزنی ناطق نوری، در صورتی که وی بر تأسیس حزب به جمع‌بندی برسد، علی لاریجانی، مرتضی مقتدایی، مصطفی پورمحمدی، عباس آخوندی، سیدمحمدعلی شهیدی‌محلاتی و... در رأس آن قرار می‌گیرند.
* معصومه ابتکار، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: یکی از مصداق‌های فرمایش مهم رهبر معظم انقلاب، درباره آتش به اختیار بودن، حوزه محیط زیست است که مردم می‌توانند با حضور و مشارکت خود در حفاظت از محیط زیست و جلوگیری از تخریب‌ها و آلودگی‌ها در چارچوب قوانین و مقررات نقش داشته باشند.
* بیژن پناهی‌زاده، معاون خانه صنعت، معدن و تجارت ایران از واردات برند آبمیوه‌ای به ایران خبر داد که متعلق به یکی از وابستگان آل‌سعود است. وی اعلام کرد: این محصول وارداتی، تولید شرکتی است که تحت نام موهوم «الخلیج» فعالیت می‌کند. گفتنی است، این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که آبمیوه‌های بسیار باکیفیتی در داخل کشور تولید می‌شوند.
* حبیب‌الله نیکزادی‌پناه، نماینده مردم بم و عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه خرمای ایرانی به نام برخی از کشورهای همسایه در بازار جهانی به فروش می‌رسد، گفت: عدم بسته‌بندی استاندارد، خرمای ایرانی را با برند پاکستانی روانه بازار می‌کند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: