به‌روز شده در: ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۱
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۴۴۲۳
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۹
محمدمهدي اسلامي:
محمدمهدي اسلامي، عضو شوراي مركزي حزب موتلفه اسلامی گفت: روش درست انتخاب رييس‌جمهور را اين مي‌دانيم كه فرد داراي پشتوانه حزبي باشد. ارتباط رييس‌جمهور با بدنه جامعه در اين صورت به دليل اتصال به يك حزب سراسري بيشتر خواهد بود؛ رييس‌جمهور داراي نظارت كارشناسي حزب خواهد بود، نه چند مشاور خاص؛ تجربه ساليان گذشته حزب به رييس‌جمهور منتقل مي‌شود و حزب پشتوانه رييس‌جمهور خواهد بود. ما براي پيروزي به ميدان آمده‌ايم. البته طبيعي است كه براساس اقتضائات سياسي كشور تصميم‌گيري خواهيم كرد.
محمدمهدي اسلامي، عضو شوراي مركزي حزب موتلفه اسلامی از برآورد موتلفه از پايگاه راي ميرسليم مي‌گويد و معتقد است كه در مواجهه كانديداي مورد نظرشان با افكار عمومي است كه مردم تصميم مي‌گيرند به چه كسي راي دهند و راي ميرسليم در اين صورت افزايش خواهد يافت.

چرا موتلفه كانديداي حزبي معرفي كرد؟

حزب موتلفه از ابتدا قايل به ضرورت تحزب بود و تصميم گرفته كه به وظيفه حزبي خود قوي‌تر از گذشته عمل كند، ولو اينكه اين حضور با نتايج مثبت يا منفي مواجه شود. راي آقاي روحاني در انتخابات 92 ابتدا در نظرسنجي‌ها 3 درصد بود اما ايشان در صندوق راي توانست بيش از 50 درصد آرا را به خود اختصاص دهد. آنچه منجر به تغيير اين درصدها شد چند نكته است. يكي اينكه نظرسنجي‌هايي كه وجود دارد، برخاسته از واقعيت جامعه نيست. دوم اينكه مناظره‌ها و مواجهه نامزدها با افكار عمومي منجر به خروجي متفاوتي از پيش‌بيني رسانه‌ها شد. اين موضوع ما را به اين نتيجه مي‌رساند كه با پيشداوري‌هاي موجود نمي‌توان نتيجه انتخابات 96 را حدس زد. بايد منتظر بمانيم تا مواجهه نامزدها با افكار عمومي رخ دهد. مردم ما راي‌شان را براساس آنچه نامزدها اعلام مي‌كنند، تعيين مي‌كنند. موتلفه در رسانه‌هاي مختلف در سال‌هاي گذشته محروميت داشته است. بخشي از آن به دلايل مالي حزب و بخشي هم به دليل رويكرد منفي رسانه‌هاي موجود به ويژه رسانه ملي به حزب موتلفه بوده است. حتي در زمان اعلام اسامي نامزدها ديديم كه وقتي گرايش نامزدهاي مختلف توسط رسانه ملي اعلام شد، اشاره‌اي به عضويت آقاي ميرسليم در حزب موتلفه نشد.

چقدر امكان دارد كه رييسي و قاليباف به نفع آقاي ميرسليم از انتخابات كناره‌گيري كنند؟

اگر آقاي ميرسليم بتواند آراي عمومي را به سمت خود جلب كند، دور از انتظار نيست كه نامزدهاي اصولگرا به نفع او كنار بروند تا بتواند در مرحله اول و بدون هيچ مشكل جدي‌اي به پيروزي برسد. البته بنده به عنوان يكي از اعضاي حزب موتلفه نظرم را مي‌گويم كه برآيندي از ديدگاه‌هايي است كه در حزب مطرح شده است.

آيا ميرسليم تا آخر در انتخابات مي‌ماند؟

بر اساس تكليف شرعي عمل مي‌كنند. اگر تكليف شرعي خود را اين بداند كه تا آخر بماند، در صحنه انتخابات حاضر خواهد بود كه تا الان نيز چنين برداشتي وجود دارد و تا آخر خواهد ماند اما ممكن است تكليف شرعي تغيير كند.

آيا موتلفه از سوي گروه‌هاي حامي آقايان رييسي و قاليباف براي كناره‌گيري آقاي ميرسليم تحت فشار قرار گرفته؟

جمع‌بندي اصولگرايان تاكنون به ثبت نام نامزدها بوده است. براي مذاكرات در آينده فرصت هست. تا جايي كه مطلعم فشاري وجود نداشته است.

آيا آقاي ميرسليم براي پيروزي در انتخابات كانديداي موتلفه شده يا آنكه موتلفه دنبال بازسازي خود در افكار عمومي از طريق فضاي انتخابات است؟

روش درست انتخاب رييس‌جمهور را اين مي‌دانيم كه فرد داراي پشتوانه حزبي باشد. ارتباط رييس‌جمهور با بدنه جامعه در اين صورت به دليل اتصال به يك حزب سراسري بيشتر خواهد بود؛ رييس‌جمهور داراي نظارت كارشناسي حزب خواهد بود، نه چند مشاور خاص؛ تجربه ساليان گذشته حزب به رييس‌جمهور منتقل مي‌شود و حزب پشتوانه رييس‌جمهور خواهد بود. ما براي پيروزي به ميدان آمده‌ايم. البته طبيعي است كه براساس اقتضائات سياسي كشور تصميم‌گيري خواهيم كرد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: