به‌روز شده در: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۳
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۲۰۲۰
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۲
اخبار 24 ساعت گذشته:

جزئیات جدید از فروش واسطه‌‌ای نفت
خبرهای رسیده حاکی است، شرکت ملی نفت متعهد شده است از اول ماه نوامبر سال جاری میلادی، میلیون‌ها تن فرآورده پالایشگاهی، از جمله انواع نفت کوره و گازوئیل با کیفیت‌های متفاوت را با تخفیف‌های ۱۵ تا ۴۵ دلار در هر تن و برای مدت دو سال به شرکت ویتول سوئیس بفروشد و در مقابل یک میلیارد دلار وام با بهره ۱/۶ درصد و ۳۵/۲ درصد کارمزد اولیه به عنوان هزینه فاینانس به علاوه نرخ بهره رایج بین‌المللی یا لایبور دریافت کند. با این حساب نرخ بهره نهایی وام دریافتی بالغ بر ده درصد خواهد بود. بررسی‌ها نشان می‌دهد، شرکت ویتول با این قرارداد، مرغوب‌ترین و بازارپسندترین فرآورده‌های صادراتی ایران را برای یک مدت طولانی در اختیار خود می‌گیرد. بر اساس این گزارش، دلال این معامله یک‌طرفه و پرسود برای ویتول، یک شرکت ایرانی مستقر در سوئیس است که برخی از مدیران فعلی آن در قالب بخش خصوصی درگیر منافع شخصی خود با شرکت ویتول هستند و به همین دلیل تلاش می‌کنند مشابه این قرارداد را به نفت خام و میعانات گازی نیز تعمیم دهند.
تلاش کنگره آمریکا برای ردیابی اموال مقامات جمهوری اسلامی ایران!
کمیته اصول و قوانین مجلس نمایندگان آمریکا طرحی را به رأی می‌گذارد که در صورت تصویب نهایی و ابلاغ آن از سوی رئیس‌جمهور آمریکا، واشنگتن تلاش خواهد کرد فهرستی از اموال منتسب به ۲۰۲ مقام عالی‌رتبه از جمله رهبر، رئیس‌جمهور و دیگر مقامات ارشد دولتی و نظامی ایران در بانک‌های خارج از کشور تهیه کند! این طرح هفته گذشته با ۳۹ رأی موافق و ۲۰ رأی مخالف در کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان آمریکا به تصویب رسید و قرار است در صحن اصلی مجلس بررسی شود. جالب اینجاست که آمریکایی‌ها که به هر بهانه‌ای درصدد ایجاد عملیات روانی علیه سپاه هستند، در متن این طرح پیشنهادی نیز تأکید کرده‌اند، حضور گسترده سپاه در حوزه‌های اقتصادی، سبب محدود شدن فرصت‌های سرمایه‌گذاری خارجی‌ها در ایران شده است.


آمریکا و روسیه باید در تدارک صلح ایران و عربستان باشند
اندیشکده «شورای آتلانتیک» در مطلبی با عنوان «آمریکا و روسیه باید در تدارک گفت‌‌وگوهای صلح ایران و عربستان باشند»، نوشت: سعودی‌ها تهدیدهای خارجی را در چارچوب خطرهای داخلی می‌نگرند که ارکان قدرت نخبگان سیاسی این کشور را به خطر می‌اندازد. بر اساس این، عربستان نفوذ رو به رشد ایران را در منطقه عامل تحریک‌کننده اقلیت شیعه خود می‌داند که حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند و خواهان تقسیم قدرت و خاتمه تبعیض مذهبی هستند. این اندیشکده با اشاره به موارد مورد توجه ایران در رابطه با عربستان و حضور «ترکی الفیصل» رئیس سابق دستگاه اطلاعات عربستان در نشست گروه مخالفان جمهوری اسلامی (گروهک منافقین) نوشت: «از دیدگاه ایرانی‌ها این اقدام نشانه‌ای واضح از حضور سعودی‌ها در مرحله جدیدی از ستیز با تهران بود
سناتور آمریکایی جزئیات سفر خود به ایران را فاش کرد
«
جیم داباکیس» سناتور ایالتی دموکرات آمریکایی در گفت‌وگویی فاش کرد که به مدت شش روز در ایران بوده است. وی همچنین اضافه کرد، به دعوت یک نهاد دانشگاهی و در قالب یک تور ۱۲ نفره به ایران آمده است. داباکیس گفت، او به همراه همسرش به شهرهای تهران و اصفهان رفته است. جیم داباکیس یک همجنس‌گراست و در سال ۲۰۱۳ و پس از حکم دادگاه عالی آمریکا در حمایت از ازدواج همجنس‌گرایان در ایالت‌های آمریکا ازدواج کرد. وی مدعی شد، روادید خود و همسرش را از طریق دفتر حفاظت منافع ایران در سفارت پاکستان در واشنگتن گرفته و در فرم روادید درباره شغل خود نوشته است که هم سناتور ایالتی و هم خریدار آثار هنری است.

مرتضوی قصورش را منکر بود و دیر عذرخواهی کرد

رئیس کمیته حقیقت‌یاب حوادث بعد از انتخابات سال 88 گفت که سعید مرتضوی در زمان فعالیت این کمیته، منکر کوتاهی خود در فاجعه کهریزک بود و حالا هم بسیار دیر عذرخواهی کرده است. پرویز سروری گفت: این عذرخواهی خیلی دیر انجام شد. متاسفانه آقای مرتضوی اگر همین عذرخواهی را همان زمان انجام می‌داد می‌توانست آثار بسیار خوبی را در آن زمان داشته باشد. تیم بررسی در ارتباط با کهریزک همه موضوعات را شجاعانه پیگیری و مطرح کردند و درآن زمان با مقاومت جدی مرتضوی روبه‌رو شد. در بررسی‌هایی که داشتیم نقش تصمیمات آقای مرتضوی در حوادثی که پیش آمده بود، بسیار برجسته دیده شد. ایشان در زمان ملاقات‌های آن زمان هیچ کوتاهی را قبول نکرد و انکار می‌کرد و موضوعات را نمی‌پذیرفت . اعزام افرادی که هنوز تفهیم اتهام نشده بودند به کهریزک، زندانی که مخصوص اراذل و اوباش تهران - افرادی که رعب و وحشت ایجاد می‌کردند و مزاحم نوامیس و امنیت مردم می‌شدند و محلی برای اراذل و اوباش بود - زمینه‌ساز جدی برای این حادثه غمبار بود.

ابهامات در خصوص یک قرارداد

مشرق:در حالی نعمت زاده وزیر صنعت معدن و تجارت دولت یازدهم به انتقاد جدی از واردات 5000 واگن از روسیه می پردازد که از زمان مذاکرات انجام شده و عقد قرارداد تاکنون بیش از شش ماه می گذرد و وی از ابتدا در جریان این قرارداد بوده است. مخالفت نعمت زاده با قرارداد واردات 5000 واگن از روسیه در حالی صورت میگیرد که 30 آذر 1394 در جریان نمایشگاه ملی روسیه در تهران، شرکت "اورال واگن زاود" روسیه نیز حضور داشت و در این نمایشگاه یک نمونه از واگنی را که ایران برای این قرارداد به آن سفارش داده بود را با حضور وزیر صنعت ایران و روسیه رونمایی کرد. حالا پس از شش ماه، آقای نعمت‌زاده در واکنش به قرارداد خرید 5هزار واگن تهدید کرده است: خرید واگن باری از روسیه کم سلیقگی بود و روی ریل می‌ایستم و از ورود این واگن‌ها به کشور جلوگیری می‌کنم.

دسترسی سؤال برانگیز آلمانی‌ها به اطلاعات شهروندان و نهادهای ایران!
مسئولان بیمه«الف» در اقدامی سهل اندیشانه و عجیب برنامه‌نویسی سامانه الکترونیکی این مجموعه را به کمپانی‌های آلمانی سپرده‌اند.این کمپانی آلمانی، علاوه بر دسترسی بی‌نظیر به اطلاعات و آمار شهروندان ایرانی، داشته‌های لجستیکی نهادها و ارگان‌های دولتی از جمله آمار خودروها، کشتی‌ها و برخی ادوات نظامی، ... و مشخصات فردی و حقوقی مسئولان و کارکنان، حتی مبلغ بیش از ۳۰ میلیارد تومان هم دستمزد گرفته است.اقدامات ناشی از بی‌مسئولیتی مدیران بیمه «الف» نسبت به اطلاعات و امنیت مشتریان خود در حالی است که متخصصان نرم‌افزار دانشگاه صنعتی شریف که سامانه الکترونیکی بانک مرکزی را ساخته‌اند، حاضر بودند با مبلغی معادل یک چهارم دستمزد شرکت آلمانی، این سامانه را تولید و پشتیبانی کنند.براساس اسناد موجود، مسئولان بیمه مذکور نه تنها اعتنایی به اعتراض برخی از نهادهای نظارتی نداشته‌اند، بلکه آن را به تایید وزیر اقتصاد هم رسانده‌اند که البته نمایندگان مردم در مجلس در تدارک اعتراض نسبت به این اقدام وزارت اقتصاد هستند.

توصیه کمال خرازی به سوریه
رئیس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: ارتش سوریه باید مراقب سوءاستفاده گروه‌های تروریستی از آتش‌بس باشد. کمال خرازی با اشاره به آتش‌بس صورت گرفته در سوریه، اظهار داشت: آتش‌بس فی نفسه امر خوبی است، زیرا طی این مدت به اهالی و شهروندانی که تحت ظلم داعش هستند، رسیدگی می‌شود و نیازهای انسانی‌شان تامین خواهد شد. وی با اشاره به اینکه توافق آتش‌بس بین روسیه و آمریکا حاصل شده است،افزود: با این وجود ارتش سوریه و نیروهای نظامی این کشور باید مراقب سوءاستفاده‌های نیروها و تروریست‌های مسلح باشند. رئیس شورای راهبردی روابط خارجی یادآور شد: سوریه نیز با توافق صورت گرفته بین آمریکا و روسیه موافقت کرده و امیدواریم نتایج آن به نفع همه باشد.

«پوکی‌مون» عامل 110 هزار تصادف جاده ای

بیش از 15 میلیون نفر روزانه در سراسر جهان، در زمان کوتاهی که از شروع این بازی می‌گذرد جذب آن شده‌اند و در همه جا مشغول این بازی هستند. این بازی که عنوان مشهورترین بازی جهان را گرفته، عامل 110 هزار تصادف جاده‌ای تنها در مدت 10 روز در آمریکا است. رانندگان خودروها جای تمرکز روی رانندگی تمام حواسشان به «پوکی‌مون» است و فقط پشت سر هم حادثه آفرینی می‌کنند. پلیس راهنمایی و رانندگی توصیه می‌کند که رانندگان هنگام رانندگی در خیابان‌ها و به خصوص جاده‌ها از بازی خودداری کنند.

انصراف ایران از خرید ۶ ایرباس
یک مقام ایرانی به رویترز گفت که به دلیل تاخیر در صدور مجوزهای مربوطه از سوی آمریکا، ایران از خرید ۶ فروند از هواپیماهایی که قرار بود از شرکت ایرباس خریداری کند، انصراف داده است. این مقام ایرانی در حاشیه نشست هوانوردی ایران که در تهران برگزار شد به رویترز گفت: تعداد هواپیماهایی که قصد خرید آن‌ها را از ایرباس داشتیم ۶ فروند کاهش یافته است؛ این ۶ فروند هواپیما قرار بود در سال ۲۰۱۶ به ایران تحویل داده شود. او گفت: بنابر توافق میان ایران و شرکت ایرباس که ممکن است طی هفته‌های آینده نهایی شود به جای ۱۱۸ فروند ۱۱۲ فروند هواپیما خریداری خواهد شد و این درحالی‌است که ایران در ماه ژانویه اعلام کرد که قصد دارد ۱۱۸ فروند هواپیما به ارزش ۲۷ میلیارد دلار از شرکت ایرباس خریداری کند. آمریکا پس از توافق میان ایران و ایرباس به دلیل آنکه بخش هایی از این هواپیما قطعات آمریکایی دارند از صدور مجوز امتناع و همواره در روند نهایی شدن این توافق کارشکنی کرده است.

هشدار به خریداران مدل جدید اپل

آیفون۷ موجود در بازار رجیستر نمی‌شود. رئیس اتحادیه صنف دستگاه‌های مخابراتی در واکنش به عرضه گوشی آیفون ۷ در بازار تهران گفت: این گوشی ها به صورت قاچاق وارد بازار شده و در سامانه شناسایی گوشی موبایل (رجیستری) تایید نخواهد شد. این گوشی ها به صورت قاچاق وارد بازار شده اند و امکان ثبت و رجیستری در شبکه موبایل کشور را ندارد. حتی در صورت رجیستر شدن به زودی از مدار خارج خواهد شد.

تمدید عضویت شمخانی و جلیلی
مقام معظم رهبری عضویت علی شمخانی و سعید جلیلی را در شورای عالی امنیت ملی برای یک دوره دیگر تمدید کردند. حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای در اجرای اصل یکصد و هفتاد و ششم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، عضویت آقایان علی شمخانی و دکتر سعید جلیلی را در شورای عالی امنیت ملی به‌عنوان نماینده‌ مقام معظم رهبری برای یک دوره‌ دیگر تمدید کردند.

روحانی؛ تنها گزینه ناطق نوری

علی‌‌‌‌‌‌اکبر ناطق‌نوری در حاشیه جشن بزرگ عید غدیر خم جمعیت هلال احمر در جمع خبرنگاران حضور یافت و به نقل قول اخیری که از وی مطرح شده بود واکنش نشان داد. اشاره ناطق به مباحثی بود که بعد از دیدار اخیرا جمعی از جبهه اعتدالگرایان با وی مطرح شد و بنا بر روایت‌های مطرح شده از سوی افرادی از این جبهه، ناطق گفته بود که به جز روحانی به دنبال گزینه دیگری هم باشید. وی در این باره گفت: یک جمله‌ای از من نقل شد و تحلیل‌هایی به آن خورد و موافق و مخالف درباره آن همه جرو حرف زدند. این جعل و ساختگی است و من رسما تکذیب می‌کنم. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: یک گروهی پیش من آمدند و بعد از ان جلسه از من نقل شد که به آنها گفتم به غیر از روحانی بروید گزینه‌های دیگری را هم دنبال کنید. این حرف بی‌ربطی است. این گروهی که پیش من آمدند نظر دیگری داشتند من به آنها گفتم از اینجا که بیرون می‌روید این حرفتان را دیگر تکرار نکنید. به آنها گفتم اگر شما خودتان را طرفدار روحانی می دانید باید از ایشان حمایت کنید. ناطق تاکید کرد: من هم به آقای روحانی نظر موافق دارم، هم دوست من است و هم ایشان را موفق می‌دانم. ان‌شاالله هم در صحنه است و خواهد بود و من گزینه دیگری غیر از او برای انتخابات سال ۹۶ در ذهنم نیست

مجوز کابینه برای پرداخت ۲۰ میلیون دلار به سازمان ملل
بر اساس ابلاغیه روزهای اخیر یک مسئول ارشد اجرایی به محمد جواد ظریف، اعلام شده با توجه به موافقت هیئت دولت و به استناد قانون عضویت دولت ایران در سازمان ها و مجامع بین المللی، وزارت خارجه مجاز است برای پرداخت مبلغ ۲۰ میلیون و ۶۸۷ هزار دلار بابت حق عضویت کشورمان در سازمان ملل مطابق با اعتبارات در نظر گرفته شده در ردیف ۱۰۷۰۰۰ قانون بودجه سال ۱۳۹۵ اقدام و نتیجه را به سازمان برنامه و بودجه اعلام کند.

وزیر خارجه عربستان مدافع سلمان رشدی شد

یادداشت وزیرخارجه عربستان در نشریه وال‌استریت ژورنال در پاسخ به یادداشت ظریف در نیویورک‌تایمز: حمایت از حزب‌الله نمونه‌ای از اقدامات ایران در حمایت از تروریسم است. ایران بود که فتوای اعدام سلمان رشدی را که یک نویسنده بود، صادر کرد و این تهدید به قتل همچنان بر قرار است. عربستان سعودی موضعی ثابت در قبال ایران دارد و از روابط بهتر با ایران استقبال می‌کند، روابطی که بر پایه حُسن همجواری و عدم مداخله در امور دیگران باشد اما آنها باید اقدامات خود در حمایت از تروریسم را متوقف کنند.

حذف «صرفه جویی» از مصوبه مهم پزشکی دولت
در حالی که بر اساس مصوبه مردادماه هیئت دولت که به وزیران بهداشت و تعاون نیز ابلاغ شده، مقرر شده بود بار مالی ناشی از تحت پوشش قرار گرفتن هزینه های پیوند کبد، قلب، ریه، روده، پانکراس و مغزاستخوان از محل "صرفه جویی هزینه های دارویی" تامین شود، بر اساس مصوبه دولت که طی روزهای اخیر به قاضی زاده هاشمی و ربیعی ابلاغ شده، با حذف موضوع صرفه جویی فوق، محل تامین هزینه پیوندهای مذکور، "اعتبارات مصوب" ذکر شده است.

قصد برخی تحریف تاریخ و فریب مردم است

یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام: افرادی در داخل قصد دارند با دروغگویی مردم را از ادامه مسیر انقلاب خود باز دارند این افراد حقایق تاریخی را به درستی برای مردم مطرح نمی‌کنند و قصد دارند با تحریف تاریخ مردم را فریب دهند. تفکری که با تحریف تاریخ بدنبال تضعیف توان نظامی و سامانه موشکی کشور است با تفکری که معتقد است هر دو طرف جنگ در سوریه باطل هستند، در جبهه مقابل انقلاب قرار دارند.

سخنگوی فارسی‌زبان وزارت خارجه یا مقام امنیتی «ضدایرانی» آمریکا؟
سحر نوروززاده به تازگی جانشین آلن ایر در سمت سخنگوی فارسی‌زبان وزارت خارجه آمریکا شد. این سمت، کارکرد جدی و رسمی قابل اعتنا ندارد و مواضع رسمی دولت آمریکا از این طریق صادر نمی‌شود و بلکه ایجاد چنین سمتی صرفا به قصد جذب مهره‌های ایرانی و همچنین فریب افکارعمومی است.به گزارش العالم نوروززاده که پیشتر از او به عنوان مسئول بخش ایران شورای امنیت ملی آمریکا یاد شده، متولد و ساکن آمریکاست.وی در سال ۲۰۱۴ به جمع مشاوران امنیت ملی آمریکا اضافه شد، اما پیش از آن یعنی حدود سال ۲۰۰۹ عضو شورای (نایاک) بوده است.سحر نوروززاده به زبان‌های فارسی، عربی، انگلیسی و اسپانیایی مسلط است و گفته می‌شود ایده تبریک نوروزی وزارت خارجه آمریکا توسط او مطرح شده است. یادآور می‌شود شورای امنیت ملی و مراکز امنیتی و اطلاعاتی مشابه در آمریکا، ایران را جزو ۵ تهدید اصلی علیه آمریکا رتبه‌بندی کرده‌اند.صدای آمریکا هم درباره نوروززاده گفت: نوروززاده در طول دوران خدمت، بارها در آژانس‌های مختلف دولتی آمریکا از جمله مدیریت تشکیلات اطلاعات ملی، اف‌بی‌آی، مرکز ملی مبارزه با تولید و تکثیر سلاح‌های کشتارجمعی، وزارت دفاع و وزارت خارجه آمریکا خدمت کرده است.نوروززاده می‌گوید پیگیری بازگشایی کانال‌های جدید برای مذاکره با ایران یکی از مسئولیت‌های من است.

نظر ذالنور درباره آب سنگین اراک

حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیته هسته‌ای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: کارخانه تولید آب سنگین اراک همچون دوره قبل از برجام به کار خود ادامه می‌دهد و هیچ وقفه‌ای در کار آن ایجاد نشده است

روحانی کنار نمی‌رود

عبدالله ناصری در گفت‌وگو با هفته‌نامه مثلث عنوان کرد: «آقای روحانی هوشمندتر از آن است که خودش را یک رجل سیاسی ابتر و ناتمام در تاریخ معاصر ایران ثبت کند و کنار رود. بنا بر این حتما در فروردین ۹۶ برای نام‌نویسی در انتخابات ریاست‌جمهوری به وزارت کشور می‌رود.» او درباره احمدی‌نژاد یادآور می‌شود: «احمدی‌نژاد هدفش بازسازی خود نزد افکار عمومی است نه ورود به صحنه انتخابات ریاست‌جمهوری. هر چند وقتی شورای نگهبان به راحتی صلاحیت آقای هاشمی را رد کرد برایش رد صلاحیت آقای احمدی‌نژاد خیلی راحت‌تر و کم‌هزینه‌تر است. از رأس نظام تا قاعده جامعه ایرانی درباره ناکارآمدی و هزینه‌سازی‌ احمدی‌نژاد برای کشور در ۸ سال ریاست‌جمهوری اتفاق نظر دارند.»

پیام فوری مفتی سعودی به تروریستها در سوریه

یک مفتی سعودی از گروه‌های تروریستی تکفیری در سوریه خواست اختلافات خود را کنار بگذارند و وارد نبرد سرنوشت ساز شوند. عبدالله المحیسنی در پیام خود به گروه‌های تکفیری تروریستی گفت: «اگر شرایط پس از سقوط خلافت عثمانی باعث پدید آمدن جریان‌های و احزاب متعدد شد، امروز همه آنها باید در یک میدان جهاد کنند زیرا هدف همه یکی است و وجود دشمن به ما اجازه تفرقه نمی‌دهدمحیسنی، که به عنوان مفتی تکفیری‌ها از عربستان به سوریه رفته بود، اکنون به گروه تروریستی النصره (شاخه القاعده) که اخیراً نام خود را به «جیش الفتح» تغییر داده گرایش دارد.

علی مطهری به جمع مخالفان «فروشنده» پیوست

علی مطهری پس از تماشای "فروشنده" در یادداشت اینستاگرامی خود درباره این فیلم نوشت: در شب عید غدیر با همسرم به دیدن فیلم "فروشنده" در سینما فرهنگ رفتم. بازی خوب آقای شهاب حسینی و خانم ترانه علیدوستی قابل تقدیر است، اما سوژه فیلم را نپسندیدم. این فیلم چهره خوبی از جامعه ایران نشان نمی دهد، لذا انتخاب آن به عنوان نماینده ایران در "اسکار" از سوی بنیاد فارابی، به نظر من انتخاب خوبی نبود. اگرچه به انتخاب آنها که معمولاً معیارهای متعددی مانند تکنیک های هنری، جذب مخاطب و رای آوری را در نظر میگیرند احترام می گذارم.

احضار ورزشکارنماهای نیمه عریان زن ایرانی به دادسرا

علی‌رغم اینکه فدراسیون پرورش اندام صراحتا اعلام کرده به خاطر مسائل شرعی و قانونی، بانوان هیچ فعالیتی در این رشته ندارند و بانوان كشورمان نيز به همين دلايل هيچ گونه رغبتی به اين ورزش نشان نمی‌دهند اما برخي به دلايل خاص و رسيدن به منافع شخصی، تخلفاتی در اين زمينه داشته‌اند.برخی ورزشکاران مرد بعد از آموزش دادن به بانوان آنها را به مسابقات برون مرزی اعزام کرده‌اند. حالا تصاویر حضور این زنان به صورت نیمه عریان در شبکه‌های اجتماعی پخش شده است و بعد از انتشار این تصاویر پرونده‌ای در شعبه ویژه جرایم دادسرای فرهنگ و رسانه تشکیل شد.بعد از این، مربیان مربوطه ممنوع‌الفعالیت و کارهای ممنوع‌الخروجی این افراد صورت گرفت تا مراحل تحقیقات و بازپرسی انجام شود. حالا 4 مربی و 2 ورزشکار زن که در این مسابقات حضور داشتند جهت انجام مراحل بازپرسی به شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شدند.میزان این خبر را منتشر کرده است.

اعلان جنگ از آنتن ملکه

رسانه سلطنتی ملکه انگلیس 63 سال پس از نقش‌آفرینی در کودتای 28 مرداد این‌بار در اختیار تروریست‌های وابسته به عربستان‌سعودی در غرب ایران قرار گرفت تا جنگ مسلحانه این تروریست‌ها علیه ایران را اعلام کند.سرکرده یک گروهک تروریستی ساکن در خاک اقلیم کردستان عراق که طی یک سال گذشته از طریق کنسولگری عربستان‌سعودی در اربیل تجهیز شده، در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی فارسی اقدام مسلحانه این گروهک علیه مردم ایران را اعلام کرد. مصطفی هجری که از او به عنوان سرکرده گروهک تروریستی موسوم به حزب دموکرات کردستان یاد می‌شود، از طریق بی‌بی‌سی فارسی علیه ایران اعلام جنگ کرد! او به بی‌بی‌سی گفت تروریست‌های وابسته به او در غرب ایران وارد جنگ مسلحانه شده‌اند. بی‌بی‌سی فارسی این خبر یعنی اعلام جنگ علیه ایران در مناطق غربی را روز دوشنبه 29 شهریور منتشر و مشروح گفت‌وگوی خود با این سرکرده گروهک تروریستی ضدایرانی را دیروز پخش کرد! کارشناسان می‌گویند دلیل حمایت‌های عجیب و بی‌ملاحظه بی‌بی‌سی فارسی از این گروهک تروریستی به دلیل حمایت‌های مالی برخی شاهزادگان سعودی از برخی عوامل بی‌بی‌سی است. بر این اساس، آل‌سعود همزمان با تجهیز مالی و تسلیحاتی تروریست‌های مقیم خاک کردستان عراق برای ایجاد ناامنی در غرب ایران، رسانه ملکه انگلیس را برای حمایت‌های رسانه‌ای از این تروریست‌ها استخدام کرده است!

تجارت داعش با فروش بدن قربانیان خود

گروه تروریستی داعش، با فروش بدن قربانیان خود، تجارت می‌کند. روزنامه دیلی میل انگلیس نوشت: داعش از پزشکان خارجی برای سالم نگهداشتن اعضاء بدن قربانیان خود استفاده می‌کند تا بتواند آنها را به مافیای تجارت بدن انسان بفروشد و با پول آن سلاح بخرد و برای عملیات نظامی هزینه کند. برای انجام این تجارت شرم‌آور، داعش دفتر ویژه‌ای برای قاچاق و فروش اعصاء بدن انسان از قبیل قلب، کبد و معده دایر کرده و آنها را در بازار سیاه مافیای جهانی به قیمت گزاف می‌فروشد. بعضی پزشکان عراقی می‌گویند داعش در موصل، پزشکان عراقی را از برقراری ارتباط با آن دسته از پزشکان خارجی که برای فروش بدن انسان استخدام کرده ممنوع کرده است. کاهش درآمد نفتی و مالیات‌هائی که داعش به دلیل آزاد شدن بخش مهمی از مناطق اشغال شده توسط این گروه از آنها محروم شده موجب روی آوردن به فروش اعضاء بدن انسان شده است.

روزانه چند معتاد می میرد؟

پرویز افشار در گفت‌وگویی، درباره وجود ناخالصی در مواد مخدر و بروز مشکلات احتمالی در اثر این امر برای معتادین گفت: روزانه به طور میانگین 8 معتاد و سالیانه بیش از 3 هزار نفر بر اثر عوارض مصرف مواد مخدر در ایران می‌میرند. معاون ستاد کل مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه قاچاقچیان مواد مخدر برای سود بیشتر ناخالصی‌هایی برای افزایش وزن این مواد اضافه می‌کنند که عوارض دارد، گفت: به طور میانگین ۸ معتاد روزانه در اثر عوارض مصرف مواد مخدر می‌میرند.

رقم هنگفت قاچاق موبایل در ایران

سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در پاسخ به این پرسش که آیا برای جلوگیری از عرضه کالای دیجیتال قاچاق برنامه دارید؟ گفت: قاچاق موبایل حدود هزار میلیارد تومان در سال به اقتصاد کشور خسارت می زند.قاسم خورشیدی با بیان اینکه مبارزه با قاچاق کالا و ارز موضوع ملی است و در این زمینه کاملاً جدی هستیم افزود:باید سطح عرضه را کنترل کنیم. مسئولان کشور هم به این جمع بندی رسیدند که قاچاق کالا یکی از موانع جدی تحقق اقتصاد مقاومتی است و باید به شکل اساسی رفع و حل شود.

آزمایش‌ها و رزمایش‌های نظامی طبق زمان‌بندی ادامه خواهد یافت

سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در مراسم صبح امروز رژه نیروهای مسلح که در جوار حرم مطهر حضرت امام خمینی(ره) برگزار شد. طی سخنانی اظهار داشت: راهبردها و برنامه‌های دفاعی نیروهای مسلح ایران هوشمندانه و دقیق و متناسب با تامین امنیت در داخل و خارج از کشور و پاسخگویی سریع، قاطع، به موقع و موفق به تهدیدات جبهه دشمن طراحی و پیش‌بینی شده است. وی بیان کرد: آزمایش‌های نظامی و رزمایش‌های نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران طبق جدول و زمان‌بندی تعیین‌شده ادامه خواهد یافت و تحت هیچ شرایطی مورد تغییر نخواهد گرفت و هرگاه ما صلاح بدانیم آن را رسانه‌ای خواهیم کرد.

این سریال واقعاً باعث خودکشی یک نوجوان شد؟

کارگردان، تهیه‌کننده و دستیار تهیه‌ سریال «پنج کیلومتر تا بهشت» دیروز برای ادامه تحقیقات در دادسرای جنایی تهران حاضر شدند. این در حالی بود که کارگردان سریال اعلام کرد چنانچه این سریال باعث تحریک به خودکشی پسر خردسال هم شده باشد، باز هم آنها تمامی موارد را رعایت کرده و بخش‌های دیگر باید پاسخگو باشند، نه گروه تولید و کارگردانی.به گزارش «ایران»، سرانجام با گذشت چندین هفته از احضار کارگردان سریال «پنج کیلومتر تا بهشت»، علیرضا افخمی دیروز در دادسرای جنایی تهران حاضر شد و در مقابل بازپرس «مرادی» از شعبه دوم به دفاع از خود پرداخت.

اخبار روزانه:

*پس از به بن‌بست رسیدن مذاکرات بین دولت هند و شرکت ملی نفت امارات بر سر خرید نفت، دهلی نو برای تأمین نیاز ذخایر راهبردی‌ خود طی دو ماه آینده شش میلیون بشکه نفت خام از ایران خریداری می‌کند. خبرگزاری «رویترز» نوشت: این خریدها از سوی سومین واردکننده بزرگ نفت جهان، موجب خواهد شد ایران با سرعت بیشتری بتواند سهم از دست رفته خود در بازار نفت را در طول تحریم‌ها باز پس بگیرد.
*رزمندگان قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه موفق شدند اعضای یک تیم تروریستی خرابکار را که وارد خاک کشورمان شده بودند، دستگیر کنند. دستگیرشدگان با استفاده از حمایت‌های مالی آل‌سعود و سازمان‌های اطلاعاتی و جاسوسی کشورهای معاند نظام پس از ورود به کشور، در چنگال قانون افتادند و نقشه‌های شوم آنها نقش بر آب شد.
*پس از اظهارات نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا مبنی بر نزدیک بودن حصول توافق و اجماع بین کشورهای عضو اوپک، قیمت نفت روندی صعودی در پیش گرفت. مادورو پس از دیدار با رئیس جمهور ایران و اکوادور از احتمال بالای توافق بین کشورهای عضو اوپک و همچنین نتیجه بخش بودن اجلاس پیش رو در الجزایر خبر داد.
*سید عبدالملک الحوثی» رهبر جنبش «انصارالله» یمن با بیان اینکه اقدام عربستان و تکفیریها در تخریب چهره اسلام، خوش خدمتی به آمریکا و غرب است، گفت: عربستان «شاخ شیطان» است و شاخ شیطان امروز عصای آمریکا در منطقه شده و در خدمت منافع دشمنان اسلام قرار گرفته است.

*ناآرامی‌ها شدید اخیر در موصل ، سرکرده گروهک داعش را مجبور کرده به صورت علنی در این شهر رفت و آمد کند تا اوضاع را طبیعی جلوه دهد . بغدادی سوار یک خودروی شاسی بلند سفید رنگ می‌شود و سه خودروی دیگر با افراد مسلح مشکی‌پوش و نقاب‌دار وی را اسکورت می‌کند . این اولین ظهور علنی بغدادی در موصل پس از چندین ماه است

*عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با بیان اینکه راهکار تودیع مبلغ معین در زمان ثبت‌نام کاندیداها مناسب نیست، گفت: این‌که افراد با مباحث مالی این‌گونه به انتخابات وارد شوند، مناسب نیست. امیر خجسته درباره سازوکارهای موجود در پیش‌نویس لایحه جامع نظام انتخابات برای ثبت‌نام کاندیداهای کارآمد در انتخابات‌ها، اظهار داشت: اگر کاندیداها را براساس تخصص و سابقه مدیریتی وارد انتخابات کنیم، نتایج بهتری حاصل می‌شود. نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس دهم با اشاره به تودیع مبلغ معین در زمان ثبت‌نام کاندیداها، بیان کرد: افراد توانمند باید از طریق پررنگ کردن نقش احزاب وارد انتخابات شوند.

*رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار سفیر هلند در تهران با بیان اینکه حمله آمریکا به ارتش سوریه ناقض آتش‌بس بود گفت: حمله آمریکا به ارتش سوریه موجب تقویت موضع گروه‌های تروریستی شده است.

*آیت الله صادق آملی لاریجانی در این دیدار با اشاره به تحولات انجام شده در نظام قضایی جمهوری اسلامی ایران با هدف اسلامی شدن آن و دارا بودن تجارب ارزشمند در این زمینه، دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران را مترقی و مدرن و در عین حال منطبق با قوانین اسلامی توصیف کرد و گفت: پیشنهاد ما این است که به منظور افزایش تعامل با نظام قضایی مالزی و انتقال تجربیات حقوقی و قضایی میان دو کشور کمیسیون تحقیقی مشترکی تشکیل شود تا با تشکیل جلسات و انجام مباحث تحقیقی و تطبیقی موجب تقریب هر چه بیشتر نظام های قضایی دو کشور شود.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: