به‌روز شده در: ۰۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۰
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۴۴۶۱
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۸
مهندس سید مصطفی میرسلیم
نامزد حزب مؤتلفه اسلامی در انتخابات ریاست جمهوری با تأکید بر اینکه من عاشق خدمت کردن در نظام جمهوری اسلامی هستم و به آن مباهات می‌کنم، گفت: هیچ‌گاه به دنبال قدرت نبوده‌ام و هرجایی هم در ۳۸ سال گذشته مقامی داشتم و متصدی کاری بودم، درواقع از من دعوت کردند.
سید مصطفی میرسلیم نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در جمع اعضای ستادهای مردمی سخنرانی کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ میرسلیم در همایش ستادهای مردمی مهندس «سید مصطفی میرسلیم» نامزد حزب مؤتلفه اسلامی در دوازدهمین دوره انتخابات ریاستجمهوری در سالن شهید لاجوردی مؤسسه شهدای مؤتلفه برگزار شد.

میرسلیم در این دیدار بابیان اینکه ما که صحبت از حق میکنیم، این حق را در قانون اساسی خود متجلی میبینیم، گفت: مردم حقدارند بگویند آنچه ما به آن رأی مثبت دادیم چه شد و شما مسئولان جمهوری اسلامی چه کردید؟ مردم حقدارند به مسئولان بگویند به اصول قانون اساسی آنگونه که باید نپرداختید.

وی افزود: اگر امروز وصیت امام خمینی (ره) را بازنگری کنید، خواهید دید که بسیاری از فقرات آن مغفول مانده و اجرانشده است.

نامزد حزب مؤتلفه اسلامی در انتخابات ریاست جمهوری با تأکید بر اینکه طی سالهای گذشته سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری کمتوجهی شده است، گفت: برادران ما وقتی دیدند به سیاستهای کلی نظام عنایت لازم صورت نگرفته است، در سال ۹۵ تصمیم گرفتند که به دنبال احقاق حقوق برجایمانده مردم بیفتند و من را نیز بهعنوان سرباز این راه انتخاب کردند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: من هیچگاه به دنبال فریبکاری نبودم و نیستم و اعتقادی به دادن وعدههای رأی آور ندارم. اگر من صحبت از اشتغال جوانان کردم، افتخار دارم که طی سالهای تدریس در دانشگاه به دانشجویان خود گفتهام که اگر در درس من موفق باشید، قبل از اینکه دانشآموخته بشوید شمارا در صنعت مشغول به کارخواهم کرد.

میرسلیم افزود: وجود تمام مفاسد، ناهنجاریهای رفتاری و تضعیف بنیان خانواده در جامعه به مشکل رکود و اشتغال برمیگردد.

وی بابیان اینکه دلیل انتقاد ما به سیاستهای دولت یازدهم، از روی خیرخواهی بوده است، تصریح کرد: من با تمام دولتها از دولت موقت بازرگان تا دولت آقای روحانی برای اعتلای نظام اسلامی همکاری کردم و هیچگاه به علت گرایشهای سیاسی دست از خدمت برنداشتم.

نامزد حزب مؤتلفه اسلامی در انتخابات ریاست جمهوری با تأکید بر اینکه من عاشق خدمت کردن در نظام جمهوری اسلامی هستم و به آن مباهات میکنم، گفت: هیچگاه به دنبال قدرت نبودهام و هرجایی هم در ۳۸ سال گذشته مقامی داشتم و متصدی کاری بودم، درواقع از من دعوت کردند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: اگر کسی بخواهد به خاطر دنیا به دنبال این مناصب بیاید، گرفتار دنیا خواهد شد چنانکه بسیاری را میبینیم که گرفتار همین ظواهر شدند و فساد اقتصادی، رشوه و اختلاس به بار آوردند.

میرسلیم ادامه داد: افرادی که شایستگیهای اخلاقی ندارند، برای تصدی مسئولیتها در جمهوری اسلامی مناسب نیستند. سیاستمداری میتواند کشورش را بهپیش ببرد که با مردم خودرو راست و صادق باشد و اگر هم اشتباه کرد صادقانه آن را به مردم گزارش دهد و عذرخواهی کند.

وی گفت: من زمانی که تصدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را بر عهده داشتم، نمایندگان مجلس به دلیل انتشار برخی کتابهای مبتذل از سوی بعضی ناشران من را بازخواست کردند، درحالیکه بنده به آنها اعتماد کرده بودم ولی آنها برای پر کردن جیب خودشان از اعتماد من سوءاستفاده کردند. من در آن مقطع خدمت نمایندگان مجلس گفتم ابتدا در پیشگاه خداوند استغفار کرده و ثانیاً از نمایندگان مردم عذرخواهی میکنم.

نامزد حزب مؤتلفه اسلامی در انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: دلیلی ندارد اگر امروز اشتباهی رخ میدهد ما به آن اشتباه پافشاری کنیم و بگوییم اشتباهی رخ نداده است؛ مردم هم میفهمند و هم احساس میکنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اگر ما شعار راستی و درستی را انتخاب کردیم به این دلیل بود که راه پیشرفت کشور به دست کسانی که اهل راستی نباشند، دنبال نخواهد شد.

میرسلیم افزود: اگر گاهی من در نقد برخی سیاستمداران مطلبی را عرض میکنم، قبل از آن مکتوب و با دلسوزی تمام خدمت آنها طرح کردهام.

وی گفت: من به همه نامزدهای انتخاباتی احترام میگذارم و از شما اعضای ستادهای مردمی هم میخواهم اگر برخی در این ایام انتخابات به من جفا کردند، شما به آنها بیاحترامی نکنید.

نامزد حزب مؤتلفه اسلامی در انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: اجازه بدهیم در این کشور که میخواهد نمونه اخلاق در میان جهانیان باشد، اصول اخلاقی محترم شمرده شود و برای تحقق این مهم باید ابتدا از خودمان شروع کنیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه من میخواهم در دولت خود از افرادی پاکدست استفاده کنم، گفت: من از کسانی که میخواهند به خدمت دولت بیایند تا برای خود کیسهای بدوزند، استفاده نخواهم کرد. اگر فردی بعد از خدمتش در دولت متمول شد باید به صداقتش شک کنید.

میرسلیم تأکید کرد: کسی میتواند حق را بستاند و حق را بدهد که دستپاک باشد. شما شاهد باشید که اگر خداوند توفیق خدمتگزاری به مردم را داد، من از کسانی استفاده کنم که پاک دست باشند.

وی گفت: افرادی که میخواهند مدیریتها را عهدهدار شوند نباید به پست و مقام بهعنوان طعمه نگاه کنند و به جان مردم بیفتند. متأسفانه امروز بیشترین حقوق دریافتی ۷ برابر کمترین حقوق است، درحالیکه قانوناً نباید بیش از ۴ برابر میشد.

نامزد حزب مؤتلفه اسلامی در انتخابات ریاست جمهوری افزود: کسانی میتوانند حقوق مردم را احقاق کنند که برای آمدن به صحنه خدمت کیسهای برای خود ندوخته باشند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بابیان اینکه آیا صرف اعتماد کردن به یک فرد کفایت میکند تا تصدی مدیریت یک وزارتخانه را به او بسپاریم؟ تأکید کرد: ما اعتقادداریم که در درجه اول برای تصدی مسئولیتها باید علم، شناخت و آگاهی وجود داشته باشد.

میرسلیم سوء مدیریت در دستگاههای کشور را عامل به هدر رفتن نیروهای بااستعداد و سرمایه انسانی ارزشمند دانست و گفت: امروز باید قدر و منزلت نیروی انسانی و نخبه دانشگاهی کشور محترم شمرده شود؛ برای تحقق این مهم دانش و تخصص لازم است.

وی با اشاره به دوران تحصیل و فعالیتش در فرانسه، خاطرنشان کرد: من در آن مقطع یاد گرفتم که چگونه آنچه را یاد گرفتهام، درست بکار ببندم و فهمیدم که چقدر تجربه اندوختن اهمیت دارد. من امروز از همه دانشجویان خودم میخواهم که به مرکز تحقیقات ما بیایند و قبل از ورود به میدان کار تجربه بیاموزند.

نامزد حزب مؤتلفه اسلامی در انتخابات ریاست جمهوری با تأکید بر اینکه هر اقدامی که میخواهد در کشور انجام شود، باید با توجه به اهمیت تجربه انجام شود، گفت: افرادی باید سررشته امور را به دست بگیرند که دارای تجربه کافی بوده و مغرور به دانش و مدرکشان نباشند بلکه مفتخر به تجربهشان باشند؛ زیرا تجربه برتر از علم بوده و آنچه علم را به کار تبدیل میکند تجربه است.

میرسلیم در ادامه تصریح کرد: رسیدن به ریاست در دولت یعنی آغاز نوکری کردن و خود را خالصانه برای مردم فدا کردن؛ باید کسانی را انتخاب کنیم که چنین نیت داشته باشند در غیر این صورت راه بهجایی نخواهیم برد.

وی بابیان اینکه اگر چنین افرادی را انتخاب کردید باید آنها را باهمت خودتان پشتیبانی کنید زیرا باید دولتی بر سرکار بیاید تا مردم را از مشکلات موجود نجات دهد، گفت: مردم باید دولتی را برگزینند که به ملت خدمت کند نه اینکه دست در جیب مردم کند و بیتالمال را برای در مسند قدرت ماندن به تاراج ببرد.

نامزد حزب مؤتلفه اسلامی در انتخابات ریاست جمهوری در پایان تأکید کرد: دولتی باید بر سرکار بیاید که چکیده مردم بوده و بر مبنای راستی، درستی و پاکدستی باشد.

برچسب ها: میرسلیم
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: