logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۴۷۹۶
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۴
اخبار 24 ساعت گذشته:

آژانس اطلاعات هسته‌ای ایران را اعلام کرد!
آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارش فصلی اخیر خود درباره نظارت بر فعالیت‌های هسته‌ای ایران، دارایی‌های هسته‌ای ایران و اجازه‌های فراقانونی را که به آن داده شده است، اعلام کرد. گفتنی است، دوربین‌های جاسوسی آژانس اجازه دارند به صورت بر خط همه اطلاعات هسته‌ای کشورمان را به کشورهای متخاصم غربی انتقال دهند؛ این در حالی است که آنها به تعهدات‌شان در قبال برجام عمل نکرده‌اند. برخی از تعهدات و اطلاعات هسته‌ای ایران که تاکنون فاش نشده و آژانس به تازگی آنها را منتشر کرده، به شرح زیر است:
1
ـ کارخانه تولید آب سنگین ایران تعطیل شده و ذخایر آب سنگین ایران 2/128 تن است.
2
ـ کل ذخیره اورانیوم غنی شده ایران از 300 کیلوگرم هگزا فلوراید اورانیوم غنی شده تا حد 67/3 درصد 235ـu است.
3
ـ مقدار اورانیوم غنی شده ایران تا سطح 67/3 درصد 8/79 کیلوگرم است.
4
ـ در کارخانه غنی‌سازی سوخت در نطنز، بیش از 5060 سانتریفیوژ IR-1 نبوده است.
5
ـ ایران کار احداث رآکتور آب سنگین اراک (راکتور IR-40) را بر اساس طراحی اولیه آن دنبال نکرده است.
6
ـ ایران همچنان به آژانس اجازه استفاده از مانیتورهای غنی‌سازی روی خط (on-line) و مهروموم‌های الکترونیک را داده است.
7
ـ ایران بنا بر درخواست آژانس روادید بلندمدت برای بازرسان صادر کرده است.
8
ـ ایران به اجرای موقت پروتکل الحاقی ادامه می‌دهد و آژانس مطابق آن دسترسی‌های تکمیلی به پایگاه و دیگر اماکن در ایران را دارد.

رویترز: ایران آب سنگین اراک را با دغدغه انتخاباتی تعطیل کرد
خبرگزاری رویترز به نقل از برخی دیپلمات‌ها مدعی شده است تعطیلی کارخانه آب سنگین اراک ممکن است به منظور جلوگیری از افزایش برخی تنش‌ها در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری ایران در تاریخ 19 مه (29 اردیبهشت‌ ماه) صورت گرفته باشد. رویترز نوشته است: «ایران در حال حاضر آب سنگین تولید نمی‌کند؛ زیرا کارخانه تولید آب سنگین این کشور برای برخی تعمیرات تعطیل شده است. دیپلمات‌ها می‌گویند این اقدام ممکن است با این هدف صورت گرفته باشد که تهران نمی‌خواسته تنش‌ها را در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری‌اش افزایش دهد.» گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تصریح کرده است میزان ذخایر آب سنگین ایران تا تاریخ 16 مه 2017 (26 اردیبهشت‌ ماه) به 2/128 متر یک تن، یعنی اندکی کمتر از سقف 130 متریک تن مجاز در توافق هسته‌ای رسیده است. این گزارش همچنین تصریح می‌کند. در سراسر مدت گزارش‌دهی، ایران هیچ‌گاه بیش از 130 متریک تن آب سنگین نداشته است.

ردّ پیش‌بینی آخوندی از سوی مشاورش!
در حالی وزیر راه و شهرسازی بر رشد بدون افزایش قیمت بخش مسکن تأکید کرده بود که عبده‌تبریزی، مشاور وی گفت: قیمت مسکن امسال تغییر می‌کند. عباس آخوندی چند روز پیش در حاشیه امضای تفاهم‌نامه وزارت راه و شهرسازی با سازمان اوقاف و امور خیریه درباره وضع مسکن کشور گفته بود: تمام شاخص‌های پیش‌نگر نشان می‌دهد در آستانه رشد در مسکن قرار داریم. این در حالی است که عبده‌تبریزی، مشاور وزیر راه نظر کاملاً متفاوتی درباره بازار مسکن نسبت به مقام مافوق خود دارد. وی در این‌باره گفته است: در داخل بازار مسکن یک‌سری سرمایه‌گذاری انجام شده که به واحدهای گران‌قیمت و واحدهای تجاری خالی منجر شده است. وی با تأکید بر اینکه در این وضعیت مازاد این سرمایه‌گذاری‌ها باید در طول زمان در بازار جذب شود،‌ افزود: با توجه به اینکه سرمایه‌گذاری جذب و منابع سازنده‌ها آزاد نشده، ساخت‌وساز جدید هم صورت نمی‌گیرد.

ادامه رویکرد سختگیرانه در قبال ایران
سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا فرد جدیدی به نام «مایکل دی‌آندریا» معروف به شاهزاده تاریکی را مسئول بخش عملیات‌های این سازمان درباره ایران کرده است. روزنامه «نیویورک‌تایمز» این انتصاب را اولین نشانه مهم از تلاش «ترامپ» برای ادامه رویکرد سختگیرانه در قبال ایران، مطابق با وعده‌هایش در دوران تبلیغات انتخاباتی تعبیر کرده است. روزنامه «وال‌استريت‌ژورنال» نیز از قول مقامات آمريکايي اين تصميم را نشان‌دهنده اقدام ترامپ براي قرار دادن ايران در اولويت‌هاي اصلي جاسوسان آمريکايي تعبير کرده است. «مرکز مأموريت ايران» قرار است به منظور تجميع توانمندي‌هاي سيا و انجام همکاري‌هاي جمعي، از جمله عمليات‌هاي مخفيانه درباره ايران، تحليلگران و کارکنان مربوط به عمليات و متخصصان را از سراسر بخش‌هاي سيا گرد هم آورد. اين مرکز از نظر ساختار شبيه «مرکز مأموريت کره» است که سيا ماه گذشته آن را براي رصد تلاش‌هاي کره شمالي به منظور ساخت موشک‌هاي دوربرد هسته‌اي تشکيل داد.

اقدام عجیب ترکیه
در حالی که رجب طیب اردوغان در سال‌های گذشته تلاش‌های بسیاری برای ترویج تروریسم در کشورهای مسلمان داشته است، به تازگی اعلام کرده است قصد دارد دیوارهای حائلی را در مرزهایش با عراق و ایران ایجاد کند تا از ورود تروریست‌ها ممانعت به عمل آورد. رجب‌طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه گفته است: «ما ایجاد دیواری به طول 650 کیلومتر در مرز با سوریه را تکمیل کرده‌ایم و همین کار را در طول مرزهای‌مان با عراق و مناطقی در مرز با ایران انجام خواهیم داد.» اردوغان افزود: «کسی که انتظار دارد ما در قبال تأسیس «دولت تروریسم» در مرزهای‌مان سکوت کنیم، ما را نادیده می‌گیرد
صدها پرونده از تخلفات انتخاباتی مسئولان دولتی روی میز قوه قضائیه

در جریان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در 29 اردیبهشت ماه و پس از آن گزارش‌ها و اخبار زیادی از انجام تخلفات انتخاباتی مسئولان دولتی منتشر شد. هرچند دولت و وزارت کشور اعتقادی به این تخلفات نداشتند اما باوجود اعلام نتایج و تأیید صحت انتخابات از سوی شورای نگهبان، سخنگوی این شورا از ارسال شکایت‌ها و گزارشهای تخلفات به قوه قضائیه خبر داد. تاکنون اطلاعات دقیق کیهان حکایت از آن دارد که پرونده تخلفات و جرائم 13 استاندار،14 مدیرکل،معاون یا مشاور استاندار،71 فرماندار،90 مشاور،معاون و نماینده فرماندار،51 بخشدار، 5 کارمند یا نماینده بخشداری،10 مقام از شهرداری‌های سراسر کشور،50 نفر از مسئولان آموزش و پرورش‌، 27 نفر از هیئت اجرایی‌،22 نفر از ستاد انتخاباتی حسن روحانی،60 نفر از سایر مسئولان ادارات و دهها نفر دیگر از افراد با سمت‌ها و نقش‌های گوناگون روی میز دستگاه قضائی است.پیش از این سخنگوی قوه قضائیه نیز در نشست خبری اخیر خود با اشاره به مواردی در موضوع انتخابات که تاکنون در رابطه با آن پرونده تشکیل شده است،‌ گفت: در مورد بعضی از دست‌اندرکاران انتخابات، مجریان و ناظران نیز علیه آنها گزارش شده و شکایت شده که درحال رسیدگی است.محسنی اژه‌ای خاطرنشان کرد: همچنین در رابطه با بعضی از مسئولان دولتی اعم از فرماندار، استاندار و رده‌های دیگر دولتی که ممکن است اینها دست‌اندرکار یا مجری انتخابات نبودند، گزارشاتی رسیده که طبعا رسیدگی می‌شود.وی ادامه داد:کسانی که حق تبلیغات له یا علیه نداشتند، کسانی که تصرف غیر مجاز در امکانات دولتی داشتند کسانی که به خرید رأی اقدام کردند، به اتهامات اینها هم رسیدگی می‌شود.
باج خواهی پسر میرزاده در دانشگاه‌ها

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: امروز باید مشخص شود چه کسانی در دانشگاه آزاد برای قرارداد‌ها حق کمیسیون می‌گرفتند؟ به میرزاده گفتیم پسر شما از رؤسای دانشگاه‌های آزاد باج می‌گیرد؛ اما از ما شکایت کرد. سیدحسین نقوی‌حسینی گفت: این‌ها باید بررسی شود و هر کس تخلف کرده و در فساد اقتصادی و مالی نقش داشته است، به سزای اعمالش برسد تا همه بدانند که این سازمان رو به پاک‌سازی فساد اقتصادی می‌رود. ولایتی در راستای مبارزه با فساد اقتصادی همت گماشته و با شناختی که از شخصیت وی داریم، پاک‌سازی مناسب و مبارزه جدی با فساد اقتصادی در دانشگاه آزاد اسلامی راه خواهد انداخت.

بوریس جانسون، از وزارت خارجه انگلیس کنار گذاشته می‌شود

رسانه‌های محلی انگلستان از احتمال کنار گذاشته شدن بوریس جانسون، وزیر خارجه انگلستان بعد از انتخابات پارلمانی پیش‌رو خبر می‌دهند.این خبر را یک منبع مطلع در حزب محافظه‌کار به روزنامه تایمز اعلام داشته است. ترزا می ‌قصد دارد دیوید داویس، وزیر فعلی امور برگزیت را به جای بوریس جانسون منصوب کند. گفته شده است علت این تصمیم نخست‌وزیر انگلستان، انتقاد اخیر بوریس جانسون از نقش و درگیری عربستان سعودی در درگیری‌های منطقه‌ای و همچنین انتقادها از وی به‌خاطر برگزیت است.
علت مومیایی کردن بدن «عباس کیارستمی»

مشاور وزیر بهداشت: قانون شرکت‌های هواپیمایی و ایرلاین‌های دنیا و متعاقباً هواپیمایی ایران این است که اگر بخواهند جسدی را از مسیر هوایی منتقل کنند برای اینکه جسد دچار فساد نشود، باید حتماً به روشی که به آن اصطلاحاً مومیایی می‌گویند، درآید.

ارسال پرونده اختلاس میلیاردی ازکرمانشاه به تهران

دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه گفت: با توجه به اینکه بخشی از جرم در حوزه قضائی تهران رخ داده است پرونده جهت رسیدگی به تهران ارسال شده است. محمدحسین صادقی به آخرین وضعیت پرونده اختلاس میلیاردی در پست بانک کرمانشاه اشاره کرد و افزود: پرونده جهت رسیدگی به تهران ارسال شده است. وی گفت: با توجه به اینکه قسمتی از جرم در حوزه کرمانشاه و قسمتی در حوزه تهران رخ داده است، لذا پرونده جهت ادامه رسیدگی با صدور قرار مناسب به تهران ارسال شده است. این مقام قضائی بیان کرد: با توافقی که انجام شد به این نتیجه رسیدیم که ادامه رسیدگی ها در تهران انجام شود. چون شاید بیشترین جنبه جرم در حوزه تهران رخ داده است و مصلحت در این بود که ادامه تحقیقات و رسیدگی در دادسرای تهران انجام شود.

عقب نشینی ترامپ ازانتقال سفارت آمریکا به قدس

رئیس جمهور آمریکا هم مانند اوباما و برخلاف وعده های قبلی خود با امضای دستوری، انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس اشغالی را تا اطلاع ثانوی به تاخیر انداخت. نتانیاهو نیز از این دستور ترامپ ابراز ناامیدی کرد.ازسال ۱۹۹۵ کنگره آمریکا تصویب کرد که سفارت آمریکا از تل‌آویو به بیت‌المقدس منتقل شود ولی به رئیس‌جمهور هم اختیار داد اگر ملاحظات امنیت ملی داشت، آن را تعلیق کند.
تهدید امیر قطر به کودتا توسط محافل نزدیک به سعودی‌ها

«سلمان الانصاری» رئیس لابی عربستان سعودی در آمریکا در صفحه توییتر خود «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر را تلویحا به کودتا تهدید کرد. وی در توییتر خود خطاب به «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر نوشت: درباره همراهی شما با حکومت افراطی! ایران و اهانت به خادم الحرمین (ملک سلمان پادشاه سعودی) اعلام می‌کنم که به یاد بیاور «محمد مرسی» (رئیس جمهور برکنار شده مصر) نیز همین کار را انجام داد و علاوه بر عزل از مقامش، زندانی هم شد.
سراج: رئیسی تازه آغاز شده است

رضا سراج طی یادداشتی در کانال تلگرامی اش نوشت: بر خلاف آنکه بعضی‌ها فکر می‌کنند، رئیسی تمام نشده، رئیسی تازه آغاز شده است. آقای رئیسی، سید نجیب، قانونمدار و حامی محرومان است که با ۱۶ میلیون رأی + (x. نرسیدن تعرفه) منتقد وضع موجود و اشرافیت دولتی است. از این پس و با تبدیل شدن دولت فعلی به دولت قبلی، ریزش‌های رأی ناشی از برملا شدن افتراء‌ها و دروغ‌های انتخاباتی به همراه نارضایتی از وضع موجود، به سبد رأی او افزوده می‌گردد. آغاز شدن رئیسی، تن‌ها کمی صبر استراتژیک نیاز دارد.

تعطیلی مسکن روستایی در دولت یازدهم ۴۰۰ هزار نفر را بیکار کرد

حوزه مسکن روستایی یکی از حوزه‌های اولویت‌دار توسعه روستایی محسوب می‌شود زیرا هم توامان با اشتغالزایی واقعی است و هم بیش از 3 میلیون و 200 واحد مسکن روستایی (مجموع این واحدها در کل کشور، بیش از 5 میلیون و 200 هزار واحد است) غیر مقاوم هستند و نیاز به نوسازی و بازسازی دارند. بر همین اساس هم تا پایان سال 91 و پیش از روی کار آمدن دولت یازدهم به‌طور متوسط برای 200 هزار واحد مسکن روستایی تسهیلات نوسازی پرداخته می شد ولی در سال 92 هیچ‌گونه تسهیلاتی به مسکن روستایی اختصاص نیافت و در سال 93 تنها 5 هزار فقره تسهیلات در زمینه مسکن روستایی پرداخته‌شده است. تعطیلی نوسازی و ساخت مسکن روستایی علاوه بر تأثیرات منفی که بر اقتصاد کلان داشته و رکود را افزایش داده، سبب بیکاری حداقل 400 هزار نفر شده است. بنابراین یکی از نقدهای مهم به عملکرد دولت یازدهم در حوزه ساختمان، کم توجهی به حوزه مسکن روستایی است. برای اصلاح این وضعیت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تصویب ماده 59 قانون برنامه ششم توسعه، دولت را مکلف به ساخت سالانه 200 هزار مسکن روستایی کردند. آمارها نشان می‌دهد در دولت روحانی حوزه مسکن روستایی به شدت نادیده گرفته شده است. آیا مجلس دهم با اصلاح لایحه برداشت ۱.۵ میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی، مسکن روستایی را احیا می‌کند؟
واکنش ستاد رئیسی به اظهارت منتجب‌نیا

ستاد انتخاباتی حجت الاسلام والمسلمین رئیسی، اظهارات رسول منتجب نیا یکی از اعضای حزب اعتماد ملی درباره هزینه‌های تبلیغاتی این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری را به شدت تکذیب کرد. این ستاد در پاسخ به مطالب منتشره در برخی روزنامه‌ها به نقل از رسول منتجب نیا، از ستاد انتخاباتی کاندیدای دولت دعوت کرد که هزینه‌های تبلیغاتی خود را منتشر کنند. در این جوابیه آمده است: جناب آقای رئیسی نسبت به هزینه کرد حتی یک ریال از بودجه عمومی، دولتی و یا امکانات آستان قدس رضوی به شدت حساس بوده و برای دقت نظر بیشتر همکاران خود، بار‌ها این مهم را یادآوری و دستورات لازم را ابلاغ کرده بودند.

پرداخت حقوق ۳۱۰هزار تومانی به کارورزان از تیر

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون از آغار رسمی طرح کارورزی از تیرماه خبر داد و گفت: کارورزان برای حضور در دوره کارورزی حدود ۳۱۰ هزار تومان دریافت می کنند و مشمول بیمه مسئولیت مدنی می شوند. عیی منصوریبا اشاره به اینکه طرح کارورزی بخشی از یک بسته اجرایی است، گفت: امیدواریم از هفته نخست تیر فرآیند رسمی اجرای طرح کارورزی را اعلام کنیم.وی با بیان اینکه تا کنون بیش از 60 هزار نفر در سایت کارورزی نام نویسی کرده اند،ادامه داد: هر کسی می تواند در سایت کارورزی نام نویسی کند و این سایت به آن شخص اعلام می کند که آیا دارای واجد شرایط است یا خیر؟وی افزود: در دوره آزمایشی طرح کارورزی تعداد پذیرش، محدود بوده و مشکل خاصی وجود نداشت اما برای رسیدن به هدف اشتغال حدود 150 هزار نفر و انجام این طرح در سطح ملی، اطلاع رسانی به کارفرمایان برای ما مهم است.منصوری اضافه کرد: طرح کارورزی دو طرف کارفرما و کارورز را به هم وصل میکند.معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: پس از اینکه کارورز دوره کارورزی را طی کند اگر توسط کارفرما جذب و مشغول به کار رسمی شود دولت برای مدت 2 سال سهم کارفرما را در بحث بیمه تامین اجتماعی پرداخت می کند.
زمان شروع شدن اختلافات لاریجانی و روحانی است؟

ناصر ایمانی، تحلیلگر اصولگرا در خصوص حواشی انتخابات هیات رئیسه مجلس و هماهنگی‌های موجود میان روحانی و لاریجانی و عاقبت این ارتباط گفت: ائتلاف لاریجانی و روحانی فعلا پایدار می ماند، اما نه تا آخر دولت. در واقع دولت دوم در هر دوره ای، هیمنه اولیه خود را ندارد، چراکه دیگر مطمئن است 4 سال بیشتر بر سر کار نخواهد بود. ممکن است یکی از گزینه های ریاست جمهوری در 1400 لاریجانی باشد. لاریجانی و طیفش طوری حرکت می کنند که به 1400 هم نیم نگاهی دارند. اگر قبل از انتخابات با روحانی همراهی کردند، برای این بود که می دانستند انتخاب می شود. اما الان دیگر زمانش است که اختلاف ها شروع شود.

ظرفیت پهنای باند اینترنت بین الملل به ۷۴۳ گیگابیت رسید

ظرفیت پهنای باند اینترنت بین الملل کشور تا پایان سال ۹۵ به ۷۴۳ گیگابیت بر ثانیه رسیده است و این درحالی است که تا پایان شهریورماه سال ۹۵ میزان پهنای باند اینترنت کشور ۶۴۳ گیگابیت بر ثانیه گزارش شده بود.بررسی ها نشان می دهد که ظرفیت شبکه IP داخلی ۶ هزار و ۸۰۰ گیگابیت برثانیه است که این ظرفیت در شهریورماه سال ۹۵ به میزان ۴ هزار گیگابیت بر ثانیه رسیده است.همچنین برآوردها نشان می دهد که بالغ بر ۶۲ هزار و ۶۰۲ کیلومتر کابل فیبرنوری بین شهری در کشور نصب شده و این درحالی است که تا پایان شهریورماه ۹۵ ظرفیت شبکه فیبرنوری ۵۹ هزار و ۷۷۳ کیلومتر کابل بوده است.از سوی دیگر میزان ترانزیت ارتباطات بین الملل به ۳۶۰۰ لینک STM۱ رسیده است.
مردم در برابر شورای نگهبان سکوت کردند، اما جواب دل مردم را چه می‌دهید؟

غلامعلی حداد عادل در مراسم افطاری جامعه اسلامی مهندسین گفت:‌ من نگران کشور بودم تا سخنان و رفتار‌ها در انتخابات باعث تفرقه در جامعه شود، اما خوشبختانه این اتفاق نیفتاد، اما عصبانیت و ناراحتی که وجود دارد، قابل تأمل است. حدادعادل تصریح کرد: انتخابات خوب انتخاباتی است که همه مردم رئیس جمهور منتخب را رییس جمهور خود بدانند مخصوصا وقتی که شورای نگهبان تایید می‌کند. ولی خب یک قانون است و یک دل، جواب دل مردم را چه می‌دهید، درست است که مردم در برابر شورای نگهبان سکوت کردند، ولی باید دید در دل چه دارند؟ او با بیان اینکه روحانی صحبت‌های ساختار شکنانه‌ای در انتخابات بیان کرد، گفت: قرار نیست برای به دست آوردن رأی بگوییم اگر رقیب من پیروز شود در پیاده رو دیوار می‌کشند. آن مردمی که می‌خواهند رأی دهند از خود می‌پرسند آیا همچین اعتقادی داریم؟ یعنی ۱۶ میلیونی که به رئیسی رأی دادند می‌گویند آیا حق بوده که به چنین افکاری متهم شوند؟

جدال برای تصاحب بازار چین

بر اساس گزارشی که سی‌ان‌ان مانی منتشر کرده است،روسیه و عربستان سعودی تلاش ها و هماهنگی های زیادی برای از بین بردن اشباع بازارهای نفتی که باعث شده بود قیمت نفت در سال گذشته سقوط کند، انجام دادند. آنها به همراه دیگر تولیدکنندگان بزرگ نفت خام، توافق کردند که برای حمایت از قیمت ها، شکافی در تولید خود ایجاد کنند. هفته گذشته آنها این توافق را برای ۹ ماه دیگر تمدید کردند.نشانه های این همکاری بین دو تولیدکننده برتر نفت در جهان این هفته مشخص شد. زمانی که ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه شخصا با معاون ولیعهد عربستان، محمدبن سلمان برای تقویت شرایط دیدار کرد.پشت صحنه البته واقعیت دیگری را بیان می کرد: عربستان و روسیه درگیر یک نبرد شدید هستند. نبردی برای به دست آوردن بازار چین و اینکه مشخص شود کدام کشور منبع اصلی تامین کننده چین به عنوان عمده ترین کشور وارد کننده با اشتهای سیری ناپذیر نفت خام شود.رابین میلز، مدیراجرایی شرکت Qamar Energy، این ماجرا را با «بازی بزرگ» مقایسه کرده است، زمانی که در قرن ۱۹، انگلیس و روسیه برای برتری در آسیای مرکزی با یکدیگر مبارزه می کردند.میلز می گوید: در حال حاضر چین بازیکن این بازی است. هرکدام از صادرکنندگان برتر چه عربستان سعودی، ایران و روسیه باشد، باید در این بازار حضور داشته باشند.

جادوگر جانشین دایی می‌شود

علی کریمی برای هدایت نفت تهران با مالکان این تیم مذاکرات مثبتی انجام داده است. این اخبار امروز تایید و اعلام شد کریمی با مالکان نفت جلساتی داشته و به توافق اولیه برای همکاری نیز دست یافته است. کریمی پس از خداحافظی از فوتبال مدتی دستیار کی روش در تیم ملی بود و مدتی نیز در تیم دسته اولی خونه به خونه به عنوان مدیر فنی فعالیت کرد. نفت تهران با علی دایی موفق به کسب قهرمانی جام حذفی و سهمیه حضور مستقیم در لیگ قهرمانان آسیا شد و حالا کریمی در آستانه هدایت این تیم قرار گرفته است. دایی که مشکلات زیادی با مالکان نفت داشت در نهایت از این تیم جدا شد تا هدایت سایپا را برعهده بگیرد.
پدیده آشنا روزه‌داری مردم اهواز را سخت کرد

اهواز باز شاهد پدیده قالب و آشنای گرد و غبار است به طوری‌که رفت و آمد مردم روزه‌دار را سخت کرده است.امروز اهواز بعد از طوفان گرد و خاک روز چهارشنبه برای دومین روز متوالی هوای نامطلوب و نا‌سالم را تجربه می‌کند که البته این امر پدیده قالب در این وقت سال است اما خوشبختانه تا این ساعت مقدار دید در افق بیشتر و بهتر از روز چهارشنبه است و تا‌کنون گزارشی از قطع برق اعلام نشد.این پدیده متاسفانه در این روزهای ماه مبارک رمضان روزه‌داری را برای مردم خوزستان سخت و طاقت‌فرسا کرد
ایوانکا ترامپ باز هم خبرساز شد

دیده‌بان کارگری چین می‌گوید که یک فعال کارگر چینی به نام «هوا هایفنگ» که مشغول انجام تحقیقات درباره ادعاهای مربوط به نقض حقوق کارگران در کارخانه تولید کفش ایوانکا ترامپ، دختر رئیس جمهوری آمریکا بود، بازداشت شده است.از قرار معلوم هایفینگ شاهد موارد اضافه کاری اجباری و پرداخت نشدن دستمزد مناسب به کارگران در این کارخانه بوده است.این سازمان حقوق بشری چینی همچنین گزارش داده است که دو فعال دیگر که در حال تحقیقات بودند، گم شده‌اند.سازمان عفو بین‌الملل خواستار آزادی همه فعالان شده که در این رابطه بازداشت شده‌اند
واردات خرمای اسرائیلی به کشور
!

حدود یک سال قبل چند محموله خرما در منطقه آزاد تجاری شهرستان ماکو توقیف شد که بررسی‌های اولیه نشان می‌داد این محموله محصول رژیم غاصب صهیونیستی است. از آنجایی که هرگونه معامله تجاری با رژیم اشغالگر قدس ممنوع است در این زمینه پرونده قضایی تشکیل و بررسی موضوع در دستور کار دادسرای مرکز استان آذربایجان غربی قرار گرفت.توکل حیدری رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی در گفت‌وگو با میزان با اشاره به آخرین وضعیت این پرونده اظهار کرد: پس از کشف این محموله که توسط 2 شرکت ایرانی به کشور وارد شده بود، بررسی‌های دقیق در این زمینه انجام شد.وی افزود: پس از انجام تحقیقات محرز شد که این خرماها محصول رژیم اشغالگر قدس است و مطابق با قانون منع ورود کالاهای متعلق به رژیم اشغالگر قدس، نهایتا روند رسیدگی به پرونده ادامه پیدا کرد و این محموله ضبط شد.رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی با بیان اینکه این خرماها از بُعد قابلیت مصرف هم نیاز به بررسی داشت، گفت: احتمال اینکه خرماها آلودگی‌های بیولوژیک داشته باشند وجود داشت، لذا ارسال آن‌ها به مراجع بهداشتی جهت اخذ آزمایشات و بررسی میزان خطرآفرینی آن برای مصرف کننده روندی طولانی به خود اختصاص داد و نهایتا بعد از یک پروسه هفت تا هشت ماهه نتایج آزمایشات اعلام شد.حیدری با بیان اینکه مراجع بهداشتی این خرماها را آلوده و غیرقابل مصرف اعلام کردند، تصریح کرد: از سوی دیگر اختلافی بین قضات وجود داشت که این‌ها باید طبق قوانین گمرگی اعاده شود یا ضبط گردد که نهایتا این موضوع هم در یک نشست قضایی بررسی و قضات به این نتیجه رسیدند که باید ضبط شود

اخبار روزانه:
*
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه در سال 96 تاکنون تنها یک نفر بر اثر بیماری تب کریمه کنگو در استان فوت کرده است، گفت: غیر از این مورد هیچ فوتی دیگری براثر این بیماری نداشته ایم.
*دانش‌آموزان گرگانی امروز در پی سختی سوالات امتحان نهایی و لو رفتن سوالات برخی از رشته‌ها مقابل آموزش و پرورش شهرستان گرگان تجمع کرده و خواستار پیگیری موضوع شدند
*
احمد منتظری، فرزند حسینعلی منتظری که چندی پیش با وساطت برخی از مراجع از زندانی شدن به جرم اقدام علیه امنیت ملی در حمایت از منافقین رهایی پیدا کرده، در نامه‌ای به روحانی از وی خواسته است از پورمحمدی به دلیل اقدامات وی علیه منافقین که دست‌شان به خون مردم ایران آلوده است در کابینه آینده استفاده نکند. وی به راحتی پای بر روی خون شهدای ایرانی ترور به دست منافقین گذاشته و درخواست می‌کند یکی از مجازات‌کنندگان آنها از حضور در دولت دوازدهم منع شود!
* علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست مشترک با مدیران رسا‌نه‌ها با اشاره به شعار رهبر معظم انقلاب مبنی بر «اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال» اظهار داشت: تنها راه رسیدن به این هدف و تحقق رشد 8 درصدی افزایش حجم سرمایه‌گذاری است. لاریجانی در ادامه با اشاره به اینکه به اصلاحات اقتصادی نیاز داریم، بیان داشت: در بودجه سال 96 حدود 40 تا 50 هزار میلیارد کسری بودجه داشتیم که با اوراق مشارکت بر آن سرپوش گذاشته شد.
* روزنامه «ایزوستیا» چاپ مسکو در مقاله‌ای به نقل از منابع آگاه خبری خود در دولت روسیه نوشت: «مسکو ایده اتحاد کشورهای عربی با عنوان «ناتوی عربی» علیه ایران را آینده‌دار نمی‌داند.» این روزنامه همچنین در ادامه مقاله خود هشدار داد: «هر گونه اقدام نظامی علیه کشور ایران به افزایش تشنج در خاک بسیاری از کشورهایی که باید در بلوک «ناتوی عربی» متحد شوند، منجر خواهد شد و تمامی منطقه را به جنگ و آشوب خواهد ‌کشید
* نهاد رياست‌جمهوري درباره ماجراي ساختمان محافظان محمود احمدي‌نژاد اطلاعیه‌ای صادر کرد و نوشت: اين ساختمان جزء املاك دولت بوده و بازپس‌گيري آن با حضور مقامات قضايي و در راستاي استيفاي حقوق ملت انجام شده است. در ادامه این اطلاعیه آمده است: اگر احمدي‌نژاد دوست دارد براي تيم حفاظتش ساختماني جدا داشته باشد، بايد از بودجه خود اقدام به اين كار كند، نه اموال دولت.
* به پیشنهاد کمیسیون لوایح دولت که طی روزهای اخیر به استناد ماده ۱۱۵ قانون محاسبات عمومی کشور، مورد تأیید رئیس‌جمهور قرار گرفته، مقرر شده است بیش از ۶۰ واحد آپارتمان متعلق به دولت در جزیره کیش، به فروش برسد و درآمد آن برای خرید ملک‌های مورد نیاز برخی دانشگاه‌های کشور هزینه شود.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: