به‌روز شده در: ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۱
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۳۲۹۲
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۵
یادداشت شفاهی
ترک‌ها در گذشته نقش تخریبی داشتند و اکنون به نظر می‌رسد که با توجه به شرایط داخلی خودشان تلاش‌ کرده‌اند این نقش تخریبی را تا حدودی تعدیل کنند. اکنون ترکیه در کنار روسیه و ایران علاقه‌مند است که فرآیند حل بحران سوریه به نتیجه برسد گرچه آنها در این راستا به دنبال گرفتن امتیازاتی نیز هستند
حسن لاسجردی- مقامات سوریه می‌خواهند قبل نشست قزاقستان دیدگاه‌ها و نظرات خود را تبیین کنند، با طرف‌های نزدیک خود در این ارتباط گفت‌وگو کنند تا در جریان مذاکرات بتوانند بر سر این مواضع چانه‌زنی کنند.

در حال حاضر دولت‌های ایران و روسیه در تلاش هستند که فرآیند حل بحران سوریه از طریق سیاسی تسریع شود و در کنار آن به مسائل انسانی نیز توجه دارند، ‌ از دو سال پیش این فرآیند سیاسی در سوریه آغاز شد ولی به علت تعدد بازیگران در این بحران روندهایی که در این ارتباط در پیش گرفته شد چندان سازگار نیست ولی اکنون به نظر می‌رسد شرایط نسبت به قبل کمی متفاوت شده و برخی از کشورهای منطقه نیز درصدد هستند که فعالیت گروه‌های تروریستی را کنترل کنند.

نقش ترک‌ها در این فرآیند غیرقابل انکار است ولی ترک‌ها در گذشته نقش تخریبی داشتند و اکنون به نظر می‌رسد که با توجه به شرایط داخلی خودشان تلاش‌ کرده‌اند این نقش تخریبی را تا حدودی تعدیل کنند. اکنون ترکیه در کنار روسیه و ایران علاقه‌مند است که فرآیند حل بحران سوریه به نتیجه برسد گرچه آنها در این راستا به دنبال گرفتن امتیازاتی نیز هستند.

برچسب ها: یادداشت شفاهی
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: