به‌روز شده در: ۰۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۸
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۳۳۷۳
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۴
جناب رئیس! اگر قرار باشد تمام امور کشور با سیستم و نحوه مدیریتی حضرتعالی اداره شود، وزارت آموزش و پرورش اول باید صبر کند تا بی سوادی سراسر کشور را فرا گیرد و بعد کلاس‌های درس و آموزش را شروع کند و با وزارت بهداشت برای اعمال سیاستهای خودش باید اجازه دهد یک بیماری، اپیدمی همه‌گیر تمام کشور پهناور را در برگیرد و آن وقت وارد ماجرا شود و بخشی از مشکلات را حل کند!
شاهین تهرانی- باز گرداندن حیرتانگیز ملیپوشان پرسپولیس از اردوی تیم ملی در امارات! واکنش لجبازانه کی روش در برابر حرفها و انتقادات فنی برانکو بود. واکنشی که ترکشهایش بیش از برانکو گریبان ملیپوشان بی گناه پرسپولیس را میگیرد و علاوه بر این که روحیه آنان را به شدت کاهش میدهد، قطعاً نسبت به آینده ابهامآمیزی که برای حضورشان در ادامه مسابقات لیگ برتر جام باشگاههای آسیا و نیز جام جهانی روسیه وجود دارد، حساس و پراضطراب خواهد کرد.

البته پیش از این هم بارها به اثبات رسیده بود که کارلوس کی روش نه تنها جزیره خود مختار خودش را در فدراسیون به راه انداخته که حتی از سکوت منفعلانه روسای نه چندان مقتدرش تعیین تکلیف هم میکند! برای اردوهای از پیش تعیین نشده با بازگشت از مرخصی طولانی مدت این سرمربی خود مختار که شخصا جلوتر به امارات رفت تا ضمن مذاکره با اماراتیها این اردوی آمادهسازی تیم ملی را در غیاب لژیونرها و با چند مصدوم و بدون بازی تدارکاتی در این کشور که سیاستهای خصمانه آشکاری با جمهوری اسلامی ایران دارد و با قوانین و شرطهایی که این دولت متخاصم برای ما میگذارد، برگزار کند! این کار کیروش خودمختار که خلاف توصیه جدی وزارت امور خارجه کشورمان است، قطعاً یکی از این ترکتازیهاست! کشوری که مسابقات لیگ برتر خود را با نام خلیج «ع-ر-ب-ی» برگزار میکند! کشوری که از عربستان دستور میگیرد. کینهتوزیها و شیطنتهای عربستان سعودی هم علیه ایران «اظهرالمن الشمس» است و در آن کمترین تردیدی بر خود ندارد!.

کشوری که به باشگاههای خود دستور داده تا دیگر با بازیکنان ایرانی قرارداد امضاء نکند! و کشوری که... آیا برگزاری این چنین اردویی با این شرایط در شأن تیم ملی جمهوری اسلامی ایران است؟ آیا این توهین به شعور مردم کشورمان نیست؟

در این میان متأسفانه مدیران فدراسیون به ویژه شخص رئیس آن همچنان منفعلانه عمل میکند! این نحوه برخورد غلط و خودکامه البته قبلاض هم در مورد مسائلی چون مرخصیهای مکرر ایشان و چگونگی پرداخت حقوق نجومی و مزایای گزافشان حتی پرداخت پول دندانپزشکی و خشکشویی لباسهایش و... انجام شده بود. برخوردهای ناشایستی که چند سالی است به آن عادت کردهایم و جای هیچ گونه تعجبی هم ندارند! رفتارهای بی ادبانهای که با مربیان زحمتکش و طنی همچون امیر قلعه نویی، علی کریمی، امید نمازی، محمد مایلی کهن و... و حتی کرانچار خارجی و از آن بالاتر با «ساموئل ژوزه» هموطنش به گونهای بودکه انان فرار را از ایران برقرار ترجیح دهند! توهینهای بی ادبانه که به خود مسئولین فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ و آکادمی ملی همچون عباس ترابیان، خانم دکتر هراتیان و دکتر علیرضا اسدی دبیر کل متعهد و ارزشی که از مجروحان جنگ تحمیلی و از خانواده محترم شهدا میباشد و دادن القاب «مار» و «عقرب» به آنان از این مرئوس. رئیس دیکتاتوری ساخته که هر چه می‌‌خواهد و هر تصمیم غلطی که میگیرد، حتماً دیگران بدون چون و چرا باید بله قربانگو باشند و اطاعت کنند! در غیر این صورت کارشان به دادگاه انضباطی و اخلاقی کشیده میشوند!! مگر جرم مربیان لیگ و برانکو چه بوده است که با چند کلمه حرف حساب انتقاد منطقی و وقتی باید تهدید به تشکیل پرونده و احصار به دادگاه انضباطی و اخلاقی شوند!

و اما این بار کاری که از کیروش سرزده انتقام و ضربه زدن به بازیکنان ملی پوشی بود که تاوان سخنان سرمربیشان را میپردازند و این صد درصد وظیفه فدراسیون است که اجازه ندهد این هفت ملی پوش بی گناه و بدون دلیل تاوان سختی را پرداخت کنند! آخر این چه لجبازی کودکانهای است که حتی به «سروش رفیعی» ملی پوش تراکتورسازی تبریز هم بگوید که اگر میخواهی به پرسپولیس بروی شما هم وسایلات را جمع کن و برگرد به ایران؟

رئیس فدراسیون با سیاستهای منفعلانه خود در تازهترین مصاحبهای که در این رابطه داشته مدعی شده که حالا یک اتفاقی افتاده و سکوت من با تدبیر همراه است و دلیلی نداشته قبل از شنیدن حرفهای طرفین واکنشی از سوی من سر بزند!!

سؤالی که به صورت جدی از ریاست محترم فدراسیون فوتبال مطرح میشود، این است؛ آیا وظیفه فدراسیون به عنوان مرجع تصمیم گیرنده این نیست که این اتفاقات ناخوشایند را که موجب «وهن» جمهوری اسلامی ایران میشود، پیش از رخ دادن مدیریت کند؟ و با اعمال مدیریت قاطع و مقتدرانه و پیشگیرانه اصلاً اجازه ندهد که کار به اینجاها بکشد!

جناب رئیس! اگر قرار باشد تمام امور کشور با سیستم و نحوه مدیریتی حضرتعالی اداره شود، وزارت آموزش و پرورش اول باید صبر کند تا بی سوادی سراسر کشور را فرا گیرد و بعد کلاسهای درس و آموزش را شروع کند و با وزارت بهداشت برای اعمال سیاستهای خودش باید اجازه دهد یک بیماری، اپیدمی همهگیر تمام کشور پهناور را در برگیرد و آن وقت وارد ماجرا شود و بخشی از مشکلات را حل کند!

فدراسیون فوتبال در حال حاضر به جای پیشگیری از اتفاقاتی این چنین زشت فقط نقش واسطه و میانجی بین کی روش و منتقدانش را بازی میکند! اما حالا که پای باشگاه مردمی پرسپولیس وسط است باید بداند که آیا سیاست رئیس همچنان خاموشی و سکوت مدبرانه است و آیا فکر نمیکند که این سکوت علامت رضایت شماست! و یا این که قرار است بالاخره از دل این سکوت رضایتآمیز راهکاری درست و منطقی که با عزت، حکمت و مصلحت ورزش در نظام جمهوری اسلامی ایران منافات نداشته باشد، خارج شود و به همه نشان دهندکه سرانجام در فدراسیون فوتبال رئیس و مرئوس کیست و جایگاهشان کجا است؟

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: