به‌روز شده در: ۰۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۰
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۴۸۸۰
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۷
محمدرضا ملکشاهی‎ راد:
ملکشاهی گفت: وقتی امروز به نقطه عطف بیکاری می ‎ رسیم، واحدهای تولیدی تعطیل می ‎ شوند بدانید مسیر توسعه را طی نکردیم و معلوم است کسی که فرمان دستش است دارد راه را اشتباه می ‎ رود.
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: در کشور ما هنوز آمایش سرزمین صورت نگرفته و اولویت‌ها مشخص نیست.

به گزارش ایسنا ، محمدرضا ملکشاهی راد در جمع خبرنگاران با بیان اینکه رسانه عامل خیلی مهم و اساسی در تسهیل رسیدن به توسعه است، اظهار کرد: رسانه مردم را با واقعیات و آنچه در جامعه می گذرد مطلع می کند و باید از دیگاه تخصصی، علمی و پرسش گر برخوردار باشد.

وی با تاکید براینکه رسانه اطلاعات موثر را برای جامعه تولید می کند، ادامه داد: امروز بخش عمده و اساسی توسعه رسانه‌ها هستند و می توانند به کسانی که مسیر توسعه را منحرف می کنند اخطار و زنگ خطر را هنگامیکه مسیر در راستای منافع نظام و مردم نباشد به جامعه اعلام کند.

فقدان قانون موجب شده خود به خود مطبوعات خودسانسوری داشته باشند

نماینده مردم خرم آباد و دوره چگنی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: معتقدم رسانه‌ها باید در کنار مسئولین و نمایندگان همراه و همدل باشند تا همه به سمت جامعه خوب، سالم و عاری از مشکلات و مسائل آزاردهنده و جامعه‌ای که می تواند به تولید و اشتغال برسد.

وی با تاکید براینکه امروز رسانه ها به دلیل اینکه گرفتاری مالی دارند تحت سیطره کسانی هستند که از آنان حمایت می کنند، یادآور شد: به عنوان مثال اگر روزنامه و یا هفته‌نامه‌ای در لرستان نقدی بر مدیری داشته باشد و اگر این نقد واقعیت داشته باشد به مزاج مدیر تلخ خواهد آمد و سبب می شود رسانه را ازلحاظ مالی تحریم کند.

ملکشاهی راد با بیان اینکه برخی از رسانه ها به دلیل پایین بودن درآمد مجبور می شوند تحت سیطره یک جریان یا گروه قرار گیرند و این اصل آزادی بیان را زیر سوال می برد، اضافه کرد: باید شرایطی فراهم شود صاحبان رسانه وابسته به جریان یا گروهی نباشند چرا که فقدان قانون موجب شده خودبه خود مطبوعات خودسانسوری داشته باشند.

نماینده مردم خرم آباد و دوره چگنی در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در بحث مطبوعات معتقد به توان علمی و کارشناسی مجموعه دست اندرکاران رسانه و مطبوعات هستم و چنانچه این‌گونه نباشد همه به دنبال یک جریان پوپولیستی می‌رویم.

ملکشاهی‌راد گفت: چنانچه رسانه ها می‌خواهند در میدان عمل کمک کنند باید توانمندی های خود را ارتقا دهند و مانند مدیرانی که امروز در عرصه توسعه مدیریت می کنند، مدیریت کنند.

وی با اشاره به اینکه در حوزه فرهنگ در خیلی از رسانه‌های مجازی هجمه‌هایی بر فرهنگ، باور و رفتارهای ما که متناسب با جامعه است وارد می شود، افزود: شاید بسیاری از کشورها مدل‌های توسعه را کپی کنند اما توسعه فرآیندی بومی مبتنی بر خواسته، باور و ارزش های جامعه است و رسانه باید ما را در مسیر توسعه بومی قرار دهد.

ملکشاهی‌راد با بیان اینکه هنگامی‌که مقام معظم رهبری روی اقتصاد مقاومتی تاکید دارد به این معناست که این اقتصاد درونی در مقابل دیگران باشد نه اینکه دیگران بر ما تحمیل کنند، اظهار کرد: رسانه باید امروز به تعمیق باورها و ارزش ها کمک کند و در حوزه فرهنگ سنتی، غیرسنتی و مدرنیزه سرآمد باشد.

مدیران رسانه‌گریز در حوزه مدیریت ناتوان هستند

نماینده مردم خرم آباد و دوره چگنی در مجلس با اشاره به اینکه کسانی که توان پاسخگویی به سوالات را ندارند دنبال حصار کشی دور خود هستند، اضافه کرد: مدیران رسانه‌گریز حتما در حوزه مدیریت ناتوان هستند و یا اینکه مشکلی دارند که جواب نمی‌دهند در حالیکه پاسخگویی و روشن گری به مدیریت آنان کمک می‌کند. قرار نیست مدیر یا نماینده مجلس همه چیز بداند اما یک سوال می تواند منشا تحول باشد.

وی با تاکید براینکه در توسعه باید هدف‌ها و برنامه‌ها را مشخص کرده باشیم، اظهار کرد: شاید در استان اسناد کوچک وجود داشته باشد اما سند انتزاعی که در کشور منفک شده باشد نداریم، یکی از ابزار اساسی توسعه آمایش سرزمین است تا استعدادها و قابلیت ها شناسایی و براساس آن برنامه ریزی شود و این در حالیست که در کشور ما هنوز آمایش سرزمین صورت نگرفته و اولویت‌ها مشخص نیست.

رسیدن به نقطه عطف بیکاری نشان از توسعه نیافتگی دارد

ملکشاهی راد تاکید کرد: وقتی امروز به نقطه عطف بیکاری می رسیم، واحدهای تولیدی تعطیل می شوند بدانید مسیر توسعه را طی نکردیم و معلوم است کسی که فرمان دستش است دارد راه را اشتباه می رود.

وی گفت: امروز گرفتار بی برنامگی هستیم و باید تجدید نظر اساسی در توسعه با نگاه علمی داشته باشیم.

هنوز زیرساخت‌های لرستان برای توسعه مهیا نیست

ملکشاهی‌راد افزود: استان در مسیر رشد است ولی هنوز زیرساخت‌ برای توسعه مهیا نیست در حالیکه توسعه چهار مولفه اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی دارد.

وی با تاکید براینکه دولت ها بر اساس نگاه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی در کشور برنامه می نویسند، خاطرنشان کرد: امروز مشکل طراحی هدف‌های توسعه را داریم و توسعه به عنوان برنامه مدونی در کشور تدوین نشده و مجلس و دولت سند واحدی در رابطه با توسعه ندارند .

نماینده مردم خرم آباد و دوره چگنی در مجلس با بیان اینکه لرستان ممکن است در بخش‌ هایی نظیر جاده، بزرگراه، راه آهن در مسیر رشد قرار گرفته باشد اما در حوزه آب چه وضعیتی دارد؟ خاطرنشان کرد: لرستان در مسیر رشد قرار گرفته نه توسعه، در حالیکه توسعه باید همه جانبه باشد، ما هنوز نتوانسته‌‌ایم قطره‌ای آب در بخش کشاورزی و از ذخیره سدسازی استفاده کنیم به طوری که هنوز شبکه‌های آبیاری در سد ایوشان خرم‌آباد اجرایی نشده و ثروتی بوده که معطل باقی مانده است .

در کلان برنامه‌ریزی توسعه باید تجدید نظر شود

وی با اشاره به اینکه متاسفانه سیستم ارزیابی برنامه وجود ندارد و در کلان برنامه‌ریزی توسعه باید تجدید نظر شود، تصریح کرد: امروز در حوزه علم و فناوری، تکنولوژی و حوزه نظامی پیشرفت داریم و قدرت نظامی خود را به رخ دنیا کشیده ایم و موفقیت در این عرصه بخاطر این است که این مساله در اختیار سیاسیون نیست.

این نماینده مجلس یادآور شد: وقتی معیار درستی برای انتخاب مدیریت وجود ندارد و مدیریت بر اساس هدف‌های سازمانی محقق نمی‌شود چطور می توان از آن مدیر انتظار مدیریت درست در راستای رسیدن به اهداف توسعه داشت.

ملکشاهی راد با بیان اینکه نظام مدیریت ما در جهت توسعه طراحی نشده است، افزود: باید قوانینی که مدیریت را در جهت توسعه و آنچه که هدف نظام که همان پیشرفت، عدالت، فقر زدایی و ... است تعریف کنیم .

نماینده مردم خرم آباد و دوره چگنی در مجلس تاکید کرد: باید رسانه، مجمع نمایندگان، استانداران، دانشگاهیان، ائمه جمعه و... باید درک درستی از توسعه داشته باشند و فارغ از سلیقه های سیاسی در کنار هم قرار بگیریم تا نهضت و حرکتی عظیم ایجاد و هر کسی با هر توانایی بیاید و بنشینیم و نسخه ای برای استانمان بپیچیم.

وی خاطرنشان کرد: باید دست از تهمت، تخریب و تحریم افراد برداریم این درد اجتماعی است و دردی از مردم لرستان دوا نمی کند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: