به‌روز شده در: ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۵
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۴۷۲۷
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۷
اخبار 24 ساعت گذشته:

انهدام گروه مجازی ضد انقلاب

یک گروه فعال در فضای مجازی که در راستای تولید و انتشار محتوای ضد دینی و ضد نظام فعالیت داشت، شناسایی و متلاشی شد. یک منبع آگاه در این باره گفت: این گروه که با شبکه‌سازی بیش از دو هزار نفر از پروفایل‌های مجازی در حال فعالیت بود، با تلاش کارشناسان سایبری اطلاعات سپاه شهرستان گیلان غرب در استان کرمانشاه شناسایی و غیر فعال شد. وی افزود: در این زمینه هفت نفر از سرشبکه‌های این گروه بازداشت و به مراجع قضایی معرفی شدند و بررسی‌ها برای شناسایی عقبه احتمالی این گروه ادامه دارد.

شهادت دو مرزبان در درگیری با پژاک
همزمان با نخستین روز از ماه مبارک رمضان درگیری نیروهای هنگ مرزبانی با اعضای گروه تروریستی پژاک به شهادت دو مرزبان ایرانی منجر شد. عوامل اکیپ گروهان مرزی ضیایی، در حال تردد در نوار مرزی ارومیه به منظور جابه‌جایی نیروها بودند که در مسیر با گروهک تروریستی پژاک درگیر می‌شوند؛ در این درگیری فرمانده گروهان مرزی ضیایی، سرگرد محمدرضا فیروزی و استوار دوم محمدرضا فرحی به درجه رفیع شهادت رسیدند و تعداد هفت نفر زخمی شدند.

احساس شرم از شنیدن صدای خود!
دولت درصدد است پس از هشت سال «ربنای» محمدرضا شجریان در ماه رمضان امسال از تلویزیون پخش شود. این خبری است که در روزهای گذشته در پایگاه‌ها و خبرگزاری‌های مختلف منتشر شد. روزنامه «ایران» نوشت: یک منبع آگاه روز پنج‌شنبه در حاشیه نشست اعضای کابینه «حسن روحانی» خبر داد که نامه‌ای از سوی «سیدرضا صالحی‌امیری» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای رئیس سازمان صداوسیما نوشته و در آن خواستار پخش «ربنای» شجریان در ایام ماه مبارک رمضان شده است. پخش ربنای شجریان پس از حمایت وی از فتنه‌گران و ضد انقلاب خارج از کشور در سال ۸۸ از صداوسیما متوقف شد. نامبرده در اوج اغتشاشات خیابانی در حمایت از فتنه‌گران و آشوب‌گران سرودی را خواند که نظام اسلامی را به خونریزی، سرکوب و... متهم می‌کرد. ناگفته نماند همان سال محمدرضا شجریان در نامه‌ای به صداوسیما اعلام کرد، هر وقت صدای خود را از شبکه‌های صداوسیما می‌شنود، احساس شرم می‌کند!

سانسور خبر دیدار با مراجع در پایگاه ریاست‌جمهوری!
در پی اعلام خبر دیدار رئیس‌جمهور با آیت‌الله مکارم‌شیرازی، دفتر این مرجع تقلید اطلاعیه‌ای صادر کرد. در این اطلاعیه آمده است: «جناب رئیس‌جمهور محترم عصر پنج‌شنبه در دفتر حضرت آیت‌الله مکارم‌شیرازی با ایشان در فضایی صمیمانه و جدی ملاقات داشتند. پس از توضیحات رئیس‌جمهور درباره مسائل مختلف کشور معظم‌له تذکراتی درباره مشکلات کشور داده و رهنمودهایی ارائه کرد که امیدواریم انجام گردد و آینده‌ای بهتر از گذشته نصیب همه شهروندان گردد.» شایان ذکر است در متن پایگاه ریاست‌جمهوری، جز در موارد قطع یارانه ثروتمندان و افزودن یارانه فقرا (که به نفع دولت است) خبری از دیگر تذکرات آیت‌الله مکارم‌شیرازی نیست. گفتنی است این مرجع تقلید به تازگی موضعی جدی‌ علیه سند ۲۰۳۰ گرفته‌ است، اما رئیس‌جمهور مخالفان این سند را طلاب ساده بلندگو به دست خوانده‌اند.

آخرین وضعیت بررسی پرونده‌های تحصیلی «روحانی» و «فریدون»
محمد قمی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به تشکیل کمیته‌ بررسی رساله دکترای حجت‌الاسلام حسن روحانی در این کمیسیون، گفت: این کمیسیون صلاحیت رسیدگی به این موضوع را ندارد. وی همچنین در ادامه افزود: اگر تخلفی در روند تألیف رساله دکترای رئیس‌جمهور رخ داده باشد، قوه قضائیه باید به این موضوع رسیدگی کند؛ چرا که کمیسیون آموزش و تحقیقات حق رسیدگی به موضوع رساله دکترای رئیس‌جمهور را ندارد. عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره روند بررسی پرونده تحصیلی حسین فریدون، برادر رئیس‌جمهور نیز اظهار داشت: در بخش‌هایی از این پرونده به بررسی‌های بیشتر نیاز است و تا ۱۸ خرداد این گزارش آماده و به کمیسیون ارائه می‌شود.

ورود ۲۱ میلیارد دلار کالای قاچاق به ایران در ۹ ماهه ۹۵
تنها در ۹ ماهه منتهی به آذر سال ۱۳۹۵، ۲۱ میلیارد و ۸۴۷ میلیون دلار کالای قاچاق وارد ایران شده است. این در حالی است که معاون اول و رئیس دولت یازدهم در هفته‌های اخیر و در جریان رقابت‌های انتخاباتی بارها از کاهش حجم قاچاق در یک دوره چهار ساله از ۲۵ میلیارد دلار به ۱۲ میلیون دلار سخن گفتند. گفتنی است، در سراسر جهان برای محاسبه قاچاق از روش رصد خروجی‌های گمرک مبدأ و مقایسه آن با میزان ورودی گمرک مقصد بهره می‌برند. بنا بر این گزارش در ۹ ماه منتهی به آذر سال ۹۵، شش کشوری که بیشترین کالای قاچاق را در ایران داشته‌اند، عبارتند از چین، ترکیه، بلاروس، برزیل، کره جنوبی و آلمان.
وزارت خارجه شعار قالیباف را عملی می‌کند

یکی از شعارهای قالیباف در انتخابات اخیر تشکیل میز اقتصادی در سفارتخانه‌ها و به کار گماردن سفرای اقتصاددان بود و اکنون کمیسیون امنیت ملی مجلس در این راستا جلساتی را برگزار کرده است و ساختار جدیدی را در وزارت‌ امور خارجه در بحث دیپلماسی اقتصادی پیگیری می‌کند. حسن ‌بیگی، معاون کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به مجوزهای لازم از مجلس شورای اسلامی برای تغییر ساختار در وزارت‌ امور خارجه، اظهار داشت: «با کارهای کارشناسی که انجام گرفت، مقرر شد دو میز اقتصادی در وزارت‌ امور خارجه و یک میز اقتصادی در تمامی سفارتخانه‌های ایران در سایر کشورها تشکیل شود
چانه‌زنی به سبک فراکسیون اقلیت برای هیئت رئیسه مجلس

اختلاف و سهم‌خواهی فراکسیون ۹۰ نفره امید با اکثریت حامی علی لاریجانی در مجلس وارد فاز جدیدی شده است.سخنگوی فراکسیون امید گفت: پزشکیان کاندیدای فراکسیون امید برای ریاست مجلس است.بهرام پارسایی در گفت‌وگو با ایلنا افزود: جلسه امروز فراکسیون امید با بیش از ۹۰ نفر تشکیل شد. پس از تفاهم فراکسیون نمایندگان ولایی و فراکسیون مستقلین قرار شد در صورتی که کف مطالبات فراکسیون امید مبنی بر حفظ وضع موجود محقق نشود، فراکسیون امید برای هر ۱۲ رکن هیئت رئیسه نامزد معرفی کند.سخنگوی فراکسیون امید تصریح کرد: همچنین در همین جلسه رأی‌گیری به عمل آمد و مقرر شد در صورت عدم تحقق کف مطالبات فراکسیون امید مبنی بر حفظ وضع موجود، مسعود پزشکیان به عنوان کاندیدای رئیس مجلس معرفی شود. به نظر می‌رسد این قبیل اظهارنظرها با عنایت به وزن اندک فراکسیون امید، بیشتر برای سهم‌خواهی از لاریجانی و فراکسیون منسوب به وی است. فراکسیون امید در اولین سال تشکیل مجلس دهم اقدام به نامزدی عارف برای ریاست مجلس کردند اما ناکام ماندند. اخیراً برخی خبرها از احتمال جایگزینی افرادی دیگر به جای پزشکیان یا مطهری در نایب رئیسی مجلس حکایت می‌کند.
کنایه دموکراسی آمریکایی

لس‌آنجلس‌تایمز نوشت: «نرخ مشارکت در انتخابات ایران بالاتر از انتخابات ما بود. با این حال، ما ایران را دشمن خود می‌نامیم، اما عربستان که تاکنون حتی یک انتخابات ملی هم برگزار نکرده و تنها یک خانواده آن را اداره می‌کنند را دوست خودمان خطاب می‌کنیم و بعد به تمام جهان می‌گوییم که ما حامی دموکراسی، انتخابات آزاد، آزادی انتخاب و حق تعیین سرنوشت هستیم
کنایه مهران مدیری به روحانی

مهران مدیری برنامه جمعه شب خود را پیرامون موضوع «قول دادن، بد قولی و خوش‌ قولی» آغاز کرد و گروه نمایش دورهمی نیز درباره این موضوع نمایش اجرا کردند. اما مهران مدیری در پایان برنامه دورهمی گفت: من چیزی که می‌گویم حرف مردم هست و من زبان مردم هستم و کسی ناراحت نشود. مردم مطالبه دارند. هرکس رای داده است، می‌گوید مسئولان به وعده‌ها عمل کنند. طی سال‌های گذشته وعده‌هایی داده شد اما عمل نشد. تو رو خدا در دوره جدید به وعده هایتان عمل کنید. ما این حرف‌ها را باید بزنیم تا اتفاقات خوب بیفتد.
واکنش چمران به شایعه استعفایش از شورای شهر پنجم

رئیس فعلی شورای شهر تهران نسبت به واکنش‌هایی مبنی بر استعفایش از عضویت علی البدل شورای پنجم واکنش نشان داد.مهدی چمران در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به این سوال که شایعاتی مبنی بر اینکه شما می‌خواهید از مدیریت علی البدل شورای شهر پنجم استعفا دهید، گفت: هنوز تصمیمی در این خصوص نگرفته‌ام.وی با رد این شایعات گفت: اخبار متناقضی به نقل از من در فضاهای مجازی در خصوص ماندن یا رفتنم از عضویت علی البدل شورای شهر پنجم منتشر می‌شود اما تمامی این اخبار کذب است چرا که هنوز تصمیمی در این خصوص اخذ نکرده‌ام.

رادیکال شدن ادبیات روحانی به خاطر کارنامه اقتصادی بود

«حسن روحانی در انتخابات ایران از خطوط قرمز عبور کرد، چون تصور می‌کرد به خاطر کارنامه اقتصادی رای نمی‌آورد

روزنامه واشنگتن پست در تحلیلی به قلم محمدعلی کدیور(عضو موسسه واتسون در دانشگاه براون) نوشت: حسن روحانی در دهه ۸۰ در عرصه سیاست داخلی ایران به عنوان یک مقام راست‌گرا معرفی و پس از آن در دهه ۹۰ بیشتر با عنوان محافظه‌کار شناخته شد. زمانی که وی ابتدا در انتخابات سال ۹۲ ایران، حضورش را اعلام کرد، وی خود را نه اصلاح‌طلب و نه اصولگرا معرفی کرد بلکه خود را میانه‌رو خواند. او در انتخابات امسال به قوه قضائیه و سپاه پاسداران حمله کرد. حتی خاتمی نیز در دولت خود، دست به چنین موضع‌گیری‌های تند نزده بود. بسیاری معتقدند که حسن روحانی از خطوط قرمز در ایران عبور کرده است. این اقدام روحانی برای اتخاذ مواضع اصلاح‌طلبانه افراطی، ریشه در حملات تندروها به عملکرد اقتصادی وی و شاید استنباط وی از نداشتن رای بیش از ۵۰ درصد مردم برای پیروزی در دور اول داشته است.
جنجال کت گران قیمت همسر ترامپ

ملانیا ترامپ همسر دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا در جریان نخستین سفر دیپلماتیک همسرش به مدت 9 شبانه روز و به 5 کشور جهان لباس هایی گران قیمت از برند معروف ایتالیایی" دولچه اند گابانا" به تن کرده که ارزش مجموع آنها بالغ بر صدها هزار دلار است. به گزارش عصر ایران به نقل از رسانه های آمریکایی تنها یک کت گل برجسته بانوی اول آمریکا در سیسیل ایتالیا توجه ها را به خود جلب کرده و دلیل آن قیمت 51 هزار و 500 دلاری این کت بهاری از برند " دولچه اند گابانا" است

برنامه جدید دولت برای صدور مجوز اجتماع و راهپیمایی

بر اساس نامه رسمی یک مقام مسئول در کابینه که هم اکنون در حال بررسی توسط وزرای مربوطه است، مقرر شده با توجه به عدم تعیین بازه زمانی برای تصمیم گیری نسبت به صدور مجوز برگزاری اجتماعات و راهپیمایی ها در قوانین، وزارت کشور و استانداری ها موظف شوند ظرف یک هفته پس از وصول درخواست نسبت به آن تصمیم گیری کنند و در مورد اجتماعاتی که ماهیت موضوع آن فوری باشد، پاسخ به درخواست باید حداکثر ظرف ۴۸ ساعت از زمان دریافت صورت گیرد.

اتهامات ترامپ کاملا غیرمنطقی و مضحک است

دبیر شورای عالی امنیت ملی در مصاحبه‌ با روزنامه «کامرسانت» روسیه: اتهامات ترامپ درخصوص نقش ایران در خاورمیانه کاملا بی پایه و اساس است و به هیچ وجه واقعیت ندارد و قطعا جامعه بین المللی هم این ادعاها را جدی تلقی نخواهد کرد. باید دید چه کسی واقعا از تروریسم حمایت می کند. ایران اکنون حدود 40 سال است که در حال مبارزه با تروریسم است و ما تاکنون چندین هزار کشته در این مبارزه داده ایم. آمریکایی ها بعد از حادثه 11 سپتامبر تازه متوجه شدند تروریسم چیست، در حالی که ما شاهد هستیم ترامپ نخستین سفر خارجی خود را به کشوری انجام داده است که دقیقا کارخانه تولید تروریست محسوب می شود. امروزه تروریستها درسوریه و عراق، در واقع ابزاری برای اجرای سیاست آمریکا در منطقه هستند و تنها ائتلافی که واقعا در حال مبارزه با تروریسم در منطقه است، ائتلاف بین ایران، روسیه، سوریه و عراق است.
دستور ویژه درباره جبران خسارت حملات دزدان دریایی

بر اساس ابلاغیه یک مسئول ارشد اجرایی به ۴ عضو کابینه، دستگاه های مربوطه موظف شده اند با توجه به مشکلات پیش آمده برای صاحبان لنج های خسارت دیده توسط دزدان دریایی سومالی، مبلغ ۱۳۰ میلیارد ریال از محل منابع قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران را جهت امهال ۳ ساله تسهیلات دریافتی توسط این افراد اختصاص دهند و در عین حال، مبالغی نیز به عنوان تسهیلات بانکی جهت جبران خسارات وارده به این افراد پرداخت خواهد شد.
پیدا شدن جسد تنها مفقودی سیل آذربایجان غربی

پس از 46 روز از وقوع سیل آذربایجان غربی، جسد تنها مفقودی پیدا شد. رضا مسافر معاون امداد هلال احمر آذربایجان غربی گفت: ساعت گذشته پیکر نوجوان اشنویه ای که در سیل 46 روز گذشته در این شهرستان مفقود شده بود پیدا شده است. وی گفت: روز گذشته پس از انجام عملیات، جسد این نوجوان پیدا نشد و عملیات جستجو خاتمه یافته بود که امروز یکی از کشاورزان به علت جمع شدن حیوانات به موضوع مشکوک شده و با هلال احمر تماس گرفته است. مسافر ادامه داد: جسد در زیر شاخ و برگ گیاهان مفقود شده بود و هم اکنون هلال احمر در انجام عملیات برای رهاسازی جسد هستند تا به خانواده وی تحویل دهند

ماجرای درگیری در شورای اهواز

عضو شورای اسلامی شهر اهواز با اشاره به انتشار فیلم درگیری میان برخی اعضای شورا که اخیرا در فضای مجازی دست به دست می‌شود، گفت: این درگیری مربوط به سال ۹۳ بوده است. حسین حیدری در این‌باره گفته است فیلم درگیری میان آقای سواری و آقای ناصری در جلسه شورای شهر اهواز که در روزهای اخیر و با اهداف برنامه‌ریزی‌شده منتشر شده، مربوط به مهرماه سال ۹۳ و شروع به کار هیات رئیسه دوم شورای چهارم است. او با بیان این‌که فیلم منتشرشده از این درگیری از دوربین مدار بسته خود سالن گرفته شده و مربوط به آرشیو شورای شهر است، عنوان کرد: ‌قطعا حراست شورای شهر و حراست شهرداری اهواز نسبت به چگونگی انتشار این فیلم در فضای مجازی اقدام می‌کنند.

انتقاد تند هیلاری به دونالد ترامپ

هیلاری کلینتون درانتقادی بی‌سابقه دونالد ترامپ را با ریچارد نیکسون،‌رئیس‌جمهوری رسوازده اسبق آمریکا مقایسه کرد وگفت که او به دلیل مانع‌تراشی در روند قضایی استیضاح خواهد شد.

اخبار روزانه:
* رژیم آل‌خلیفه شهدای محله الدراز را بدون غسل و کفن و نیز بدون حضور خانواده‌های آنها دفن کرد. این در حالی است که این رژیم پیش از این نیز با درخواست خانواده‌های شهدا مبنی بر حضور دو نفر از خانواده هر شهید برای دفن آنها بدون مراسم تشییع مخالفت کرده بود. بر اساس این گزارش، رژیم آل‌خلیفه محمد الساری، محمد زین‌الدین و محمد العکری را در قبرستان المحرق و دو شهید دیگر به نام‌های احمد العصفور و محمد حمدان را در قبرستان الماحوز دفن کرد.
* بهرام پارسایی، سخنگوی فراکسیون امید گفت: در جلسه مجمع عمومی فراکسیون امید که با حضور بیش از ۹۰ نماینده تشکیل شد، به اتفاق آرا مصوب شد در صورتی که کف مطالبات فراکسیون که حفظ وضع موجود هیئت رئیسه است، محقق نشود، مسعود پزشکیان برای کاندیدای ریاست مجلس انتخاب شود. وی افزود: این تصمیم پس از تفاهم دو فراکسیون مستقلین و ولایی برای تقسیم کرسی‌های هیئت‌رئیسه به نسبت شش به شش اتخاذ شده است.

* روزنامه ایندیپندنت چاپ انگلیس نوشت: بیشتر رأی‌دهندگانی که با عملکرد ترامپ موافقند، سفیدپوست هستند. از این افراد، فقط ۲۸ درصد افراد «کاملاً موافق» عملکرد ترامپ در کاخ سفید هستند. این رقم از ۴۵ درصد افرادی که ماه آوریل در همین نظرسنجی اعلام کرده بودند قویاً با عملکرد ترامپ موافق هستند، کمتر است.
* وزیر خارجه عراق با بیان اینکه ایران تاکنون حتی یک وجب از خاک عراق را اشغال نکرده است، گفت: بغداد هرگز به ائتلاف علیه ایران نخواهد پیوست. ابراهیم جعفری گفت: کشورش از سیاستی که آمریکا علیه ایران در پیش گرفته، تبعیت نخواهد کرد.
* بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در پاسخ به پرسش خبرنگاران درباره ادعای مطرح شده به نقل از روزنامه «الرأی کویت» مبنی بر انتقال پیام آمریکا به ایران از طریق روسیه، این ادعا را رد و به شدت تکذیب کرد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: