به‌روز شده در: ۰۴ تير ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۳
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۳۲۴۴
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۳
داوود محمدی:
برنامه ششم توسعه هم از لحاظ محتویی و شکلی ایرادات بسیاری دارد.
رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: به لحاظ ایرادات شکلی و محتوایی است که تعداد قابل توجه ای از مواد قانونی مورد مصوبه کمیسیون تلفیق مجددا برای رفع اشکال و ایراد به کمیسیون در صحن علنی از سوی نمایندگان مجلس عودت داده شده است.

داوود محمدی، رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس، نماینده مردم قزوین در خانه ملت در گفتگو با خبرنگار هفته نامه شما، در مورد ایرادات برنامه ششم توسعه گفت: برنامه ششم توسعه هم از لحاظ محتویی و شکلی ایرادات بسیاری دارد.

وی در ادامه افزود: به لحاظ ایرادات شکلی و محتوایی است که تعداد قابل توجه ای از مواد قانونی مورد مصوبه کمیسیون تلفیق مجددا برای رفع اشکال و ایراد به کمیسیون در صحن علنی از سوی نمایندگان مجلس عودت داده شده است.

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس تصریح کرد: مفاد برنامه ششم توسعه نه تنها ایراد شکلی و محتوایی بلکه ایرادات نوشتاری و انشایی نیز دارد که اعضای کمیسیون تلفیق ضرورت دارد در جهت تأمین نظر شورای نگهبان این ایرادات را هرچه سریعتر جهت بررسی در صحن علنی برطرف کنند.

نماینده مردم قزوین در خانه ملت با تأکید بر این مطلب که دولت در تدوین بودجه سال 96 بیشترین بودجه را برای رفاه اجتماعی در نظر گرفته است گفت:اعضای کمیسیون تلفیق برنامه ها و قوانینی را در ارتباط با مسائل فرهنگی در برنامه ششم توسعه در نظر گرفته اند و همانگونه که رئیس دولت در بودجه به بخش های آسیب پذیر توجه کرده است اعضای این کمیسیون نیز به بخش های
آسیب پذیر جامعه نسبت به دیگر بخش ها توجه
کرده اند که بیشتر این توجهات بخاطر وضعیت خاصی است که
بخش های آسیب پذیر دارند.

محمدی بیان داشت: نمایندگان در بررسی مواد برنامه ششم توسعه می بایست به بخش های فرهنگی نیز توجه ویژه داشته باشند و برای پنج سال مسیر فرهنگی کشور،
ریل گذاری کنند.

وی بیشترین ایراد برنامه ششم توسعه را تعداد بسیار مواد قانونی برشمرد و تأکید کرد: بیشترین ایرادات برنامه ششم توسعه بر تعداد قوانین و اصل لایحه است و نزدیک به صد ماده به اصل لایحه افزوده شده که احتمال دارد افزوده شدن مواد به لایحه اصلی مشکلاتی را در راستای موازی کاری با مواد قانونی دیگر بوجود آورد.

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس اذعان کرد: برخی از مواد برنامه ششم توسعه مغایر با قانون اساسی است و نمایندگان اخطارهایی در این زمینه مطرح کردند که تمامی اخطارها از سوی هیئت رئیسه و رئیس مجلس وارد دانسته شده است.

محمدی بیان کرد: اعضای کمیسیون تلفیق مجلس باید در زمان تدوین و بررسی برنامه ششم توسعه با توجه بر قانون اساسی مواد را بررسی می کردند تا امروز در صحن علنی نمایندگان مجبور نشوند برای اصلاح قوانین مصوبه خود را اصلاح کنند.

برچسب ها: داوود محمدی
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: