logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۴۴۴۱
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۲
حجت‌الاسلام محمد خرسند :
حجت‌الاسلام محمد خرسند گفت: نباید معلمان را مصرف‌کننده قلمداد کرد، چراکه معلمان تولیدگر هستند و به تولید علم و انسان‌های متفکر می پردازند
حجت‌الاسلام محمد خرسند در خطبه های نمازجمعه امروز این شهر با گرامیداشت اعیاد ماه شعبان و روز پاسدار و جانباز اظهار داشت:ماه شعبان منصوب به پیامبر عظیم‌الشأن اسلام بوده و در آن ارزاق مؤمنان تقسیم می شود و کار نیکو 70 برابر ثمر می دهد.

وی یازدهم اردیبهشت‌ماه روز جهانی کارگر را گرامی داشت و گفت: امروز کلید حل مشکلات اقتصادی، رکود و بیکاری، تولید و اشتغال با تکیه بر اقتصاد مقاومتی است.

خرسند از مجموعه هایی که کارگران در آن مشغول به کار و تولید و امر خدماتی هستند خواست که حق‌وحقوق این زحمت کشان بی‌ادعا را سر موقع ادا کنند و همچنین از کارگران هم درخواست کرد در کاری که اشتغال دارند احساس مسئولیت کرده و تولید باکیفیت داشته باشند.

امام‌جمعه کازرون مصرف کالاهای خارجی را ضدارزش تلقی کرد و بیان داشت: تأکید مقام معظم رهبری به‌عنوان یک تکلیف قانونی و شرعی برای همگان است که از کالاهای تولید داخل حمایت کند و باید از مصرف تولیدات خارجی اجتناب شود.

خرسند با گرامیداشت 12 اردیبهشت‌ماه روز معلم تصریح کرد: معلمی یک وظیفه حساس در تربیت انسان و سازندگی است، بنابراین معلمان باید شاکر خداوند باشند که این وظیفه سنگین انسان‌سازی به آنان محول شده است چراکه این وظیفه به عهده هرکسی گذاشته نمی‌شود.

خطیب نمازجمعه کازرون به تأمین معیشت معلمان و نیازهای آموزش‌وپرورش از سوی دولت و مجلس شورای اسلامی تأکید کرد و متذکر شد: نباید معلمان را مصرف‌کننده قلمداد کرد، چراکه معلمان تولیدگر هستند و به تولید علم و انسان‌های متفکر می پردازند.

خرسند به آغاز رقابت نامزدهای انتخاباتی به‌ویژه ریاست جمهوری اشاره کرد و افزود: بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری نامزدهای محترم ریاست جمهوری باید به مردم قول دهند که برای پیشرفت کشور اقدام کنند و نگاهشان به خارج از کشور نباشد.

وی بابیان اینکه مشکلات کشور فقط در داخل کشور قابل‌حل است تصریح کرد: در دولت یازدهم چه حجم مسافرت ها به خارج از کشور صورت گرفت و چه مقاماتی از خارج به کشور آمدند، اما خروجی آن چیز قابل‌ذکری نبود، چراکه خارجی‌ها هم دنبال منافع خودشان هستند.

امام‌جمعه کازرون با انتقاد از برخی شخصیت‌های سیاسی و نامزدها که در محافل سیاسی بحث برجام را پیش می کشند مبنی بر اینکه اگر برجام نبود سایه جنگ در کشور حاکم می شد گفت: وقتی یک بحثی در کشور به وجود می‌آید و مقام معظم رهبری به‌عنوان فصل الخطاب آن بحث هست، بنابراین کش دادن این موضوع نشان از اغراض سیاسی و جناحی دارد.

خرسند به سخنان مقام معظم رهبری در بهمن‌ماه سال گذشته اشاره کرد و متذکر شد: در آن سخنرانی مقام معظم رهبری قضیه جنگ را دروغی محض خواند چراکه اگر دشمن خطایی بکند ملت ایران جواب دندان‌شکن به آنان خواهند داد.

وی انتخابات را نماد وحدت ملی، نشانه عقلانیت و شعور ملی توصیف کرد و افزود: نامزدها مراقب باشند و هرچیزی را در مسائل انتخاباتی وارد نکنند و رقابت را در فضایی آرام بدون کینه و عداوت برگزار کنند.

امام‌جمعه کازرون همچنین از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری خواست فضای کشور را ملتهب نسازند و زمینه را برای فتنه‌انگیزی دشمن فراهم نکنند، چراکه کشور نیاز به فضایی توأم با امنیت و آرامش دارد.

خرسند از مجریان و ناظران انتخابات خواست که از آرای مردم به‌خوبی صیانت و حراست کنند و رأی مردم را حق‌الناس بدانند و مواظب باشند آرای مردم را تحت‌الشعاع هرگونه مصالح سیاسی و جناحی قرار ندهند.

وی در پایان از نیروی انتظامی، بسیج و دستگاه قضایی خواست با برخی عوامل بدحجابی در سطح شهر ضمن تذکر لسانی در صورت لزوم با جدیت برخورد کنند.

برچسب ها: محمد خرسند
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: