به‌روز شده در: ۰۴ تير ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۳
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۳۳۳۹
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۸
رسول خضری:
نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در خانه ملت اظهار داشت: دولت و مسئولین بخاطر اینکه ریشه‌ها را حل کنند به فکر حل معلول‌ها هستند و نمایندگان معتقدند که تنها حل معلول راه کار مناسب و قطعی در برخورد با آسیب‌های اجتماعی نیست.
نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در خانه ملت اظهار داشت: دولت و مسئولین بخاطر اینکه ریشهها را حل کنند به فکر حل معلولها هستند و نمایندگان معتقدند که تنها حل معلول راه کار مناسب و قطعی در برخورد با آسیبهای اجتماعی نیست.

رسول خضری، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفتگو با خبرنگار هفته نامه شما، در واکنش به اظهار نظر برخی از مسئولان و هنرمندان در مورد عقیم کردن بانوان کارتن خواب و گور خوابها، گفت: طبق قانون اساسی هیچ فرد گروهی اعم از زن و مرد نمیتواند افراد یا فردی را عقیم کند.

وی در ادامه با تأکید بر این مطلب که عقیم کردن افراد تنها پاک کردن صورت مسئله است، افزود: طبق قانون تنها افرادی را میتوان عقیم کرد که معلولیت ذهنی دارند آن هم با اجازه قیم و یا دولت این کار صورت میگیرد.

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در خانه ملت اظهار داشت: دولت و مسئولین بجای اینکه ریشهها را حل کنند به فکر حل معلولها هستند و نمایندگان معتقدند که تنها حل معلول راه کار مناسب و قطعی در برخورد با آسیبهای اجتماعی نیست.

به گفته خضری بیکاری و اعتیاد مادر آسیبهای اجتماعی میباشد و تا زمانی که این دو کنترل نشوند آسیبهای اجتماعی به قوت خود در کشور باقی خواهد ماند.

وی تأکید کرد: دولت باید اشتغال زایی برای جوانان را در اولویت کار خود قرار دهد زیرا که بیچارگی و سرخوردگی جوانان کشورمان اکثرش به دلیل نبود شغل مناسب است.

خضری بیان کرد: اگر اعتیاد و بیکاری را در کشور ریشه کن کنیم قطعا توانستهایم بر بسیاری از معضلات و آسیبهای اجتماعی فائق آئیم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: از آنجایی که بیشترین آسیبهای اجتماعی در حاشیه شهرها را شاهد هستیم با روندی که دولت در جهت تضعیف روستاها در پیش گرفته قطعا بر حاشیه نشینی در شهرها دامن میزند.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در خانه ملت با اشاره به اولین دیدار نمایندگان با مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: در این دیدار رهبری آسیبهای اجتماعی را یکی از مسائل مهم کشور بیان فرمودند و به نمایندگان سفارش کردند که به فکر اشتغال و معیشت مردم باشند، اما متاسفانه نمایندگان مجلس در برنامه ششم توسعه بسیار کمرنگ به آسیبهای اجتماعی پرداختهاند و به تأکید و توصیه مقام معظم رهبری توجه نکردند.

خضری در ادامه به عملکرد دولت در مورد مقابله با آسیبهای اجتماعی اشاره کرد و بیان داشت: از آنجایی که آسیبهای اجتماعی در کشور در حال گسترش است از این رو گسترش آسیبهای اجتماعی نشان دهنده این است که دولت ارادهای جدی در مقابله با این موارد ندارد.عضو کمیسیون اجتماعی مجلس به تنقیح قوانین در مورد آسیبهای اجتماعی اشاره و بیان داشت: بسیاری از قوانین در حال حاضر کهنه شدهاند و باید هرچه سریعتر تنقیح شود چرا که در بحث گورخوابها متولیان بسیاری در دولت وجود دارد از این رو هر متولی تقصیر را بر گردن متولی دیگر میاندازد.

نماینده مردم پیرانشهر در خانه ملت در خاتمه گفت: وضعیت آسیبهای اجتماعی از حد بحران عبور کرده و آمار معتادین در کشور بسیار بالا است.

برچسب ها: رسول خضری
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: