به‌روز شده در: ۰۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۸
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۳۲۹۰
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۶
اخبار 24 ساعت گذشته:

واکنش پاپ به رسوایی‌ جنسی کشیش‌ها
پاپ فرانسیس، رهبر مذهبی کاتولیک‌ها در نامه‌ای خطاب به اسقف‌های سراسر جهان، کودک‌آزاری کشیشان را به شدت محکوم و از قربانیان طلب بخشش کرد. پاپ در این نامه اظهار داشت: کلیسا (واتیکان) از درد و رنج برخی از فرزندانش به دلیل آنکه متحمل آزارجنسی برخی کشیشان شده‌اند، می‌گرید و طلب بخشش دارد. این جرم سبب شرمندگی ما می‌شود؛ زیرا افرادی که مسئولیت نگهداری از این کودکان را برعهده داشتند، کرامت آنها را نابود کردند. موارد کودک‌آزاری به دست کشیش‌های کاتولیک، مشکلی است که در سال‌های اخیر در نقاط مختلف جهان علنی شده، به گونه‌ای که در طول یک سال ۸۰۰ فقره شکایت در این زمینه به واتیکان رسیده است و در مجموع ۹۰۰ کشیش نیز در طول ۱۰ سال به دلیل انجام این‌گونه تخلفات خلع لباس شده‌اند.
حذف نام «اسرائیل» از کتاب‌های درسی کودکان فلسطینی
روزنامه «یدیعوت آحارونوت» نوشت: مدارس «اونروا» به کودکان فلسطینی می‌آموزد که اسرائیل [رژیم صهیونیستی] وجود تاریخی ندارد و اراضی اشغالی، سرزمین قانونی فلسطین است. به نوشته این روزنامه صهیونیستی، در کتاب‌های درسی آژانس امدادرسانی و اشتغال فلسطینیان نقشه‌هایی رسم شده است که به جای واژه «اسرائیل» کلمه «فلسطین» آمده و پرچم فلسطین نیز بر روی آن قرار گرفته است. همچنین به جای شهر «تل آویو»، نام فلسطینی «تل الربیع» نوشته شده است. یدیعوت آحارونوت تأکید کرد، این اقدام اونروا، نهاد وابسته به سازمان ملل متحد همسو با قطعنامه شورای امنیت است.
۹۰ برابر شدن قیمت مسکن در ۲۰ سال گذشته
رئیس مشاوران املاک استان تهران با بیان اینکه هیچ یک از دولت‌ها برنامه جامعی برای مسکن اجرا نکردند، گفت: در طول ۲۰ سال گذشته قیمت مسکن تا ۹۰ برابر افزایش یافته است. عقبایی اظهار داشت: یکی از دلایل گرانی مسکن در سال‌های گذشته سوداگری بانک‌ها در این بازار بوده است. وی همچنین با اشاره به آمار اجاره‌نشینی در بازار مسکن ایران، گفت: در حال حاضر ۶۷ درصد مردم ایران صاحب‌خانه هستند و ۳۳ درصد مستأجر وجود دارد و از رقم ۳۳ درصدی مستأجران کشورمان، ۱۳ درصد در خانه‌های سازمانی سکونت دارند.

توئیت های شب گذشته روحانی

رییس جمهور در توئیتر شخصی خود نوشت: دولت حاضر است با تشکیل سامانه ای تمام دخل و خرج و حساب هایش را روشن کند؛ در مقابل انتظار است قوه قضاییه نیز همه حساب های خود را روشن کند.وی در این توئیت افزود: هر دستگاه باید در حیطه اختیارات و وظایف خود عمل کند و به افکار عمومی پاسخگو باشد. با فرافکنی و بی تدبیری، منافع مردم حراست نمی شود

آغاز به‌کار «بادیگاردهای زن» در محافظت از شخصیت‌ها

سردار هدایت البرزی، فرمانده یگان حفاظت از شخصیت‌های ناجا با اشاره به فراهم شدن امکان جذب نیروی زن به عنوان محافظ، اظهار داشت: در حال حاضر سازوکارهایی به وجود آمده تا از محافظان زن نیز در مأموریت‌های یگان حفاظت از شخصیت‌ها استفاده شود. وی ادامه داد: البته محافظان خانمی که در این یگان آموزش دیده‌اند بیشتر برای حفاظت از میهمانان زن خارجی در اجلاس‌های بین‌المللی استفاده می‌شوند تا بتوانند به راحتی وظایف حفاظتی خود را در کنار آن شخصیت‌ها انجام دهند.
برداشت ۱۳۰۰ میلیاردی از صندوق توسعه ملی!

چند روز بیشتر به سالگرد اجرای برجام باقی نمانده و چند وقت دیگر هم به سالروز امضای تفاهمنامه وزرات راه و شهرسازی با شرکت ایرباس برای خرید هواپیما می‌رسیم. البته تفاهمنامه با ایرباس و بوئینگ دارای ابهامات فراوانی است که تحقق آن‌ها در هاله‌ای از ابهام قرار داردیکی از ابهامات مهم در این تفاهمنامه ها نحوه تامین مالی است. گویا دولت تدبیر و امید برای خرید هواپیما از فرانسوی‌ها و آمریکایی‌ها چشم به منابع صندوق توسعه ملی دارد. اما این صندوق طبق قانون حق ندارد در مصارفی مانند خرید هواپیما از منابع خود هزینه کند. با این وجود این بار دولتمردان به بهانه‌های مختلف قصد برداشت 330 میلیون دلاری از صندوق توسعه ملی را دارند. یعنی چیزی در حدود 1300 میلیارد تومان برداشت از صندوق توسعه ملی آن هم بدون طی شدن رویه قانونی!

كنگره امريكا در حال بررسي 3 طرح تحريمي عليه ايران است

همزمان با آغاز به كار يكصد‌و‌پانزدهمين كنگره امريكا در روز سه‌شنبه، روزنامه صهيونيستي «جروزالم‌پست» از تحركات قانونگذاران امريكايي براي معرفي تحريم‌هاي هدفمند عليه ايران خبر داده است. به نوشته اين روزنامه صهيونيستي، سران حزب جمهوريخواه در كنگره در حال تدوين طرح‌هاي قانوني عليه ايران هستند كه به اعتقاد آنها به آساني خواهد توانست نظر مساعد دونالد ترامپ، رئيس‌جمهور منتخب امريكا را جلب كند.برخي از دستياران قانونگذاران امريكايي گفته‌اند انتظار معرفي يك طرح قانوني در هفته‌هاي آتي را دارند كه شركت‌هايي را كه با تهران تجارت مي‌كنند، با افزايش نرخ ماليات و وضع محدوديت‌هاي ديگر جريمه مي‌كند.مطابق اين گزارش، اعضاي كنگره امريكا به علاوه در حال بررسي طرح ديگري هستند كه سپاه پاسداران انقلاب اسلامي را به بهانه حمايت از دولت بشار اسد، رئيس‌جمهور سوريه هدف تحريم قرار مي‌دهد.طرح قانوني ديگر، خواستار جلوگيري از معامله شركت‌هاي هواپيماسازي «بوئينگ» و «ايرباس» با شركت هواپيمايي «ايران‌اير» است. جروزالم‌پست همچنين گزارش داده كه اعضاي كنگره قصد دارند هفته جاري به قطعنامه‌اي در محكوميت سازمان ملل متحد بابت تصويب يك قطعنامه ضد اسرائيلي در شوراي امنيت اين سازمان رأي بدهند.

هیچ روایتی درمورد لزوم اطاعت از منتخب مردم نداریم

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) در جمع مدیران وفرماندهان عالی ناجا، با اشاره به آیه ای از قرآن کریم اظهار داشت: اطاعت از خداوند، سلسله مراتبی دارد که شامل اطاعت از خداوند، پیامبر (ص) و اولی الامر مي‌شود؛ همان گونه که در زمان حضرت علی (ع)، اطاعت از مالک اشتر به عنوان نماینده آن حضرت، در واقع اطاعت از حضرت امير (ع) و پیامبر (ص) و خداست؛ اطاعت از ولی امرمسلمین که حجت شرعی بر اطاعتش وجود دارد نیز اطاعت از امام عصر (عج)، پیامبر (ص) و خداست؛ لذا امام (ع) می‌فرماید: رد کردن بر چنین فقیهی، رد بر امام زمان (عج) است و آن نیز در حد شرک بالله است! وی ادامه داد: اما هیچ روایتی نداریم اطاعت از کسی که با رأی اکثریت مردم سر کار آمده، واجب و در حکم اطاعت از امام (ع) و خداوند است! آری؛ تنها در صورتی که ولی فقیه فردی را منصوب کند، اطاعتش واجب می‌شود؛ لذا امام (ره) فرمود: اگر فردی به اتفاق آراء انتخاب شود ولي از سوی ولی فقیه نصب نشود، اطاعت از او اطاعت از طاغوت است.

هووتراشی اصلاح‌طلبان برای روحانی در انتخابات

در حالی که برخی اصلاح‌طلبان می‌گویند پای روحانی در انتخابات می‌مانند، عده‌ای دیگر می‌گویند هنوز به حمایت از روحانی نرسیده‌اند و ممکن است نامزد دیگری را هم در نظر داشته باشند. این اقدام البته بیشتر تداعی چانه‌زنی را می‌کند اما در عین حال اصلاح‌طلبان، نگران رأی نیاوردن روحانی و شکست مهیب در انتخابات اردیبهشت 96 هستند.دیروز در حالی که الیاس حضرتی می‌گفت «کاندیدای اصلاح‌طلبان آقای روحانی است و لاغیر»، عارف تأکید کرد: ما هنوز به مصداق مورد حمایت در انتخابات 96 نرسیده‌ایم.به گزارش امیدنامه به نقل از تسنیم، عارف که ریاست شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان را برعهده دارد، گفته است جلسات شورا به صورت متوالی، یکشنبه هر هفته برگزار می‌شود.وی درباره ورود این شورا به بحث انتخابات ریاست‌جمهوری سال 96 اظهار کرد: تاکنون به مصداقی نرسیده‌ایم و بحث دراین باره قدری زود است.
عارف نامزد انتخابات سال 92 بود که با فشار اصلاح‌طلبان مجبور به کناره‌گیری شد.اخیرا مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس و وزیر بهداشت دولت اصلاحات در واکنش به برخی گمانه‌زنی‌ها مبنی بر ثبت‌نام در انتخابات 96 گفته بود که برخی افراد مسائلی را مطرح کرده‌اند اما هنوز تصمیمی برای حضور در این انتخابات نگرفته‌ام.در همین حال بهرام پارسایی سخنگوی فراکسیون امید در مجلس، به خبرگزاری دانشجو گفت سیاست اقتضا می‌کند به فکر گزینه‌هایی غیر از روحانی باشیم.

تکذیب کاندیداتوری صادق خرازی در انتخابات 96

سیدمحمدصادق خرازی درباره خبر کاندیداتوری‌اش در انتخابات ریاست جمهوری 96، اظهار کرد: این حرف‌ها شایعه است چرا که من بستری هستم و حتی معلوم نیست زنده بمانم. الان که با شما صحبت می‌کنم دستگاه اکسیژن به من وصل است

داعش،‌ اردوغان را «طاغوت آتاتورکی» خواند

خبرگزاری وابسته به گروه تروریستی داعش با انتشار فیلمی جدید از نقش ترکیه در «تسلیم حلب با هماهنگی روسیه و ایران» انتقاد می‌کند.داعش همچنین رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه را «طاغوت آتاتورکی» خوانده و وی را مورد تهدید قرار داد. در این فیلم 15 دقیقه‌ای، داعش ابومحمد جولانی، رهبر جبهه «فتح الشام» (جبهه النصره) را «خائن و مزدور غرب» معرفی می‌کند.

اگر احمدی نژاد علیه هولوکاست حرف نمی‌زد گاز ترکمنستان قطع نمی‌شد

‏غلامرضا انصاری عضو اصلاح طلب شورای شهر که در دوران اصلاحات سفیر ایران در ترکمنستان بود در ادعایی عجیب اعلام کرد که احمدي‌نژاد شب قبل از برگزاري كميسيون مشترك گازی دو کشور در دولت نهم ، سخنراني تند و تيزي در مسجد سفارت ايران در تركمنستان عليه هولوكاست انجام داد كه فضاي منفي بين دست‌اندركاران تركمنستان عليه ايران ايجاد كرد و همین عامل قطعی گاز این کشور در روزهای اخیر است.

واکنش عجیب کی‌روش به انتقاد سرمربی پرسپولیس

بازیکنان پرسپولیسی حاضر در اردوی تیم ملی در دوبی با نظر سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، ترخیص شدند.بازیکنان پرسپولیسی حاضر در اردوی تیم ملی با نظر کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال ترخیص شدند تا به باشگاه خود بازگردند. کی‌روش بازیکنان پرسپولیس که در اردوی تیم ملی در دوبی حاضر هستند را پس از آن آزاد کرد که برانکو در گفت‌وگو با رسانه‌ها با انتقاد از شرایط لیگ، گفته بود که اگر پرسپولیس قهرمان نشود مقصر کی‌روش، فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ است.انتقادات برانکو، واکنش کی‌روش را به همراه داشت و او نیز ۷ بازیکن این تیم پرسپولیس را از اردوی دوبی آزاد کرده است.

فیلم رقص ناظران صلح سازمان ملل با شورشیان کلمبیا جنجال آفرید

انتشار فایل ویدئویی که ناظران صلح سازمان ملل را در حال رقصیدن با شورشیان مسلح در کلمبیا نشان می‌دهد، جنجال‌ به پا کرد. خبرگزاری اسپانیایی «افه» این فیلم کوتاه را در یک اردوگاه جنگلی در شمال کلمبیا و در آستانه سال نوی میلادی تهیه کرده است. در این فیلم، دو مرد با لباس آبی و نشان سازمان ملل، در حال رقص «هیپ هاپ» با دو زن شورشی دیده می‌شوند.

تذکر عاشقانه دلخوش به لاریجانی

دلخوش نماینده مجلس در ابتدای صحبت های خود در جریان بررسی لایحه ششم توسعه با مصرعی طنز گلایه اش از لاریجانی را مطرح کرد و گفت: اگر با من نبودش هیچ میلی/چرا ظرف مرا بشکست لاری (لاریجانی) گفتنی است، دلخوش نماینده مردم صومعه سرا در مجلس پیش از این نیز اشعاری جنجالی در صحن مجلس قرائت کرده است

بعد از برجام غیر از «سگ» چیزی به دستمان نرسید!

سردار مسعود زاهدیان رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر گفت: امیدواریم بعد از برجام و ادعای رفع تحریم ها، این تجهیزات که پیش از این جزو اقلام تحریمی بوده، را در اختیار ما قرار دهند. تا این لحظه به جز سگ های موادیاب، هیچ تجهیزاتی در اختیار ما قرار نگرفته ولی ستاد مبارزه با موادمخدر به جد در حال مذاکره است و امیدواریم هرچه زودتر این تجهیزات به دست ما برسد. وی تصریح کرد: این نکته جای تامل دارد که ما از امکاناتی که برای کشف جا سازی های پیچیده لازم داریم و اعتبارات کلانی نیاز داریم که تاکنون تامین نشده و امیدواریم مسئولین در ای زمینه بیش از پیش در این زمینه چاره اندیشی کنند.

گاردین:شدیدترین بهار عربی در انتظار عربستان است. ذوق زدگی خبرنگار آمریکایی از یک اظهار نظر نسنجیده!
جی‌سولومون در واکنش به صحبت‌های رئیس جمهور در مصاحبه یکشنبه شب درباره کاهش فروش نفت و درآمدهای دولت توییتی را منتشر کرد و تیم مذاکرات باراک اوباما را مورد انتقاد قرار داد.روحانی در گفت‌وگوی تلویزیونی گفت: اگر برجام نبود، درآمد ما نصف و از آن هم کمتر می‌شد؛ ما حداکثر می‌توانستیم حقوق کارمندانمان را بدهیمجی سولومون» که مسائل مربوط به توافق هسته‌ای را دنبال می‌کند، با نقل این خبر توییت کرد: «کاملاً واضح است که تیم مذاکراتی اوباما نمی‌فهمید که آمریکا تا چه حدی در مذاکرات هسته‌ای با ایران اهرم در اختیار داردذوق‌زدگی سولومون از اظهار نظر بی‌جا و خلاف واقع روحانی در حالی است که ایران در سال ۱۳۹۲، بالغ بر ۱/۲ میلیون بشکه در روز صادرات داشت.توماس فریدمن تحلیلگر ارشد نیویورک تایمز و مشاور دولت اوباما پس از برجام تصریح کرد: آمریکا با غلاف خالی از اسلحه توانست امتیازات بزرگی از ایران بگیرد.
همچنین مقامات آمریکایی نظیر کری و اوباما بارها تصریح کردند که اگر برجام امضا نمی‌شد، تحریم‌ها در حال فروپاشی بودوامکان تداوم آنها به خاطر فشار دیگر کشورها وجود نداشت.گاردین در سرمقاله دیروز خود نوشت: دلایلی که باعث وقوع انقلاب‌ها شد، تمام نشده، بلکه شدیدتر و وحشتناک‌تر شده است.این روزنامه انگلیسی افزود: اوضاع در مقایسه با سال ۲۰۱۱ میلادی قابلیت انفجار بیشتری دارد. اکثر کشورهای عربی در بحران‌های مختلف به سر می‌برند؛ به گونه‌ای که قیمت‌های نفت باعث خوردگی اقتصاد عربستان می‌شود و رهبری ضعیف در مصر پشت سر هم بحران‌زایی می‌کند.این روزنامه نوشت: فساد در کشورهای عربی باعث هدر رفتن منابع هنگفتی شده است که بر اساس گزارش‌ جدید سازمان ملل، این فساد در طول نیم قرن اخیر باعث هدر رفتن نزدیک به ۱۱ تریلیون دلار در کشورهای عربی شده است.

جبهه اصلاحاتی که سعید قاسمی پیشنهاد داد

سعید قاسمی گفت: فساد مثل یک سرطانی به جان نظام افتاده است باید نیروهای انقلاب پای‌کار بیایند و جبهه اصلاحاتی تشکیل بدهیم و مطالبه تغییر را داشته باشیم.ردار سعید قاسمی فرمانده دوران دفاع مقدس در خصوص علت عدم برخورد با حقوق‌های نجومی اظهار داشت: تا وقتی دولت کسانی که حقوق نجومی دریافت کرده‌اند را ذخیره نظام و امانتدار می‌داند بر برخورد با حقوق نجومی اتفاقی نخواهد افتاد.وی ادامه داد: اداره مالیات به جای اینکه روی درآمد کم مردم محروم و مظلوم مالیات ببندد بیاید برای دروغ و دروغ گویی برخی از دولتی‌ها مالیات وضع کند.سعید قاسمی گفت: فساد مثل یک سرطانی به جان نظام افتاده است باید نیروهای انقلاب پای‌کار بیایند و جبهه اصلاحاتی تشکیل بدهیم و مطالبه تغییر را داشته باشیم.

تشکیل پرونده برای یکی از اعضای شورای شهر پرند

چندی پیش اخباری مبنی بر تبانی و ارتشاء در موضوع آتش‏نشانی پرند توسط یکی از اعضای شورای شهر پرند و شهردار سابق با پیمانکار آتش ‏نشانی در فضای مجازی منتشر شد.خبرها حاکی از این بود که یکی از اعضای این شورا پیشنهاد رشوه 400 میلیونی به پیمانکار داده است.حجت الاسلام والمسلمین قاسم پور دادستان رباط کریم در این رابطه اظهار کرد: پرونده قضایی برای یکی از اعضای شورای شهر پرند به اتهام رشوه و تبانی تشکیل شده اما طی تحقیقات صورت گرفته مشخص شد مبلغ رشوه 400 میلیون نبوده است و یکی از اعضای شورا تقاضای 200 میلیون رشوه را داده است. وی ادامه داد: در حال حاضر طبق تحقیقات صورت گرفته میزان 20 میلیون رشوه مشخص شده است و پرونده به بازپرسی ارجاع و در حال رسیدگی است. دادستان رباط کریم گفت: پیشنهاد رشوه از سوی یکی از اعضای این شورا به منظور تسریع در فرایند امضای قراراد پیمانکار آتش نشانی بوده است

اخبار روزانه:
*
محمدعلی پورمختار درباره اینکه کدام یک از کاندیداهای اصولگرا توان رقابت با روحانی را دارد، گفت: روحانی در حال حاضر توانی ندارد و رأی یک کاندیدای ناشناس که در آینده معرفی خواهد شد، بیشتر از روحانی است. اصولگرایان رسیدن به وحدت و ائتلاف را امری لازم و ضروری می‌دانند. آنچه برای اصولگرایان و انقلابیون اتفاق خواهد افتاد، این است که در همان مرحله اول کار تمام می‌شود و کسی تفکر دو مرحله‌ای شدن انتخابات را ندارد و دلیلی هم برای دو مرحله‌ای شدن نیست.
* سیدمحمدصادق خرازی، رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان طی اطلاعیه‌ای در رابطه با شایعه کاندیداتوری‌اش برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۹۶، گفت: این حرف‌ها شایعه است چرا که من بستری هستم و حتی معلوم نیست زنده بمانم، الآن که با شما صحبت می‌کنم، دستگاه اکسیژن به من وصل است.
* حشمتیان، رئیس جبهه مستقلین و اعتدالگرایان ایران با اشاره به برنامه‌های تشکل متبوعش برای انتخابات سال ۹۶، اظهار داشت: تاکنون ۱۶ گزینه برای انتخابات ریاست‌جمهوری مدنظر ما هستند که یکی از آنها آقای علی مطهری است.
*
شیخ نعیم قاسم، جانشین «سیدحسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان طی سخنانی در مراسم اولین سالگرد شهادت شیخ محمدباقر النمر، روحانی برجسته عربستانی که در بیروت برگزار شد، گفت: شیخ نمر به شهادت رسید، زیرا او راضی به ظلم نبود؛ بنابراین با کشته شدن او پیروز شد؛ اما عربستان شکست خورد. وی تأکید کرد: رژیم سعودی امروز از به دلیل ظلم و استبداد در داخل عربستان و کشورهای همسایه، نوک پیکان ظلم به شمار می‌رود.
* «سمیر علیوه» عضو مجلس نمایندگان مصر، مبارزه حقیقی با تروریسم را تنها راه حمایت از ثبات در سوریه برشمرد و گفت: بایستی در کنار ارتش دولت سوریه به عنوان تنها نماینده مشروع در سوریه جنگید، اما متأسفانه کشورهای عربی به این موضوع اعتنا نکرده و دیگر کشورها، همانند ایران و روسیه آن را درک کرده و اکنون از تمامیت ارضی سوریه دفاع می‌کنند.
* حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور با بیان اینکه به فرموده رهبر معظم انقلاب فضای مجازی قتلگاه جوانان در کشور شده است، اظهار داشت: دولت باید اهتمام جدی برای مقابله با آسیب‌های فضای مجازی داشته باشد و ستاد بحرانی برای جلوگیری از آسیب‌های فضای مجازی تشکیل دهد.
* شورای پول و اعتبار با افزایش سقف فردی تسهیلات مسکن مهر از ۳۰ میلیون به ۴۰ میلیون تومان به منظور تسریع در تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام طرح یاد شده، مشروط به استفاده نکردن از منابع جدید بانک مرکزی و با تشخیص و تأیید بانک عامل موافقت کرد.
* به دنبال گزارش شبکه دیده‌بان شفافیت و عدالت، «جهانگیری» معاون اول رئیس‌جمهور در نامه‌ای به دبیر ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی خواستار بررسی عملکرد وزیر صنعت در ارتباط با دستور لغو حکم جریمه سه هزار میلیارد تومانی وضع شده برای شرکت ال‌جی شد.
* دادستان تهران با بیان اینکه ۷۰ نفر محکوم به جاسوسی در زندان‌های تهران تحمل حبس می‌کنند، گفت: این افراد اطلاعات کشور را در حوزه‌های مختلف اتمی، نظامی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی به دشمنان ارائه کرده‌اند.
* همزمان با رونمایی از مقبره سلیم مؤذن‌زاده اردبیلی انتقادات مردم نیز آغاز شده است؛ چرا که نوشته‌های قبر و مقبره مؤذن‌زاده اردبیلی به حروف لاتین است و انتقادکنندگان، این اقدام را شیطنت جریان پان‌ترکیسم می‌دانند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: