به‌روز شده در: ۰۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۳
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۳۲۹۹
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۲
اخبار 24 ساعت گذشته:

۸ پله افزایش رتبه بیکاری در دولت روحانی
صندوق بین‌المللی پول با اشاره به صعودی بودن وضعیت بیکاری در ایران اعلام کرد این کشور ۸ پله در رده‌بندی بیکارترین کشورها بالا رفته است.براساس گزارش صندوق بین‌المللی پول، نرخ بیکاری در ایران که در سال ۲۰۱‍۴ بالغ بر ۱۰/۶ درصد بوده است، در سال ۲۰۱۵ به ۱۰/۸ درصد و در سال ۲۰۱۶ به ۱۱/۲۸ درصد افزایش یافته است. البته در تابستان سال جاری نرخ بیکاری باز هم بالاتر رفت و به ۱۲/۸ درصد رسید که البته در محاسبات و گزارش اخیر صندوق بین‌المللی پول به آن استناد نشد.در مقایسه با سایر کشورها نیز وضعیت اشتغال در ایران بدتر شده است و این کشور طی دو سال ۸ پله در رده‌بندی بیکارترین کشورهای جهان بالا رفته است. در سال ۲۰۱۴ ایران از نظر رده‌بندی کشورهای جهان براساس بیشترین نرخ بیکاری در رتبه ۳۱ قرار داشته اما در سال ۲۰۱۵ در جایگاه ۲۵ و طی سال ۲۰۱۶ در جایگاه ۲۳ قرار گرفته است.

پیشنهاد جالب رئیس مجلس برای حل اختلاف سران قوا

در جلسه علنی امروز مجلس، غلامرضا تاج گردون پیشنهاد انتقال شورای عالی بیمه و سلامت از زیرمجموعه وزارت رفاه به زیرمجموعه وزارت بهداشت را مطرح کرد. مصطفی کواکبیان در مخالفت با آن گفت که این مشکل دولتی هاست و آنها نباید در زمین مجلس بازی کنند و در این زمینه یک مثال از کشور مالزی زد و گفت: چنین اختلافی در کشور مالزی بود،‌ آقای ماهاتیر محمد مسئولین بهداشت و بیمه ای را در یک اتاق کردند و گفتند تا 24 ساعت باید یک پارچه برای مردم تعیین تکلیف کنید. اگر دولتی ها اختلافی دارند که دارند باید خودشان حل کنند. نباید اختلاف را به زمین مجلس بیندازند. کواکبیان: چون وقت است همینجا به روسای قوا می گویم چرا مسائل خود را از طریق تریبون های عمومی حل می کنید؟ می توانیم بنشینیم و اختلاف بین خودمان را فی مابین حل کنیم. رئیس مجلس با خنده خطاب به کواکبیان گفت:‌ لابد پیشنهاد شما این است که سران قوا را توی یک اتاق بکنند بلکه مسئله حل شود؟ کواکبیان پاسخ داد: بله اگر این طور باشد هم درست است. من پیشنهاد شما را هم تایید می کنم.

شرط‌گذاری برای حمایت دوباره از رئیس‌جمهور
سخنگوی حزب اعتدال و توسعه گفت: جریان اصلی اصلاح طلب از روحانی حمایت جدی خواهد کرد، بعضی از گروه‌ها شروطی برای روحانی دارند.به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان اسماعیل شجاعی پیرامون برنامه‌های انتخاباتی حزب اعتدال و توسعه اظهار داشت: هنوز فعالیت انتخاباتی حزب آغاز نشده است اما جلسات برگزار می‌شود تا در این چارچوب نقش خود را در انتخابات آینده ایفا کنیم.وی در رابطه با دیدار احزاب اصلاح طلب با حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان گفت: اطلاعی در این رابطه ندارم.
شجاعی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه به نظر شما احزاب اصلاح‌طلب کاندیدای دیگری را در کنار روحانی برای انتخابات سال آینده معرفی خواهند کرد، گفت: رهبران اصلاحات در انتخابات ۹۶ از روحانی حمایت می‌کنند.سخنگوی حزب اعتدال و توسعه با اشاره به اینکه جریان اصلی اصلاح طلب از روحانی حمایت جدی خواهد کرد ادامه داد: بعضی از گروه‌ها شروطی برای روحانی دارند و موضوعاتی است که باید با آقای روحانی در میان گذاشته شود.

ماجرای ۳۳ هزار میلیارد تومانی که به خزانه واریز نشده است!

حاجی‌دلیگانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: باید سرنوشت ۳۳ هزار میلیارد تومان درآمد حاصل از افزایش قیمت حامل‌های انرژی در اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها که مازاد بر اعتبار مربوط به پرداخت یارانه نقدی بوده و به خزانه‌داری واریز نشده و اطلاعات آن ثبت نشده مشخص شود. باید هزینه ساخت جکوزی در ریاست جمهوری و خرید دستگاه شنود مخابراتی به مردم گفته شود. مردم! بدانید دولت موافق شفاف‌سازی حقوق‌ها و مسائل مالی نیست و به رغم حرف‌ها با شفاف‌سازی‌ها مخالفت می‌کند.

جوانان بحرين از سفر به ايرانمنع شدند

اعضای مجلس نمایندگان بحرین در اقدامی خصمانه طرحی را پیشنهاد دادند که به موجب آن از سفر جوانان‌شان به پنج کشور از جمله ایران ممانعت می‌شود. اين طرح شامل عراق، سوریه، لبنان و یمن نيز مي‌شود. گفتني است این طرح ١١ رأی موافق، ٩ رأی مخالف و یک رأی ممتنع داشت و سه نماینده دیگر با وجود حضور در جلسه در رأی‌گیری شرکت نکردند. ازهمين‌رو احمد الملا، رئیس مجلس نمایندگان بحرین، خواستار رأی‌گیری مجدد در هفته آینده شد، زیرا هم تعداد موافقان و هم تعداد مخالفان این طرح بالا بود.

پولشویی در سریال «شهرزاد»؟

جبار كوچكي‌نژاد، رئيس كميته تحقيق و تفحص از صندوق ذخيره فرهنگيان تأکید کرد: هرگونه اظهارنظری مبني بر محرز شدن پولشويي تهيه‌كننده سريال شهرزاد رد شده و تا اين لحظه هیچ مدركي دال بر صحت اين ادعا به كميته تحقيق و تفحص نرسيده است.کوچکی‌نژاد گفت: اظهارات آقاي خجسته، عضو اين كميته نظر شخصي خودش بوده اما کمیته تحقیق و تفحص تا الان، مداركي دال بر صحت ادعاهای مطرح شده در خصوص پولشویی تهیه کننده سریال شهرزاد نديده است.او افزود: هنوز چيزي براي ما روشن نشده و اساسا هم به اعضا اعلام كرديم درباره ابعاد و اطلاعات پرونده هيچ مصاحبه‌اي نكنند. طبيعتا كميته تحقيق و تفحص هم اطلاعات و اخباري كه در اين رابطه از طرف افرادي به جز سخنگو و رييس هيات اعلام مي‌شود را تكذيب مي‌كند.رييس كميته تحقيق و تفحص از صندوق ذخيره فرهنگيان اعلام کرد: فردي با عنوان جعلي كارشناس كميته تحقيق و تفحص به بانك سرمايه رفته بود و به صورت خودسرانه و دروغ خواستار بررسی و دریافت اطلاعات شده است

آخرین وضعیت فیش‌های حقوقی

عضو کميسيون اصل‌نود مجلس در واکنش به اظهارات اخير رئيس جمهور با اعلام اينکه آخرين آمار نجومي‌بگيران ۳۹۷ نفر است نه ۳۰۰ نفر، گفت:‌ برخي نجومي بگيران حتي اگر مصوبه هيات مديره داشته اند ولي نبايد از اختيارات خود سوءاستفاده مي‌کردند. محمد رضا امير‌حسن‌خاني در مورد صحبت‌هاي اخير رئيس جمهور مبني بر کاهش آمار نجومي بگيران به ۳۰۰ نفر از سوي ديوان محاسبات اظهار داشت: آخرين آماري که از نجومي بگيران به کميسيون از سوي ديوان محاسبات اعلام شده ۳۹۷ نفر بوده و چيز جديد مبني بر اينکه اين ارقام کاهش يافته به دست ما نرسيده است. اين عضو کميسيون اصل‌نود در واکنش به اين موضوع که با توجه به نبود مستندات قانوني مي‌توان برخورد و آنها را مجازات کرد، گفت: براي برخورد و مجازات نياز به مستندات است زيرا برخي از اين ۳۹۷ نفر مجوز قانوني داشتند ولي در غيرمتعارف بودن اين حقوق‌ها شکي نيست و به گفته مقام معظم رهبري اين کار ظلم به مردم است.

خودداری 2 روزه کارگران نیروگاه رامین اهواز از خوردن غذا

منابع کارگری ایلنا در واحد نیروگاه رامین اهواز با اعلام این خبر گفتند: دلیل اصلی نارضایتی این دسته از کارگران، به اجرا درنیامدن بخشنامه‌ مربوط به افزایش مزایای مزدی است که به تازگی از سوی وزارت نیرو به واحدهای زیر مجموعه‌ این وزارتخانه ابلاغ شده است. در این رابطه به نقل از کارگران معترض گفته می‌شود، از دو روز پیش که آنها اقدام اعتراضی خود را با نخوردن غذای کارخانه آغاز کرده‌اند، مدیریت این واحد صنعتی در مقام کارفرما هیچ پاسخ روشنی به آنها نداده است. منابع ایلنا می‌گویند: نیروگاه رامین اهواز دست‌کم 850 کارگر دارد و از قرار معلوم پیش از شکل گیری این اقدام اعتراضی صنفی، کارگران یاد شده از راه‌های دیگری از جمله انجام مکاتبه با کارفرما پیگیر به اجرا درآمدن بخشنامه مربوط به افزایش مزایای مزدی خود شده بودند که در نهایت بی‌پاسخ ماند.

ماجرای پاداش میلیاردی گل‌محمدی چیست؟

تیم فوتبال اکسی البرز با سرمربیگری فیروز کریمی نتوانست نتایج درخشانی در نیم‌فصل اول لیگ دسته یک کسب کند و در نهایت این مربی برکنار و یحیی گل‌محمدی جانشین او شد.

قرارداد 600 میلیون تومانی گل‌محمدی با اکسین، یک تبصره مهم دارد که اگر این تیم در فصل جاری توانست به لیگ برتر صعود کند، مبلغ یک میلیارد تومان به عنوان پاداش دریافت خواهد کرد.باید دید گل‌محمدی می‌تواند نماینده البرز را راهی لیگ برتر کند و صاحب پاداش یک میلیارد تومانی شود یا خیر.

موضع وزارت خارجه درباره حج

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان ادامه برخی نقل قول‌ها مبنی بر عدم اعزام حجاج در سال آینده را نادرست خواند و آن‌ را تکذیب کرد. بهرام قاسمی تصریح کرد: همان‌گونه که اعلام شد جمهوری اسلامی ایران تاکنون هیچ دعوتنامه‌ای برای حج سال آینده از طرف دولت عربستان دریافت نکرده است و تاکید می‌کنیم به طور طبیعی پس از دریافت دعوتنامه و در صورت مهیا بودن شرایط، موضوع توسط سازمان‌ها و ارگان‌های ذی‌ربط بررسی و تصمیم گیری خواهد شد.

اعلام آمار سرقت اولی ها!

سردار محمدرضا مقیمی، رئیس پلیس آگاهی ناجا در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در خصوص آمار سارقانی که برای اولین بار دست به سرقت می‌زنند، گفت: واقعیت در خصوص سارقان بار اولی این است که ما در برخی از ماهها با افزایش و در برخی از ماه‌ها با کاهش این موضوع روبه‌رو می‌شویم و طبق آخرین آمار به دست آمده در ماه اخیر، آمار سارقان اولی کاهش یافته است.مقیمی با اشاره به آمارهای ماه‌های گذشته خاطرنشان کرد: باتوجه به آمارهای به دست آمده توسط همکاران ما در پلیس آگاهی ناجا، آمار مربوط به سارقانی که برای اولین بار دست به سرقت می‌زنند؛ بین ۴۰ تا ۶۰ درصد است و همانطور که اشاره شد؛ در برخی ماه‌ها با افزایش و در برخی از ماه‌ها با کاهش روبه‌رو هستیم.

واکنش رئیس فدراسیون فوتبال به دعوای دو سرمربی

مهدی تاج بعد از جلسه با علی اکبر طاهری سرپرست باشگاه پرسپولیس درباره اتفاقات پیش آمده بین باشگاه پرسپولیس و تیم ملی فوتبال، گفت: من با طاهری صحبت کردم. واقعیت این است که یک عده دنبال این فضاها هستند! امروز هم این اتفاق رخ داده است. برای یک عده که می گویند چرا سکوت کرده اید، متأسفم. رئیس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه سرمربی تیم ملی بازیکنان پرسپولیس را برگرداند تا آسیب نبینند گفت: برای آنهایی که می‌گویند چرا فدراسیون فوتبال سکوت کرده است متأسفم.

قاضی‌پور: وزیر ارشاد باید از دانشجویان عذرخواهی کند

نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات اخیر وزیر ارشاد در رابطه با دانشجویان انقلابی، گفت: بعد این اینکه وزیر ارشاد به دانشجویان انقلابی برچسب فرقان زد را با بنده در مجلس به وی تذکر دادم و نسبت به این اظهارات اعتراض کرده و از وی خواستم تا از تمامی دانشجویان مخصوصا اعضای اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان عذرخواهی کند.وی ادامه داد: پس از این اعتراضات، اخیرا آقای نوش آبادی از طرف وزیر ارشاد با بنده دیدار کرد و از طرف وزیر ارشاد گفت که این حرفایی که راجع به فرقانی و رجوی بودن دانشجوها گفته شده جوسازی رسانه‌ای است و چنین حرفی زده نشده است.قاضی‌پور تاکید کرد: آقای نوش‌آبادی در حالی این حرف را می‌زند که متن مکتوب وزیر ارشاد در روزنامه ایران منتشر شده‌است.وی گفت: من تا آخر پیگیر این مسئله هستم و در صورتی که وزیر ارشاد چنین اظهاراتی را داشته است باید از دانشجویان و تشکل‌های دانشجویی عذرخواهی کند

دستگیری ۳ صراف در بازار ارز

بازار ارز که مدتی است رنگ آرامش به خود ندیده این روزها با رویدادهای مختلفی مواجه شده که همین مسائل تشدید تلاطم های ارزی را در این بخش به همراه داشته است. همزمان با تشدید تلاطم های ارزی در بازار نیروی انتظامی وارد عمل شده و در عملیاتی هماهنگ اقدام به دستگیری صراف هایی کرده که گفته می شود درحال دپوی دلار بوده اند

انتقاد شدید نایب رئیس مجلس به 10 درصد پزشکان

مسعود پزشکیان نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی چهارشنبه 15 دیماه در نشست علنی نوبت دوم مجلس و در جریان بحث بر سر بند «ب» ماده 89 گزارش کمیسیون تلفیق در باره لایحه برنامه ششم توسعه با استناد به ماده 79 آیین‌نامه داخلی مجلس در تذکری شفاهی و در واکنش به سخنان بهروز بنیادی نماینده مردم کاشمر گفت: آیا من ضدپزشک هستم؟ من خود پزشکم و اگر قرار بود منافع خود را در نظر بگیرم می‌توانستم در 10 جای دیگر هم کار کنم. نایب رئیس مجلس با اشاره به اینکه علت متهم شدنش به «ضدپزشک بودن» این است که می‌داند مردم در بیمارستان‌ها چه می‌کشند، گفت: جلوی ده درصد پزشک متخلف را بگیرید تا آبروی ۹۰ درصد دیگر حفظ شود.

دولت باید در همه کارها خدا را در نظر بگیرد

حجت الاسلام صدیقی امام جمعه موقت تهران در حاشیه مراسم بزرگداشت شهید ستاری در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات دولت در جهت ترویج اسلام گفت: دولت باید در همه کارها و اقدامات خود خدا را در نظر بگیرد و خود را در مقام ترویج اسلام قرار دهد و در این راه تمام تلاش خود را برای ترویج جوانان در کشور بکند و شرایط ازدواج جوانان را فراهم کند. وی افزود: اگر دولت اقدامات خود را بر اساس دستورات رهبر انقلاب و توجه به مسأله ایمان و فرهنگ اسلامی پیش ببرد در هیچ یک از زمینه های اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی با مشکل مواجه نخواهیم بود و دچار آشفتگی نخواهیم شد. امام جمعه موقت تهران در ادامه به مسأله برجام و توافقات هسته ای اشاره کرد و افزود: دولت می بایست تمام فعالیت های خود را با نظرات رهبری پیش ببرد و اگر مسئولان ما به نظرات رهبر انقلاب توجه می کردند شاید امروز ما برنده توافقات هسته ای بودیم و شاهد به نافرجام رسیدن برجام نبودیم لذا ما معتقدیم که تمام دولت ها باید اقدامات و خدمات دهی خود به مردم را در کنار نظرات رهبری و اطاعت از ایشان پیش ببرند تا کشور در هیچ زمینه ای با مشکل مواجه نشود.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: