به‌روز شده در: ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۱
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۲۰۹۱
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۹
نوروززاده دارای مدرک تحصیلی در رشته‌های اقتصاد بین‌الملل و مطالعات خاورمیانه از دانشگاه‌های جرج واشنگتن و مریلند است و اکنون انتخاب او در سمت تازه به معنای کد یا چراغ سبزی برای بهبود روابط با تهران است، این موضوع زمانی بیش از بیش معنای حقیقی خود را نشان می‌دهد که در برجام‌های سریالی، حوزه زن و خانواده بخشی از پروژه برجامیزه کردن کشور اسلامی است.
فاطمهزهرا زاهدی- حقوق بشر و زیر مجموعه حقوق زنان که یکی از جنجالیترین بحثهای بینالمللی است، همواره محل مناقشه بسیاری از فعالین این حوزه و سیاستمداران بوده است؛ در این میان بازیهای زنانه و به کارگیری ابزارهای فشار در قبال حاکمیتهایی که حرفی متفاوت از تفکر صهیونیسم در این زمینه دارند، روایتی از تمام فعالیتهایی است که علیه جمهوری اسلامی ایران از ابتدای روزهای پیروزی تا به امروز ادامه دارد؛ اما این روزها به دلایل گوناگونی رویکرد جهان غرب در قبال موضوع زنان و برخورد با آن در ایران به ویژه در فصل اعتدال و امضای تعهدنامهای که در روزهای نخست خود دو سویه مینمایید متفاوت شده است، در این بازی تازه که بخشی از آن از ایالات متحده آمریکا هدایت میشود در ابتدا با انتخاب "سحر نوروززاده" به عنوان سخنگوی فارسی زبان کاخ سفید رونمایی شد و در حقیقت قطعهای جدید از پازل جنگ نرم علیه جمهوری اسلامی رقم خورد؛ او که از مشاوران امنیت ملی رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا است در یک شب مانده به پایان مذاکرات هستهای لوزان از جمله افرادی بود که در گفتگو و مشورت ویدئویی باراک اوباما با جان کری و ارنست مونیز حاضر بوده است، نوروززاده دارای مدرک تحصیلی در رشتههای اقتصاد بینالملل و مطالعات خاورمیانه از دانشگاههای جرج واشنگتن و مریلند است و اکنون انتخاب او در سمت تازه به معنای کد یا چراغ سبزی برای بهبود روابط با تهران است، این موضوع زمانی بیش از بیش معنای حقیقی خود را نشان میدهد که در برجامهای سریالی، حوزه زن و خانواده بخشی از پروژه برجامیزه کردن کشور اسلامی است.

این امر البته با انتخاب عاصمه جهانگیر به عنوان گزارشگر ویژه سازمان ملل ر امور ایران ویترین تازهای از این مهم را به ما نشان میدهد؛ خبر این انتساب ابتدا در توئیتر احمد شهید آمد. عاصمه جیلانی جهانگیر هرچند در نگاه اول یک زن «فعال حقوق بشر» است که از رهبران جنبش وکلا در پاکستان به شمار میرود؛ اما بررسی کنه ماجرا به خوبی نشان میدهد که در پشت این چهره به ظاهر فعال حقوق بشری حقیقتی تلخ و ناگوار کننده خودنمایی میکند که حکایت از ضدیت «عاصمه جهانگیر» با قوانین مسلم اسلام در حوزه «زنان و خانواده» دارد. که انتخاب چنین زنی به عنوان گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور ایران عواقب نگران کنندهای را به دنبال خواهد داشت. جهانگیر در همه این سالها از مخالفان برخی از محکمترین احکام شرع اسلام از قبیل اجرای حکم قصاص نفس و اجازه ولی برای ازدواج دختران بوده است. جهانگیر پرونده بسیاری از زنانی که بیاجازه ولی ازدواج کرده بودند یا دخترانی که قصد ازدواج بیاجازه را داشتند، خود به عهده میگرفت. بخش دیگری از موکلان او، زنان و دخترانی بودند که طبق احکام مجازات اسلامی در دادگاه های مختلف در پاکستان، به اتهام «زنا» به حد محکوم شده بودند. جهانگیر هیچگاه ابایی نداشته که مخالفت خود را با اجرای حدود اسلامی به صراحت اعلام کند. در کنار این موارد باید دفاع او از جمعیت بهائیان به عنوان یک اقلیت دینی که او معتقد است صاحب هستند نیز بخش دیگری است که باید منتظر گزارشهای شدیدالحنتری از دروغپردازیعای احمد شهید در حوزه زنان در جمهوری اسلامی ایران باشیم، اما داستان زمانی جذابیت خود را تکمیل میکند که در پشت پرده انتخاب سحر نوروززاده و عاصمه جهانگیر مسئله تغییر رویکردهای زنان در ایران با استفاده از این دو شخصیت است، در حقیقت جنگی تمام عیار درحال روی دادن در این حوزه است، جنگی که با آندلسسازی ایران تهاجمی همه جانبه را دنبال می‌‌کند. کنار هم قرار گرفتن”سحر نوروززاده” و "عاصمه جهانگیر”، فعال فمنیست پاکستانی، به عنوان گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در امور ایران و تحلیل های برخی کارشناسان در خصوص روی کار آمدن "هیلاری کلینتون” در آمریکا و نیز فعالیت برخی مسئولان داخلی در حوزه حقوق زنان با رویکردی غیر اسلامی حکایتگر سناریویی پیچیده علیه باورهای مذهبی مردم با محوریت زنان است؛ زیرا دشمن به خوبی میداند که تغییر در باورهای زنان به معنای تغییر در باورهای یک جامعه است و با درونیسازی این تغییر از یک سو و سپس با فشارهای بینالمللی از طریق دروغپراکنی به سبک احمد شهید و اکنون عاصمه جهانگیر سعی میکنند حوزه زن و خانواده را دچار تزلزل کنند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: