به‌روز شده در: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۵
logo
کد خبر: ۲۳۳۴۵
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۸

پشت پرده ارتباط اعراب با اسرائیل

یک مقام رژیم صهیونیستی از روابط نزدیک تلآویو با کشورهای عربی ازجمله بحرین پرده برداشته است. ایوب قرا، معاون وزیر همکاری منطقهای رژیم صهیونیستی، گفت وی در زمینه سازی برای سفر هیئتی از خاخامهای یهودی به بحرین نقش داشته است. قرا در مصاحبه با روزنامۀ اسرائیلی هاآرتص علاوه بر این افشاگری، گفت این هیئت با برخی از مقامهای آلخلیفه نیز در بحرین دیدار کرده است. وی همچنین فاش کرد که دختر پادشاه بحرین بهطور مخفیانه برای انجام عمل جراحی به اسرائیل سفر کرده است. قرا تأکید کرد رژیم صهیونیستی تقریباً با تمام کشورهای حاشیۀ خلیجفارس رابطه دارد.

اعتراف آنکارا به اشتباه راهبردی درباره سوریه

نعمان کورتولموش معاون نخست وزیر ترکیه در سخنانی در مقر روزنامه «حرییت» در شهر آنکارا گفت: من از کسانی هستم که معتقدم سیاست ترکیه در قبال سوریه مملو از اشتباه است. ترکیه در طول شش سال گذشته مرزهای خود را به روی عناصر مسلح برای رفتن به سوریه باز گذاشته و نیرو و امکانات و تجهیزات نظامی از طریق خاک ترکیه برای عناصر مسلح در سوریه فرستاده شده است.

حجابستیزی این بار در اتریش

«سباستین کورس»، وزیر امور خارجه اتریش از ممنوعیت روسری در مراکز دولتی و عمومی حمایت کرد. به این ترتیب وزیر امور خارجه اتریش می خواهد پیشنهاد کارشناسان ادغام و «هاینز فاسمن»، مشاور دولت برای ممنوعیت روسری در بخش های دولتی و عمومی را در قوانین مربوط به ادغام وارد کند. به گفته کورس، چنین ممنوعیت حجابی بخصوص در مدارس می تواند تصور شود چرا که در این بخش مسئله اثر و نفوذ بر انسان های جوان مطرح است. اتریش البته یک کشور دوست با مذاهب اما دولتی سکولار است.

هلاکت مسئول پدافند هوایی داعش

وزارت دفاع عراق اعلام کرد که در پی حملات پهپادهای ارتش عراق به مواضع گروه تروریستی داعش، 7 تروریست داعشی از جمله عبدالله یاسین سلیمان الجبوری مسئول پدافند هوایی این گروه تروریستی در منطقه وادی عکاب در موصل به هلاکت رسیدند. این حملات با استناد به اطلاعات اداره کل اطلاعات و امنیت عراق صورت گرفت.

نبیل رجب از زندان آزاد نمیشود

فرودگاه بین المللی «حلب» سوریه آغاز به کار کرد. پروازهای این فرودگاه بین المللی، طی چهار سال و نیم گذشته متوقف شده بود. طبق اعلام منابع سوری، پرواز اولین هواپیمای مسافربری از طریق این فرودگاه پس از چهار سال و نیم، به صورت آزمایشی انجام شده است.

«الانبار» هم به سمت آزادی میرود

نظامیان ارتش عراق موفق شدند دو منطقه «الزاویه» و «الصکر» واقع در محور غربی استان الانبار را آزاد کنند. بر اساس این گزارش، نیروهای عراقی در جریان آزادسازی این دو منطقه 13 عنصر تکفیری داعش را به هلاکت رسانده و ده ها تَن دیگر را زخمی کردند. طبق اعلام رسانه های عربی، نیروهای عشایری نقش مهمی در آزادسازی این دو منطقه واقع در محور غربی الانبار داشتند. گفتنی است، روز گذشته نیز نیروهای حشد شعبی طی عملیاتی گسترده هفت منطقه استراتژیک واقع در غرب الانبار را از تصرف داعش خارج کرده بودند

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: