به‌روز شده در: ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۹
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۲۱۵۰
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۷
تفکرات حزب جمهوريخواه با ترامپ متفاوت است، اما به هر صورت بايد به اين مسئله هم اعتراف کرد که در اين بين هيلاري کلينتون هم تلاشي نکرد تا نظرات جمهوريخواهان را نسبت به منطقه خاورميانه دوباره بيان کند با توجه به اينکه معمولاً دموکرات‌ها با لابي‌هاي صهيونيسم ارتباط خوبي دارند كه مخصوصاً کلينتون از کمک‌هاي آنها هم استفاده مي‌کند، اما او هم در اين رابطه سينه ستبر نکرد.
حسن لاسجردي- مناظره نامزدهای انتخابات آمريکا به جهت اينکه نزديک به مراحل پاياني است هيجان انگيز‌تر شده است. نامزدها در اين مناظره بيشتر در تلاش بودند تا با ايراد گرفتن و شمردن اشکالات طرف مقابل به نوعي رقيب را از ميدان رقابت بيرون کنند و به افکار عمومي بفهمانند که طرف مقابلشان حرف‌هاي اشتباه مي‌زند و صحبت‌هايش اصولي و درست نيست. حزب روي کار سعي مي‌کند از نامزد پيشنهادي خود در هر صورتي و به هر شكل حمايت کند و از طرف ديگر مخالفان اين جبهه هم در تلاشند که برخلاف نظرات و برنامه‌هاي دولت حاکم نظراتشان را بگويند و مخالفت‌هايشان را به هر طريقي ابراز کنند.

چند نکته مهم در اين مناظره وجود داشت که از منظر ما بحث برجام و مباحث ايران است و البته بحث نگاهي که ترامپ به سياست خارجه دولت اوباما و نگاهي که اوباما به آينده حکومتي ترامپ دارد مهم جلوه مي‌کند و محل تأمل و دقت نظر است، چراکه ترامپ در رابطه با موضوع توافق يعني برجام و موضوع نوع نگرش به ايران و بحث‌هاي هسته‌اي در منطقه خاورميانه نگاه آمريکاي فعلي را ندارد که ممکن است اين نگران‌کننده و شايد در بعضي موارد بي‌بديل هم باشد يا مي‌توان گفت محل خطر يا محل چالش است. تفکرات حزب جمهوريخواه با ترامپ متفاوت است، اما به هر صورت بايد به اين مسئله هم اعتراف کرد که در اين بين هيلاري کلينتون هم تلاشي نکرد تا نظرات جمهوريخواهان را نسبت به منطقه خاورميانه دوباره بيان کند با توجه به اينکه معمولاً دموکرات‌ها با لابي‌هاي صهيونيسم ارتباط خوبي دارند كه مخصوصاً کلينتون از کمک‌هاي آنها هم استفاده مي‌کند، اما او هم در اين رابطه سينه ستبر نکرد.

روي کار آمدن هر کدام از اينها براي ايران تفاوت مي‌کند، زیرا اين دو نفر، نماينده دو نگاه هستند که سوابق هر کدام از آنها در طول دوران پس از انقلاب و دوره‌هاي مختلف آزموده شده و تأثيرات آن هم مشاهده شده است. اما به‌رغم تفاوت نگاهي که بين جمهوريخواهان و دموکرات‌ها در رابطه با بحث ايران وجود دارد صراحتي در کلام کلينتون مبني بر دفاع از برجام نديديم.

برچسب ها: حسن لاسجردي
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: