به‌روز شده در: ۰۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۳
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۳۲۴۵
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۴
حجت الاسلام مجتبی ذوالنور:
رژیم آل خلیفه غاصب کشور مسلمان بحرین بشمار می رود چرا که یک رژیم بی ریشه مهاجر و خارجی و بیگانه است و از مردم و اقوام اصیل بحرین نیست.
عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس گفت: تاریخ این را به مردم ثابت کرده که فشار استبداد و اختناق دیکتاتوری دوام ندارد و کسانی وارثان کشور بحرین هستند که مردم آن کشور باشند و باید حق حاکمیت برای مردم منظور و نظر و خواسته های مردم محقق شود اگر نظامی نسبت به مردم خود مشابه بحرین ظلم و جفا و به حقوق و خواسته های بحق آنها توجه نکند در حقیقت با دستان خود گور خود را کنده است.

حجت الاسلام مجتبی ذوالنور عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و رئیس کمیته هسته ای در گفتگو با خبرنگار هفته نامه شما، در خصوص اتفاقات رخ داده در بحرین گفت: رژیم آل خلیفه غاصب کشور مسلمان بحرین بشمار می رود چرا که یک رژیم بی ریشه مهاجر و خارجی و بیگانه است و از مردم و اقوام اصیل بحرین نیست.

وی در ادامه افزود: اگر قرار است تابعیت کسی در بحرین زیر سوال برود این تابعیت رژیم آل خلیفه است که به دلیلی بی ریشه بودن باید زیر سوال رود

به گفته ذوالنور شیخ عیسی قاسم و اصالتا بحرینی است و اگر رژِیم بی قانون بحرین بخواهد تابعیت این شیخ را زیر سوال برد ظلم فاحش، مزاح تاریخی و دروغ بزرگی را انجام داده است.

نماینده مردم قم در خانه ملت ادامه داد: فشاری که امروز بر شیخ عیسی قاسم بحرینی و دیگر مسلمانان در این کشور وارد می شود فشاری است که اقلیت ظالم و غاصب بر اکثریت کشور وارد می کنند.

رئیس کمیته هسته ای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یادآور شد: مردم انقلابی بحرین یک خواسته بیشتر ندارند و آن هم این است که بتوانند یک رأی در این کشور داشته باشند.

عضو شورای مرکزی فراکسیون ولایت با طرح پرسشی مبنی بر این که هرکس یک رأی با کدام موضوع حقوق بین الملل سازگاری ندارد و با کدام اصل حقوق بشر منطبق نیست؟ گفت: کسانی که امروز آل خلیفه را تجهیز و پشتیبانی می کنند آنهایی هستند که به دروغ داد حقوق بشر و آزادی را در جهان سر می دهند.

وی افزود: ناوگان پنجم آمریکا یگ چهارم خاک و سواحل بحرین را در اختیار دارد و زیر چشم آمریکایی ها مردم بحرین قتل و عام می شوند.

نماینده مردم قم در خانه ملت به مداخله مستقیم و نظامی عربستان اشاره کرد و گفت: عربستان با آرایش نظامی به خود اجازه داده تا وارد کشوری شود و آل خلیفه را تجهیز و پشتیبانی کند تا این رژیم بتواند مخالفان خود را در کشور به راحتی سرکوب کند.

وی افزود: حضور نظامی آمریکا و عربستان در بحرین به معنای این است که حاکمیت بحرین کاملا نقض شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: تاریخ این را به مردم ثابت کرده فشار استبداد و اختناق دیکتاتوری دوام ندارد و کسانی وارثان کشور بحرین هستند که مردم آن کشور باشند و باید حق حاکمیت برای مردم منظور و نظر و خواسته های مردم محقق شود.

اگر نظامی نسبت به مردم خود مشابه بحرین ظلم و جفا و به حقوق و خواسته های به حق آنها توجه نکند در حقیقت با دستان خود گور خود را کنده است.

ذوالنور با تأکید بر این مطلب که در جهان چهار نوع کشور وجود دارد، بیان کرد: بر اساس تقسیم بندی کشورها تنها کشورهایی حقوق بشرشان نقض می شود که یا در نظام سلطه تعریف می شوند و یا این که پیرامون نظام سلطه حرکت می کنند و بقیه کشورها که جزء تعریف های نظام سلطه نباشند نباید از حق حقوق بشر نفعی ببرند

برچسب ها: مجتبی ذوالنور
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: