به‌روز شده در: ۰۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۳
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۳۲۲۵
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۲
اخبار 24 ساعت گذشته:

اگر کاری نمی‌کنید سکوت کنید!
سیدمحمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد دولت دهم با بیان اینکه در کابینه دولت یازدهم، افراد سرمایه‌دار و مرفهی حضور دارند که کمتر درد محرومان را حس می‌کنند، تصریح کرد: وقتی کسی که خود در خانه دوهزار متری در لواسان زندگی می‌کند و از ابتدا هم سر سفره انقلاب بوده و به موقعیتی دست پیدا کرده است، این گونه بی‌اعتنا با موضوعی مانند مسکن مهر برخورد می‌کند، معلوم می‌شود نگران وضعیت محرومان جامعه نیست و طرح و برنامه جدی برای محرومیت‌زدایی ندارد. حسینی افزود: مسئولان اگر کاری نمی‌کنند لااقل سکوت کنند و با ارائه راهکارهایی، مانند عقیم کردن گورخواب‌ها مردم را آزرده نکنند و نمک به زخم محرومان جامعه نپاشند.


تلاش مخالفان سوریه برای شرکت در نشست آستانه
«
ویتالی چورکین» نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد گفت: اگر مصر، عربستان، قطر و کویت تصمیم بگیرند در نشست آستانه حاضر شوند، کشورش از حضور آنها استقبال خواهد کرد. وی تأکید کرد: ایران در ایجاد مقدمات نشست آستانه که قرار است در آن دولت سوریه و مخالفان به صورت مستقیم با یکدیگر گفت‌وگو کنند به صورت فعال مشارکت دارد. پیش از این، «حسین دهقان» وزیر دفاع ایران در هفتم دی‌ماه، در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «آرتی» روسیه مخالفت ایران با حضور عربستان سعودی در گفت‌وگوهای صلح سوریه را، که قرار است ژانویه ۲۰۱۷ در آستانه قزاقستان برگزار شود، اعلام کرده بود. وی گفته بود: «عربستان سعودی مرز مشترکی با سوریه ندارد، اما در پی براندازی حکومت سوریه است؛ از این رو نمی‌توان با آن مذاکره کرد.» گفتنی است، ترکیه و روسیه نهم دی‌ماه به طرح مشترکی برای آتش‌بس در سوریه دست یافتند که در آن ترکیه ضامن پایبندی مخالفان مسلح حکومت سوریه به آتش‌بس شده است.

کاهش سهم دلار آمریکا از ذخایر ارز خارجی کشورها
به گزارش «راشاتودی»، صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد: بر اساس اظهار کشورها که به صورت دوره‌ای به صندوق بین‌المللی پول ارائه می‌شود، سهم دلار آمریکا از منابع ارز خارجی کشورها در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۶ به کمترین میزان در دو سال گذشته رسید. این کاهش که برای سومین دوره پیاپی شاهد آن هستیم، نشان‌دهنده افزایش خوش‌بینی‌ها نسبت به بهبود اوضاع رشد اقتصاد جهانی است؛ چرا که در حال حاضر اقتصادهای اروپایی چشم‌انداز بهتری را نسبت به قبل درباره رشد اقتصادی خود نشان می‌دهند. هم‌اکنون ۶۳/۳ درصد ذخایر ارز خارجی کشورها را دلار تشکیل می‌دهد که از سه ماهه سوم سال ۲۰۱۴ تاکنون کمترین میزان خود را تجربه می‌‌کند. سهم یورو در سه ماهه سوم ۲۰۱۶ از ۲۰ درصد در سه ماهه دوم به ۲۰/۳ درصد افزایش یافته است. سهم ین نیز از ۴/۴ درصد در سه ماهه دوم به ۴/۵ درصد در سه ماهه سوم ۲۰۱۶ رسیده است.

وعده های اقتصادی روحانی عملی نشد/رای او احتمالا ریزش می کند
محسن میردامادی به روزنامه آرمان گفت: مردم از آقای روحانی انتظار داشتند در مسائل اقتصادی و معیشتی عملکرد بهتری داشته باشند و بتوانند مشکلات مردم را حل کنند. این در حالی است که تبلیغاتی که درباره برجام صورت گرفت نیز به این انتظارات دامن زد و انتظارات اقتصادی را از دولت آقای روحانی بالاتر برد با این وجود مردم از وضعیت معیشتی و اقتصادی خود در طول سه سال و چند ماه گذشته رضایت ندارند و همین مساله می‌تواند باعث ریزش پایگاه رای آقای روحانی در انتخابات سال ۹۶ شود.
وی همچنین درباره نسبی‌گرا شدن اصلاح‌طلبان خاطر نشان کرد:اصلاح‌طلبان در دوران ابتدایی شکل‌گیری دولت اصلاحات آرمانگرا و ایده آلیست بودند و به صورت آرمانی به مسائل نگاه می‌کردند. این در حالی است که در شرایط کنونی اصلاح‌طلبان «نتیجه‌گرا» شده‌اند و بیشتر از آنکه به آرمان‌ها توجه کنند به نتیجه و پیامد اقدامات خود می‌اندیشند. بنده نتیجه‌گرا شدن اصلاح‌طلبان را بیشتر از رفتارهای آرمانگرایانه می‌پسندم. اصلاح‌طلبان با استفاده از تجربیات گذشته خود به این نتیجه رسیده‌اند که باید به پدیده‌ها و رخدادهای سیاسی به صورت «نسبی» نگاه کنند.میردامادی در مقایسه خاتمی و روحانی خاطر نشان کرد: رئیس دولت اصلاحات دارای روحیه تقابل و تخاصم نبود و بیشتر به دنبال حل و فصل مسائل بود. این در حالی است که آقای روحانی به دلیل اینکه سال‌های زیادی در فضای سیاسی ایران حضور داشته به صورت قاطع‌تری با مخالفان برخورد می‌کند و به نوعی برخوردی تندتر نسبت به رئیس دولت اصلاحات با مخالفان دارد به نظر من آقای روحانی بیشتر از رئیس دولت اصلاحات اهل درگیری‌های سیاسی است.

آمار قابل تامل از سیگاری ها و قلیانی های بازیکنان لیگ برتر

انتشار بخشی از نتایج طرح مطالعاتی مرکز پزشکی فیفا در ایران (ایفمارک) آمار قابل توجه شیوع مصرف سیگار و قلیان در لیگ برتر فوتبال را مشخص کرد. ایفمارک در گزارش خود آورده است: با ارزیابی‌های آماری صورت گرفته، به نظر می‌رسد میزان شیوع مصرف سیگار باتوجه به اظهار نظر خود بازیکنان به طور واقعی چیزی حدود 20 درصد باشد. این تفاوت آماری در مورد مصرف قلیان هم با شیوه مشابه تکرار شد. در این بین 11 درصد بازیکنان اعتقاد داشتند که هیچ‌کس قلیان نمی‌کشد و 89 درصد بازیکنان معتقد بودند که بازیکنان لیگ برتری قلیان می‌کشند. با آنالیز آماری میزان شیوع مصرف قلیان در میان بازیکنان چیزی حدود 50 درصد به دست آمد. به طور مشابهی 88 درصد بازیکنان اعلام کردند که خودشان قلیان نمی‌کشند.

آقای روحانی با تابلو بدبختی و بیچارگی نمی شود رای مرم را جلب کرد
حسین دهباشی نوشت: در انتخابات آتی، مهم‌ترین نقطه ضعف و رقیب دولت فعلی، عملکرد ضعیف برخی مشاوران و همکارانش است. ظهور رقیبی ناشناس و در آخرین لحظه، که کمترین فحش و تهمت و تخریب را در این فاصله نصیب برده باشد، کابوس هر دو سوی معادله فعلی است.وی معتقد است: محور اصلی برنامه اصلاح‌طلبان در انتخابات آتی، تکیه بر شعارهای «بدبختی» و «ناچاری» (خدای ناکرده قصد کمترین بی‌احترامی نیست) در حمایت بلاشرط و پیشاپیش از شرکایشان است. اما صرف نظر از اینکه چنین برنامه‌ای چقدر آن‌ها را «بی‌هویت» و «فرصت‌طلب» نشان می‌دهد، آیا به جز طرفداران سنتی و سرسخت‌شان، در بین لایه خاکستری و مردد جامعه ایران (که عهد اخوت ابدی و نامشروط با هیچ جناحی نبسته) چقدر برانگیزاننده است؟

نقطه چین به جای ارقام و جزئیات رشد اقتصادی
بانک مرکزی گزارشی از اقتصاد ایران در فصل بهار امسال اعلام کرد که در آن جزئیات نرخ رشد اقتصادی اعلام نشده و جای نرخ رشد اقتصادی، نقطه‌چین قرار داده است.به گزارش الف، بانک مرکزی اخیراً گزارشی از نماگرهای اقتصادی در فصل بهار را ارائه کرده که در این گزارش جزئیات نرخ رشد اقتصادی سه ماه نخست سال اعلام نشده است. درحالی که بانک مرکزی پیش از این نرخ رشد اقتصادی در سه و شش ماهه نخست سال را بدون اعلام جزئیات اعلام کرده بود.رئیس جمهور در سال ۹۳ به بانک مرکزی دستور داده بود، گزارش نرخ رشد اقتصادی هر فصل در پایان فصل بعد اعلام شود، ولی با گذشت ۹ ماه از سال۹۵، هنوز گزارش‌های فصلی رشد اقتصادی از بهار ۹۴ تاکنون منتشر نشده و بانک مرکزی در این خصوص ۱۵ ماه تأخیر دارد.

معلم دست دانش آموز را به علت بدخطی سوزاند

معلم چاروسایی با داغ کردن خط کش بر روی آتش بخاری نفتی مدرسه ضمن تنبیه‌بدنی دانش‌آموز کلاس اول، دست او را سوزاند.نیما اکرمی دانش‌آموز کلاس اول ابتدایی ساکن روستای شوتاور که شغل پدر او کارگری است، در این خصوص گفت: به خاطر بد نوشتن مشق‌هایم و ندانستن یک کلمه معلم مرا تنبیه کرد.وی با بیان اینکه معلم تمام دانش‌آموزان را کتک زده و تنبیه کرده بود، افزود: معلممان تمام همکلاسی‌هایم را کتک زد و بعد نوبت به من که رسید ابتدا کتک زد و بعد با گذاشتن خط کش آهنی بر روی بخاری نفتی آن را بر روی دستم گذاشت و می‌گفت نباید خط کش را برداری تا مدت 3 الی 4 دقیقه بر روی دستم نگه داشتم.این دانش‌آموز گفت: هر چه به او التماس کردم که خط کش را بردارم ولی نگذاشت و هم اکنون دستم سوخته است و توانایی برداشتن جسمی را ندارم. مادر نیما اکرمی هم در این خصوص عنوان کرد: همیشه فرزندم به خانه که می آمد می‌گفت که معلم در مدرسه دانش‌آموزان را کتک می‌زند تا اینکه یکی از روزهایی که از مدرسه آمد با دست سوخته وارد خانه شد که وقتی از او سوال کردیم گفت معلم با خط کش او را سوزانده است.وی اضافه کرد: از آموزش و پرورش می‌خواهیم با این معلم سنگدل برخورد جدی کند.

ریشه گورخوابی کاخ نشینی مدیران نجومی است
داریوش سجادی همکار سابق نشریات اصلاح‌طلب نوشت: فاصله «گورخوابی» تا «لوکس‌خوابی» منجلابی است در حد فاصل فقد پول تا فقد شعور! گورخوابان در عمق فقرشان «خوابیده‌اند» و لوکس‌خوابان در عسرت شعورشان «مرده‌اند»! اگر می‌توانی در پرنیان بخوابی وقتی برادرت در «نصیرآباد» در گور می‌خرامد، فکر می‌کنی خوابیده‌ای! مُردی! مدت‌ها است مُردی! گرمی حالیت نیست!در تابوت بی‌شعوریت کپه مرگت را گذاشته‌ای و در «تخیل بودن»‌ غلت می‌زنی! خوابیدن در «گور فقر» با خوابیدن در «فقر شعور» این همانی است. تفاوت در ظاهر است.آن یکی صورتش کثیف است و این یکی سیرت و صیرورتش اسیر بهیمیت و کثافت است! آن‌که در تنعم و تمول و «مواجب نجومی‌اش» می‌تواند فربگی و چرندگی کند آنگاه که همنوع‌اش در جوارش رنجوری و مهجوری می‌کند. کاش می‌مرد و دلخوش به روزمر‌گی انسان نمایانه‌اش نمی‌ماند.علی(ع) فرمود «هیچ کاخی بنا نمی‌شود جز آن که کوخی در کنارش ویران شود

پاسخ معاون روحانی به یک کامنت در توئیتر

شهیندخت مولاوردی، معاون رییس‌جمهور در امور زنان، در پاسخ به توییت یکی از کاربران که از او خواسته برای یکی از متهمان امنیتی کاری بکند، نوشته است: "تا آنجا که در توانم بوده دریغ نکرده و نخواهم کرد

فتنه ملاک بررسی صلاحیت‌ها در انتخابات
سخنگوی شورای نگهبان می‌گوید فتنه همچنان ملاک شورای نگهبان در بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری سال آینده است. به گزارش «وطن‌امروز» نشست خبری سخنگوی شورای نگهبان صبح دیروز در حالی برگزار شد که با توجه به آغاز روند انتخابات ریاست جمهوری، آخرین اخبار و تحولات درباره انتخابات، از اصلی‌ترین محورهای مورد سوال خبرنگاران از عباسعلی کدخدایی بود. کدخدایی در پاسخ به این سوال که در برخی محافل و نیز در مجلس بعضی افراد قصد تطهیر فتنه ۸۸ را دارند، آیا شورای نگهبان این موضوع را در بررسی صلاحیت‌ها مد نظر قرار می‌هد یا اینکه این موضوع فراموش شده، گفت: همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند ۹ دی در تاریخ ماندگار خواهد شد و این روز پاسخی بود به حوادث سال ۸۸ که قابل فراموش شدن نیست. وی تصریح کرد: در جایی که ملاک قانونی داشته باشیم طبیعتا این موارد (فتنه) هم مدنظر شورای نگهبان قرار خواهد گرفت. وی در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به این سوال که نظر شورای نگهبان با توجه به بررسی طرحی در مجلس درباره حقوق‌های نجومی چیست، گفت: تا زمانی که مصوبه‌ای از سوی مجلس به شورای نگهبان درباره حقوق‌های نجومی ارسال نشود نمی‌توانیم درباره آنها اعلام نظر کنیم و الآن هم نمی‌دانیم مجلس چگونه مصوبه‌ای را تصویب کرده اما اصل اینکه حقوق‌های نجومی در جامعه خلاف بوده، روشن است و امیدواریم مجلس هم سازوکارهای روشنی برای آن مد نظر قرار دهد.

دم زدن از اتحاد در 9 دی همان «قرآن سر نیزه کردن» است

محمدجواد لاریجانی با اشاره به اظهارنظرهای این روزهای برخی افراد مبنی بر اینکه در 9 دی نباید راجع به فتنه صحبت کنیم بلکه فقط باید از اتحاد دم بزنیم، گفت: این حرفها «قرآن سر نیزه کردن» است. «اتحاد» امر بسیار مطلوب و خوبی است اما به شرط آنکه حول راه درست و حول اسلام و جمهوری اسلامی باشد؛ اما اینکه علیه فتنه صحبت نکنیم تا اتحاد برقرار شود حرف بی ربط و مصداق قرآن سر نیزه کردن است

انتخاب اعضای هیأت اجرایی انتخابات تا ۱۱ اسفند
سخنگوی وزارت کشور از تلاش این وزارتخانه برای برگزاری تمام‌الکترونیک انتخابات ۹۶ خبر داد و گفت: اعضای هیات اجرایی انتخابات بهار ۹۶ تا ۱۱ اسفند انتخاب می‌شوند. سیدسلمان سامانی در گفت‌و‌گو با تسنیم، از آمادگی وزارت کشور برای برگزاری الکترونیکی انتخابات خبر داد و گفت:‌ در این زمینه هماهنگی خوبی بین کارشناسان وزارت کشور و شورای نگهبان برقرار است و امیدواریم با تامین نظر شورای نگهبان گام بلندی در برگزاری تمام الکترونیک انتخابات سال آینده برداریم. وی افزود: انتخابات ۲۵ فرآیند دارد که با موافقت اخیر شورای نگهبان ۲۴ مرحله به صورت تمام‌الکترونیک برگزار خواهد شد و تنها یک گام که همان الکترونیکی شدن نحوه اخذ رای و شمارش آراست، مانده که ان‌شاءالله با کسب نظر مساعد شورای نگهبان آن را هم محقق خواهیم کرد. سخنگوی وزارت کشور درباره انتخاب اعضای هیات مرکزی اجرایی انتخابات ریاست‌جمهوری اظهار داشت: اعضای حقوقی هیات اجرایی مرکزی انتخابات در قانون مشخص است اما برای انتخاب اعضای حقیقی که معتمدان مردمی هستند، وزیر کشور طبق قانون باید تا ۱۱ اسفندماه افراد پیشنهادی خود را به هیات مرکزی نظارت معرفی کند.

اعلام حقوق رئیس اداره زمینی عملیات ستاد کل نیروهای مسلح

رئیس اداره زمینی عملیات ستاد کل نیروهای مسلح درباره تهدیدات تروریستی نیز اظهار داشت: ما سالیانه بین 15 تا 20 مورد و بعضا 30 مورد برنامه انفجار و عملیات انتحاری کشف می‌کنیم.سردار میریان با اشاره به وضعیت حقوقی‌اش در گذشته و حال تصریح کرد: من سال 58 فرودگاه آبادان بودم، آنجا 800 تومن حقوق داشتم؛ یادم هست که یک سینی می‌گذاشتند وسط و می‌گفتند هر که هر چقدر لازم دارد، بردارد من فقط 200 تومن برمی‌داشتم به عنوان پول بنزین. الان هم حقوقم "5 میلیون و 250 هزار تومان" است.وی در خصوص شایعات مطرح شده درباره اقدامات سپاه گفت: سپاه هر اقدامی که انجام می‌دهد از سر دلسوزی برای نظام است و هیچ منفعتی هم پشتش نیست اما متاسفانه شاهدیم که برخی تهمت‌ها را کسانی می زنند که منفعت شخصی هم دارند درحالی که در سپاه منفعت شخصی وجود ندارد

دعوت از اصغر فرهادی برای شرکت در اردوهای جهادی
گروه جهادی شهید وزوایی دانشگاه شریف در نامه‌ای خطاب به اصغر فرهادی از وی خواست در اردو‌های جهادی این دانشگاه شرکت کند. در بخشی از این نامه با اشاره به تصاویر دلخراش «گورخوابی» عده‌ای از مردم، آمده است: آقای فرهادی شما به رئیس‌جمهور نامه می‌نویسید و از حاکمان می‌خواهید با لباس مبدل به میان مردم رفته و از وضع زندگی آنها آگاه شوند. چیزی که شما طلب کرده‌اید در دولت فعلی عملاً بی‌سابقه است اما در جمهوری اسلامی کم سابقه نیست. دانشجویان تصریح کردند: سال‌هاست بخش قابل توجهی از تابستان و بعضاً نوروز و زمستان خود را صرف خدمت به محرومان می‌کنیم و با شرکت در اردوهای جهادی، می‌کوشیم باری هرچند کوچک را از روی دوش مردم رنج‌دیده برداریم. این نامه خطاب به فرهادی می‌افزاید: از شما که با نامه خود نشان دادید دغدغه رفع محرومیت پیدا کرده‌اید، رسماً دعوت می‌کنیم تا با حضور در اردوهای جهادی، جهت تسری امید و انگیزه و نه سیاهنمایی، روایتگر تلاش بی‌منت دانشجویان و اقشار گوناگون مردم در این اردوها برای دوستان ایرانی و غیرایرانی خود باشید و سهمی در رفع محرومیت از این سرزمین داشته باشید. این نامه ٣ تا ١٢ بهمن، ٦ تا ١٣ فروردین،٢٤ تیر تا ٣ مرداد و پنجشنبه‌ها و جمعه‌ها منطقه ١٩ تهران را تاریخ‌های پیشنهادی برای شرکت فرهادی در اردو‌های جهادی گروه جهادی شهید وزوایی پیشنهاد داده است.

در تهران بی‌خانمان نداریم!
استاندار تهران درباره این پرسش که آیا در تهران بی‌خانمان وجود دارد یا خیر، گفت: بی‌خانمان به آن معنی در تهران بعید می‌دانم. سیدحسین هاشمی در گفت‌وگو با تسنیم، درباره موضوع گورخواب‌های نصیرآباد و جمع‌آوری معتادان متجاهر از سطح تهران اظهار کرد: درباره مساله پیش‌آمده در منطقه نصیرآباد باید گفت این افراد معتادان متجاهر بودند و بی‌خانمان نبودند. وی ادامه داد: این افراد در حال حاضر جمع‌آوری شده و به مرکزی با نام اخوان در شهریار منتقل شدند که مراحل درمانی آنها ادامه دارد و رو به بهبود هستند. استاندار تهران با بیان اینکه مساله نصیرآباد را بیش از اندازه بزرگ جلوه دادند، گفت: در این زمینه بویژه بحث بی‌خانمان بودن را مطرح کردند در حالی که این افراد معتاد متجاهر بودند و جمع‌آوری‌شان جزو سیاست اصلی ما است. هاشمی تصریح کرد: نیمی از معتادان متجاهر متعلق به استان‌های دیگر هستند و ساکن تهران نیستند که این مساله کار را کمی سخت و پیچیده کرده است. استاندار تهران درباره این پرسش که آیا بی‌خانمان در تهران وجود دارد یا خیر؟ اظهار کرد: بی‌خانمان به آن معنی در تهران بعید می‌دانم اما معتادان هنوز وجود دارند.

انتقال ۱۰ میلیارد دلار سرمایه ایران به صورت پول نقد و طلا
مقامات امریکا مدعی شدند که حدود ۱۰ میلیارد دلار از سرمایه‌ای که ایران از زمان حصول توافق موقت به آن دسترسی پیدا کرد، به صورت پول نقد و طلا بوده است. به گزارش ایسنا و به نوشته روزنامه واشنگتن پست، محاسبات مربوط به مجموع عایدی‌های ایران پس از رفع تحریم‌ها تا به امروز، شامل پرداخت‌های اعلام شده از جمله ۴/۱ میلیارد دلار به تهران و به علاوه مواردی که پیش از این اعلام نشده است، می‌شود. واشنگتن پست در ادامه نوشت: این ۱۰ میلیارد دلار پول نقد و طلا از طریق کشورهایی در خاورمیانه و اروپا به ایران منتقل شده و این فرآیند با آزادسازی درآمدهای نفتی مسدود شده ایران در بانک‌های بین‌المللی توسط ژاپن، کره جنوبی و هند به دستور دولت امریکا آغاز شد. سپس این عایدی‌ها به پول نقد وطلا تبدیل شدند.

خبرگزاری رسمی چین: برجام کنار گذاشتنی نیست
خبرگزاری رسمی چین در تحلیلی تأکید کرد که توافق هسته‌ای کشورهای ۱+۵ با ایران و همچنین اجرای برجام از جانب هر دولتی در امریکا از جمله دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آینده این کشور کنار گذاشتنی نیست. به گزارش ایرنا، شین‌هوا نوشت: امریکا در شرایطی نیست که بتواند به این توافق مهم پشت کند و حتی اگر دولت آینده بخواهد آن را کنار بگذارد، مجبور است توافق جدیدی را جایگزین آن کند که منافع همه طرف‌های ذیربط را دربر داشته باشد. خبرگزاری رسمی چین همچنین به نقل از شماری از کارشناسان آورده است: امریکا در وضعیت مطلوبی برای چانه‌زنی بیشتر قرار ندارد و نمی‌تواند نسبت به برجام بی تفاوت باشد.

مشاور وزیر نفت: اموال بابک زنجانی را قسطی نمی‌فروشیم
مشاور وزیر نفت در امور حقوقی و بین‌الملل گفت: افراد زیادی برای خرید اموال بابک زنجانی مراجعه کردند، اما می‌خواهند به صورت قسطی معامله کنند و ما هم می‌خواهیم نقد بفروشیم.به گزارش تسنیم، اصغر هندی در پاسخ به این سؤال که آیا اموال جدیدی از بابک زنجانی شناسایی و به وزارت نفت واگذار شده یا خیر، افزود: کل چیزی که از بابک زنجانی گرفتیم، اموال داخل کشور وی بوده و فعلاً چیز دیگری غیر از این اموال نداده‌اند.

سرباز فداکار استخدام محیط زیست می شود

سیدمحمد باختر سرباز فداکار مریوانی هنگام پست نگهبانی در پادگان شهید برخورداری عجبشیر برای نجات جان یک سگ از دست داده با تاکید رئیس سازمان محیط زیست کشور به استخدام این سازمان در می آید.معصومه ابتکار معاون رئیس جمهوری دستور داده است سرباز فداکار مریوانی که پایش را برای نجات یک سگ داد، به استخدام سازمان حفاظت محیط زیست درآید.

دستور 962 میلیاردی دولت برای جبران کاهش ارزش ریال
بر اساس دستور روزهای اخیر دولت به ولی ا... سیف، مقرر شده بانک مرکزی از محل منابع داخلی خود برای تامین و پرداخت مبلغ 962 میلیارد ریال بابت مابه التفاوت معادل ریالی پرداختی توسط بخش ارزی مربوط به چهاردهمین دور افزایش سرمایه جمهوری اسلامی ایران در صندوق بین المللی پول ( ناشی از مصوبه فروردین امسال دولت) اقدام کند. وزارت اقتصاد نیز باید بابت این افزایش، سفته های لازم را در اختیار بانک مرکزی قرار دهد.

جزییات تخریب طبقه هفتم پاساژ علاءالدین اعلام شد

امانی،معاون شهردار تهران گفت: پس از نصب داربست روی پیاده روهای ضلع شمالی و شرقی ساختمان محیط ایمن برای تردد شهروندان مهیا و سپس داربست و حصار کارگاهی در طبقه هفتم نیز نصب شد، پس از ایمن سازی تردد، اجرای رای کمیسیون ماده صد با جمع آوری کامل پارتیشن ها و دیوارهای مغازه های واقع در طبقه هفتم ادامه پیدا کرد و سپس درها و کرکره های مغازه ها جمع آوری و به بیرون از ساختمان منتقل شده است. در ادامه عملیات تخریب، سقف های کاذب و تاسیسات الکترونیکی و مکانیکی موجود در آن جمع آوری و به بیرون از ساختمان منتقل شد.
بی خبری مردم و مسئولان از مفاد قانون مقابله با فساد
در حالی که بر اساس قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد مصوب سال 90، بسیاری از ادارات و سازمان ها موظفند براساس زمان بندی تعیین شده به ارائه پاسخ به متقاضی یا شاکیان اقدام و درصورت پاسخ گو نبودن در مهلت معین، موضوع را در سلسله مراتب اداری تا بالاترین مقام دستگاه منعکس کنند و حتی موظفند در صورت وارد نبودن شکایت، موضوع را مکتوب و با ذکر علت به شاکی اعلام کنند، بررسی یک نهاد مسئول نشان می دهد نه تنها مراجعه کنندگان از این قانون مطلع نیستند، بلکه تعداد قابل توجهی از مخاطبان این قانون نیز به دلایل متعدد به دستورات مذکور عمل نمی کنند.

واکنش کدخدایی به اظهارنظر درباره تبلیغاتی خواندن منشور حقوق شهروندی

کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان درباره اظهارنظر آیت الله محمد یزدی که منشور حقوق شهروندی را تبلیغاتی توصیف کرده بود نیز گفت: تا زمانیکه مصوبه ای برای شورای نگهبان نیاید ما فارغ از اظهارنظر هستیم و اظهارنظر رسمی نخواهیم داشت. ولی اعضای شورای نگهبان آزاد هستند که نظرات شخصی خود را اعلام کنند.

اخبار کوتاه

* حمیدرضا حاجی‌بابایی، عضو جبهه یکتا درباره تعدّد کاندیدای اصولگرا برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۹۶ گفت: ما این تعدّد و تکثر را به ضرر جریان اصولگرا نمی‌دانیم؛ زیرا این تکثر نشان از ظرفیت بالای نیروها در جبهه اصولگرا دارد و از نظر ما تکثری که به وحدت بینجامد، خوب است. وی درباره اینکه آیا جبهه یکتا کاندیدا خواهد داشت، گفت: مگر می‌شود نداشته باشد؟ ممکن است کاندیدای جبهه یکتا، کاندیدای همه اصولگرایان باشد یا یکی از چند کاندیدایی باشد که اصولگرایان معرفی می‌کنند.
* فاطمه هاشمی، عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه گفت: همه بدانند که محال است خانواده آیت‌الله هاشمی، آقای روحانی را تنها بگذارد و پشت وی را خالی کند. تا آخر کنار آقای روحانی میایستیم و او را تنها نمی‏‌گذاریم و قطعاً به ایشان رأی خواهیم داد. بار دیگر تأکید میکنم که در انتخابات ریاست‌جمهوری سال آینده، خانواده‌ام از حسن روحانی حمایت میکنند.
* «قدرت حسین قلی‌اف» نماینده مجلس آذربایجان در واکنش به حواشی سفر اخیر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به این کشور با اشاره به انتقاد مقامات جمهوری اسلامی به این سفر، اظهارات تندی را مطرح کرد و در کمال تعجب اظهار داشت: «ایران را از روی نقشه محو می‌کنیم!» وی همچنین تأکید کرد: دولت باکو باید به تهدیدهای ایران در این زمینه واکنش جدی نشان دهد.
* کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان درباره اظهارنظر آیت‌الله محمد یزدی که منشور حقوق شهروندی را کار تبلیغاتی دولت یازدهم توصیف کرده بود، گفت: تا زمانی که مصوبه‌ای برای شورای نگهبان نیاید، ما فارغ از اظهارنظر هستیم و اظهارنظر رسمی نخواهیم داشت؛ ولی اعضای شورای نگهبان آزادند که نظرات شخصی خود را اعلام کنند.
* محمدجواد لاریجانی با اشاره به اظهارنظرهای این روزهای برخی افراد مبنی بر اینکه در نهم دی نباید درباره فتنه صحبت کنیم؛ بلکه فقط باید از اتحاد دم بزنیم، گفت: این حرف‌ها «قرآن سر نیزه کردن» است.
* آمار هشت ماهه عملکرد صنعت بیمه حاکی از آن است که بیمه‌ها در این مدت ۱۸ هزار میلیارد تومان بیمه‌نامه فروخته و ۱۰/۲ هزار میلیارد تومان خسارت پرداخت کرده‌اند.
* رئیس کل بانک مرکزی پیش‌بینی می‌کند تا پیش از پایان سال قیمت دلار در بازار آزاد به کمتر از سه هزار و ۸۰۰ تومان کاهش یابد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: