به‌روز شده در: ۰۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۳
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۳۳۴۱
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۰
یعقوب شیویاری:
در طرح تحول سلامت برخلاف برنامه پنجم که می بایست پیشگیری مقدم بر درمان باشد درمان مقدم تر از پیشگیری قرار دارد و امروز در اکثر روستاها بیماران برای درمان بیماری مجبور هستند به شهرهای مهاجرت کنند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس گفت: جمعی از نمایندگان به دنبال اجرای طرح پزشک خانواده در کشور هستند چراکه معتقدند که هزینه اجرای طرح پزشک خانواده در تهران و شهرهای بزرگ صرف ساختن بیمارستان ها و هتل بیمارستان های مجلل شده است.

یعقوب شیویاری، عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت درمان و نماینده مردم میانه در خانه ملت در گفتگو با خبرنگار هفته نامه شما، در مورد ادامه طرح تحول سلامت، گفت: در صورتی که منابع مالی این طرح در سال های آینده تأمین نشود اجرای طرح تحول سلامت مشکل اساسی مواجه خواهد شد.

وی افزود: از آنجایی که 75درصد بار مالی طرح تحول سلامت بر دوش بیمه ها مخصوصا بیمه هایی که از این طرح به نحو احسن حمایت می کنند است اگر منابع مالی طرح از سوی دولت تأمین نشود بیمه ها با مشکل مواجه می شوند.

شیویاری مردم و بیمه ها را متضررترین گروها در طرح تحول سلامت دانست و اذعان داشت: با اجرای طرح تحول سلامت هزینه های درمانی در بیمارستان های دولتی کاهش یافته اما از باعث افزایش هزینه های دولت شده است.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به اجرای فاز سوم طرح تحول سلامت اشاره کرد و بیان داشت: با اجرایی شدن فاز سوم طرح تحول سلامت تعرفه های درمانی تا سیصد درصد افزایش پیدا کرده که این امر باعث افزایش تخصیص منابع مالی دولت شده است.

وی گفت: اگر طرح تحول سلامت به همین شکل کنونی ادامه پیدا کند بیمه هایی که از این طرح حمایت می کنند با ورشکستگی مواجه خواهند شد.

نماینده مردم میانه در خانه ملت بیان داشت: معتقدم پزشک خانواده طرحی فوق العاده ای بود به دلیل این که با تشکیل پزشک خانواده کیفیت درمان افزایش می یافت و بیماران زیر نظر پزشک متخصص درمان می شدند، اما متاسفانه این اتفاق در کشور رخ نداد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان گفت: اگر طرح پزشک خانواده بدرستی در کشور اجرایی می شد بیمار می دانست بیماریش چیست و باید به کدام پزشک متخصص جهت درمان بیماریش مراجعه کند اما متاسفانه با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید اجرای سطرح پزشک خانواده عقیم ماند.

نماینده مردم میانه در خانه ملت گفت: در پزشک خانواده نیروی اصلی پزشکان هستند که اگر برای این طرح پزشکان بدرستی انتخاب می شدند نه بیمار و بیمه متضرر می شد.

عضو شورای مرکزی فراکسیون ولایت گفت: در طرح تحول سلامت برخلاف برنامه پنجم که می بایست پیشگیری مقدم بر درمان باشد درمان مقدم تر از پیشگیری قرار دارد و امروز در اکثر روستاها بیماران برای درمان بیماری مجبور هستند به شهرهای مهاجرت کنند.

وی ادامه داد: اگر دولت بر طرح پزشک خانواده اهتمام می ورزید دیگر هیچ روستایی مجبور نبود به شهرها مهاجرت کند چرا که پزشک خانواده فرد بیمار را درمان می کرد و بسیاری از مشکلات بیماران حل می شد.

شیویاری در خاتمه یادآور شد: جمعی از نمایندگان به دنبال اجرای طرح پزشک خانواده در کشور هستند چراکه معتقدند که هزینه اجرای طرح پزشک خانواده در تهران و شهرهای بزرگ صرف ساختن بیمارستان ها و هتل بیمارستان های مجلل شده است.

برچسب ها: شیویاری
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: