به‌روز شده در: ۰۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۳
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۳۰۳۳
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۷
اخبار 24 ساعت گذشته:

امیدواری اروپا به پایبندی ترامپ به برجام
نشریه «وال‌استریت ژورنال» نوشته است: مقامات کشورهای اروپایی برای رایزنی با دولت کنونی و آتی آمریکا درباره آینده توافق هسته‌ای، راهی واشنگتن شده‌اند. بنا بر این گزارش، مقامات اروپایی برخلاف آنکه دونالد ترامپ در طول رقابت‌های انتخاباتی به شدت به توافق هسته‌ای با ایران تاخته بود، امیدوارند که ترامپ به برجام پایبند بماند؛ اما نگران هستند که وی با افزایش فشارها به تهران با استفاده از اهرم‌های تحریمی، توافق را در آستانه شکست قرار دهد. اروپا همچنین نگران است که ترامپ به توافقات مشترک آمریکا و بروکسل پایبند نماند. با این حال، تیم انتقالی ترامپ از اظهارنظر درباره این رایزنی خودداری کرده است؛ اما اعضای تیم ترامپ به مقامات اروپایی گفته‌اند که توافق هسته‌ای به آمریکا اجازه می‌دهد تحریم‌هایی در زمینه فعالیت‌های ایران در حوزه‌های غیر هسته‌ای وضع کند. گفتنی است، دیپلمات‌های اروپایی به صراحت اعلام کرده‌اند، اگر ایالات متحده توافق هسته‌ای را بر هم بزند یا اقداماتی انجام دهد که بحران ایجاد کند، این بلوک خود را به بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران متعهد نخواهد دانست.

لندن در کنار جناح بازنده خاورمیانه
«
پاتریک کاکبرن» تحلیلگر برجسته بریتانیایی امور خاورمیانه نشریه «ایندیپندنت» از اظهارات «ترزا می» نخست‌وزیر انگلستان علیه ایران انتقاد کرد و نوشت: «خوش‌رقصی دولت بریتانیا برای پادشاهی‌های مطلقه خلیج [فارس] که قدرت‌شان را با گردن‌زنی، شلاق زدن و اتاق‌های شکنجه حفظ کرده‌اند، هم تحقیرآمیز و هم تأسف‌آور است.» وی افزود: «اینکه ترزا می تنها در بحرین کوچک، مسموم و فرقه‌گرا که حکام سنی آن اکثریت شیعه را سرکوب می‌کنند، می‌تواند انتظار استقبالی شاهانه را داشته باشد، نشانه نزول بریتانیا از جایگاه یک ابرقدرت است.» وی در ادامه این یادداشت نوشت: «موضع تحقیرآمیز و ننگین بریتانیا در خلیج [فارس] احتمالاً تلاشی از سر عجز برای یافتن متحدانی جدید در آستانه خروج از اتحادیه اروپاست. شاید اکنون زمان خوبی برای این کار باشد؛ چرا که برندگان و بازندگان جنگ‌هایی که در پنج سال گذشته سوریه و عراق را در برگرفته بود، در حال مشخص شدن است. تنها جنبه غافل‌گیرکننده تلاش بریتانیا این است که به نظر می‌رسد ما باز هم مانند عراق و افغانستان، داریم طرف جناح بازنده را می‌گیریم

دولت روحانی تکرار نمی‌شود
سیدمحمد حسینی، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران و وزیر اسبق ارشاد در مراسم «آمریکایی که بود، آمریکایی که هست» که به همت بسیج دانشجویی دانشکده فنی این دانشگاه برگزار شد، ضمن اشاره به عملکرد دولت در طول سه سال اخیر، گفت: روحانی به وعده‌های اقتصادی که به مردم داد عمل نکرد؛ به همین دلیل در انتخابات ریاست‌جمهوری آینده با ریزش آرای زیادی روبه‌رو خواهد شد و به نظر می‌رسد ریاست‌جمهوری روحانی در دولت دوازدهم تکرارنشدنی است.

اعلامیه ایران به خودی خود نقض برجام نیست
«
جان کربی» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: دستور رئیس‌جمهور ایران به منظور طراحی و ساخت پیشران هسته‌ای برای حمل‌ونقل دریایی به خودی خود نقض برجام نیست و موارد زیادی وجود دارد که ما از آنها بی‌اطلاع هستیم و نمی‌دانیم معنای آنها چیست، به همین دلیل فعلاً از قضاوت خودداری می‌کنیم. کربی همچنین افزود: قضاوت درباره این اعلامیه دشوار است و تنها می‌توان گفت که تولید پیشران هسته‌ای اقدام عظیمی برای هر کشوری است.

موضع پیشین وزیر خارجه ترامپ درباره ایران

«رکس تیلرسون» در حالی وزیر امور خارجه منتخب ترامپ چهره دیپلماتی نیست و اخبار چندانی در ارتباط با نوع دیدگاه وی در مورد مسائل و تحولات بین‌الملل از جمله ایران و برجام منتشر نشده است.به گزارش تابناک، وی در ماه مارس ۲۰۱۶در مصاحبه‌ای با CNBC در مقام مدیر اجرایی «اکسون موبیل» در مورد حضور در بازار ایران اعلام کرد: شرکت‌های امریکایی شبیه ما هنوز نمی‌توانند تجارتی در ایران داشته باشند. این در حالی است که تعداد زیادی از رقبای اروپایی ما فعالانه در بازار ایران حضور دارند و من واقعاً نمی‌دانم که ما در نقطه ضعف هستیم؟ تاریخ تجارت خارجی ایران در گذشته همراه با چالش‌ها و سختی‌هایی بوده و ما هرگز سرمایه‌گذاری‌های طولانی در ایران به خاطر این علت نداشته‌ایم و من نمی‌دانم ایرانیان امروز تغییری کرده‌اند یا نه. ما باید منتظر بمانیم و من یاد گرفته‌ام که همیشه اول بودن بهترین گزینه نیست. ما منتظر می‌مانیم و می‌دانیم که چه اتفاقی برای شرکت‌های امریکایی می‌افتد. البته این موضوع نیز مورد توجه است که ایران یک بازار سرشار از منابع است.

سهم هر ایرانی از بودجه ۹۶
بررسی‌ها نشان می‌دهد سهم هر ایرانی از بودجه عمومی دولت در سال آینده برابر با چهار میلیون و ششصد و پنجاه هزار تومان است.به گزارش خبرآنلاین، این عدد توسط مرکز پژوهش‌های مجلس که بازوی کارشناسی نهاد قانونگذاری کشور محسوب می‌شود استخراج شده است. بر اساس این گزارش بالاترین هزینه‌ای که دولت برای اتباع ایرانی در سال آینده در نظر گرفته است به سرفصل‌های «رفاه اجتماعی» و «آموزش و پژوهش» ارتباط دارد. بر این اساس در سال آینده دولت برای هر ایرانی از محل بودجه عمومی خود حدود ۹۲۳ هزار تومان صرف رفاه اجتماعی اعم از بیمه‌ها، بخشی از پرداختی بازنشستگان و... خواهد کرد. آموزش و پژوهش اعم از عمومی، فنی و حرفه‌ای، عالی و... نیز سرانه هزینه‌ای برابر با ۷۰۰ هزار تومان خواهد داشت. در حوزه سلامت و بهداشت نیز این رقم به ۶۰۶ هزار تومان می‌رسد. همچنین به ازای هر ایرانی اندکی بیش از ۵۰۲ هزار تومان صرف امور دفاعی می‌شود.

انتقاد آیت‌الله جوادی آملی از اخذ جریمه‌های دیرکرد

سیدکاظم دلخوش اباتری نماینده مردم صومعه‌سرا درباره سفر اعضای کمیسیون اقتصادی به شهر مقدس قم گفت: اعضای کمیسیون با آیت‌الله‌العظمی جوادی آملی از مراجع عالیقدر تقلید دیدار و گفت‌وگو کردند. وی ادامه داد: در این دیدار، رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی گزارشی از عملکرد کمیسیون به آیت‌الله العظمی جوادی آملی ارائه دادند. سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در این دیدار، آیت‌الله العظمی جوادی آملی از اخذ جریمه‌های دیرکرد و موضوع ربا در سیستم پولی انتقاد و به کمیسیون اقتصادی تأکید کرد که به دغدغه‌های شرعی در موضوعات مالی و پولی توجه جدی شود.
اشک تمساح برای اشغالگران و جنایتکاران جنگی
مرور گزارش روزهای اخیر رسانه‌های غربی و عبری-عربی منطقه‌ای در کنار برخی رسانه‌های بیگانه فارسی‌زبان حاکی از عملیات روانی سنگین برای القای جنایت و نقض حقوق‌بشر در جریان آزادسازی شهر اشغال شده حلب حکایت می‌کند، این محافل با استفاده از عکس‌های آرشیوی قربانیان در شهرها و کشورهای دیگر، چنین القاء می‌کنند که نیروهای سوری مشغول جنایت علیه شهروندان هستند و این در حالی است که اغلب تروریست‌ها، خارجی‌هایی هستند که ضمن اشغال مرتکب جنایات جنگی شده‌اند بی ‌آنکه صدای اعتراضی از دولت‌های غربی‌ و رسانه‌های وابسته به آنها بلند شود.این رسانه‌ها در ماه‌های گذشته تأکید داشتند که استقرار نیرو و امکانات گروه‌های تروریست بسیار قوی است و نیروهای مقاومت سوری قادر نیستند حلب را آزاد کنند؛ آنها همین محور را در ماجرای آزادسازی موصل عراق نیز دنبال می‌کردند.

مردان آرایش زنان در برخی آرایشگاه‌ها را انجام می‌دهند

رییس سازمان تعزیرات حکومتی با بیان اینکه 10 هزار آرایشگاه غیرمجاز در حال فعالیت هستند، گفت: بعضا باندهای فساد با رهبری آرایشگاه‌ها دنبال می‌شوند، حتی دختران را به خارج از ایران می‌فرستند، در تهران به وفور گزارش داریم توسط آقایان اقدامات آرایشی را برای زنان انجام می‌شود. علیرضا جمشیدی در نشست طرح ملی ساماندهی و نظارت بر آرایشگاه‌های زنانه و لوازم آرایشی و بهداشتی و دارویی سراسر کشور، با بیان اینکه اقدامات ناجا در تهران قوی بوده است، گفت: خبرهایی رسیده که قرار است محموله‌ای به کشور برسد که تاکید شد قبل از رسیدن بارهای قاچاق به تهران لیست خریدها در کشتی و گمرک بازبینی شود. به غیر از گمرک شهید رجایی، 120 گمرک دیگر وجود دارد و باید رصدهایمان را قبل از ترخیص کالا قوی کنیم.

آمریکا و انگلیس با گزافه‌گویی در پی رونق بازار مکاره سلاحند
رئیس مجلس، ایجاد هراس دروغین و سرپوش گذاشتن بر رفتارهای ماجراجویانه را ۲ هدف رجزخوانی‌های سیاسی و گزافه‌گویی‌های برخی مقامات آمریکایی و انگلیسی دانست.علی لاریجانی در بخشی از نطق پیش از دستور جلسه علنی دیروز مجلس افزود: با پررویی اموال مسلمانان و انرژی آنان را چپاول می‌کنند و با ایجاد دروغین رعب و هراس منابع نصف و نیمه آنان را به فروش سلاح‌های خود اختصاص می‌دهند. وی تصریح کرد: رجزخوانی‌های سیاسی این روزهای برخی مقامات آمریکایی و انگلیسی در منطقه و گزافه‌گویی‌های آنان ۲ هدف را دنبال می‌کند، نخست آنکه با تولید هراس دروغین، بازار مکاره سلاح خود را رونق بخشند. لاریجانی تصریح کرد: هدف دیگر اینکه سرپوشی برای رفتارهای ماجراجویانه خود در منطقه بگذارند و اذهان را به سوی دیگری منحرف کنند، چرا که سیاست‌های مزورانه آنان در چند سال اخیر در سوریه، عراق، لیبی و یمن به بن‌بست رسیده و توفیقات فرزندان رشید منطقه، تروریست‌های مزدور آنان را مستمراً به عقب‌نشینی واداشت به طوری که حلب شهر مهم سوریه هم از لوث تروریست‌ها پاک شد و بزودی ان‌شاءالله موصل نیز آزاد می‌شود. لاریجانی گفت: این فضا برای آنان خفه‌کننده است و باید مسیر جدید کشمکش در منطقه را باز کنند.

واکنش اصغر فرهادی به نامزدی فیلمش برای دریافت جایزه گلدن گلوب

اصغر فرهادی کارگردان ایرانی که جدیدترین فیلمش «فروشنده» در فهرست نامزدهای جوایز گلدن گلوب قرار گرفت در واکنش به این امر گفت: «از شنیدن این خبر فوق‌العاده خوشحالم. این افتخاری است که برای سومین بار نامزد جایزه گلدن گلوب می‌شوم. می‌خواهم از انجمن مطبوعات خارجی هالیوود هم از طرف خودم و هم از طرف گروه سازنده «فروشنده» که سال پیش همین موقع مشغول ساخت این فیلم در تهران بودند تشکر کنم»

هشدار شدید چمران به وزیر صنعت

مهدی چمران در گفت و گو با میزان گفت: به دلیل تغییر ساعت و کوتاه شدن طول روز، شاهد هستیم که میزان ترافیک طی روزهای اخیر در شهر تهران افزایش قابل توجهی داشته است. رئیس شورای اسلامی شهر تهران در خصوص تفاهم صورت گرفته با مسئولان وزارت صنعت به منظور انتقال نمایشگاه های پایتخت به محل شهر آفتاب خاطرنشان کرد: پس از تفاهم صورت گرفته در سال 83 با مسئولان وزارت صنعت، این بار تفاهم نامه جدیدی را با محمد رضا نعمت زاده، وزیر صنعت به امضا رساندیم و مقرر شد بر اساس این تفاهم، نمایشگاه های برگزار شده در تهران به شهر آفتاب منتقل شوند.چمران افزود: تذکر بسیار جدی را به مسئولان وزارت صنعت ارائه کردیم و اگر به این تذکرات توجه نشود، هشدار قبلی مبنی بر تشکیل زنجیره انسانی در اطراف نمایشگاه بین المللی تهران را اجرایی خوایم کرد.

هر کس با آمریکا دست بدهد بدبخت می‌شود

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا(ص) با بیان اینکه هرکس با آمریکا و دشمن دست بدهد، بدبخت می‌شود و به ضلالت می‌افتد، گفت: به بسیج و سپاه افتخار می‌کنیم چراکه نمونه آن در دنیا وجود ندارد. امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی در مراسم معارف جنگ در مرکز آموزش ۰۵ کرمان با بیان اینکه کشور ایران با داشتن تاریخی غنی و عمیق با هیچ‌کس جنگ نداشته، اظهار داشت: امروز، نیروهای مسلح ما در آمادگی کامل قرار دارند. فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا(ص) ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه وقایع تاریخی که در جهان رخ می‌دهد دارای آثار سوء و مثبتی است، بیان کرد: در بسیاری از کشورها دولت‌ها و سران آنها نسبت به مردم بی‌تفاوت هستند اما انقلاب اسلامی ایران که برخاسته از قلب مردم است و هدایت آن توسط رهبری بزرگ و الهی صورت می‌گیرد، اینگونه نیست و مردم را ولی‌نعمت خود می‌داند. امیر اسماعیلی با اشاره به زمان آغاز جنگ تحمیلی عراق علیه ایران که با ترور توسط منافقان و خیانت بنی‌صدر همراه بود، عنوان داشت: ما به بسیج و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افتخار می‌کنیم چرا که نمونه آن ها در دنیا وجود ندارد.

ریاست جمهوری دونالد ترامپ به خطر افتاد

با وجود پیروزی دونالد ترامپ در ایالت تگزاس اما کریس ساپران، یکی از الکترال کالج های این ایالت گفته است که در روز 19 دسامبر (29 آذر) در انتخابات نهایی به دونالد ترامپ رای نخواهد داد.لری لسیگ استاد دانشگاه هاروارد و عضو حزب دموکرات مدعی شده که 30 الکتور در سراسر آمریکا گفته اند که روز انتخابات نهایی الکترال کالج ها به ترامپ رای نخواهند داد.اگر 37 الکترال کالج، برخلاف آرای ایالتی رای بدهند، دونالد ترامپ از راهیابی به کاخ سفید بازخواهد ماند.
آیت‌الله جنتی: شیعه و سنی در ایران وحدت کلمه دارند

دبیر شورای نگهبان گفت: با درایت حضرت امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی و با هوشمندی علمای اسلام، شیعه و سنی در ایران وحدت کلمه دارند. به گزارش اداره کل روابط عمومی شورای نگهبان، آیت‌الله احمد جنتی در آغاز جلسه هفتگی اعضای شورای نگهبان ضمن تبریک میلاد با سعادت پیامبر بزرگ اسلام(ص) و حضرت امام صادق(ع) اظهار داشت: «هفته وحدت» سنت بسیار مبارکی است که در نظام اسلامی بنا شد و فرصتی فراهم کرد تا وحدت شیعه و سنی مورد تاکید بیشتر قرار گیرد. وی تصریح کرد: البته به لطف خداوند و درایت حضرت امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب و با هوشمندی علمای بزرگوار، وحدت شیعه و سنی در این کشور مشکلی ندارد و نظام اسلامی با تفرقه‌افکنان برخورد می‌کند.

ماجرای کارتخوان در اتاق عمل چه بود ؟

محمد حسین میر دهقان مدیر کل نظارت و اعتبار بخشی امور درمان وزارت بهداشت در رابطه با گزارش دیشب اخبار 20:30 باید گفت شود این مرکز جز همین مراکز غیر درمانی و غیر مجازی که در ابتدا توضیح دادم قرار دارد و هیچ گونه ارتباطی با بیمارستان و اتاق عمل ندارد و اصولا در این مراکز غیر مجاز زیبایی فردی که اقدام به انجام عمل زیبایی دارد را بیهوش نمی کنند لازم به ذکر است شخصی که در این خبر معترض بود برای انجام کاشت مو به این کلینیک غیر مجاز مراجعه کرده است .مدیر کل نظارت و اعتبار بخشی امور درمان وزارت بهداشت اظهار کرد : لازم به ذکر است وزارت بهداشت یکبار این مرکز غیر مجاز زیبایی را به دلیل فعالیت های غیرمجاز ، تعرفه های غیر معمول و غیر مصوب پلمپ کرده بود و همچنین در حال حاضر در صدد آن هستیم تا ظهر امروز از مقام قضایی دستور حکم پلمپ این مرکز را مجدد بگیریم .

پیگیری مجلس برای ممنوعیت ازدواج دختران زیر ۱۳ و پسران زیر ۱۵ سال

سیده فاطمه ذوالقدر نماینده مردم تهران و عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس و در جمع خبرنگاران، از پیگیری برای تهیه طرحی با موضوع ممنوعیت ازدواج دختران زیر ۱۳ سال و پسران زیر ۱۵ سال خبر داد و گفت: بر اساس استفتاء که از حضرت آیت الله مکارم شیرازی درباره این موضوع گرفته ایم، به مصلحت نبودن ازدواج دختران و پسران در این سنین با توجه به عدم بلوغ فکری و عقلی آنان برای ما مورد تاکید قرار گرفته و تلاش می کنیم تا طرحی با پشتوانه نظرات کارشناسان و مراجع تقلید برای جلوگیری از مشکلات ناشی از این ازدواج ها تهیه و بررسی کنیم.وی افزود: تلاش می کنیم تا نظرات سایر مراجع تقلید را هم در این رابطه کسب کنیم تا در نهایت طرحی منطبق بر موازین شرع و مصلحت اجتماع ارائه شود.

تشکیل ستاد انتخابات کشور از اوایل دی

قائم مقام وزیر کشور گفت: ستاد انتخابات کشور، از اوایل دی‌ماه با صدور احکام مرتبط با معاونان و سازمان‌های وزارت کشور از سوی وزیر کشور تشکیل می‌شود. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، محمدحسین مقیمی در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری سیمای مرکز گیلان افزود:تا امروز تمام موضوعات طبق برنامه زمانبندی، انجام شده و در هیچ موضوعی عقب نیستیم. وی با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری، شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی یادآور شد: براساس برنامه زمانبندی، هرجانیاز به هماهنگی با شورای نگهبان یا مجلس بوده، اقدامات لازم انجام شده است.

اجرای مصوبه احراز هویت ادمین‌های تلگرامی

سیدمرتضی موسویان رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفتگو با مهر، درباره اقدامات صورت گرفته برای اجرای مصوبه شورایعالی فضای مجازی در مورد بررسی صلاحیت ادمین‌های کانال‌های تلگرامی با بیش از ۵۰۰۰ عضو، گفت: ما از قبل بستری را به نام samandehi.ir داشتیم که تا ۱۰ روز دیگر برای ثبت اعتبار ادمین شبکه‌های آماده فعالیت می‌شود. البته در حال حاضر این سامانه برای شبکه اجتماعی اینستاگرام آماده شده است.
شهادت یکی از فرماندهان سپاه در «سوریه»
یکی از سرداران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حین عملیات در سوریه به شهادت رسید.سردار حسن اکبری از جانبازان سرافراز دفاع مقدس که برای دفاع از حرم حضرت زینب(س) عازم سوریه شده بود در حالی که فرماندهی گردان تخریب را در «تدمر» بر عهده داشت حین مبارزه با تروریست‌های تکفیری به شهادت رسید.

واکنش آیت الله مکارم به نقض برجام

آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید، خواستار آمادگی دولت در برابر نقض برجام در صورت اجرای تحریم های 10 ساله شد.این مرجع تقلید روز چهارشنبه در جلسه درس خارج فقه خود با حضور طلاب و روحانیان در مسجد اعظم قم، با بیان اینکه دشمنان ما پیمان‌شکن هستند، بدعهدی آمریکا در اجرای برجام را محکوم کرد و گفت: آمریکا با تمدید تحریم‌ها در حال پیمان‌شکنی است، یکی از مقامات آمریکایی گفته بود «ایرانی‌ها باید به تحریم‌ها عادت کنند و ما سال آینده تحریم‌های بیشتری وضع خواهیم کرد» در مقابل این قلدرها باید ایستاد.وی تصریح کرد: ما در برجام امتیازات سنگینی به طرف مقابل دادیم، در مقابل اگر بخواهند نامردی و پیمان‌شکنی کنند، مساله قابل تحملی نیست، باید آماده بود.این مرجع تقلید افزود: البته کار عجولانه هم نباید کرد، باید منتظر بمانیم ببینیم برجام را پاره می‌کنند یا خیر؛ اگر تمدید تحریم‌ها را اجرایی کردند باید تصمیم مقتضی بگیریم، البته باید از هم اکنون مسؤولان و دولتمردان ما برای واکنش به نقض برجام آماده باشند؛ اما نباید در نقض برجام پیشقدم شویم

واکنش پزشکیان به شعارهای برخی هواداران تراکتورسازی

نایب رئیس مجلس در واکنش به شعارهای برخی هواداران تراکتورسازی، آن را اقدامی «خلاف قانون» و «غیرقابل قبول» و از سوی افراد وابسته توصیف کرد.مسعود پزشکیان در واکنش به رفتارها و شعارهای خلاف مصلحت کشور از سوی برخی هواداران تراکتورسازی گفت: کسانی که بخواهند تمامیت و عزت این مملکت را نادیده بگیرند، فارغ از اینکه در چه سمت، لباس، جایگاه، مقام و زبان باشند، کار اشتباهی می‌کنند و آنها که چنین حرف‌هایی زده‌اند، قطعا افراد وابسته‌ای هستند و اینها در زمره مردم آذربایجان جای نمی‌گیرند.نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی افزود: ما این مملکت، این قانون و این جامعه را می‌خواهیم و اگر آذربایجان برای این کشور بیشتر از استان‌های دیگر فداکاری نکرده باشد، کمتر نکرده است.

یک افتخار حقوقی برای ورزش بانوان ایران!

برای اولین بار در ورزش کشور یک وکیل زن ایرانی عضو دادگاه بین المللی حکمیت ورزش(CAS) شد.به دنبال مکاتبات و پیگیری های لازم از سوی کمیته ملی المپیک و با موافقت دبیر کل(CAS)، پرند عزیزی به عنوان یکی از داوران دادگاه بین المللی حکمیت ورزش انتخاب شد.پس از مکاتبات لازم از سوی کمیته ملی المپیک و ارسال مدارک کافی، دبیر کل دادگاه حکمیت ورزش(CAS) طی نامه ای به کمیته ملی المپیک کشورمان، ضمن تایید مدارک ارسالی خانم پرند عزیزی از سوی کمیته، او را به عنوان یکی از داوران دادگاه بین المللی حکمیت ورزش انتخاب کرد.این برای نخستین بار است که یک زن ایرانی به عنوان یکی از داوران دادگاه حکمیت ورزش(CAS)انتخاب می شود.دادگاه بین المللی حکمیت ورزش (CAS) دادگاهی است برای حکمیت در رشته های مختلف ورزش جهان که مقر آن در لوزان سوئیس بوده و به اختلافات ورزشی رسیدگی خواهد کرد.

دستور اخیر روحانی ایستادن در میدان تیر است

علیرضا زاکانی رئیس کمیسیون ویژه بررسی برجام در مجلس نهم در یادداشتی در صفحه شخصی خود به دستور رئیس‌جمهوری به ظریف و صالحی واکنش نشان داد: دستور ریاست محترم جمهوری جناب آقای روحانی را به آقایان ظریف و صالحی دیدم و دچار تحیر شدم، چراکه علی‌الظاهر ایشان یا عامدانه دستوری را ابراز نموده‌اند که با پیوست غیر اعلامی دیگری در عدم ضرورت انجام آن همراه است یا نسبت به سند برجام اطلاع لازم را نداشته یا دچار اشتباه شده‌اند و یا مشاورین وی با نیت‌هایی برخلاف مصالح کشور و منافع ملی به وی مشاوره نادرست داده‌اند، زیرا دستور به وزیر محترم خارجه یعنی داوطلبانه گردن را در طناب دار نهادن و باافتخار بر چهارپایه آن ایستادن یا خود را در میدان تیر در جایگاه سیبل قرار دادن است تا بااراده دیگران - که اینجا بخوانید آمریکا - زمینه آسیب‌پذیری ملت ایران را فراهم آورند.لذا یا مشاورین عزیز ریاست محترم جمهوری دچار نسیان و بی‌دقتی در فهم سند برجام شده‌اند و یا استمرار رویه گذشته و اعتماد به آمریکا را پیشه نموده‌اند و یا مأموریت خاصی را بیگانگان برای نفوذی‌ها جهت مشاوره غلط و ضربه زدن به مردم ایران تنظیم کرده‌اند.
اخبار روزانه:
*
محمدجواد حق‌شناس، عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی گفت: حزب اعتماد ملی درباره معرفی گزینه انتخاباتی، فعلاً به جمع‌بندی نرسیده است، اما یک نفر را معرفی خواهد کرد. وی در پاسخ به این پرسش که آیا حزب اعتماد ملی گزینه انتخاباتی خود را به شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان معرفی می‌کند، گفت: چنین چیزی از ما خواسته نشده است و حزب اعتماد ملی هم در این‌باره به جمع‌بندی مشخصی نرسیده است.
*
هادی ابوی، دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران می‌گوید اگر کارگران دغدغه تأمین مسکن نداشته باشند، دیگر به دنبال شغل‌های دوم و سوم نمی‌روند تا معیشت خود و خانواده‌های‌شان را تأمین کنند. وی درباره اجرای طرح مسکن اجتماعی گفت: مسکن حمایتی و اجتماعی از جمله طرح‌هایی دولت یازدهم برای خانه‌دار کردن مردم و اقشار ضعیف بود، اما تاکنون این طرح برای جامعه کارگری بی‌نتیجه بوده است.
*
حجت‌ا‌لاسلام علیرضا سلیمی، رئیس کمیته آموزش مجلس از تشکیل کمیته‌ای در مجلس برای رسیدگی به پرونده تحصیلات برادر و دستیار رئیس‌جمهور خبر داد. گفتنی است، پیشتر رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از سه نامه‌ کمیسیون متبوع خود به وزیر علوم درباره پرونده تحصیلی حسین فریدون خبر داده بود.
*
سهراب‌پور، فوق‌تخصص بیماری‌های ریوی درباره بیماری سیاه‌ ششی در بین ساکنان شهرهای آلوده مانند تهران گفت: این بیماری در بین ساکنان شهرهای آلوده، شایع نیست؛ ولی در برخی از معاینات بیماران، علایم این بیماری دیده شده است.
*
مهدیان، معاون بازسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن گفت: از هفت بانک عامل پرداخت تسهیلات ۲۰ میلیون تومانی مسکن روستایی، چهار بانک ملی، تجارت، ملت و سپه هنوز مصوبه بانک مرکزی را به استان‌ها ابلاغ نکرده‌اند.
*
پروانه مافی، نایب‌رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس و عضو کمیسیون ماده ۱۰ احزاب گفت: با نزدیک شدن به انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا درخواست‌ها برای صدور مجوز حزب و تشکل سیاسی بیشتر شده است.
*
در پی آزادی حلب از دست تروریست‌های تکفیری و نگرانی سران کشورهای عربی از پیروزی‌های نیروهای ارتش سوریه، اتحاديه عرب به درخواست قطر، روز پنجشنبه جلسه فوق‌العاده تشکيل خواهد داد.v

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: