به‌روز شده در: ۰۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۳
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۳۱۳۴
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۶
اخبار 24 ساعت گذشته:

علت استعفای منتجب‌نیا از حزب اعتماد ملی

پس از انتشار خبر استعفای منتجب‌نیا از شورای مرکزی حزب اعتماد ملی، خبرگزاری ایلنا درباره علت این استعفا نوشت: اختلاف‌ها پس از تفاوت دیدگاه قائم‌مقام حزب و شورای مرکزی آن بر سر چگونگی همکاری با شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در حالی ایجاد شد که شورای مرکزی حزب اعتماد ملی موافق تعامل با شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان بود؛ اما منتجب‌نیا مخالفت خود را با این تصمیم اعلام کرد. حواشی این اختلاف تا جایی پیش رفت که روابط عمومی حزب اعتماد ملی در بیانیه‌ای اعلام کرد، این حزب سخنگو ندارد و اسماعیل گرامی‌مقدم که در مقام سخنگو فعالیت می‌کرد و از مخالفان تصمیم‌های قائم‌مقام حزب است در جوابیه‌ای اعلام کرد، از سوی دبیرکل حزب انتخاب شده و تغییر سخنگو از وظایف شورای مرکزی است، نه قائم‌مقام حزب. بر اساس این گزارش، اختلاف‌های به وجود آمده در حزب اعتماد ملی در ‌‌نهایت به استعفای رسول منتجب‌نیا منجر شده که این استعفا با چندین واسط به اطلاع مهدی کروبی، دبیرکل رسیده و وی نیز با این استعفا موافقت کرده است.

مهرعلیزاده: تمدید داماتو به معنای نقض برجام نیست!
محسن مهرعلیزاده، از فعالان اصلاح‌طلب به تازگی در گفت‌وگویی در پاسخ به این پرسش که «برخی تمدید داماتو را به مثابه نقض برجام می‌دانند. آیا این دو موضوع ارتباطی به یکدیگر دارند؟» گفته است: شواهد موجود نشان می‌دهد تمدید داماتو به مدت ده سال به معنای نقض برجام نیست. باید توجه داشت که آمریکایی‌ها نیز فشارهای داخلی مربوط به خود را دارند و آنها نیز تحت‌تأثیر برخی مسائل تصمیمات جدیدی را اتخاذ می‌کنند. وی افزوده است: نباید مسائل سیاسی و رقابت‌های جناحی را به مسئله اقتصادی و موضوع برجام وارد کنیم. این در حالی است که رئیس‌جمهور، وزیر امور خارجه، رئیس سازمان انرژی اتمی و... در مقام مسئولان اصلی برجام، این اقدام آمریکایی را نقض فاحش برجام دانسته و از ضرورت اقدام متقابل جمهوری اسلامی ایران سخن به میان آورده‌اند!

وعده خروج از اتحادیه اروپا و ناتو به مردم فرانسه
«
مارین لو پن» رهبر جبهه ملی فرانسه در گفت‌وگو با روزنامه یونانی «دموکراسی» با انتقاد از سیاست‌های ناتو و همچنین اتحادیه اروپا گفته است: خروج فرانسه از اتحادیه اروپا و ناتو بخشی از سیاست من خواهد بود. مردم باید فرصت داشته باشند برای آزادی از بردگی و تهدیدی که از سوی تکنوکرات‌های بروکسل تحمیل می‌شود، رأی دهند تا حاکمیت را به کشور بازگردانند. من در صورت پیروزی در انتخابات یک همه‌پرسی شبیه به انتخابات خروج انگلیس از اتحادیه برگزار خواهم کرد. گفتنی است، این نامزد انتخابات سال ۲۰۱۷ فرانسه دیدگاه‌هایی ضد مهاجرتی و در تضاد با اتحادیه اروپا دارد و کارشناسان معتقدند، او یکی از بخت‌های اصلی برای پیروزی در این انتخابات است.

اظهارات عجیب وزیر صنعت درباره حقوق‌های نجومی
محمدرضا نعمت‌زاده با بیان اینکه حقوقهای نجومی بر اساس نظاممندی بود، به دیدار هفته پیش خود با رئیس سازمان بازرسی کل کشور اشاره کرد و توضیح داد: یکی از بحثهایی که پیش آمد، موضوع حقوقهای نجومی بود که وی گفت در این زمینه هیچ موردی را خلاف مقررات نیافتیم و اگر شخصی بیشتر گرفته، بر اساس نظامبندی بوده است؛ ولی از نظر قانون و مقررات خلافی نیست. وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: به‌دلیل این افراد کل کشور را به هم ریخته‌‏ایم و از صبح تا شب به دنبال خلافکارانیم که فقط این دو میلیارد تومان را پس بدهند. آیا کشور گیر این دو میلیارد تومان است؟

وزارت بهداشت سرطان‌زا بودن پارازیت را تایید کرد

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه رونمایی از سامانه و بانک اطلاعاتی جامع سرطان در شیراز گفت: از آن جا که در ابتدا اطلاعات کاملی از سرطان زایی پارازیت ها نداشتیم، اظهار نظر نمی کردیم اما مطالعات اولیه اخیر نشانگر آن است که این امواج و پارازیت ها عوارض دارند و در ابتلا به سرطان موثرند. رضا ملک زاده افزود: علاوه بر این که امواج و پارازیت ها ممکن است باعث ایجاد سرطان شوند، می توانند عوارض دیگری هم برای سلامتی داشته باشد. وی افزود: در کنار پارازیت ها و امواج، گرد و غبارها و ریزگردهایی که از کشور عراق می آید، نیز از عواملی هستند که در ابتلا به سرطان نقش دارند. معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان این که 40 درصد از سرطان ها قابل پیشگیری است افزود: سیگار، مواد مخدر، مصرف الکل ، چاقی و پر خوری از عوامل اصلی ابتلا به سرطان است. ملک زاده گفت: سالانه 85 هزار نفر در کشور به انواع سرطان ها مبتلا می شوند.

روحانی در سال 96 مهاجم است یا مدافع؟

عزت‌الله ضرغامی رئیس اسبق رسانه ملی در صفحه شخصی اش نوشت: در رقابت‌های سال 92، روحانی یک مهاجم تمام عیار بود که با تکیه بر قدرت بیان و برخورداری از مهارت در صنعت خطابه و منبر توانست از تفرقه‌ی میان نامزدهای رقیب که تقریباً در یک طیف سیاسی قرار داشتند بهره‌برداری کند.

شلاق برای آقای بازیگر معروف

یکی از بازیگران معروف سینما و تلویزیون به دلیل رابطه نامشروع به 90 ضربه شلاق و محرومیت از اشتغال در همه فعالیت‌های هنری به مدت بیش از یک سال محروم شد. بر اساس رأی صادره این بازیگر که به تجاوز به عنف متهم شده بود همزمان با طرح یک شکایت ادعا کرده بود که خانمی که از او شکایت کرده برایش مزاحمت ایجاد کرده است. دادگاه پس از رسیدگی و با توجه به اینکه این بازیگر قبلاً آشنایی قبلی با شاکیه را انکار کرده و همچنین ارائه اسنادی از سوی شاکیه مبنی بر سفر مشترک این دو به یکی از شهرهای زیارتی، اتهام ارتکاب زنای به عنف را رد کرد اما این بازیگر را به اتهام رابطه نامشروع و عمل منافی عفت دون زنا به عنف و اکراه به 90 ضربه شلاق محکوم کرد

اظهارات عجیب وزیر صنعت درباره حقوق های نجومی

حمدرضا نعمت‌زاده در جلسه بررسی مسائل و مشکلات بخش صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی، با بیان اینکه یک قوه میخواهد در کشور کار کند و قوه دیگر ایراد میگیرد، اظهار داشت: متأسفانه در این کشور باید یکی دو نفر کار کنند و 10 تا 20 نفر به امور نظارت کنند که در دنیا این موضوع بر عکس است. وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه حقوقهای نجومی بر اساس نظاممندی بود، گفت: آیا کشور گیر این 2 میلیارد تومان است؟ وی به دیدار هفته پیش خود با رئیس سازمان بازرسی کل کشور اشاره کرد و توضیح داد: یکی از بحثهایی که پیش آمد بحث حقوقهای نجومی بود که وی گفت در این زمینه ما هیچ موردی را خلاف مقررات نیافتیم و اگر شخصی بیشتر گرفته بر اساس نظامبندی بوده است ولی از لحاظ قانون و مقررات خلافی نیست.وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: به‌خاطر این افراد کل کشور را به هم ریخته ‏ایم و از صبح تا شب به‌دنبال خلاف کارانیم که پس بدهند فقط به خاطر اینکه 2 میلیارد تومان را پس بدهند، آیا کشور گیر این 2 میلیارد تومان است؟

برنامه دولت برای جرم انگاری برخی جراحی ها ی حیوانات


بر اساس پیشنهاد جدیدی که هم اکنون در حال بررسی توسط تعدادی از اعضای هیئت دولت است، مقرر شده با جرم انگاری مواردی چون جراحی های غیرضروری، جنگ انداختن، استفاده بیش از توان یا غیرمتعارف، تخریب آشیانه یا زیست بوم و همچنین رها کردن حیوانات صاحب دار در محدوده و حریم شهر و روستا یا در طبیعت، مرتکبان این اقدامات به جزای نقدی تا سه برابر ارزش عرفی جرم، پرداخت هزینه اقدامات بهداشتی درمانی مورد نیاز و نگهداری حیوان ضبط شده تا پایان مرحله انتقال آن به مکان مناسب و در صورت تکرار حسب مورد به مجازات های تعزیری درجه شش تا هشت محکوم شوند.

دایی علیه استقلال فیلم منتشر می‌کند

علی دایی، سرمربی تیم فوتبال نفت تهران در خصوص حواشی بازی با استقلال گفت: متأسفانه تصاویر ضبط‌شده خیلی چیزها را نشان می‌دهد. ما فیلمی را داریم که اگر لازم باشد در اختیار مردم قرار خواهیم داد. متأسفانه یکسری اتفاقات رخ می‌دهد که برخی فکر می‌کنند مردم این چیزها را نمی‌بینند. من خودم سال‌ها در این فوتبال بودم و خیلی چیزها را دیده‌ام. من فوتبال را به خاطر سالم بودن و نشاطی که به جامعه می‌دهد دوست دارم، اما اگر یک روز احساس کنم نمی‌توانم در این شرایط کار کنم از فوتبال کنار خواهم رفت

هشدار به برخی مسئولان دولتی درباره انجام فعالیت های خارجی


بر اساس ابلاغیه جدید یک نهاد نظارتی به تعدادی از سازمان ها و نهادهای دولتی، تاکید شده است که حسب الزامات صریح قانون اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی، افتتاح و تداوم فعالیت دفاتر و شعب خارج از کشور شرکت های دولتی (غیر از بانک ها و بیمه های دولتی) تنها با پیشنهاد مشترک وزارت ‌و سازمان ‌مدیریت و سپس تصویب هیئت‌ وزیران مجاز خواهد بود و مسئولان این دستگاه ها حق انجام فعالیت هایی که این گردش کار را طی نکرده باشد، ندارند.

در صورت حذف روحانی جایگزینِ وی ‌‌عارف نخواهد بود

محمد عطریانفر عضو ارشد حزب کارگزاران سازندگی، اظهار داشت: به‌نظرمی‌رسد اراده‌ای که آقای‌هاشمی را در انتخابات ریاست‌جمهوری سال۹۲ از انتخابات باز داشت، به دنبال حذف آقای روحانی از صحنه مدیریت سیاسی کشور و یک‌دوره‌ای کردن دولت ایشان است. این اراده به دنبال آن است که عرصه را بر آقای روحانی تنگ کند تا وی در انتخابات شرکت نکند و خود را در معرض آرای مردم قرار ندهد. این اراده به دنبال حذف آقای روحانی از مراودات متعارف سیاسی نیست و بلکه به مراوداتی فراتر از مراودات متعارف فضای سیاسی کشور دل بسته است. اگر چنین اتفاقی رخ بدهد جریان اصلاحات باید با هوشیاری ومراقبت به دنبال جایگزین مناسب برای آقای روحانی باشد. با این وجود تصور نمی‌کنم با وجود صلاحیت آقای عارف، وی جایگزین آقای روحانی باشد. جریان اصلاحات باید برای همه شرایط، تمهید و برنامه‌ریزی کند و همه احتمالات را در نظر بگیرد. جریان اصلاحات نباید از هیچ حفره‌ای گزیده شود. آقای عارف در شرایط کنونی مدیریت اصلاح‌طلبان را در مجلس برعهده دارد و به همین دلیل به مصلحت نیست که خود را وارد انتخابات ریاست‌جمهوری کند."

تجمع بازنشستگان پیش از موعد مقابل مجلس
جمعی از بازنشستگان پیش از موعد تامین اجتماعی سراسر کشور، صبح دیروز برای پیگیری مطالبات و حقوقشان مقابل مجلس تجمع کردند. یکی از این تجمع‌کنندگان گفت: ما خواستار مصوب شدن بند (ب) ماده ۱۳ لایحه برنامه ششم توسعه و پرداخت حق و حقوق و کسورات معوق بازنشستگی‌ خود بر اساس قانون مصوب سال ۸۶ هستیم. وی از نمایندگان مجلس خواست تا از دولت بخواهند که هر چه سریع‌تر نسبت به پرداخت حق و حقوق معوق آنان اقدام کنند. تعداد این تجمع کنندگان به بیش از ۱۰۰ نفر می رسید.

خطر استیضاح بیخ گوش وزیر جدید روحانی

یک نماینده مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش با 16 محور آماده شده و تاکنون 30 نفر از نمایندگان آن را امضا کرده اند.وی افزود:اکثر محورهای استیضاح مربوط به عدم توجه وزیر به سیاست های پیشنهادی و وعده هایی است که در مجلس داده بود.این نماینده مجلس ادامه داد: عدم توجه دولت به آموزش و پرورش در بودجه سال 96 هم از محورهای استیضاح است، دولت هیچ توجهی در بودجه سال 96 به آموزش و پرورش نداشته و وضع این وزارتخانه در سال 96 بسیار وخیم تر از گذشته خواهد شد.این مقام مسئول غیرشایسته سالاری و انتصاب های سیاسی را از دیگر دلایل استیضاح وزیر آموزش و پرورش برشمرد و گفت: دیدگاه نمایندگان این است که افراد منصوب شده، یک تیم تخصصی و از بدنه آموزش و پرورش نیستند و هیچ همراهی با آنچه برای آموزش و پرورش پیش بینی می شود ندارند

فوت بیش از هزار نفر بر اثر سوء مصرف مواد مخدر

مهدوی از رشد 9.1 درصدی آمار فوت شدگان ناشی از مصرف مواد مخدر و روان گردان در شش ماهه نخست سال 95 خبرداد.معاون پزشکی و آزمایشگاهی سازمان پزشکی قانونی کشور از رشد 9.1 درصدی آمار فوت شدگان ناشی از مصرف مواد مخدر و روان گردان در شش ماهه نخست امسال خبرداد.وی گفت: در شش ماهه نخست امسال 1604 نفر براثر مصرف مواد مخدر فوت کره اند که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که 1471 نفر بوده است، رشد9.1 درصدی در رابطه با فوت شدگان ناشی از مصرف مواد مخدر و روان گردان را نشان می دهد

خبر فرمانده سپاه از تماس های عربستان و صهیونیست ها

سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی سخنانی در همایش گرامیداشت سالروز فرمان امام خمینی(ره) مبنی بر تشکیل سپاه حفاظت هواپیمایی، اظهار داشت: امنیت شرط اول پیشرفت و رشد هر جامعه ای است و الزام اولیه هر جامعه، برقراری امنیت است و برای همین با پیروزی انقلاب دشمنان اولین هدفشان ایجاد ناامنی در کشورمان بود.فرمانده کل سپاه با بیان اینکه دشمنان می‌خواستند این را ثابت کنند که نظام انقلاب اسلامی قادر به تامین امنیت خود نیست، افزود: سپاه توانسته در همه عرصه های امنیتی و دفاعی وظیفه خود را به بهترین نحو انجام بدهد.وی با طرح این سوال که «چرا جامعه ما با وجود این همه دشمنی که توسط کشورهای منطقه ای و فرامنطقه‌ای علیه آن برنامه ریزی شده و دلار و ریالهای زیادی خرج می‌کنند، با این امنیت مثال زدنی همراه است؟» گفت: امروز برخی تماس ها بین کسانی که هیچکس فکرش را نمی‌کند مثل عربستان و اسرائیل برقرار می‌شود تا در ایران ایجاد ناامنی کنند.


اخبار روزانه:
* هواپیمای نظامی توپولوف ۱۵۴با ۹۱ مسافر دقایقی پس از پرواز از فرودگاه سوچی روسیه ناپدید شد. وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، این هواپیما لحظاتی پس از پرواز از صفحه رادار محو شده است. یک منبع امنیتی نیز اعلام کرد: این هواپیما احتمالاً در کوه‌های کراسنودار در جنوب روسیه سقوط کرده است. خبرگزاری «اسپوتنیک» هم نوشت: اطلاعات اولیه نشان می‌دهد هواپیمای مفقود شده عازم پایگاه هوایی «حمیم» سوریه بود و دلایل احتمالی سقوط این هواپیما نقص فنی یا اشتباه خلبان است.
* شبکه خبری «راشاتودی» به نقل از یک روزنامه محلی در دانمارک نوشت: دولت دانمارک متوجه شده است ده‌ها نفر از شهروندان این کشور که به داعش پیوسته‌اند و برای این گروه می‌جنگند، از دولت یا دیگر نهادها، حقوق و بیمه بیکاری دریافت می‌کنند. به نوشته این روزنامه، دولت دانمارک در پی آن است تا پول‌های پرداخت شده به این افراد را به نوعی مسترد کند.
* «آسوشیتدپرس» در گزارشی اعلام کرد: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در اقدامی غیر منتظره، اسناد جدیدی را درباره برجام منتشر کرده که تاکنون حالت محرمانه داشته است. از محتوای این اسناد چنین برمی‌آید که ایران از محدودیت‌هایی که برجام بر سر راه غنی‌سازی اورانیوم قرار داده، عبور نکرده است و هم‌اکنون در موقعیتی قرار ندارد که بخواهد برای ساخت سلاح اتمی اقدامی کند.
* در حالی که آلودگی در کلان‌شهرهای کشور حالت بحرانی به خود گرفته و انتقادات فراوانی درباره بی‌کفایتی و عدم اقدام دولت در این‌باره مطرح است، معصومه ابتکار در مصاحبه‌ای اعلام کرده، شرکت‌های خارجی پیشنهاداتی را برای حل «آلودگی هوا» داده‌اند! گفتنی است، پیش از این نیز دولت یازدهم با واردات گسترده بنزین قصد حل موضوع آلودگی هوا را داشت!
* به گزارش خبرگزاری «رویترز» مقامات دولتی آمریکا نگران حملات داعش به آمریکا در تعطیلات سال نو هستند و به مقامات امنیتی این کشور درباره آمادگی و آماده‌باش در زمینه هر گونه اقدامی از سوی داعش هشدار داده‌اند. داعش چند روز قبل اعلام کرد، سال نو خونینی را برای آمریکا رقم خواهد زد.
* منابع خبری اعلام کردند: ۹۰ نفر از نیروهای مسلح وابسته به رئیس‌جمهور مستعفی یمن که تحت حمایت ارتش عربستان هستند، در درگیری با نیروهای ارتش یمن و انصارالله در منطقه «نهم» شمالی در شرق صنعا کشته شدند.

* جهانبخش خانجانی، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران با بیان اینکه در کشور ما نهادهای سیاسی و حزبی بسیار ضعیف هستند، گفت: سال ۸۴ وقتی احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور شد، اصولگرایان از او حمایت کردند؛ اما پس از انتخابات گفت من فراجناحی هستم. روحانی هم پس از پیروزی اعلام کرد من فراجناحی‌ام، در حالی که به نظرم این حرف اشتباه بود و اگر اصلاح‌طلبان از وی حمایت نمی‌کردند، رأی قابل رقابت نداشت.
* ولی‌الله شجاع‌‌پوریان، عضو حزب اتحاد ملت ایران اسلامی با بیان اینکه در انتخابات ریاست‌جمهوری آینده از روحانی حمایت می‌کنیم، گفت: ما جلسات هفتگی را برگزار کرده و در استان‌های مختلف فعالیت می‌کنیم. برای انتخابات هم در زیرمجموعه کامل اصلاح‌طلبان و شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان به ریاست عارف، فعالیت می‌کنیم.
* احمد ناظمی اردکانی، قائم‌مقام دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین گفت: نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد پایگاه مردمی و محبوبیت رئیس‌جمهور سیر نزولی داشته است، و این موضوع بزرگ‌ترین دغدغه جریان اصلاح‌طلب است.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: