به‌روز شده در: ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۹
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۴۶۹۰
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۸
اخبار 24 ساعت گذشته:

خیز دولت برای حذف یارانه ۱۴ میلیون نفر
روزنامه‌های حامی دولت پس از انتخابات زمزمه حذف یارانه ۱۴ میلیون نفر را پیش کشیده‌اند. روزنامه‌هایی مانند اعتماد، وقایع‌اتفاقیه و فرهیختگان به بهانه اقناع مرکز پژوهش‌های مجلس، از لزوم حذف یارانه ۱۴ میلیون نفر نوشته‌اند. یادآوری می‌شود چند شب مانده به انتخابات پیامک‌هایی به شهروندانی که یارانه آنها قطع شده بود ارسال شد حاکی از اینکه یارانه آنها بار دیگر برقرار خواهد شد. دولت همچنین پس از عید و در آستانه برگزاری انتخابات دریافتی مستمری‌بگیران، بازنشستگان، کارگران و فرهنگیان را افزایش داد؛ در حالی که در سه سال گذشته مخالف جدی چنین اقداماتی بود تا جایی که برخی مدیران ارشد دولت دادن یارانه را مصیبت عظما و شب عزا عنوان می‌کردند.
رأی سفید اصفهانی‌ها

در انتخابات ميان‌دوره‌اي اصفهان حسن كامران با كسب ٢٤٣ هزار و ٨٨٩ رأی برنده انتخابات اعلام شد و پس از آن موسويان، نامزد اصلاح‌طلبان با كسب ٢٣٣ هزار رأي در جايگاه دوم ايستاد و به بهارستان راه پيدا نكرد. اما آنچه خبرساز شد، ميزان آراي باطله در اصفهان بود که بنا به گفته يك منبع آگاه در فرمانداري اصفهان، ميزان آراي باطله حدود ١٧٧ هزار رأي بوده است. به نظر می‌رسد، با توجه به رأی بیشتر حسن روحانی در این شهر و همچنین پیروزی این جریان در انتخابات قاعدتاً در مجلس نیز باید نماینده این جریان پیروز می‌شد؛ اما گویی آنها حسن كامران را برای رفتن به مجلس شایسته نمی‌دانستند! از سویی مجيد موسويان را هم كه از مديران دوره احمدي‌نژاد بود، نمي‌توانستند به عنوان اصلاح‌طلب قبول كنند؛ به همين دليل بخش زيادي از مردم حامي اصلاح‌طلبان رأي سفيد داده‌اند.

برجام برای آمریکا وحشتناک است
رئیس‌جمهور آمریکا در دیدار با نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت: برجام توافقی وحشتناک است و تهران به جای «تشکر کردن» از واشنگتن جسور شده است. رئیس‌جمهور آمریکا که در عربستان ادعاهای بی‌اساسی درباره ایران مطرح کرده بود، در دیدار با بنیامین نتانیاهو هم ادعاهای ضد ایرانی خودش را تکرار کرد. ترامپ با تأکید بر اینکه برجام برای آمریکا توافقی وحشتناک، اما برای ایران توافقی عالی است، از مواضع دولت قبلی آمریکا انتقاد کرد و مدعی شد آمریکا با برجام، منابع مالی به ایران تزریق کرد و به آنها رونق اقتصادی داد؛ در حالی که اگر چنین نمی‌شد، آنها ظرف شش ماه به طور کامل سقوط می‌کردند. گفتنی است، حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان در تماس تلفنی با رئیس‌جمهور فرانسه درباره برجام گفت: متأسفانه در اجرای این توافق شاهد بدعهدی‌هایی از سوی برخی کشورها هستیم و انتظار داریم فرانسه و اتحادیه اروپا در راستای اجرای توافق بیشتر نقش‌آفرینی کنند.

یارانه انتخاباتی در خرداد ماه قطع می‌شود
در حالی که سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، یارانه نقدی مشمولان کمیته امداد و بهزیستی را از فروردین ۹۶ تا سه برابر افزایش داده بود این یارانه از خرداد قطع می‌شود و به جای آن کمیته امداد و بهزیستی مستمری‌ها را سه برابر می‌کنند. گفتنی است، یکی از اقدامات شبهه‌دار دولت یازدهم در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری، افزایش سه برابری یارانه نقدی مشمولان کمیته امداد و بهزیستی بود که انتقادات زیادی را در پی داشت و برخی نمایندگان مجلس این اقدام دولت را خلاف قانون اعلام کرده بودند. برخی تحلیلگران معتقد بودند، این اقدام دولت در آستانه انتخابات برای تأثیرگذاری در رأی مردم بوده و اگر این پول را کمیته امداد و بهزیستی به حساب مستمری مشمولان واریز می‌کردند، در راستای خدمات دولت محسوب نمی‌شد و تأثیری در انتخابات و رأی مردم نداشت.

تولید قدرت نرم نظام با حضور ۴۱ میلیون نفری
منصور حقیقت‌پور، مشاور رئیس مجلس با تأکید بر اینکه اقتدار نظام، حضور مردم در صحنه، توانمندی‌های دفاعی و امنیتی و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب برای عبور دادن نظام از بحران‌های منطقه‌ای، سایه جنگ را دور کرده است، گفت: حضور ۴۱ میلیون نفری مردم در انتخابات برای نظام قدرت نرم تولید کرد و به جهان پیام داد که اگر به این نظام نگاه چپ کنند، با آنها برخورد می‌کنیم. وی با بیان اینکه این قدرت بازدارندگی نظام در کنار توان نظامی ما به دشمن پیام خاصی می‌دهد، اظهار داشت: این پیام این مفهوم را می‌رساند که اگر دشمن خطایی کند، ضربه ما بسیار سخت و کشنده خواهد بود. وی مهم‌ترین عامل بازدارندگی دشمنان از طمع به خاک ایران را تکیه بر مردم و توسعه توانمندی‌های دفاعی برشمرد.

بازشماری آرای ۵۰ نفر اول شورای شهر تهران
محمد محمودی شاه‌نشین، رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا از بازشماری آرای ۵۰ نفر اول شورای اسلامی شهر تهران به پیشنهاد علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: چندین مرتبه به صورت تلفنی با چمران صحبت و تأکید کردم که به اعتراض اعضای لیست خدمت توجه داریم. بنا به پیشنهاد رئیس مجلس برای بررسی اعتراض اعضای لیست خدمت روز گذشته تصمیم گرفتیم آرای ۵۰ نفر اول انتخابات شورای اسلامی شهر تهران را بازشماری کنیم که این روند بازشماری همچنان ادامه دارد. اگر در جریان بازشماری آرا اختلاف معناداری دیده شود، قطعاً بررسی‌های بیشتری انجام می‌شود؛ ولی تاکنون اختلاف معناداری مشاهده نشده است.

امتناع وزارت کشور از تحویل فهرست تفکیکی آرا
نماینده تام‌الاختیار حجت‌الاسلام رئیسی عصر دیروز در ستاد انتخابات وزارت کشور گفت: وزارت کشور از تحویل فهرست تفکیکی نتایج آرای ریاست‌جمهوری امتناع می‌کند. صولت مرتضوی گفت: از عصر روز شنبه تا به این لحظه تلاش کردیم وزارت کشور، نتایج انتخابات دوزادهمین دوره ریاست‌جمهوری را به تفکیک شعب، بخش، شهرستان، استان و کشور در اختیار ما قرار دهد؛ آقای نیکزاد، رئیس ستاد انتخاباتی حجت‌الاسلام رئیسی نیز این موضوع را به صورت کتبی از وزارت کشور درخواست کرد؛ اما متأسفانه هیچ‌گونه همکاری از سوی مسئولان ذی‌ربط به عمل نیامده است!

دست دادن خادم‌الحرمین با همسر ترامپ!
رفتار توجیه‌ناپذیر حکام آل‌سعود که خود را رهبر جهان اسلام می‌دانند، حتی انتقاد رسانه‌های مدافع و حامی رژیم آل‌سعود را برانگیخت. در این راستا روزنامه دیلی پاکستان، از جمله رسانه‌های حامی نفوذ آل‌سعود و وهابیت در این کشور هم نتوانست به رفتار شاه عربستان که ظواهر اسلام را نیز رعایت نکرده است، واکنش نشان ندهد. این روزنامه در مطلبی با عنوان «از شاه عربستان تصویری منتشر شده است که تمام جهان را به تعجب وا داشته استنوشت: شاه عربستان در اقدامی عجیب و خلاف نص صریح آیه قرآن با میلانیا ترامپ همسر ترامپ، دست داد تا دلیلی بر این ادعا باشد که دین صرفاً به صورت ابزاری در عربستان استفاده می‌شود. گفتنی است، با وجود اینکه رسانه‌های وابسته به آل‌سعود سعی می‌کنند به هر بهانه‌ای چهره انقلاب اسلامی را در پاکستان خراب کنند؛ ولی برخی حرکات حکام سعودی چهره واقعی آنان را برملا کرده و راهی به جز اعتراف پیش روی رسانه‌های حامی آل‌سعود در منطقه، به ویژه پاکستان باقی نمی‌گذارد.

پیشنهاد ایران به آمریکا درباره عربستان
نشریه «نیوزویک» در گزارشی نوشت: محمدجواد ظریف طی یادداشتی برای وبگاه العربی الجدید، مستقر در لندن، که با عنوان «آماده تقدیم صلح به منطقه هستیم» منتشر شده، نوشته است که ترامپ باید با آنان (سعودی‌ها) درباره راه‌های مقابله با تروریست‌ها و تکفیری‌ها وارد گفت‌وگو شود تا نتوانند بر آتش تروریسم در منطقه بدمند و حوادثی، مانند یازده سپتامبر را در کشورهای غربی به وسیله اتباع عربستان تکرار کنند. ترامپ در رقابت‌های انتخاباتی با اشاره به نقش عربستان در حادثه یازده سپتامبر خطاب به مردم آمریکا گفته بود، «شما خواهید فهمید که چه کسی واقعاً برج‌های تجارت جهانی را نابود کرد. اسناد بسیار محرمانه‌ای در این باره وجود دارد. شاید شما ندانید که کار سعودی‌ها بوده است، ولی به زودی خواهید فهمید»؛ اما وی پس از پیروزی در انتخابات، مواضع ضد سعودی خود را تغییر داد و در اولین سفر خارجی‌ خود به ریاض سفر کرد.

به وضع تحریم‌ها علیه ایران ادامه می‌دهیم
به گزارش روسیاالیوم، «رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا در نشستی خبری با «عادل الجبیر» وزیر خارجه سعودی در ریاض با این ادعا که ایران به دخالت‌های خود در یمن، عراق و سوریه و حمایت از حزب‌الله ادامه می‌دهد، گفت: آمریکا به وضع تحریم‌ها علیه ایران ادامه خواهد داد. وزیر خارجه آمریکا همچنین افزود: جنگ علیه تروریسم ربطی به دین، مذهب و نژاد ندارد. وی در ادامه یاوه‌گویی‌های خود علیه ایران گفت: ایران باید از حمایت خود از نیروهای مسلح در کشورهای منطقه دست بردارد. عادل الجبیر، وزیر خارجه سعودی نیز در این نشست در اظهاراتی عجیب گفت: هر کس که شخص بیگناهی را به قتل برساند، او تروریست است. وی همچنین افزود: ریاض به وعده‌های رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر حمایت از تلاش‌های برقراری صلح اطمینان دارد.

نظر شورای نگهبان تا سه‌شنبه هفته آتی اعلام می‌شود
سخنگوی شورای نگهبان درباره شکایات ارسال‌ شده به این شورا در زمینه تخلفات در روز برگزاری دوازدهمین انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: فرصت اعلام شکایت دیروز یکشنبه (۳۰/۲/۹۶) به پایان رسیده است. عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان در ادامه اظهار داشت: طبق قانون، شورای نگهبان حداکثر ۱۰ روز از زمان برگزاری انتخابات، یعنی تا سه‌شنبه هفته آتی فرصت دارد پس از بررسی شکایات، نظر خود را درباره صحت برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری اعلام کند که این شورا با دقت و جدیت این کار را انجام داده و نتیجه آن را در موعد مقرر اعلام خواهد کرد!
روایت باهنر از استعفای ناطق نوری

محمدرضا باهنر در این باره گفت: تا آنجایی که من اطلاع دارم ایشان 28 سال در این سمت بودند، و نمی‌خواهم قیاس کنم اما همین تعجب در زمانی که من هم در مجلس دهم ثبت نام نکردم وجود داشت و ایشان شاید خواستند تحولی صورت بگیرد. تا جایی که من اطلاع دارم ایشان خود را سرباز نظام و انقلاب میداند و بارها شنیده ام که تبعیتشان از رهبری تاحدی است که اگر امر کنند آقای ناطق رئیس عقیدتی و سیاسی میرجاوه شود ایشان بدون درنگ این کار خواهد کرد و فکر می کنم ایشان خواسته زمینه کار برای جوانان فراهم شود.
وعده سهام عدالت
۱۰ میلیونی و یارانه ۷۰۰ هزار تومانی نقد می‌شود؟!

یکی از پوپولیستی‌ترین وعده‌هایی که در ایام تبلیغات انتخاباتی از سوی جهانگیری داده شد، پرداخت یارانه ۷۰۰ هزار تومانی به نیازمندان بود.معاون اول روحانی در جمع مردم یاسوج اظهار کرد: از ابتدای امسال تصمیم گرفتیم به هر خانواده نیازمند ایرانی بین ۲۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان مستمری پرداخت کنیم و در مرحله بعد براساس این تصمیم که از ابتدای امسال شروع شده است در مرحله اول تمام افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند و هر کس که بگوید کمتر از این قشر درآمد دارد را شامل خواهد شد.اکنون باید منتظر ماند و دید آیا دولت واقعا به تمام افراد نیازمند، یارانه ۷۰۰ هزار تومانی پرداخت می‌کند؟ یا آنها همه وعده بود؟سهام عدالت ۱۰ میلیون تومانی، مورد دیگری بود که جهانگیری مطرح کرد. جهانگیری در مناظره اقتصادی کاندیداهای ریاست‌جمهوری گفت: ما سهام عدالت را واقعی خواهیم کرد. من به شما اطمینان می‌دهم شما ۵۰ میلیون مردم ایران در کارخانه‌ها سهام‌دار خواهید شد، سه سال روی این طرح کار شد که سهام عدالت طوری ساماندهی شود که مردم مزه سهام‌دار شدن کارخانه را بچشند.جهانگیری افزود: از شهریور ۱۳۹۶ هر فرد تحت پوشش کمیته امداد مالک ۱۰ میلیون تومان سهام در کارخانه‌های کشور خواهد بود و بقیه جمعیت بین ۵ تا ۱۰ میلیون تومان سهام بهترین کارخانه‌ها را خواهند داشت و در سود کارخانه‌ها مشارکت خواهند کرد. در حالی که ارزش فعلی سهام عدالت یک میلیون تومان است، باید در انتظار اجرای وعده جهانگیری و افزایش سهام عدالت به ۱۰ میلیون تومان بود.

تلگرام و واتس آپ در روسیه فیلتر می‌شود

سرویس نظارت بر فناوری های اطلاعاتی و ارتباط جمعی روسیه هفته گذشته اعلام کرد که دسترسی به تلگرام در روسیه در صورت امتناع صاحب آن از همکاری با این نهاد دولتی مسدود می شود. براساس قانون روسیه، تمامی ارایه دهندگان خدمات اینترنتی موظف هستند تا پایگاه‌های داده‌های کاربران خود در روسیه را در خاک این کشور راه اندازی کنند تا از احتمال انتشار غیر قانونی اطلاعات به دیگر کشورها جلوگیری شود. این نهاد نظارتی روسیه تأکید کرده تاکنون هیچ پاسخی از طرف صاحب تلگرام دریافت نکرده است و طبق قانون یک درخواست دیگر برای وی ارسال می کند و اگر مجددا پاسخی دریافت نشود، دسترسی به تلگرام مسدود خواهد شد.
۷-۸ میلیون نفر در اعتراض به بیکاری به روحانی رأی ندادند

معاون اقتصادی اتاق بازرگانی ایران تاکید کرد: خیلی‌ها به خاطر تشدید بیکاری به روحانی رأی ندادند و به رقیب او رأی دادند.مرتضی الله‌داد در مصاحبه با عصر ایران ضمن بیان اینکه «بخش اقتصادی دولت به اندازه بخش بین‌المللی آن جلوه نداشت» افزود: کاهش تورم اگر به رکود منجر شود خیلی چیز خوبی نیست. یعنی شما اشتغال داشته باشید و تورم هم داشته باشید، بهتر از این است که بیکاری داشته باشید و نرخ تورم نیز پایین باشد.وی گفت: بسیاری از اقتصاددانان معتقدند که اگر آقای روحانی، به بحث اشتغال بیشتر پرداخته بود، امروزه حدود ۷ تا ۸ میلیون رای از آرای آقای رئیسی را در سبد رای خودش داشت.افراد زیادی به آقای روحانی رای ندادند به دلیل همین که فرد بیکار در داخل خانه خودشان داشتند. به خاطر جوانی که بیکار است و فارغ‌التحصیل شده است و کار ندارد. تیم اقتصادی مثل بقیه عمل نکرد.وی درباره رشد اقتصادی ادعایی دولت گفت؛ رشد مثبت هم نگویید. رشدی که در سال‌های مختلف کم و زیاد شود و پایین و بالا برود. رشد ایجاد اشتغال در اقتصاد نیست.معاون اتاق بازرگانی می‌گوید ما به رشد منظم و رو به بالا نیاز داریم. با چنین رشدی می‌توانیم اشتغال ایجاد کنیم. تقریبا ۷۰ درصد این رشد اقتصادی سال ۱۳۹۵ از محل نفت تامین شد. این رشد حتما سال ۹۶ اتفاق نمی‌افتد.وی درباره دولت جدید هم می‌گوید: آقای روحانی باید بعضی از این پیرمردها را بازنشسته کند و از افراد خلاق و جوان بهره بگیرد.

تظاهرات‌کنندگان در ونزوئلا یک مرد جوان را سوزاندند

مخالفان دولت در ونزوئلا در پنجاهمین روز اعتراض‌های خود یک دانشجوی ۲۱ ساله را به ظن دزدی آتش زدند. وزارت کشور و دادگستری ونزوئلا اعلام کرده‌اند که بر پیکر سوخته «اورلاندو هوزه فیگوئرا» همچنین آثار ضربات چاقو وجود دارد
انتخابات ایران، خبری بد برای دولت آمریکاست

رابرت فیسک در روزنامه ایندیپندنت نوشت: در حالی که در ایران انتخابات برگزار شد، سایر کشورهای منطقه، مشغول خوشامدگویی به دونالد ترامپ هستند. برای سعودی‌ها جای تعجب است که ایرانی‌ها انتخاباتی که هیچکدام از دیکتاتورهای دور و بر ترامپ، جرأت برگزاری‌اش را ندارند، برگزار کرده‌اند.این روزنامه‌نگار انگلیسی اضافه کرد: ایرانی‌ها افراد بسیار سیاسی هستند که انتخابات ریاست جمهوری‌شان را خیلی جدی می‌گیرند. وی ادامه داد: هیچکس در ایران قادر نیست درباره اصلاحات و بهبود جامعه مدنی سخن بگوید مگر اینکه به انقلاب ایران و شهدای ۸ سال جنگ ایران و عراق ادای احترام کند.

واکنش "ظریف" به اظهارات ترامپ علیه ایران

محمد جواد ظریف به اظهارات اخیر ترامپ علیه ایران در عربستان واکنش داد .این دیپلمات ارشد کشورمان در صفحه توییتر خود نوشت: ایران - که تازه یک انتخابات واقعی را پشت سرگذاشته است - توسط رئیس جمهور آمریکا در آن "مهد دمکراسی و میانه روی" مورد حمله قرار می‌گیرد. آیا این سیاست خارجی است یا صرفا دوشیدن ۴۸۰ میلیارد دلار از عربستان سعودی؟
تذکر لاریجانی به روحانی درباره مصوبه مغایر با قانون کابینه

بر اساس نامه روزهای اخیر علی لاریجانی رییس مجلس به حسن روحانی رییس جمهور ، با اشاره به مصوبه فروردین ماه امسال هیئت دولت برای رفع مشکلات استان خوزستان، تاکید شده است با توجه به قانون برنامه ششم توسعه که نحوه هزینه کرد درآمدهای حاصل از صادرات نفت خام و میعانات گازی در استان های مربوطه را مشخص کرده، ساز و کار جدید تعیین شده توسط هیئت وزیران به علت مغایرت با این دستور قانونی، باید اصلاح و در صورت عدم تغییر با گذشت بیش از یک هفته از تاریخ ابلاغ، لغو شود.

معوقات بانکی چند هزار میلیارد تومان است؟

سیف رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه نسبت رشد معوقات بانکی از 14.7 درصد به 10 درصد کاهش یافته است، گفت: میزان معوقات بانکی 100 هزار میلیارد تومان است.

دستور دولت برای دسترسی آنلاین ادارات به سوء پیشینه افراد

بر اساس ابلاغیه روزهای اخیر یک مسئول ارشد اجرایی به پورمحمدی و واعظی، وزارتخانه های دادگستری و ارتباطات مکلف شده اند با همکاری نیروی انتظامی و قوه قضائیه، شرایطی را فراهم کنند که بر اساس آن ظرف ۳ ماه از ابلاغ این دستور، کلیه فرآیندهای اخذ گواهی عدم سوء پیشینه به صورت آنلاین صورت بگیرد تا دستگاه های اجرایی امکان استعلام برخط و الکترونیکی این موضوع را داشته باشند.

واکنش یک مرجع تقلید به اجرای سند2030

آیت‌الله حسین نوری همدانی در دیدار جمعی از فرماندهان مرزبانی نیروی انتظامی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: خدا را شاکر هستیم که انتخابات پرشوری با درایت رهبر معظم انقلاب برگزار شد. نوری همدانی در پایان با اشاره به سند 2030 یونسکو خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند که پذیرش این سند خیانت است و نظر ما در این خصوص همانند نظر مقام معظم رهبری است.
عربستان: با ایران مذاکره نمی‌کنیم

وزیر دفاع عربستان در مصاحبه با مجله امریکایی فارن افرز، در جواب سؤالی درباره آینده روابط ایران و عربستان با طرح ادعاهای واهی گفت: «ایران نماینده سه مسأله اصلی در منطقه یعنی ایدئولوژی‌های بدون مرز، بی ثباتی و تروریسم در منطقه است!» به گزارش ایسنا، محمد بن سلمان در ادامه مدعی شد که «هیچ جایی برای مذاکره با کشوری که ایدئولوژی‌های خود را به دیگر مناطق صادر می‌کند و در تروریسم سهیم است و به نقض حاکمیت دیگر کشورها می‌پردازد، وجود ندارد. اگر ایران روش خود را تغییر ندهد، عربستان در صورت همکاری با تهران ضرر خواهد کرد.» بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به این اظهارات گفت:«دولتمردان عربستان بجای اینگونه فرافکنی های بی‌حاصل، بهتر است در صدد اصلاح روش و رفتار خود برآمده و به عواقب سیاست ها و اقدامات مخرّب خود بیندیشند. »


کنایه علی کریمی به مدیران ایرانی

علی کریمی، اسطوره‌ی پرسپولیس که این روزها فضای مجازی را به عرصه‌ی انتقادگری و پرسش از مسئولان فوتبال ایران بدل کرده، بار دیگر مسئولان پرسپولیس را مورد کلام طنزآمیز خود قرار داد.وی با اشاره به خداحافظی فلیپ لام از فوتبال و قدردانی مسئولان بایرن مونیخ از وی نوشت: کاش یه روز از این مدیرای خوب که راه قدردانی از بازیکنش بلده رو در ایران ببینیم. میدونم خنده‌دار بود.فلیپ لام پس از 15 سال بازی در بایرن مونیخ روز گذشته آخرین بازی خود را در آلیانز آره‌نا انجام داد و مورد تقدیر مدیران باشگاه قرار گرفت.

جوابیه تند برانکو به منصوریان

روز گذشته منصوریان در نشست خبری پیش از دیدار خود با تیم العین امارات در خصوص تیم اول و دوم پایتخت اظهار کرد که پرسپولیس قهرمان شانزدهمین دوره لیگ برتر، دومین تیم پایتخت است.در همین راستا برانکو ایوانکوویچ سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس پیش از نشست خبری با تیم لخویا قطر پیامی را برای منصوریان ارسال کرد.برانکو در ابتدای صحبت های خود گفت: برای منصوریان بهترین ها را آرزو دارم اما استقلال بهترین تیم رده دوم جدول است!همچنین مهدی طارمی مهاجم سرخپوشان تاکید کرد که پرسپولیس پرطرفدارترین تیم آسیا، پرطرفدارترین تیم ایران و تیم اول پایتخت است.
امیر قطر با دمپایی در حضور ترامپ

تمیم بن حمدآل ثانی امیرقطر در حاشیه سفر دونالد ترامپ به کشور عربستان سعودی به دیدار وی در محل اقامتش در ریاض رفت.تمیم بن حمدآل ثانی امیرقطر در این دیدار لباس عربی بر تن داشت و از دمپایی سفید روباز بجای کفش و یا صندل پوشیده استفاده کرده بود که امری خلاف شئون دیپلماتیک است.

واکنش پناهیان به انتخاب روحانی

حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان استاد حوزه و دانشگاه امروز در صفحه توئیتر خود مطالبی را پیرامون انتخابات ریاست جمهوری و مطالبات مردمی منتشر نمود.وی در این باره نوشته است:آنان که سال‌ها بر طبل غیر معتبر بودن انتخابات می‌کوبیدند، به صحنه آمدند و به خطای خود مبنی بر عدم وجود مردم سالاری بیش از پیش اعتراف کردند.این انتخابات باشکوه، در آستانۀ چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، دشمنان قسم خوردۀ خود را وادار به خضوع در برابر نظام مردم‌سالار ما نمود.بی‌تردید بخشی از عموم مردم که به آقای رئیسی رای ندادند، تحت‌تأثیر پروژه رقیب‌هراسی بودند و ما نتوانستیم به رفع تهمت‌ها در حد وسیع اقدام کنیم.آرائی که به نفع این دولت به صندوق‌ها ریخته شده، نباید به معنای عدم وجود مطالبه برای رفع فساد تلقی شود.هر کس در هر کجا هست باید با همکاری با دولت و یا به صورت مستقل برای رفع محرومیت و آبادی ایران عزیز تلاش کند.کار نیروهای دلسوز در روشنگری تمام نشده است و وارد مرحلۀ تازه‌ای از مبارزه با غرب‌گرایی که ریشۀ تمام مشکلات جامعۀ ماست شده‌ایم.اگر کسی کارش را با تخریب ناروا به پیش برده باشد، به نتیجه‌ای که می‌خواهد نمی‌رسد و صد البته بسیار عقب‌تر از آنچه تصور می‌کند خواهد افتاد."

واکنش جالب چمران به درگیری فیزیکی دو عضو ورزشکار شورا

مهدی چمران در جمع خبرنگاران در مورد درگیری دو نفر از اعضای شورای شهر تهران گفت: اصولا گاهی بین اعضای شورا درگیری پیش می‌آید، البته به آن صورت نبود و کُری خواندن ورزشکاران برای همدیگر همیشه بوده است. او همچنین در مورد نامه دیروز خود به وزارت کشور گفت: ما شکایت نکردیم، فقط به نظر ما نظارت کافی در هنگام شمارش آرا وجود نداشته است وسوال این است، آیا نمایندگان مجلس سیستم الکترونیکی را بررسی کرده‌اند؟ او ادامه داد: ما درخواست بازخوانی شمارش آرا را نکردیم. با این حال از کی تا به حال بازخوانی آرا تشویش اذهان عمومی شده است؟


اخبار کوتاه

* حجت‌الاسلام رئیسی طی نامه‌ای به آیتالله جنتی ضمن ابراز اعتماد و اطمینان به شورای نگهبان، خواستار رسیدگی به برخی تخلفات پیش و حین برگزاری انتخابات ۲۹ اردیبهشت ماه شد. وی به همراه این نامه سه صفحه‌ای، صدها صفحه از مستندات خود را در چندین مجلد برای شورای نگهبان فرستاد و ضمن تأکید بر حق‌الناس بودن آرای مردم، خواستار رسیدگی دقیق هیئت نظارت بر انتخابات به این تخلفات تا حصول نتیجه قطعی شد.
* مهدی چمران درباره نحوه نظارت بر پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: در حال حاضر دستگاه نظارتی مجلس هیچ‌گونه نظارتی بر انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران ندارد. وی با اشاره به اینکه کسی صورت جلسات را کنترل نمی‌کند، گفت: قطعاً این موضوع را دنبال خواهیم کرد و باید ارقامی که از صندوق‌ها وارد سیستم شده است، بار دیگر بررسی شود.
* نتايج تحقيقي كه دو سال پیش، در تهران و با پرسش از دو هزار و ۵۰۰ مرد كارتن‌خواب و با هدف بررسي تأثير ارائه خدمات پيشگيرانه در سنين اوج تمايل به مصرف مخدرها و روانگردان‌ها انجام شد، نشان داد به شرط ارائه به موقع اين خدمات، سوق يافتن معتادان به كارتن‌خوابي، ٣/٢٧ درصد كاهش مي‌يابد.
* براساس اخبار رسیده، رایزنی‌ها برای انتخاب شهردار تهران آغاز شده است. شنیده‌ها حکایت از آن دارد که علی عبدالعلی‌زاده، عباس آخوندی، پیروز حناچی و محسن مهرعلیزاده از گزینه‌های جدی برای شهرداری تهران هستند.
*
مأموران بخش «کا» وزارت کشور روسیه ویژه مبارزه با جرایم در فضای مجازی (سایبری) یک گروه هکرها متشکل از ۲۰ نفر را دستگیر کردند. فعالیت گروه هکرهای روس به این صورت بود که آنها به گوشی‌های تلفن همراه بدافزار ارسال کرده و آن را آلوده می‌کردند و با استفاده از این ویروس به سیستم مخابراتی و نرم‌افزاری آن دسترسی پیدا می‌کردند. گروه هکرهای روس در طول چند سال فعالیت خود توانسته بودند بیش از ۵۰ میلیون روبل (معادل حدود یک میلیون دلار) از مشترکان تلفن‌های همراه بربایند.
* عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان درباره اعتراضات یکی از نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری به روند برگزاری این انتخابات گفت: اعتراضاتی که این دوستان داشتند در زمینه کمبود تعرفه در برخی شعب، مهر نشدن برخی تعرفه‌ها یا زود تمام شدن ساعات رأی‌گیری در برخی شعب بود که رئیس ستاد این نامزد موضوعات مذکور را با حضور در شورای نگهبان مطرح کرد؛ لذا تلاش می‌کنیم طی این هفته شکایت‌ها و گزارش‌های دریافتی در جلسه شورای نگهبان مطرح شده و نتیجه آن در فرصت قانونی خدمت مردم ارائه شود.
* دولت کره شمالی با اعلام آزمایش موفقیت‌آمیز موشک بالستیک میا‌‌ن‌بُرد موسوم به «پوک گوگ سانگ ـ ۲»، از تولید انبوه این موشک خبر داد و اعلام کرد: موشک بالستیک میان‌بُرد که از تمام الزامات فنی برخوردار است، با موفقیت آزمایش شد و اکنون می‌تواند این موشک بالستیک را به طور انبوه تولید کرد. گفتنی است،‌ تولید انبوه این موشک بالستیک نشان‌دهنده پیشرفت پیونگ‌یانگ در مسیر کسب توانایی و قابلیت لازم برای هدف قرار دادن خاک آمریکا به وسیله موشک‌های بالستیک خواهد بود.
* سازمان اطلاعاتی بریتانیا اعلام کرد: داعش به مین‌های قابل اتصال به بدنه کشتی و مقاوم در زیر آب دست پیدا کرده که این مسئله بسیار خطرناک است. انگلیس از نقشه اعضای داعش برای منفجر کردن بنادر این کشور از طریق بمب‌گذاری در نفت‌کش‌ها و سایر کشتی‌ها خبر داد و گفت: غواصان ارتش انگلیس کشتی‌ها و نفت‌کش‌ها را پیش از ورود به بنادر بازرسی می‌کنند تا بمبی به بدنه کشتی‌ها متصل نشده باشد.
* وعده انتخاباتی دولت برای احیای دائمی زاینده‌رود هنوز در گوش مردم اصفهان می‌پیچد؛ اما طبق برنامه‌ریزی قرار است ۱۵ خرداد بار دیگر آب بر روی بزرگ‌ترین شریان حیاتی مرکز کشور قطع شود.


 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: