به‌روز شده در: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۵
logo
کد خبر: ۲۳۳۸۰
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۷
اخبار 24 ساعت گذشته:


حقوق بشر در اروپا!

دادگاه حقوق بشر اتحادیه اروپا در واکنش به شکایت یک خانواده ترکیه‌ای ـ سوئیسی علیه کلاس‌های مختلط شنای مدرسه حکم داد، خانواده‌های مسلمان نمی‌توانند به نام دین‌شان خواستار معافیت از درس شنای مختلط مدرسه شوند. در حکم دادگاه آمده است: «این خانواده‌ها مجبور شدند غرامتی به مبلغ ۱۳۰۰ یورو بپردازند؛ زیرا براساس اعتقادات دینی‌شان به دختران خودشان اجازه نداده بودند به کلاس‌های مختلط شنا در مدرسه بروند.» دادگاه اروپا در حکم خود اعلام کرده است، هدف از این اقدام مقامات سوئیس، حمایت از دانش‌آموزان از هرگونه محرومیت اجتماعی است.

موافقت با تحویل اورانیوم به ایران
پس از تحویل ده‌ها تن آب سنگین از سوی ایران به کشورهای ۱+۵ طبق برجام، این کشورها موافقت کردند اورانیوم به ایران تحویل داده شود. بنا به گفته دو دیپلمات که نخواستند نام‌شان فاش شود، ۱۳۰ تن اورانیوم از طرف روسیه به ایران تحویل داده خواهد شد. این دو دیپلمات تأکید کردند: این اورانیوم‌ها در راکتورهای نیروگاه‌های هسته‌ای استفاده خواهد شد.

خالی بودن ۷۵ درصد از ظرفیت صنعت فرش ایران
عبدالله بهرامی، مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی تولیدکنندگان فرش دستباف با اشاره به لزوم توجه به فعالیت‌های دارای مزیت و توان اشتغال‌زایی بالا در برنامه‌ریزی‌های دولت، اظهار داشت: دولت برای ایجاد اشتغال در مناطق محروم و روستایی لایحه‌ای را تقدیم مجلس شورای اسلامی کرده است تا براساس آن یک‌ونیم میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی برداشت کند؛ اما باید در این زمینه برنامه‌ریزی صحیحی وجود داشته باشد. وی افزود: صنعت فرش ایران که از قدیمی‌ترین فعالیت‌های اقتصادی کشور است، یک برند جهانی است و پیوندهای مختلفی با سایر بخش‌های مولد اقتصاد دارد و دهک‌های پایین درآمدی را درگیر خود کرده است. وی در ادامه تأکید کرد: این صنعت با بیش از ۹۰ درصد ظرفیت در دهه ۸۰ مشغول به کار بود؛ اما از سال ۹۰ تولیدات فرش سیر نزولی یافت و اکنون در نقطه اوج مشکلات در این بخش مولد اقتصادی قرار داریم. گفتنی است، بیش از ۷۵ درصد ظرفیت‌های این بخش خالی است و در صورت حمایت جدی می‌توان سالیانه بیش از یکصد هزار شغل در این صنعت ایجاد کرد.

سخنگوی کرملین: از تکرار ادعاهای آمریکا خسته شده‌ایم
«
دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین، در واکنش به گزارش‌های نهادهای امنیتی آمریکا در مورد حملات سایبری روسیه با هدف دخالت در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا گفت: «این ادعاهای بی‌اساس که به شیوه‌ای ناشیانه و احساسی و بدون هیچ شواهدی ارائه شده‌اند، به کار حرفه‌ای سرویس‌های امنیتی درجه یک جهان هیچ شباهتی ندارند. ما از تکرار این اتهامات خسته شده‌ایم.» این در حالی است که نهادهای امنیتی آمریکا در گزارشی نوشته‌اند، «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه شخصاً دستور اجرای یک کارزار برای حملات سایبری با هدف تخریب فعالیت‌های انتخاباتی «هیلاری کلینتون» را صادر کرده است. گفتنی است، این اولین واکنش رسمی دولت روسیه به گزارش مفصل نهادهای امنیتی آمریکاست که نیمی از آن به طور علنی منتشر شده و متن کاملش در اختیار «باراک اوباما» و «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور منتخب آمریکا قرار گرفته است.

هاشمی برخی وقت‌ها تاکتیک‌هایی داشت
سردار سرلشکر قاسم سلیمانی در حاشیه مراسم تشییع آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دانشگاه تهران اظهار داشت: «اولاً باید به آقا تسلیت گفت که بزرگ‌ترین مصیبت به ایشان وارد شد. خدا به ایشان صبر و طول عمر بدهد و ایشان را برای ما حفظ کند و ذخیره کند برای چیزهایی که از دست داده‌ایم.» فرمانده نیروی قدس سپاه تأکید کرد: «آقای هاشمی همان طوری که از اول بود تا آخر بود و همان حالتی که از اول داشت تا آخر داشت، منتها آقای هاشمی برخی وقت‌ها تاکتیک‌هایی داشت همان‌طور که در دوره‌های هم‌چنین گوناگون داشت، وگرنه آقای هاشمی هم استکبارستیز بود، هم صهیونیسم‌ستیز

دولت موظف به «افزایش تولید موشک» شد

وکلای ملت، دولت را موظف به توسعه و توان تولید موشکی کردند. نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز دوشنبه ۲۰ دی مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه برنامه ششم توسعه کشور، ماده ۱۲۱ این لایحه را با ۱۷۳رای موافق،۱۰ رای مخالف و ۳ رای ممتنع از مجموع ۲۶۳ نماینده حاضر در جلسه علنی پارلمان تصویب کردند. براساس این مصوبه، مجلس دولت مکلف شد در اجرای بند ۵۲سیاست‌های کلی برنامه و به منظور افزایش توان دفاعی کشور در تراز قدرت منطقه‌ای و تأمین منافع و امنیت ملی، حداقل ۵ درصد از منابع بودجه عمومی به‌استثنای واگذاری دارایی‌های مالی، درآمد هزینه دستگاه‌ها و درآمدهای اختصاصی را به‌عنوان سهم تقویت بنیه دفاعی در ردیف‌های تقویت بنیه دفاعی در بودجه سالانه کشور اختصاص دهد. دولت موظف شد پشتیبانی‌های لازم را به منظور افزایش توان دفاعی کشور در تراز قدرت منطقه‌ای و تامین منافع و امنیت ملی، با انجام اقدامات اساسی همچون توسعه و افزایش توان تولید موشکی انجام دهد.

یارانه چه کسانی قطع می شود؟

فرج الله عارفی کارشناس اقتصادی درگفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان دررابطه با اظهارات وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص حذف 7میلیون یارانه بگیر،گفت: بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی،دولت موظف به حذف افراد پردرآمد از لیست دریافت یارانه نقدی است.وی درادامه افزود: باتوجه به اینکه دولت تمامی امکانات واطلاعات لازم جهت شناسایی افراد پردرآمد جامعه را دارد، تعلل در حذف این افراد از دریافت یارانه منطقی به نظر نمی رسد.عارفی بااشاره به حذف یارانه افرادی که درآمد بالای 3میلیون تومان دارند، اذعان داشت: با این درآمد می توان حداقل ملزومات مورد نیاز زندگی را حتی در شهرهای بزرگ فراهم کرد ودر نتیجه افراد با حقوق سه میلیون به بالا باید هرچه سریعتر از دریافت یارانه حذف شوند.

روایت سیدحسن خمینی از قول هاشمی به همسرش

سیدحسن خمینی در مطلبی در اینستاگرامش با عفت مرعشی همسر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی ابراز همدردی کررده است.متن این پیام به شرح زیر است،

امروز تن حضرت آيت الله هاشمى را در خاك گذاشتند و من كه به اندازه عمرم از اين مرد خاطره دارم، ناباورانه نگاه مى كردم.سى و شش سال همسايه ديوار به ديوار بوديم و با فرزندان ايشان از كودكى هم بازى و هم درس و هم مدرسه. روزى همراه ايشان به سفرم رفتم. جنگ بود و هزار خطر. مادرم از پدرم پرسيد براى حسن خطر ندارد؟ يادم نمى رود كه جواب شنيد اگر خطرى آشيخ اكبر را تهديد كند بگذار حسن را هم تهديد كند.نمى دانم چرا ولى بسيار دوستش مى داشتم. نوشته اند الحبّ و البغض يتوارثان (حب و بغض به ارث مى رسند) شايد اين نيز ميراث ماست. در اين سالها و سالهاى مبارزه همسر مكرمه اش كه سالها از نزديكترين دوستان و همدمان همسر امام بود، بسيار سختى كشيد. كمتر به ايشان تسليت گفته شده است. لازم دانستم به اين بانوى بزرگوار كه از نوادگان مرجع عظيم الشأن حضرت آيت الله العظمى سيد محمد كاظم يزدى(ره) است ،مستقلاً تسليت بگويم.پريشب خطاب به بدن بى جان آقاى هاشمى مى گفت بى معرفت مگر قرار نبود مرا تنها نگذارى؟ حالا من بى تو چه كنم؟ تقدير ديگرگونه رقم خورد.

جام جهانی فوتبال 48 تیمی شد

در حالی که مخالفتهای زیادی از سوی فوتبال دوستان و بزرگان فوتبال با برگزاری جام جهانی با 48 تیم ابراز شده بود، در نهایت در رای گیری که دقایقی پیش در شورای 37 نفره فیفا برگزار شد، تصویب شد که جام جهانی از سال 2026 با 48 تیم برگزار شود.

بدهی ۸ هزار میلیاردی بیمه‌ها

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: سازمان های بیمه گر در سال ۹۵ بیش از ۸ هزار و ۲۹۰ میلیارد تومان به وزارت بهداشت بدهکار هستند.وی ادامه داد: سازمان بیمه سلامت با اوراق قرضه توانسته بخشی از بدهی های قبلی اش را جبران کند و با بودجه مناسبی که در سال 96 برای این سازمان در نظر گرفته شده است امیدواریم با کمک مجلس مشکلات رفع شود.
تاثیر رحلت آیت الله رفسنجانی بر اینترنت و فضای مجازی

پس از رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی شبکه‌های اجتماعی به شدت تحت تاثیر این موضوع قرار گرفته و حتی ظرف چند ساعت، هشتگ هاشمی_رفسنجانی به دومین هشتگ پرکاربرد و اصطلاحا «ترند» در فضای مجازی و شبکه اجتماعی توییتر تبدیل شد. از سوی دیگر در شبکه‌هایی مانند اینستاگرام کاربران پست‌های بسیاری را در خصوص این موضوع به اشتراک گذاشته و در شبکه تلگرام نیز به غیر از عکس‌ها، اخبار و فیلم‌های متعددی که به اشتراک گذاشته شد بخش قابل توجهی از کاربران از عکس آیت الله هاشمی رفسنجانی برای پروفایل خود استفاده کردند. در نهایت فعالیت‌های کاربران پیرامون این موضوع چنان وسیع بود که ظرف کمتر از چند ساعت وزارت ارتباطات به انتشار اطلاعیه‌ای در این خصوص پرداخته و اعلام کرد که در پی ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی شایعاتی مبنی بر اختلال در شبکه اینترنت کشور مطرح شده که این شایعات قویا تکذیب می شود

رسوایی جدید نتانیاهو

واحد مرکزی خبر نوشت: نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به صاحب امتیاز یک روزنامه پیشنهاد کرد در ازای دریافت رشوه ، چهره ای مثبت تر از او ارائه کند. یک فایل صوتی از بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، منتشر شده که در آن وی به صاحب امتیاز یک روزنامه چاپ فلسطین اشغالی پیشنهاد می‌کند در ازای دریافت رشوه، چهره‌ای مثبت‌تر از او ارائه کند. پایگاه خبری پرس تی وی نوشت، شبکه 2 تلویزیون اسرائیل یکشنبه (19 دی) یک فایل صوتی را منتشر کرد که گفته می‌شود در آن نتانیاهو به آرنون موزس، صاحب امتیاز روزنامه یدیعوت آحارونوت، یک معامله تجاری پرسود را پیشنهاد می‌کند. در این گزارش ادعا شد نتانیاهو به موزس گفته بود در صورتی‌که این روزنامه چهره مثبت‌تری از وی به تصویر بکشد، انتشار روزنامه رقیب یعنی اسرائیل هیوم را محدود می‌کند. کاهش انتشار روزنامه هیوم به‌ طور مستقیم به سود موزس خواهد بود چرا که این روزنامه، رقیب اصلی یدیعوت آحارونوت در بخش تبلیغات به شمار می‌رفت.
ادعای معامله شرکت نامزد وزارت خارجه ترامپ با ایران

روزنامه «یو‌اس‌ای تودی» گزارش داد که شرکت «اکسون موبیل» در زمان تحریم‌های ایران، اقدام به نقض این محدودیت‌ها کرده و از طریق یک زیرمجموعه اروپایی خود با این کشور معامله کرده بود. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، روزنامه یو‌اس‌ای تودی با استناد به مدارک سازمان دولتی نظارت بر بازارهای بورس امریکا اعلام کرده است که معامله شرکت اکسون موبیل با ایران در زمان مدیریت «رکس تیلرسون» که توسط «دونالد ترامپ» رئیس ‌جمهوری منتخب امریکا به عنوان گزینه تصدی وزارت خارجه معرفی شده، صورت گرفته است. بر اساس این مدارک، معامله با ایران، سوریه و سودان در سال های ۲۰۰۳، ۲۰۰۴و ۲۰۰۵ توسط شرکت اینفینیوم صورت گفت که ۵۰ درصد سهام آن متعلق به اکسون موبیل است.

اظهارنظر بازیگر پیشکسوت درباره مهران مدیری

هایده حائری بازیگر و کارگردان عرصه تلویزیون و سینما گفت: «این روزها مشغول کار جدیدی نیستم و هر چه است از کارهای قبلی ما باقی مانده که ظاهرا در نبود آثار قابل پخش، سریال هایی مانند «پاورچین» روی آنتن می‌رود. بازیگر سریال «مروارید سرخ» همچنین توضیح داد: «به بهانه پخش دوباره آثاری همچون «پاورچین» شاید خیلی از جوان‌ها که بیرون ما را می‌بینند، بشناسند اما جوان‌هایی که در محدوده 20 سال سن دارند، طبیعی است که ما را نشناسند. او همچنین یادآور شد: «مهران مدیری در ظاهر برای همکاری ابراز علاقه می‌کند اما در عمل اتفاق‌ها به شکل دیگری رخ می‌دهد، بالاخره دنیا است دیگر، نمی‌توان کاری کرد.

مجسمه لیونل مسی تخریب شد

مجسمه لیونل مسی که تابستان امسال در بوینس آیرس از آن رونمایی شده بود، اکنون بدون بدنه، سر و بازو مانده است. مسئول سازمان تبلیغات پایتخت آرژانتین در این‌باره گفت: بخشی از مجسمه مسی که در تریستان آچاوال واقع است، تخریب شده است. اکنون شهرداری در حال بازسازی آن است. از مجسمه مهاجم بارسلونا چند روز پس از شکست آرژانتین برابر شیلی در فینال کوپا آمریکا رونمایی شد. مجسمه ستاره آرژانتینی که مدتی بدون آسیب مانده بود، اکنون تنها نیمی از آن باقی مانده است و تنها پاهای مسی به همراه توپی که حمل می‌کند دیده می‌شود.

جمع‌آوری کتب درسی حاوی نام «خلیج فارس» در امارات
امارات متحده عربی در اقدامی مذبوحانه، دستور جمع‌آوری کتاب درسی جدیدی را داده که حاوی نقشه‌ای با نام خلیج فارس است. به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه امارت الیوم، وزارت آموزش و پرورش امارات متحده ادعا کرد پس از دریافت شکایت‌هایی درباره استفاده از نام «خلیح فارس» در کتاب‌های درسی، اقدام به جمع‌آوری این کتاب‌ها کرده است.

نابودی ۱۱ هزار هکتار از باغ‌های شهریار در ۲۰ سال

شهریار ۲۰ سال پیش ۲۰ هزار هکتار باغ داشت، حالا در سال ۹۵ تنها ۹ هزار هکتار باغ نیمه جان برایش مانده و زنگ خطر بیابانی شدن این شهر به صدا درآمده است.مشکلات باغداری در شهریار و کم آبی و تغییر نسل و زیاد شدن هر روزه جمعیت در شهریار مهم‌ترین دلایل نابودی باغ‌های این شهرند. باغی چند هزارمتری که از پدر یا پدربزرگ به نسل جدید رسیده، قطعه قطعه می‌شود تا راحت‌تر فروش برود.محمدعلی شاکری، رئیس اداره جهاد کشاورزی شهریار دلیل کاهش باغ‌ها را نه خشکاندن عمدی باغ‌ها که مشکل بی‌آبی می‌داند.کم‌آبی در ایران در حال تبدیل‌شدن به یک بحران واقعی است. بالارفتن قیمت زمین در اطراف شهرهای بزرگی مانند تهران، مالکان باغ‌ها را به وسوسه سود بیشتر به تخریب باغ‌ها ترغیب می‌کند. شهریار یکی از ریه‌های تنفسی تهران است و کاهش باغ‌های این منطقه بر کیفیت هوای تهران تاثیر مستقیم دارد

خیابانی به نام هاشمی رفسنجانی نامگذاری می شود

شاکری،رئیس کمیسیون نامگذاری شورای شهر تهران گفت: طبیعتا خیابانی به نام یار دیرین امام نامگذاری می‌شود اما هنوز جلسه‌ علنی شورا برگزار نشده تا تمامی اعضاء در مورد این موضوع نظرات خود را بیان کنند.
اضافه شدن نام یک ایرانی به فهرست تحریم‌های آمریکا

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد که نام ۷ فرد جدید را به فهرست ضدتروریستی خود شامل پنج روسی، یک لبنانی و یک ایرانی اضافه کرده است. در میان ۵ فرد روس تحریم‌شده، نام یک مقام عالی‌رتبه دولت روسیه به چشم می‌خورد. بر اساس این تحریم ها، اموال این افراد مسدود شده است و آمریکایی‌ها کاملا از هرگونه داد و ستد با این هفت نفر منع می‌شوند.

شرط حداد برای آموزش آنلاین فارسی به خارجی‌ها

آیین افتتاحیه سومین گردهمایی موسسه‌های فعال در آموزش زبان فارسی در جهان به همت بنیاد سعدی صبح امروز دوشنبه ۲۰ دی ماه در محل بنیاد ایران شناسی در تهران برگزار شد.غلامعلی حدادعادل رئیس بنیاد سعدی در ابتدای سخنانش در آیین گشایش این گردهمایی بعد از ادای احترام به ساحت حضرت معصومه(س) و ذکر نام و یاد میرزا تقی‌خان امیرکبیر که امروز سالروز قتل او توسط عمال ناصرالدین شاه به شمار می‌رود، او را یک ایران دوست حقیقی خواند و در ادامه نیز درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع مصلحت نظام را تسلیت گفت و یادآور شد: در کنار این فعالیت ها ما از امکانات فضای مجازی هم برای گسترش زبان فارسی استفاده می‌کنیم که یکی از کارهای اساسی در این حوزه ایجاد یک برنامه نرم‌افزاری برای آموزش فعال زبان فارسی از طریق فضای مجازی است که البته در دست اقدام است البته این کار هم بودجه قابل توجهی می خواهد هم تخصص های کافی را می‌طلبد.

چرا کی روش به کریس رونالدو رای نداد؟

شب گذشته کریستیانو رونالدو فوق ستاره پرتغالی کهکشانی های شهر مادرید موفق شد عنوان برترین فوتبالیست سال 2016 را به خود اختصاص دهد و برای چهارمین بار توپ طلا را از آن خود کند.در این میان کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی کشورمان در اقدامی کاملا عجیب و غیرمنتظره به لیونل مسی بازیکن آرژانتینی تیم بارسلونا رای داد و کریس رونالدو فوق ستاره جهان فوتبال را که هم وطن او نیز بود، به عنوان برترین فوتبالیست جهان انتخاب نکرد.کی روش در صفحه رسمی خود در یکی از شبکه های اجتماعی اعلام کرد: همچون گذشته، برای ایجاد جلوگیری از هرگونه سوء برداشتی باید یادآوری کنم که رای من به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، گزیده ای از آرای همه 16 سرمربی تیم های حاضر در لیگ برتر فوتبال ایران است.

هواپیماهای ایرباس در راه مهرآباد

سخنگوی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت: نخستین هواپیمای جدید ایرباس (مدل ۳۲۱ A) ساعت ۱۴و ۳۰ دقیقه روز پنجشنبه این هفته (۲۳ دی ماه) در فرودگاه مهرآباد تهران بر زمین می نشیند. این هواپیمای ایرباس، قرار است امروز پس از انجام تست های فنی از فرودگاه هامبورگ آلمان عازم فرودگاه تولوز فرانسه شود. طبق برنامه، این هواپیما با هدایت خلبانان ایرانی روز پنجشنبه از فرودگاه تولوز فرانسه عازم تهران می شود و راس ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه روز پنجشنبه در فرودگاه مهر آباد بر زمین می نشیند

خاطره مجری تلویزیون از آخرین گفت‌و‌گویش با آیت‌الله هاشمی

علی درستکار از خاطرات آخرین مصاحبه‌ای که با آیت‌الله هاشمی در تلویزیون انجام داده بود، گفت.علی درستکار سال۸۷ همزمان با دهه‌ فجر گفت‌وگویی اختصاصی با مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی داشت. این مجری درباره این گفت‌وگو می‌گوید: «اخلاق‌ورزی ایشان از نکات جالت توجه برای من بود. ایشان در این برنامه اشتباهی‌ که من به عنوان مجری انجام دادم را با کمال ادب تذکر داد که اگر هم رنجیده باشم از دلم دربیاید.»آخرین گفت‌وگوی سیما با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی که در سال ۸۷ انجام شده، قرار است از شبکه یک بازپخش شود. مجری این گفت‌وگو علی درستکار بوده است و گفت‌وگو در قالب برنامه «این‌ شبها» به روی آنتن رفته است.درستکار با اشاره به خاطراتی که از گفت‌وگو با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی داشت، یادآور شد: «از آن مصاحبه خاطره‌ای داشتم که بارها هم گفته‌ام؛ اشتباهی که در این گفت‌وگو در حین طرح سوالم داشتم و اخلاقی که ایشان ورزیدند، همیشه برایم اهمیت داشت. مخاطبان بار دیگر در جریان این اتفاق در بازپخش این گفت‌وگو قرار خواهند گرفت.»او گفت:‌ «صداقت ایشان در پاسخ‌گویی،‌ صبوری ایشان در پشت صحنه برنامه برای تعامل با عوامل تولید و ضبط و اخلاق‌ورزی ایشان از نکات جالت توجه برای من بود. ایشان در این برنامه در قبال اشتباهی‌ که مجری کرد با کمال ادب به او تذکر داد که اگر هم رنجیده باشد از دل او دربیاید


اخبار روزانه:
*
سیدعلی قاضی‌عسکر، نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به اینکه دعوتنامه عربستان برای برگزاری دیدارها و مذاکرات دو جانبه در زمینه حج به صورت رسمی دریافت شده است، اظهار داشت: متن این دعوتنامه با دعوتنامه‌های گذشته خیلی تفاوت ندارد و با توجه به محورهای مورد نظر، جمهوری اسلامی ایران در روزهای آینده پاسخ آن را ارسال خواهد کرد.
* «
قدری جمیل» رئیس گروه معارض موسوم به «جبهه التغییر و التحریر» سوریه اعلام کرد، وجود هیئت‌های متعدد معارضان سوری عملاً مانع از انجام مذاکرات مستقیم می‌شود. جمیل تأکید کرد، برای شرکت در مذاکرات «آستانه» از میان معارضان، فقط از نمایندگان گروه‌های مسلح تحت نظارت ترکیه دعوت به عمل آمده است.
*
العبادی، نخست‌وزیر عراق پس از اینکه ترکیه با بدعهدی، توافق «بینالی ایلدیریم» با وی در رابطه با خروج نیروهای این کشور از بعشیقه را زیر پا گذاشت، به این رفتار آنکارا واکنش نشان داد و گفت: تا زمان خروج نیروهای ترکیه از پایگاه بعشیقه، گسترش روابط با آنکارا ممکن نیست.
*
تعدادی از قبایل یمن با ایجاد تشکیلات نظامی جدید اعلام کردند، برای مقابله با اشغالگری عربستان و یکسره کردن جنگ با این کشور متجاوز، به جبهه‌های نبرد اعزام خواهند شد. ناظران معتقدند حضور گسترده یمنی‌ها در اردوگاه‌های آموزش نظامی، عامل مهم شکست طرح‌های متجاوزان بوده است.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: