به‌روز شده در: ۰۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۳
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۳۳۱۸
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۹
اخبار 24 ساعت گذشته:


سند بزرگ‌ترین اردوگاه کشور در اختیار بانک!
آموزش‌وپرورش برای پرداخت مطالبات فرهنگیان، سند اردوگاه شهید باهنر تهران را که بزرگ‌ترین اردوگاه کشوری این وزارتخانه است، به عنوان ضمانت در اختیار بانک قرار داده است. گفتنی است، اکنون بحث‌های متعددی مبنی بر ساخت‌وساز در این زمین مطرح است. باغ ۵۰ هکتاری در شمال تهران با در اختیار داشتن حداکثر امکانات، آنقدر برای سودجویان جذابیت دارد و وسوسه انگیز است که از هر روشی برای بهره‌برداری از آن تلاش خواهند کرد.

دولت یازدهم رفاقتی به افراد سِمت می‌دهد
ابوالفضل شکوری، عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در گفت‌وگویی با خبرگزاری فارس به انتخابات ۹۲ اشاره و تأکید کرد: چرخش اصلاح‌طلبان به سمت روحانی نقطه‌ گریز از شرایط بود و ممکن است اصلاح‌طلبان برای حمایت از روحانی در سال ۹۶ شرط و شروط بگذارند. وی در بخش دیگری از سخنانش ضمن انتقاد از تقسیم مسئولیت‌ها در دولت روحانی، گفت: به نظر من، دولت مسئولیت‌ها را به طور رفاقتی تقسیم می‌کند. تمام کسانی که در مرکز تحقیقات استراتژیک رفت‌وآمد داشتند، اکنون پست گرفته‌اند. شکوری در رابطه با مسئله برجام و نقض آن از سوی آمریکا نیز اظهار داشت: اقتصاد ما الآن با رکود مواجه است و امیدهای آقای روحانی به باد رفته است. ایشان فکر می‌کرد این پول‌ها می‌آید و ما با شبکه بانکی بین‌المللی ارتباط پیدا می‌کنیم و پول‌های آزاد شده‌مان در اختیار دولت قرار می‌گیرد و سرمایه‌گذاری‌ها به کشور سرازیر می‌شود؛ اما امروز شاهد آن هستیم که سرمایه‌گذاران خارجی وارد ایران می‌شوند؛ اما قادر به آوردن پول نیستند؛ چون بانک‌های بزرگ خارجی می‌ترسند. به نظر من این نقص برجام است و می‌توان از این نظر به آن انتقاد کرد. وی افزود: در بعد اقتصادی برجام، به ویژه در مسائل بین‌المللی مالی پیش‌بینی‌های لازم و دقت کافی صورت نگرفته است.

شورای نگهبان در مقابل خواسته‌های غیر قانونی مقاومت می‌کند
سخنگوی شورای نگهبان در جمع تعدادی از جوانان انقلابی محله مسعودیه تهران، تأکید کرد: شورای نگهبان هیچ نگرانی در آینده ندارد و نام هر کسی که از صندوق بیرون بیاید، به عنوان برنده انتخابات اعلام می‌کند اما در مقابل خواسته‌های غیر قانونی مقاومت می‌کند؛ زیرا نظام با کسی شوخی ندارد و از هیچ‌کس هم نمی‌ترسد. عباسعلی کدخدایی در پاسخ به پرسشی درباره واکنش شورای نگهبان به حضور اصلاح‌طلبان فعال در فتنه در انتخابات آتی به منظور تحت فشار قرار دادن شورای نگهبان گفت: فتنه یک شاخص برای شورای نگهبان و نظام است و کسانی که در فتنه حضور مؤثر داشتند، از شورای نگهبان انتظار نداشته باشند که از تکالیف قانونی خود و خواست مردم کوتاه بیاید. این عضو حقوقدان شورای نگهبان درباره صلاحیت نماینده‌ای که پس از دوره نمایندگی به عدم التزام به ولایت و نظام می‌رسد، گفت: اگر من به عنوان عضو شورای نگهبان، مرتکب جرمی بشوم، دیگر نمی‌توانم در شورای نگهبان بمانم و قطعاً در دوره بعد من را کنار خواهند گذاشت و این موضوع امری بدیهی است. همین درباره نمایندگان نیز صادق است.

بازی با گزینه های جایگزین برای امتیاز گرفتن بیشتر از روحانی
عطریانفر عضو مرکزیت کارگزاران به روزنامه اعتماد گفت: مناسب‌ترین فردی که از او برای کاندیدای پوششی سخن رانده شده، آقای جهانگیری است.صفایی فراهانی عضو مرکزیت حزب منحله مشارکت نیز به روزنامه آرمان گفت: چون هر رویدادی از جمله رد صلاحیت روحانی ممکن است، مطمئنا شخصیت‌هایی مثل آقایان جهانگیری یا نجفی دارای پتانسیل بالایی هستند.
روزنامه زنجیره‌ای بهار نیز در صفحه اول خود، عارف و پزشکیان و مطهری و ظریف را به عنوان «گزینه‌های جایگزین روحانی»‌ معرفی کرد.

دکل سیاست‌زده ربطی به وزارت نفت نداشت

رستم قاسمی وزیرسابق نفت با بیان اینکه سال 90 تا 92 در اوج تحریم‌ها 20 دستگاه دکل حفاری ساخته شد که کار بزرگی بود، گفت: درباره دکلی که گفته شد گمشده شده است، مربوط به شرکت تاسیسات دریایی بوده و به وزارت نفت ارتباطی نداشت، بعد از دوران وزارتخانه بنده متوجه شدم که در خرید مشکلاتی داشته‌اند و گویا واسطه خرید که معلوم است چه کسانی بوده‌اند، تخلف و خیانت کرده‌ و بخشی از پول را به حساب خودشان واریز کرده‌اند که خوشبختانه قوه قضائیه به‌موقع وارد شد و ضمانت‌هایی نیز از اموال و امکانات آنها در اختیار گرفته است
این ۶۰-۷۰ میلیارد دلار دقیقا کجاست؟
به گزارش ایرنا، جهانگیری گفت: ۴۰ میلیارددلار صادرات غیرنفتی داریم و پیش‌بینی می‌شود این رقم به ۵۰ میلیارد دلار هم برسد.
وی افزود: دولت به هیچ‌وجه بدنبال ایجاد نرخ جدید ارز در بازار نیست.اسحاق جهانگیری در جلسه بررسی و ارزیابی عملکرد بانک مرکزی در زمینه پروژه‌های اقتصاد مقاومتی افزود: در ۹ ماهه امسال ۳۳ درصد رشد افزایش صادرات نفتی داشتیم که امیدواریم در ماه‌های پایانی سال این رقم افزایش یابد.یادآور می‌شود بنابر اظهارات دیگر مقامات دولتی، درآمدهای نفتی در یک سال گذشته نیز ۲۱ میلیارد دلار بوده و بدین ترتیب باید مجموع درآمدهای کشور به ۶۰ تا ۷۰ میلیارد دلار برسد که رقم بسیار بالایی است. اما روشن نیست که اگر این آمار درست است چرا اثر خود را در اقتصاد کشور نشان نمی‌دهد؛ یعنی رکود تولید شدیدتر شده و از آن طرف، نرخ ارزهای خارجی بین ۱۷ تا ۳۰ درصد افزایش یافته که به منزله کاهش قدرت پول ملی است؛ در حالی که منطقا در صورت تقویت درآمدهای ملی و رشد اقتصادی کشور، نرخ ارز خارجی باید کاهش یابد و تولید رونق بگیرد.

ولایتی این بار نمی‌آید
علی‌اکبر ولایتی می‌گوید تصمیمی برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست‌جمهوری ۹۶ ندارد. علی‌اکبر ولایتی، رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت‌وگو با تسنیم در پاسخ به این سوال که آیا شما برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۹۶ کاندیدا خواهید شد یا خیر؟ گفت: بنده قصد شرکت در رقابت‌های انتخاباتی سال ۹۶ را ندارم. وی افزود: ان‌شاءالله نیروهای انقلاب همه با هم متحد شوند تا بتوانند به یک کاندیدای خدوم رای بدهند که ان‌شاءالله کشور را در راستای اهداف جمهوری اسلامی و آرمان‌های امام راحل و در جهت سیاست‌های ترسیم‌شده در قانون اساسی و رهنمودهای مقام معظم رهبری پیش ببرد.

دعوت از مردم براي شركت در مراسم دعاي باران

‌توليت آستان مقدس احمدي و محمدي(ع) از مردم دعوت كرد كه در ايام پيش‌رو براي نزول باران، تجمع و دعا كنند.

متن پيام آيت‌الله دستغيب چنين است؛

بسم الله الرحمن الرحیم

مردم شریف، مومن و خداجوی استان فارس؛ هم‌اینک که نزول باران رحمت‌الهی به تاخیر افتاده، در طول هفته پیش‌رو در مساجد، حسینیه‌ها، بقاع متبرکه، تکایا و ... خداوند را با تضرع، توجه و خشوع بخوانیم تا ان‌شاءالله، رحمت خدای متعال شامل حالمان گردد
مسئول برخی از کانال‌های تلگرامی ضدانقلاب، بعضی از آقازاده‌ها هستند

حمیدرضا مقدم‌فر، مشاور فرهنگی فرمانده کل سپاه، با بیان اینکه هیچ‌گونه تردیدی در وابستگی کانال‌های ضدانقلاب به سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه وجود ندارد، گفت: وقتی این نوع وابستگی‌ها وجود دارد، طبیعتا سرمایه‌گذاری‌هایی انجام می‌شود و مبالغ هنگفتی در اختیار این کانال‌های ضدانقلاب قرار می‌گیرد. او با بیان اینکه پول‌هایی که سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه در اختیار این کانال‌ها قرار می‌دهند، در داخل کشور به کسانی داده می‌شود که آمادگی خودفروشی دارند، افزود: از ابتدای انقلاب، چنین افراد خودفروخته‌ای در کشور حضور داشتند؛ حداقل کار این نفوذی‌ها در داخل این است که با این کانال‌ها در رابطه باشند و اطلاعات غلط و در قلیل مواردی هم درست و شایعات را با آنها ردوبدل کنند. مقدم‌فر گفت: امروز عقلا تردیدی ندارند که این کانال‌های تلگرامی صددرصد به سرویس‌های اطلاعاتی و پشتیبانی‌های مالی آنها تکیه دارند؛ ولو اینکه مسئول برخی از این کانال‌های تلگرامی، بعضی از آقازاده‌ها باشند؛ ما از اینها در خارج از کشور، عمدتا در آمریکا و انگلیس و برخی از کشورهای همسایه مثل ترکیه داریم.

پاسخ مودبانۀ آرنولد به توئیت بی ادبانۀ ترامپ

دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا اجرای برنامۀ «سلبریتی اپرنتیس» توسط آرنولد را که قبلا خود ترامپ آن را اجرا می کرد، به سخره گرفت. ترامپ در یکی از توییت های خود گفته که آرنولد برنامه را «خراب» کرده است. ترامپ، همچنین، گفته است: «این سری برنامه را با سری اول برنامه مقایسه کنید. اما چه کسی اهمیت می دهد؛ زیرا وی طرفدار جان کاسیچ و هیلاری کلینتون بود». اما آرنولد در پاسخ به ترامپ گفت: «هیچ چیزی مهم تر از خدمت به مردم نیست. برایت ترامپ آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم به همه مردم آمریکا با قدرت خدمت کنی، همانگونه که در برنامه خدمت می کردی». گفتنی است آرنولد، ستاره آمریکایی، جای ترامپ را در اجرای برنامه سلبریتی اپرنتیس در شبکه ان بی سی را گرفت.

سردار نامی کاندیدا می‌شود

سردار «محمدحسن نامی» وزیر سابق ارتباطات برای انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ کاندید خواهد شد. برخی سایت‌ها و کانال‌های تلگرامی ضمن انتشار این خبر نوشتند که وزیر سابق دولت محمود احمدی‌نژاد امروز تصمیم‌گرفته است در روزگاری که گزینه‌های مختلفی خود را برای گزینش به عرصه معرفی می‌کنند، وارد میدان رقابت‌های سیاسی انتخابات شود و به طور رسمی کاندیداتوری خود را برای کارزار سال ۹۶ اعلام کرده‌است.

پاسخ جالب قالیباف در مورد انتخابات 96

محمدباقر قالیباف در مراسم افتتاح همزمان سه پروژه عمرانی (پل‌های تقاطع غیرهمسطح کاروانسرای سنگی 1 و 2 و احداث پل شرق به شمال تقاطع بزرگراه‌های نیایش و چمران) در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که آیا شما در سمت شهردار به کار خود ادامه خواهید داد و یا برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری آماده می‌شوید، گفت: ما وظیفه داریم کار کنیم و جایش مهم نیست.

پس از برجام کسی تخم‌مرغ هم بخورد چشمش می‌زنند!

حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان در گفت‌و‌گو با فارس و در پاسخ به سوالی درباره وضعیت تورم، اظهار داشت:‌ دولت اعلام می‌کند که تورم را تک رقمی کرده است ولی بر اساس معیاری که آقای رئیس جمهور ارائه کرده بودند «ملاک تورم جیب مردم است» و اگر جیب مردم ملاک باشد که هست، نرخ تورم بسیار بالاتر از آن است که اعلام می‌شود.شریعتمداری با بیان اینکه علاوه بر جیب مردم، چشم زحم هم می‌تواند ملاک تورم باشد، توضیح داد: قبل از اجرائی شدن برجام اگر به کسی چشم زخم می‌زدند، برایش تخم‌مرغ می‌شکستند ولی چنانچه دولت همچنان چشم انتظار دستاوردهای برجام بماند، این نگرانی وجود دارد که اگر کسی تخم مرغ بخورد چشمش بزنند.
بی توجهی 5 وزارتخانه به مدیریت مصرف سوخت
در حالی که بر اساس مصوبه آذرماه سال قبل هیئت دولت به شماره 119512 تاکید شده بود وزارت کشور موظف است با همکاری وزارتخانه های راه و شهرسازی، نفت، نیرو و صنعت، معدن و تجارت ظرف مدت سه ماه نسبت به تهیه لایحه برای اصلاح قانون توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت با هدف رفع کاستی های موجود اقدام کند، با گذشت بیش از یک سال از این الزام قانونی، هنوز مصوبه مذکور به تایید هیئت دولت نرسیده است.

هشدار جدید درباره انتصاب مدیران شرکتهای دولتی
بر اساس ابلاغیه روزهای اخیر یک نهاد نظارتی به تعدادی از مدیران اجرایی، مجدد تاکید شده است با توجه به ممنوعیت قانونی در خصوص حضور همزمان افراد در هیئت مدیره یا منصب مدیرعاملی شرکت هایی که تمام یا بخشی از سرمایه آن متعلق به دولت است، مسئولان مربوطه باید ضمن رعایت قوانین مصوب و بخشنامه های صادر شده در این خصوص، توجه داشته باشند رعایت نکردن این ضوابط موجب پیگرد و برخورد قانونی خواهد بود.
تابعیت ایرانی افراد 2 تابعیتی لغو می شود

نقوی حسینی با بیان اینکه مطابق قانون مدنی افراد دوتابعیتی که تابعیت کشور دیگری را می پذیرند، تابعیت ایرانی آنها لغو می شود، تأکید کرد: تابعیت مضاعف جرم است و این افراد حق داشتن اموال غیر منقول را هم ندارند. سید حسین نقوی حسینی در گفت و گو با میزان، با اشاره به اینکه ما باید یک قانون جامعی در حوزه تابعیت تهیه کنیم، گفت: مطابق قانون مدنی افراد دوتابعیتی که تابعیت کشور دیگری را می پذیرند تابعیت ایرانی آنها لغو می شود وحتی حق داشتن اموال غیرمنقول را هم ندارند.سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: بر اساس قانون کشور ما کسی که تابعیت کشور دیگری را می پذیرد تابعیت ایرانی او لغو می شود ودر اصل یک تابعیتی است.وی با تأکید بر اینکه چه کسانی تابعیت مضاعف را پذیرفته اند واین حقوق در مورد آنها باید اعمال شود، اظهار داشت: وقتی که فرد نمی تواند اموال غیر منقول داشته باشد به طور مضاعف نمی تواند مسئولیت داشته و یا کارمند دولت باشد.

استعفای کی‌روش چقدر صحت دارد؟

عد از اینکه طی روزهای اخیر بر سر برگزاری اردوی اخیر تیم ملی در کشور امارات اختلافات زیادی به وجود آمد که طی آن حتی امروز شایعه استعفای کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی ایران نیز منتشر شده، قرار است اعضای هیأت رئیسه این فدراسیون فوتبال عصر فردا دور یکدیگر جمع شده و در خصوص راهکارهای برون‌رفت از مشکلات پیش‌آمده جلسه‌ای را برگزار کنند.هدایت ممبینی با تأیید این خبر به فارس گفت:باید در حال حاضر کمک کنیم تا آرامش به فوتبال ایران برگردد و جلسه فوق نیز بر همین رابطه برگزار می‌شود. هرچند که صحبت‌هایی در رابطه با استعفای کی‌روش به صورت غیررسمی منتشر شده، اما در جلسه فردا در مورد همه زوایای اختلافات پیش‌آمده صحبت می‌کنیم و تصمیم‌گیری‌هایی را خواهیم داشتیم.

اظهارات گستاخانه یک مقام سعودی درباره ایران

محمد بن سلمان، وزیر دفاع و جانشین ولیعهد عربستان سعودی در مصاحبه با مجله آمریکایی فارن افرز مدعی شد: ایران نماینده سه مسئله اصلی یعنی ایدئولوژی‌های بدون مرز، بی ثباتی و تروریسم است. وی درباره آینده روابط عربستان و ایران و در ادامه اظهارات گستاخانه خود گفت: هیچ جایی برای مذاکراه با کشوری که به صادر کردن ایدئولوژی کوته نظرانه خود می‌پردازد، از تروریسم حمایت می‌کند و به نقض حاکمیت دیگر کشورها می‌پردازد، وجود ندارد. اگر ایران روش خود را تغییر ندهد و ما با تهران همکاری کنیم ضرر خواهیم کرد. وی از گسترش نفوذ داعش در عراق و سوریه شدیدا ابراز نگرانی کرد و افزود: می‌توان با در نظر گرفتن کشورهای قدرتمندی مثل مصر، اردن، ترکیه و عربستان داعش را شکست داد.

اخبار روزانه:
* غلامحسین کرباسچی درباره حضورش در فهرست اصلاح‌طلبان برای انتخابات شورای شهر تهران که به تازگی از رسانه‌ها منتشر شده است، گفت: من بارها اعلام کرده‌ام که قصد شرکت در هیچ انتخاباتی را ندارم. نه تنها من، بلکه بسیاری از دوستان که نام‌شان در این فهرست غیر واقعی ذکر شده، قصد شرکت در انتخابات را ندارند.

* با دستور وزیر نفت، گاز تمامی ساختمان‌های وزارت نفت و شرکت‌های تابع در تهران تا اطلاع ثانوی قطع شد. در نامه ارسالی شرکت ملی گاز به معاونت منابع انسانی وزارت نفت، آمده است: «به دستور مقام عالی وزارت، در خصوص مدیریت هوشمندانه مصرف گاز طبیعی، ضرورت صرفه‌جویی و اهمیت گازرسانی به تمامی مناطق کشور با اولویت مناطق سردسیر در فصل سرما، خواهشمند است، دستور فرمایید در اسرع وقت گاز مصرفی موتورخانه‌های تمامی ساختمان‌های اداری وزارت نفت و چهار شرکت اصلی تا اطلاع ثانوی قطع شود
* پلیس رژیم صهیونیستی برای بار دوم از بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر این رژیم، به ظن دریافت هدایا و برخی گمانه‌زنی‌های دیگر مبنی بر فساد مالی بازجویی کرده است. سرپرست تیم بازجویان از نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، پلیس ایرانی‌زاده‌ای است که کوروش برنور نام دارد. رسانه‌های این رژیم نوشته‌اند: کوروش برنور به «سخت‌گیری» در بازجویی از مقامات ارشد پیشین صهیونیستی که در مظان اتهام فساد بوده‌اند، شهرت دارد.
* تحلیل داده‌های اطلاعاتی یک اندیشکده معروف آمریکایی از سوی وزارت دفاع آمریکا نشان می‌دهد، دولت «باراک اوباما» رئیس‌جمهور کنونی این کشور که آخرین روزهای کاری خود را سپری می‌کند، در سال ۲۰۱۶، از ۲۶ هزار و ۱۷۱ بمب استفاده کرده که این رقم در قیاس با سال ۲۰۱۵، سه هزار و ۲۷ مورد بیشتر بوده است.
* عیسی منصوری، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: براساس هماهنگی بین وزارتخانه‌های تعاون، علوم و تحقیقات، صنعت و آموزش‌وپرورش برای تربیت نیروی انسانی ماهر و کارآفرین، طرح‌های متعددی همچون کاشف، فاتب و فاجد اجرا می‌شود.
* در حالی که تهران و واشنگتن سال‌هاست رابطه دیپلماتیک ندارند، «کریس کالینز» نماینده جمهوریخواه نیویورک در مجلس نمایندگان آمریکا و عضو تیم انتقالی ترامپ در اظهاراتی عجیب گفت: دیپلمات‌های ایرانی باید از واشنگتن اخراج شوند!

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: