به‌روز شده در: ۰۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۸
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۳۳۷۲
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۲
افرادی مدعی زنده نگه داشتن منش و رفتار پهلوانی «غلامرضا تختی» رادارند در حالی که هنوز معنای جوانمردی را نمی‌دانند!

مهدی یکتا- میگویند مرحوم «غلامرضا تختی» در مقطعی از نظر مالی در تنگنا قرار داشت و مبلغ 300 تومان دستی از شخصی گرفت! فردی که این مبلغ را به جهان پهلوان پرداخت به شدت متعجب شد که زنده یاد «تختی» به راحتی میتواند از شهرت و محبوبیت خود برای درآمدزایی استفاده کند. در همان زمان یک کارخانه معروف برای تبلیغ محصولات خود پیشنهادی 500 هزار تومانی به آن مرحوم ارائه داد که جهان پهلوان از پذیرش آن سرباز زد!

طرف طوری که جهان پهلوان «تختی» دلخور نشود، پس از پرداخت 300 تومان دستی از او دلیل این درخواست را میپرسد و جواب میشنود:

«آیا درست است از خرقه پهلوانی که برای این ملت عزیز است، برای خود ثروتی به هم بزنم و به اعتماد و عزت این مردم با بازیگری فیلمهای تبلیغاتی لطمه وارد کنم، من هرگز این کار را نخواهم کرد!»

باری، این خاطره را نوشتیم که در 17 دی ماه (سالگرد درگذشت جهان پهلوان تختی) یادآوری کنیم؛ پهلوان کسی است که بتواند معلم اخلاق جامعه خود هم باشد. پهلوانی به زور بازو نیست. نیک میدانیم روز 17 دی ماه خیلیها از جنس کسانی که ادعای پهلوانی و مشتیگری دارند بر سر مزار او حاضر شدهاند و در مصاحبههای خود به مدح و ستایش از مرحوم «غلامرضا تختی» یاد کردند.

افرادی که نه تنها از عزت و اعتبار خود نزد مردم استفاده بلکه سوء استفاده کردهاند! این پهلوان پنبهها تا توانستهاند ثروتاندوزی کرده و در آپارتمانهای 300 متری در مناطق خوش آب و هوای بالای شهر سکونت دارند!

مدعی زنده نگه داشتن منش و رفتار پهلوانی «غلامرضا تختی» رادارند در حالی که هنوز معنای جوانمردی را نمیدانند!

دوستان نمیدانند، چرا پس از سالهای سال هنوز خاطرات جوانمردی «غلامرضا تختی» ورد زبان مردم است؟ تختی به قدری بزرگ بود که در دل و جان رقبایش (از الکساندرومدوید روس بگیرید تا احمد آئیک ترکیه) اثرگذار شد تا هنوز به نیکی از او یاد کنند. این ماجرا را نوشتیم و صدها داستان دیگر را ننوشتیم تا بگوییم فتوت و جوانمردی مختص امثال «تختی» هاست. یکسری افراد حق ندارند اسمی از آن مرحوم بیاورند. حیف که نمیتوان اسم برد! اما خودشان هم خوب میدانند، چه فاصلهای با جهان پهلوان «تختی» و حتی واژه پهلوانی دارند! پس خواهش میکنیم حداقلل اسم زنده یاد «غلامرضا تختی» را هم نیاورند!؟

*کارشناس ورزش

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: