به‌روز شده در: ۰۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۰
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۴۸۳۰
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۶
لاله افتخاری بیان کرد:
تصویر‌سازی از خانواده‌های شهدا می‌تواند الگوسازی بسیار خوبی هم در جامعه داشته باشد.
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: فیلم سینمایی «ویلایی‌ها» را بسیار پسندیدم، چون موضوعاتی را بیان می‌کند که تا به امروز کمتر درباره آن حرف زده شده است.

لاله افتخاری نماینده سابق مجلس در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) با فاخر توصیف کردن فیلم «ویلایی‌ها» اظهار کرد: به نظرم «ویلایی‌ها» از زاویه‌ای به دفاع مقدس پرداخته بود که تا به امروز نمونه‌ای مشابه از آن را ندیده بودیم؛ زیرا در این فیلم بر خلاف بسیاری از تولیدات سینمایی به‌جای نشان دادن ایثار رزمندگان، به ایثار کسانی توجه شده بود که معمولاً کمتر درباره آنها می‌شنویم یا می‌خوانیم.

وی افزود: البته هر اندازه که درباره ایثار رزمندگان و شهدا سخن گفته شود، کم است، اما بحث من اینجاست که در کنار رزمندگان، بودند ایثارگرانی که از آسایش و خواسته‌های خود گذشتند تا امروز جامعه ما در آرامش باشد. این بزرگان نیز مادران و همسران رزمندگان و شهدا هستند که هر روز از زندگی‌شان با ایثار همراه است، البته آنها از کاری که کرده‌اند، پشیمان نیستند و به آن افتخار نیز می‌کنند، اما نمی‌توان درد دوری از عزیزان را هم به‌راحتی فراموش کرد.

نماینده سابق مجلس ادامه داد: تصویر‌سازی از خانواده‌های شهدا می‌تواند الگوسازی بسیار خوبی هم در جامعه داشته باشد. دلیل این خواسته نیز این است که اگر جامعه چنین افرادی را الگو قرار دهد، اتفاقات بسیار خوبی را در آینده خود رقم خواهد زد، اما متاسفانه توجه ما امروزه بیشتر معطوف به افرادی شده که شاید با فرهنگ اسلامی و دینی ما همخوانی لازم را نداشته باشند، اما رسانه‌ها و مسئولان از آنان حمایت می‌کنند! نکته دیگر این‌که این قبیل افراد نمی‌توانند نماینده بانوان ایرانی باشند، چون آحاد جامعه را در بر نمی‌گیرند و تنها بخش محدودی از جامعه را شامل می‌شو‌ند.

رئیس سابق فراکسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان این‌که ایثار خانواده شهدا هرگز به پایان نمی‌رسد، گفت: سال‌ها از پایان جنگ می‌گذرد، اما هنوز هم مادران و همسران شهدا در غم دوری از عزیزان خود اشک می‌ریزند و انتظار می‌کشند، برای همین نمی‌توان این ایثار را تمام شده توصیف کرد. نکته حائز اهمیت آنجاست که خانواده شهدا هیچ‌گاه اجازه نمی‌دهند دشمن از رنج آنها سود برند؛ برای همین در تمامی مناسبات اجتماعی و سیاسی، قدرتمندانه پشت نظام و ولایت حاضر می‌شوند تا بار دیگر درس ایثار را به مردم بیاموزند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: