به‌روز شده در: ۰۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۳
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۳۱۲۴
تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۴
اخبار 24 ساعت گذشته:

انعقاد قرارداد برگزاری مراسم عاشورا با یک مازوخیست!
علی موجانی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در برلین چندی پیش با فردی به نام «جان جان آریاز» قراردادی بسته که بر اساس آن، بخش فرهنگی سفارت ایران به این فرد به منظور برگزاری مراسمی با محوریت عاشورا و همچنین سخنرانی در آن مراسم، هزار یورو پرداخت کرده است. مروری بر شخصیت «جان جان آریاز» نشان می‌دهد، او نه تنها هیچ سنخیتی با این فرهنگ انسان‌ساز و ظلم‌ستیز ندارد؛ بلکه رفتارهای موهن و مازوخیستی(خودآزاری)‌ وی اعتراض غربی‌ها را نیز برانگیخته است. موجانی که به تازگی حواشی برگزاری مراسم افتتاح «نمایشگاه هنری انارستان ـ سرزمین توت فرنگی در برلین» به دلیل سرو مشروبات الکلی دامن او را گرفته بود، با کسی قرارداد بسته که تصاویر، فیلم‌ها و آثار نمایشی‌اش نشان می‌دهد، وی در برهنگی کامل اقدام به آزار خود کرده و حتی به‌صورت زنده در مقابل تماشاچی‌ها اقدام به استخراج خون خود برای نوشتن و طراحی بر روی صفحات می‌کند. پیشینه «جان جان» به همراه ظاهر عجیبش که شامل خالکوبی در بیشتر نقاط بدن و حتی گذاشتن اشیا زیر پوست دستانش می‌شود، هیچ‌یک مانع از همکاری رایزن فرهنگی کشورمان با وی نشده است.
گروهک منافقین به دنبال ملاقات با ترامپ
پایگاه شبکه خبری «فاکس‌نیوز» با انتشار گزارشی با عنوان «مخالفان ایرانی به دنبال ملاقات با ترامپ هستند»، از تلاش‌های مذبوحانه گروهک تروریستی منافقین برای تحریک ترامپ علیه ایران و ارسال نامه به وی به منظور تجدیدنظر در توافق هسته‌ای خبر داد. در این گزارش آمده است: این گروه مخالف ایرانی به دنبال برقراری یک تماس تلفنی با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا و یا حتی یک نشست است تا ترامپ را به وعده‌های انتخاباتی خود مبنی بر مذاکره مجدد توافق هسته‌ای ایران ترغیب کند. بر اساس گزارش فاکس نیوز، تعدادی از زندانیان سیاسی سابق و فعالان حقوق بشر، مانند احمد باطبی و سیاوش صفوی نیز نامه‌ای را که قرار است برای ترامپ فرستاده شود، امضا کرده‌اند. در این نامه آمده است: «ما امیدواریم در زمانی که شما رهبری آمریکا را برعهده دارید، به مردم ایران کمک کنید که کشور خود را بازپس‌گیرند»!
آیت‌الله یزدی: منشور حقوق شهروندی تبلیغات انتخاباتی است
آیت‌الله یزدی، رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: منشور حقوق شهروندی نه طرح بوده و نه لایحه؛ بلکه «تبلیغات انتخاباتی» است. من تک‌تک ۱۲۰ بند تنظیم شده در این منشور را خوانده‌ام؛ اما متأسفانه یک کلمه از اصل ۴ قانون اساسی سخنی به میان نیامده است. اگر این منشور لایحه است، باید به مجلس برود و آنگاه در شورای نگهبان بررسی شود و اگر مصوبه دولت است، باید طبق قانون به رئیس مجلس بدهند تا بررسی شود که مفاد آن برخلاف قانون اساسی نباشد. برای اولین‌بار است که در انقلاب اسلامی چنین منشوری در کشور به طور مستقیم به مردم ابلاغ می‌شود و متأسفانه قید و بندها را برداشته و به قانون اساسی توجه نکرده‌اند.
نامه‌نگاری بین رؤسای‌جمهور روسیه و آمریکا
به گزارش اسپوتنیک، در بیانیه‌ای که تیم انتقال قدرت رئیس‌جمهور منتخب آمریکا منتشر کرده، آمده است: ترامپ نامه‌ای بسیار محبت‌آمیز از ولادیمیر پوتین دریافت کرده که در آن اندیشه‌های مطرح شده از سوی رئیس‌جمهور روسیه بسیار درست است. وی در این باره گفته است: امیدوارم هر دو طرف بتوانند این اندیشه‌ها را محقق کنند و مجبور نباشیم راه‌های جایگزین را بپیماییم. دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین نیز گفته است: پوتین نامه‌ای به همراه تبریک سال نو برای دونالد ترامپ فرستاده و ابراز امیدواری کرده است که دو کشور روابط خود را ترمیم کنند.

واکنش محمدعلی نجفی به خبر جایگزینی‌اش با وزیر کشور

مشاور اقتصادی رئیس‌جمهور موضوع جایگزینی‌اش به‌جای وزیر کشور را شایعه خواند. محمدعلی نجفی در حاشیه برگزاری همایش رفاه و منزلت اجتماعی معلم در پاسخ به سئوالی مبنی بر خبر برخی رسانه‌ها درباره انتصاب وی به جای عبدالرضا رحمانی‌فضلی اظهار داشت: طرح این موضوع شایعه است و چنین موضوعی حقیقت ندارد.مشاور اقتصادی رئیس‌جمهور درباره برنامه انتخاباتی اصلاح‌طلبان برای انتخابات پیش‌رو افزود: توضیح درباره این سئوال بسیار طولانی است و زمان می‌خواهد.

انتقاد شدید وزیر صنعت از بانک مرکزی

سرانجام یک سال پس از اجرای طرح کارت خرید کالای ایرانی یک وزیر از شکست رسمی این طرح گفت و بانک مرکزی را متهم به سنگ‌اندازی در این باره کرد. سال گذشته دولتی‌ها با سر و صدای رسانه‌ای بسیار طرح کارت خرید کالای ایرانی را اجرایی کردند اما با استقبال سرد مردم مواجه شدند.این طرح قرار بود رکود موجود را از بین ببرد و به تسهیلاتی برای تولیدکنندگان داخلی تبدیل شود اما به علت ناقص بودن طرح و عجله در اجرا، کارت اعتباری خرید کالای داخلی با شکست فاجعه‌آمیز روبه‌رو شد. وزیر صنعت 2 روز پیش رسماً شکست طرح کارت «خرید کالای ایرانی» که مهرماه ۹۴ توسط آقای رئیس‌جمهور در قالب بسته دوم خروج از رکود مطرح شده بود را اعلام و البته بانک مرکزی را مقصر این شکست معرفی کرد.

افشای حقوق مدیران برای همه مردم تا پایان سال

رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم با اشاره به اینکه سامانه حقوق و دستمزد تا پایان امسال راه اندازی می شود،گفت:در این سامانه هر شخص با هر مقامی در همه دستگاهها باید بایک فیش،حقوق خود را دریافت کند و این سامانه باید در اختیار دستگاه های نظارتی و مردم باشد. حمیدرضا حاجی بابایی با حضور در بخش خبری 21 شبکه یک سیما افزود: در برنامه ششم توسعه 20 محور تعریف شده که یکی از آن ها رفع تبعیض ها و مبارزه با مفاسد و یکی از آن ها، حقوق هاست. وی گفت: ماده 76 قانون مدیریت خدمات کشوری مقرر می دارد که حداکثر حقوق باید 7 برابر حداقل حقوق باشد اما طرح ما مبتنی بر این است که همه مدیران کشور در هر مقام و جایگاهی تا بیشتر از سقف 10 و نیم برابر حداقل حقوق نمی تواند دریافت کند و فقط برخی که در مناطق محروم و پرخطر کار می کنند می توانند تا 17 و نیم برابر حداقل حقوق دریافت کنند. حاجی بابایی افزود: البته این باید در سامانه حقوق و دستمزد دولت مطرح و بر اساس فرمول و شاخص ها مشخص شود. وی گفت: این مدیران دریافت دیگری تحت عناوین مختلف از جمله پاداش نمی توانند داشته باشند. رئیس کمیسیون تلفیق لایحه برنامه ششم توسعه افزود: اگر کسی تخلف کند بر اساس ماده 598 قانون مجازات اسلامی مجازات می شود.

مرده ای که زیر دست غسال اشک ریخت

خاطره زیر از یکی از غساله های بهشت زهرا است. سال 92 بود،میتی آوردند که وقتی می‌خواستم روسری‌اش را ببندم و کارم تمام شده بود، از گوشه چشم‌هایش اشک آمد. انگار جسمش محیط را حس می کرد و فهمیده بود که لحظه خداحافظی است. اینجا مرسوم است که به امواتی که اشک می ریزند، التماس دعا می گویند و معتقدند اگر دعا کنند، دعایشان می گیرد. در این مدت، این بهترین صحنه ای بود که دیدم و در آن لحظه حس خاصی داشتم. یکی از بدترین خاطره هایم هم یک مورد خودکشی بود، دلم خیلی برای آن میت سوخت. البته نمی دانم به قتل رسیده بود یا خودش را کشته بود. فقط معلوم بود که با طناب دار خفه شده است. وقتی او را دیدم، در اولین نمازم اولین کاری که کردم این بود که برایش دعا کنم و بگویم خدایا! اگر کشته شده خودت او را رحمت کن و اگر خودکشی کرده او را ببخش؛ چون او الان تازه اول مصیبتش است. چهره زیبایی داشت و در ظاهر نشان نمی داد خیلی وضع مالی بدی داشته باشد و نمی شد گفت به خاطر تحت فشار بودن از نظر مالی خودش را از بین برده است. برای همین خیلی دلم برایش سوخت.

نظر دختر صدام درباره دونالد ترامپ

رغد صدام، دختر بزرگ صدام، دیکتاتور سابق عراق در مصاحبه تلفنی‌اش با شبکه تلویزیونی سی ان ان گفت: هرگز لحظه اعدام پدرم را ندیدم. جزئیات مرگ پدرم زشت و دردناک بود اما مرگی شرافتمندانه داشت. هرگز فکر نمی‌کنم که او مرگی ساده‌تر از این نیز می‌توانست داشته باشد این مرگی بود که برای من فرزندانم، خواهرانم و فرزندانشان و برای تمام کسانی که او را دوست داشتند، باعث افتخار است. رغد صدام که آمریکا را مقصر ناآرامی‌های کشورش می‌داند، امیدوار است دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب آمریکا با روسای جمهور سابق کشورش تفاوت داشته باشد. وی گفت: درست است که ترامپ تازه وارد عرصه سیاسی شده اما مشخص است که از سطح بالای درک سیاسی برخوردار است و با روسای جمهور پیشین آمریکا تفاوت زیادی دارد. او اشتباهات دیگران به ویژه در رابطه با عراق را افشا کرد که نشان می‌دهد از اشتباهات صورت گرفته در عراق و آنچه برای پدرم رخ داده مطلع است

حکم اعدام بابک زنجانی در مسیر اجرا

پرونده بابک زنجانی متهم اصلی پرونده نفتی که پیشتر حکم اعدامش در دیوان عالی کشور تأیید شده، به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب بازگشته است تا روند اجرای حکم را طی کند.

امریکا صدور کالاهای تازه‌ای را به ایران آزاد کرد
وزارت خزانه‌داری امریکا فهرست تازه‌ای از کالاهای پزشکی و کشاورزی قابل صدور به ایران را منتشر کرد. به گزارش ایرنا، تارنمای وزارت خزانه‌داری امریکا اعلام کرد: اداره دارایی‌های خارجی این وزارتخانه، پیوستی را به مقررات «تراکنش و تحریم‌های ایران» ضمیمه کرده است تا فهرست کالاهای پزشکی و کشاورزی قابل صدور به ایران را گسترش دهد. به نوشته این تارنما، اقلام جدیدی که رفع تحریم می‌شوند، از جمله قطعات یدکی، نرم‌افزار و خدمات اجرایی، نگهداری و تعمیر ابزارها را شامل خواهد شد.

ورود تجهيزات گسترده به موصل براي آغاز مرحله دوم عمليات

نجم الجبوري، فرمانده عمليات نينوا اعلام کرد: وزارت دفاع و کشور عراق تجهيزات گسترده و تيم‌هاي متخصص در زمينه خنثي‌سازي بمب و منازل بمب‌گذاري شده را به شهر موصل براي آغاز مرحله دوم عمليات نظامي از چند محور فرستاده‌اند.وي گفت: نيروهاي ما در تمامي محورها مقدمات آغاز مرحله دوم عمليات را فراهم کرده‌اند و اين مرحله از عمليات به "شوک" نامگذاري شده است.نجم الجبوري تأکيد کرد که عراق با آمريکا براي افزايش حمايت هوايي‌اش از نيروهاي عراقي به توافق رسيده است.ارتش عراق که اخيرا توانست از محور شرق موصل وارد اين شهر شود برنامه نظامي خود را براي تسريع در روند آزادي و حفظ جان غيرنظاميان تغيير داده است.

صاحبان حقوق‌های نجومی می‌گویند: "این حق و سهممان از انقلاب" است‌

حسن رحیم‌پور ازغدی ظهر امروز در همایش «نظارت و بازرسی از دیدگاه اسلام و شاخص‌های یک بازرس در جامعه اسلامی» که در محل تالار شهر مشهد، با بیان اینکه صاحبان حقوق‌های نجومی توجیه می‌کنند که این حق و سهممان از انقلاب است‌ گفت: این حق مادری است که چهار فرزند شهید دارد و در خانه‌های مردم کار می‌کند؛ طبق روایات اگر در شهری کودکان یتیم و بی پناه باشند، آن شهر ملعون و نفرین شده بنابراین مدیریت و حکومت اسلامی کار بسیار سختی است.رحیم‌پور ازغدی افزود: درباره وام‌های چند میلیاردی گفتند 20 تا 30 بار بانک‌ها را نظارت و بازرسی کردند و متوجه نشدند که چندین هزار میلیارد جابه‌جا می‌شود؛ این همان مدیریت سفیه و احمق است که متوجه سندسازی و کاغذبازی‌ها نمی‌شوند

کارمندان مراقب رفتن به ماموریت آموزشی باشند

بر اساس ابلاغیه جدید یک مسئول مهم اجرایی به سازمان ها و ادارات دولتی، تاکید شده است حسب بخشنامه های گذشته و مفاد ماده 61 قانون مدیریت خدمات کشوری، اعزام کارمندان دستگاه های اجرایی به داخل یا خارج از کشور برای طی دوره های آموزشی که منجر به دریافت مدرک دانشگاهی یا معادل آن شود در صورتی که با هزینه دستگاه های مربوطه صورت گرفته یا با استفاده از ماموریت آموزشی باشد، اکیدا ممنوع است.

اظهارنظر علی مطهری درباره شهدای ایرانیِ حلب

علی مطهری نایب رییس مجلس در توییتر خود نوشت: شهدای ایرانی و غیر سوری حلب دو ویژگی دارند: یکی درک قوی از شرایط دنیای اسلام و دیگر شجاعت و فداکاری.

افزایش چشمگیر شمار تکفیری‌ها در برلین

سازمان اطلاعات داخلی آلمان در گزارشی از افزایش چشمگیر شمار تکفیری‌ها در برلین و همچنین سراسر آلمان خبر داد.بر این اساس در حال حاضر حدود 840 سلفی در برلین وجود دارند که 160 نفر بیشتر از سال گذشته است. همچنین شمار سلفی‌ها در برلین در مقایسه با سال 2012 (400 نفر) بیش از دو برابر شده است. بر اساس اعلام سازمان اطلاعات داخلی آلمان، از حدود 840 سلفی که در برلین وجود دارند حدود 380 نفر آماده خشونت هستند. شمار سلفی‌ها در سراسر آلمان نیز افزایش یافته است.

سرمنشأ بسیاری از ناهنجاری‌های فرهنگی،بهائیت است

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: دشمن تلاش دارد تا امروز به‌جای توپ و تفنگ با ابزار فرهنگی ما را شکست دهد و لذا بدترین جنایات را به نام اسلام انجام می‌دهند.سردار غلامحسین غیب‌پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین امروز در دیدار با آیت‌الله مکارم شیرازی، ضمن تقدیر از این مرجع تقلید اظهار داشت: اعتقاددارم مادامی‌که دستمان در دست روحانیت به‌ویژه مراجع معظم تقلید باشد، انحرافی در ما به وجود نخواهد آمد.وی با تأکید بر اینکه باید با تلمذ از محضر مراجع، اسلام ناب را از آنان فرابگیریم، تصریح کرد: نقش مراجع در انقلاب اسلامی مؤثر بوده و همواره در مواقع گوناگون این نظام یاری گره ارزش‌های ناب بوده‌اند.رئیس سازمان بسیج مستضعفین فعالیت‌های فرهنگی را اصلی‌ترین برنامه بسیج خوانده و گفت: سرمنشأ بسیاری از ناهنجاری‌های فرهنگی،بهائیت است و دشمن تلاش دارد تا امروز به‌جای توپ و تفنگ با ابزار فرهنگی ما را شکست دهد و لذا بدترین جنایات را به نام اسلام انجام می‌دهند.

دستور جدید دولت برای جبران افزایش قیمت ارز

طبق دستورالعمل هفته گذشته دولت به همه وزارتخانه ها و سازمان های دولتی، اعلام شده بر اساس اختیارات ناشی از ماده 222 قانون برنامه پنجم توسعه، اعضای شورای عالی فنی منصوب هیئت دولت به منظور جبران آثار ناشی از افزایش قیمت ارز مصوب کردند ادارات دولتی با استفاده از فرمول جدید محاسبه، قراردادها و پروژه هایی را که طی سال های اخیر تا 30 اسفندماه سال 95 به انجام رسیده یا می رسد با نرخ به روز ابلاغی، محاسبه و به پیمانکاران پرداخت کنند.

باج گیری از دانش آموزان در یکی از مدارس دخترانه

تابناک نوشت:شنیده ها حاکی از برخوردی شبیه به باج گیری در یکی از مدارس شهر سی سخت با دانش آموزان دختر در این مدرسه حکایت دارد.خبرها حکایت از آن دارد که روز گذشته مسئولان دبیرستان دخترانه فاطمه زهرا سی سخت با رفتاری خارج از شان اقدام به ممانعت از خروج آن دسته از دانش آموزانی کرده اند که تا کنون موفق به پرداخت کمک هزینه به مدرسه نشده اند!به گفته اولیای این دانش آموزان ،مسئولان دبیرستان در شرایطی اقدام به بستن درب خروجی مدرسه بر روی دانش آموزان کردند که در اوج سرمای روز گذشته دامنه های دنا دانش آموزان 15 دقیقه ای در محوطه مدرسه در انتظار رسیدن اولیای خود برای تعیین تکلیف بدهی از مدرسه ماندند!گفته شده مدیر آموزش و پرورش شهرستان دنا که گویا از این اقدام بی اطلاع بوده بعد از اعتراض اولیای دانش آموزان دستور به باز کردن درب مدرسه و پایان دادن به این حرکت زننده را داده است.

اخبار روزانه:
*
علاءالدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به پرسش خبرنگاری درباره مشکوک بودن ترور سفیر روسیه در آنکارا اظهار داشت: به نظر من بیشتر طراحی آمریکایی‌هاست؛ چراکه ترکیه عضو ناتو است و ارتباط بسیار نزدیکی با روسیه برقرار کرده و همین ارتباط خوشایند آمریکایی‌ها نیست. بروجردی خاطرنشان کرد: به‌ گمان بنده این اتفاق هشداری به ترکیه است تا در مسیری که آمریکا علاقه‌مند است، حرکت نکند.
*
مهدی بنانی، مدیرکل بدهی‌های وزارت اقتصاد با بیان اینکه بدهی‌های دولت به بانک‌ها در هر دوره بر اساس گزارش سازمان حسابرسی مشخص می‌شود، گفت: مبلغ بدهی دولت به بانک‌ها محرمانه است و فقط وزیر اقتصاد به رئیس‌جمهور ارائه می‌دهد؛ اما در گزارش بانک مرکزی، رقم بدهی‌های دولت به بانک‌ها در پایان سال گذشته ۱۱۹ هزار میلیارد تومان و در مهر ماه امسال ۱۳۴ هزار میلیارد تومان اعلام شده است.
*
براساس اخبار منتشر شده، دولت آمریکا قصد دارد درست در زمانی که اوپک در تلاش است تا نفت مازاد را از بازار خارج سازد (ژانویه ۲۰۱۷)، ذخایر راهبردی نفت خود را به بازار عرضه کند. گفتنی است، کشورهای عضو اوپک و تولیدکنندگان نفت غیر اوپکی تصمیم گرفتند تولید نفت خود را از ابتدای ماه ژانویه ۲۰۱۷ به میزان روزانه ۱/۸ میلیون بشکه کاهش دهند تا از این طریق مانع کاهش بیشتر قیمت نفت شوند.
* «
هادی العامری» دبیرکل سازمان بدر وابسته به حشد الشعبی با بیان اینکه تاکنون مساحت آزاد شده در غرب موصل به حدود ۴۵۰۰ کیلومترمربع می‌رسد، گفت: ما اراضی غرب موصل را تا جایی آزاد می‌کنیم که به مرزهای سوریه برسیم؛ سپس بازخواهیم گشت تا ارتباط تلعفر و موصل را قطع کنیم و به ارتش و نیروهای مبارزه با تروریسم در یکسره کردن نبرد کمک کنیم.
*
سرگئی شایگو، وزیر دفاع روسیه با انتقاد از گسترش نفوذ نظامی پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو)، به ویژه در شرق اروپا اعلام کرد: بودجه این پیمان در سال ۲۰۱۷ با ۲۶ میلیارد دلار افزایش، به ۹۱۸ میلیارد دلار رسیده است.

*با فشار شورای مشورتی اصلاح‌طلبان چند وقتی است که محمدعلی نجفی (رئیس فعلی ستاد انتخاباتی حسن روحانی) از حضور در این ستاد خودداری کرده و مرتضی بانک، مدیر اجرایی این ستاد هم خواستار اختیارات کامل برای اداره آن شده است. گفتنی است، یک مقام اجرایی خواستار آن بوده است که «علی ربیعی» ریاست ستاد را برعهده داشته باشد؛ ولی اصلاح‌طلبان تصور کرده‌اند این اقدام پروژه‌ای برای برکناری یک اصلاح‌طلب از دولت بوده است و مانع آن شده‌اند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: